Přejít na obsah


Fotka

Kdo skenuje v Praze?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 witek

witek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 January 2012 - 15:45:09

...po delší odmlce a neúčasti v kabaretu z důvodu nedostatku času způsobeného změnou pracoviště na Prahu mám malý dotaz:

Máte někdo k dispozici funkční kvalitní scanner na svitky a nebojíte se mi za drobnou úplatu občas naskenovat barevnej matroš (Portra apod.)?

Předem děkuji za bryskní odpověď :D


A do roku 2012 přeju minimum vyklobených očí ;)
  • 0

#2 witek

witek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 January 2012 - 15:46:41

Je pardon.. trefij jsem špatnou záložku

...po delší odmlce a neúčasti v kabaretu z důvodu nedostatku času způsobeného změnou pracoviště na Prahu mám malý dotaz:

Máte někdo k dispozici funkční kvalitní scanner na svitky a nebojíte se mi za drobnou úplatu občas naskenovat barevnej matroš (Portra apod.)?

Předem děkuji za bryskní odpověď :D


A do roku 2012 přeju minimum vyklobených očí ;)


  • 0

#3 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 January 2012 - 16:46:29

...po delší odmlce a neúčasti v kabaretu z důvodu nedostatku času způsobeného změnou pracoviště na Prahu mám malý dotaz:
Máte někdo k dispozici funkční kvalitní scanner na svitky a nebojíte se mi za drobnou úplatu občas naskenovat barevnej matroš (Portra apod.)?
Předem děkuji za bryskní odpověď :D
A do roku 2012 přeju minimum vyklobených očí :-)

Myslím, že bych mohl posloužit Nikonem Coolscan 8000 ED.
Napiš mi SZ nebo mail.
  • 0

#4 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 5 January 2012 - 22:22:35

kdyby jste se nahodou nedohodli tak muzes napsat i me. Mnozstvi a jak si to predstavujes, pac u tech negativu je to s barvama takovy osemetny. Taky mam nikona 8000.
  • 0

#5 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 5 January 2012 - 22:29:20

Vím, že to sem asi moc nepatří, ale nevíte,jak skenují svitek u Škody? Plánuji na jaře spáchat něco barevných 6x9 a rád bych je měl naskenovaných i s okrajem. Dělají to?
Jestli si při vyvolávání i nich to skenování mám rovnou objednat.
Díky
  • 0

#6 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 5 January 2012 - 22:36:27

netusim jak skoda ale ja treba na nikonu okraj neumim pac to scanuju v drzaku se sklem ktery je na 6xY akorat. 8000 ma sklony k tmaveni nevymaskovanych okraju u negativu tak by to ani moc neslo.

Co neco jako plosnej heidelberg nebo bubnovej profi scanner v nejakym studiu?
  • 0

#7 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 5 January 2012 - 22:44:16

netusim jak skoda ale ja treba na nikonu okraj neumim pac to scanuju v drzaku se sklem ktery je na 6xY akorat. 8000 ma sklony k tmaveni nevymaskovanych okraju u negativu tak by to ani moc neslo.

Co neco jako plosnej heidelberg nebo bubnovej profi scanner v nejakym studiu?

Ok díky. Až tam s těma svitkama půjdu, tak se poptám. Na netu píšou o nějakým skenování až do A3. Tak uvidím.
  • 0

#8 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 January 2012 - 23:31:41

netusim jak skoda ale ja treba na nikonu okraj neumim pac to scanuju v drzaku se sklem ktery je na 6xY akorat. 8000 ma sklony k tmaveni nevymaskovanych okraju u negativu tak by to ani moc neslo.

Co neco jako plosnej heidelberg nebo bubnovej profi scanner v nejakym studiu?

Ok díky. Až tam s těma svitkama půjdu, tak se poptám. Na netu píšou o nějakým skenování až do A3. Tak uvidím.


Pavle, nedávno tady kdosi nabízel v bazárku za pakatel velmi slušný velkoformátový filmový skener... kdybych si nepořídil 4x5 zvětšovák a nerozhodl se jít mokrou cestou, skočil bych po tom.
  • 0

#9 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 5 January 2012 - 23:41:08

Díky, ale nechci primárně skenovat. Jen mě napadlo, že by fotky z dovolený v barvě z 6x9 mohly na zdi vypadat hezky s rámečkem.
  • 0

#10 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 5 January 2012 - 23:54:39

Díky, ale nechci primárně skenovat. Jen mě napadlo, že by fotky z dovolený v barvě z 6x9 mohly na zdi vypadat hezky s rámečkem.


