Přejít na obsah
Na cestě

strom kaluž cesta


Autorská práva

Tomáš Petržela

Na cestě

Při jízdě autem jsem musel zastavit a odskočit si. Když jsem se potom otočil, přede mnou bylo tohle. Kdybych něco podobnýho hledal, nenašel bych.


  • 2

  Ozaj pekne... Strom na horizonte je obvykle peknou sceneriou no obligatnou :D Ale toto je dostatocne ine na to aby ma to zaujalo :) Pekne :)

  Inak aky bol pouzity objektiv?
   • 0
  Od odskočení sis jen odskočil k fotce - a prošvihl jsi pěknou šanci. Proč ta větvička v levém rohu? Není mi jasné, co je hlavním motivem záběru. Led? Tak proč není ostrý? Nebo jen ten ostrý kousek ledu? Proč právě ten? Neostrého stromu mohlo být méně a led by se tam asi vešel celý (nebo tam začínalo něco nevhodného?)
   • 0
  Já nevím, ale mně právě ta malá hloubka ostrosti, umístěná navíc mimo nějaký dominantní předmět, přijde u této fotografie zajímavá. Evokuje mi to pocit, že jsem "na cestě", ve shodě s názvem snímku. Je to takové fotografické znázornění staré filosofické moudrosti - neexistuje "bylo", neexistuje "bude", existuje pouze přítomná chvíle, právě teď ... Tenhle obrázek mi to hodně připomíná.
   • 1
  Děkuju vám všem za komentáře. Kdo trochu zná Zenit, ví, že je s ním dost těžké fotit při zatažené obloze delší časy. Závěrka má zpětný ráz jako kalašnikov :-) Já jsem s sebou bohužel neměl stativ. Kdybych dal větší clonu, už bych to neudržel. Proto ta malá hloubka ostrosti, ale já jsem to takhle i chtěl. Co se týče středu ostrosti, ten se mi prostě líbil na konci kaluže ;-) Ta větvička nahoře v rohu je část sloupu chmelnice a dole pod kaluží byl šutr, který by to celé rozbil, takže už nebylo kam víc uhnout. A podle mě ani nebyl důvod. Objektiv je helios-44-2 2/58. Ten se soudruhům narozdíl od těla opravdu povedl. Celkově mám každopádně tenhle 35 let starej foťák po dědovi moc rád.
   • 0