... v tom případě doporučuji si raději ten rámeček vymyslet v PS. Nikon umožňuje naskenovat políčko prakticky až k okraji. Masky do držáku se dají udělat domácky a ztráta nebude více než 0,5 mm. Pokud to má být hodně zvětšené, tak se může projevit převaha Nikonu nad běžnými deskovými scannery (a to může být klidně i SciTex nebo Heidelberg). Za rotační scannery v DPT studiích chtějí zpravidla dost nehorázné peníze (pro opravdu vysoké rozlišení).
  • 0

#11 Jozue

Jozue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 6 January 2012 - 10:32:06

Vím, že to sem asi moc nepatří, ale nevíte,jak skenují svitek u Škody? Plánuji na jaře spáchat něco barevných 6x9 a rád bych je měl naskenovaných i s okrajem. Dělají to?
Jestli si při vyvolávání i nich to skenování mám rovnou objednat.
Díky



U Škody skenují, to je pravda, ale kvalita je naprosto zoufalá. Plno prachu, jednu fotku retušuju zhruba tak hodinu a půl. A to jsem vždycky při zadávání zakázky žádal ať si na to dají pozor. Napřed bylo skenovací pracoviště v přízemí (prach z ulice), pak to přesunuli do podkroví. Je to prostě masová produkce, lepší je najít menší studio, kde si dají záležet. Thalia Picta například. V pondělí ti sem dám kontakt na bubnový skener, mám ho kdesi doma v šuplíku (ten kontakt myslím).
  • 0

#12 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 6 January 2012 - 11:00:26

Vím, že to sem asi moc nepatří, ale nevíte,jak skenují svitek u Škody? Plánuji na jaře spáchat něco barevných 6x9 a rád bych je měl naskenovaných i s okrajem. Dělají to?
Jestli si při vyvolávání i nich to skenování mám rovnou objednat.
Díky



U Škody skenují, to je pravda, ale kvalita je naprosto zoufalá. Plno prachu, jednu fotku retušuju zhruba tak hodinu a půl. A to jsem vždycky při zadávání zakázky žádal ať si na to dají pozor. Napřed bylo skenovací pracoviště v přízemí (prach z ulice), pak to přesunuli do podkroví. Je to prostě masová produkce, lepší je najít menší studio, kde si dají záležet. Thalia Picta například. V pondělí ti sem dám kontakt na bubnový skener, mám ho kdesi doma v šuplíku (ten kontakt myslím).

Ok, děkuji. Vůbec to nespěchá, bude to aktuální až někdy na jaře.
  • 0

#13 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 6 January 2012 - 11:16:59

netusim jak skoda ale ja treba na nikonu okraj neumim pac to scanuju v drzaku se sklem ktery je na 6xY akorat. 8000 ma sklony k tmaveni nevymaskovanych okraju u negativu tak by to ani moc neslo.

Co neco jako plosnej heidelberg nebo bubnovej profi scanner v nejakym studiu?

Ok díky. Až tam s těma svitkama půjdu, tak se poptám. Na netu píšou o nějakým skenování až do A3. Tak uvidím.


Pavle, nedávno tady kdosi nabízel v bazárku za pakatel velmi slušný velkoformátový filmový skener... kdybych si nepořídil 4x5 zvětšovák a nerozhodl se jít mokrou cestou, skočil bych po tom.

Ten pakatel byl asi 27.000.
  • 0

#14 mip

mip

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 January 2012 - 11:32:04

Velmi dobře skenuje pan Růžek na Zahradním městě. Párkrát jsem si u něho nechával něco dělat a vždy to bylo velmi solidní.
Když tak na něj mám kontakt
  • 0

#15 mandlicka

mandlicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 30 May 2012 - 09:44:30

Ja jsem treba celkem spokojena s odvedenou praci ve fotoatelieru na P4 - Budejovicka, je to takovy zasity, ale musim rict, ze jsou tam dost peclivi. Hlavne, jsou i velmi ochotni, takze poradi co a jak ... A oproti Skodovy to opravdu neni masovka. Odkaz na www je zde http://www.fotoatelier-fotomedia.cz/ . Ale dneska se jedu podivat jeste do jednoho fotoatelieru http://www.24x36fotoservis.cz, tak uvidim, jaka bude s nimi domluva ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních