Přejít na obsah


Fotka

EQUICOLOR HR 100 (konec 80's) - jaká byla jeho předloha?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 leden 2012 - 13:35:42

Nevíte, jaká byla originální předloha Equi HR 100? Pokud mám správné informace, tak to měla být snad Fuji licence. Je to tak?

A ještě jeden paměťnický dotaz - Kolik mohl stát na sklonku socíku ve srovnání s Orwocolorem NC 21? Skenuju tu totiž oba materiály nafocené ze stejného údobí a ten kvalitativní rozdíl je asi jako 2Mpx fotomobil z roku 2007 a nejmodernější Galaxy. Tak mne zajímá, kolik si tehdejší kvalitníbarvychtiví fotografové museli připlatit za kvalitku. + Předpokládám, že asi to Equi se blbně shánělo.
  • 0

#2 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 leden 2012 - 14:04:23

Nevíte, jaká byla originální předloha Equi HR 100? Pokud mám správné informace, tak to měla být snad Fuji licence. Je to tak?

A ještě jeden paměťnický dotaz - Kolik mohl stát na sklonku socíku ve srovnání s Orwocolorem NC 21? Skenuju tu totiž oba materiály nafocené ze stejného údobí a ten kvalitativní rozdíl je asi jako 2Mpx fotomobil z roku 2007 a nejmodernější Galaxy. Tak mne zajímá, kolik si tehdejší kvalitníbarvychtiví fotografové museli připlatit za kvalitku. + Předpokládám, že asi to Equi se blbně shánělo.


Tak pamětnická odpověď : O Equicoloru nám ve fotokroužku říkali, že je to Fujicolor nakupovaný v "kobercích" (rolích) a u nás adjustovaný. Cena snad kolem 40,- to už si přesně nepamatuju.
  • 0

#3 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 31 leden 2012 - 15:11:21


Nevíte, jaká byla originální předloha Equi HR 100? Pokud mám správné informace, tak to měla být snad Fuji licence. Je to tak?

A ještě jeden paměťnický dotaz - Kolik mohl stát na sklonku socíku ve srovnání s Orwocolorem NC 21? Skenuju tu totiž oba materiály nafocené ze stejného údobí a ten kvalitativní rozdíl je asi jako 2Mpx fotomobil z roku 2007 a nejmodernější Galaxy. Tak mne zajímá, kolik si tehdejší kvalitníbarvychtiví fotografové museli připlatit za kvalitku. + Předpokládám, že asi to Equi se blbně shánělo.


Tak pamětnická odpověď : O Equicoloru nám ve fotokroužku říkali, že je to Fujicolor nakupovaný v "kobercích" (rolích) a u nás adjustovaný. Cena snad kolem 40,- to už si přesně nepamatuju.

Ja som pocul to iste od zamestnanca fomi ale Fuji to nebolo hovoril nieco o nejakej Italskej firme nazov si nepametam.
  • 0

#4 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 leden 2012 - 16:31:08

[
Ja som pocul to iste od zamestnanca fomi ale Fuji to nebolo hovoril nieco o nejakej Italskej firme nazov si nepametam.


Zajímavý. A třeba ty informativní údaje mazi perforací (čísla okýnek, název filmu) se razej už při výrobě nebo se to dělalo až ve Fomě při tom stříhání?


Jinak jak se vlastně vyvíjelo to Equi/Foma dále? Já pamatuju (tak 8 let zpět) Equicolor Supra (dražší) a Fomacolor (levnější). Dnes tedy Equicolor Premium. Všechno tohle bylo už Fuji?
  • 0

#5 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 31 leden 2012 - 16:44:55



Nevíte, jaká byla originální předloha Equi HR 100? Pokud mám správné informace, tak to měla být snad Fuji licence. Je to tak?

A ještě jeden paměťnický dotaz - Kolik mohl stát na sklonku socíku ve srovnání s Orwocolorem NC 21? Skenuju tu totiž oba materiály nafocené ze stejného údobí a ten kvalitativní rozdíl je asi jako 2Mpx fotomobil z roku 2007 a nejmodernější Galaxy. Tak mne zajímá, kolik si tehdejší kvalitníbarvychtiví fotografové museli připlatit za kvalitku. + Předpokládám, že asi to Equi se blbně shánělo.


Tak pamětnická odpověď : O Equicoloru nám ve fotokroužku říkali, že je to Fujicolor nakupovaný v "kobercích" (rolích) a u nás adjustovaný. Cena snad kolem 40,- to už si přesně nepamatuju.

Ja som pocul to iste od zamestnanca fomi ale Fuji to nebolo hovoril nieco o nejakej Italskej firme nazov si nepametam.

Ferrania. Snad nejhorší existující film.
  • 0

#6 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 31 leden 2012 - 16:47:17


[
Ja som pocul to iste od zamestnanca fomi ale Fuji to nebolo hovoril nieco o nejakej Italskej firme nazov si nepametam.


Zajímavý. A třeba ty informativní údaje mazi perforací (čísla okýnek, název filmu) se razej už při výrobě nebo se to dělalo až ve Fomě při tom stříhání?


Jinak jak se vlastně vyvíjelo to Equi/Foma dále? Já pamatuju (tak 8 let zpět) Equicolor Supra (dražší) a Fomacolor (levnější). Dnes tedy Equicolor Premium. Všechno tohle bylo už Fuji?

Ja pisem len to co som pocul,nikdy som na Eqicolor nefotil,pocul som aj toto "u nas sa nikdy farebny film nevyrabal vzdy sa len adjustoval hotovy material"myslim si ze cisla a kody sa daju osvitovat na film len pocas adjustacie aebo po,inak si to neviem predstavit.Ale pokial by chcel niekto vediet nieco blizsie staci zavolat do Fomi,snad pravdu povedia.
  • 0

#7 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 31 leden 2012 - 16:48:51


[
Ja som pocul to iste od zamestnanca fomi ale Fuji to nebolo hovoril nieco o nejakej Italskej firme nazov si nepametam.

Zajímavý. A třeba ty informativní údaje mazi perforací (čísla okýnek, název filmu) se razej už při výrobě nebo se to dělalo až ve Fomě při tom stříhání?
Jinak jak se vlastně vyvíjelo to Equi/Foma dále? Já pamatuju (tak 8 let zpět) Equicolor Supra (dražší) a Fomacolor (levnější). Dnes tedy Equicolor Premium. Všechno tohle bylo už Fuji?

Equicolor byl dříve Fuji a byl dobrý. Fomacolor byl nejprve Foma, pak (asi) Ferrania. Equicolor dnes je velmi špatný film, snad čínské výroby. Ve všech případech se adjustace dělala ve Fomě a ze značení nebylo možné poznat původního výrobce.
  • 0

#8 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 únor 2012 - 14:10:45

Nevíte, jaká byla originální předloha Equi HR 100? Pokud mám správné informace, tak to měla být snad Fuji licence. Je to tak?

A ještě jeden paměťnický dotaz - Kolik mohl stát na sklonku socíku ve srovnání s Orwocolorem NC 21? Skenuju tu totiž oba materiály nafocené ze stejného údobí a ten kvalitativní rozdíl je asi jako 2Mpx fotomobil z roku 2007 a nejmodernější Galaxy. Tak mne zajímá, kolik si tehdejší kvalitníbarvychtiví fotografové museli připlatit za kvalitku. + Předpokládám, že asi to Equi se blbně shánělo.


kvalitní barvychtiví fotoamatéři si museli za toho vašeho "socíku" připlatit 1 Kčs. Orwo stálo 38 a Foma Equicolor 39 Kčs. Neshánělo se to, ORWO a Fomu měli v každé drogerii. Firmy Fuji a Agfa prodávaly i ve světě svoje výrobky pod různými starými zavedenými jmény, Perutz, Adox aj. Foma dávala do svých kazet Equicolor nějaký film Fuji. Byl to ale negativní kinofilm a já fotil, pokud na barvu, tak na svitkový Agfachrome 50S, to byl problém, byl k dostání málo kdy. Bylo možné koupit si tuzexové poukázky a koupit film v Tuzexu, ale já byl student, tak jsem neměl moc ani korun, bóny žádný. Někdy jsem si západní filmy kupoval na výletě do Budapešti, tam je měli. Buď že měli jinou obchodní politiku, nebo Maďary víc zajímalo dobré jídlo než filmy.

Hlavně jsem ale fotil černobíle, starou dřevěnou tzv. cestovní kamerou na ploché filmy Fomapan 18x24 cm a dělal kontaktní kopie, to rád dělám pořád.

Proč si pořád myslíte že za "socíku" nic nebylo a všechno byl hrozný problém? Teprve když Václav Klaus 17.11.1989 vynalezl digitální kompakt šlo to s fotografií kupředu? Za moc to za té normalizace nestálo, stejně jako teď, ale zlatý věk umělecké a novinářské fotografie byl v polovině minulého století. Současné hromady malých blbých rodinných barevných obrázků z drogerie, usmolené děti a podobné nesmysly, mi jako pokrok nepřipadají. :)

P.S.: Co je to Galaxy, nějaký mobil?
  • 2

#9 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 21 únor 2012 - 18:45:44

Proč si pořád myslíte že za "socíku" nic nebylo a všechno byl hrozný problém? Teprve když Václav Klaus 17.11.1989 vynalezl digitální kompakt šlo to s fotografií kupředu? Za moc to za té normalizace nestálo, stejně jako teď, ale zlatý věk umělecké a novinářské fotografie byl v polovině minulého století. Současné hromady malých blbých rodinných barevných obrázků z drogerie, usmolené děti a podobné nesmysly, mi jako pokrok nepřipadají. :)


+1
  • 1

#10 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 21 únor 2012 - 21:32:59

Ak si dobre pamätám, tak Equicolor bol spočiatku skutočne Fuji, aj keď okrajové časti polevu, ako sa to zvykne robiť, ale aj tak bol lepší ako Kurvacolor (pardon Orwocolor), potom ale do toho začali dávať 3M/Scotch a tým pádom to išlo s týmto filmom dole vodou. Ja som s týmto filmom robil niekoľko rokov, kým to bol Fuji a nemal som problém. Bol o niečo drahší, ako Orwo, ale bol neporovnatelne lepší.

Orwo bolo Orwo, a ja som ho mal rád vo farbe aj ČB ako DS8 film, u ČB vlastne ešte radšej ako Fomu aj Svemu, a iné ČB osmičky vtedy neboli, aspoň o tom neviem.
  • 0

#11 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 21 únor 2012 - 23:06:51

Pri pohľade na to 3M/Scotch ma napadla jedna myšlienka, trochu mimo témy. Všimli ste si, že veľká väčšina fotovýrobcov produkovala okrem filmov aj magnetofónové pásy? Pásy 3M boli považované za jedny z najlepších, Agfa zvládala výborne aj pásy aj filmy, ORWO bolo považované za šmirgeľ (filmy vedeli oveľa lepšie) a Svema mala asi najhoršie pásy na svete. Mimochodom - Emgeton bola tiež značka filmových laboratórií Barrandov o koľko horšiu povesť by mala Foma, ak by sa tie pásy robili pod ich hlavičkou? Doba však ukázala, že jedna firma nemôže pracovať na dvoch rozdielných frontoch, ak má byť úspešná. Aj to je dôvod, prečo Foma opustila svoj farebný negatív (aj diák) a radšej farbu nakupuje vo svete. Pri dnešných stavoch predaných filmov sa tomu vôbec nedivím, pokiaľ je to adjustované Fuji, tak je jasné, že budú posielať "odpad", inak by sa sami podkopali. Nie všetky série (aj tie nové) Foma a Equicolorov boli zlé. Verný značke, inú farbu som ani kedysi nekupoval, najmä keď som začínal. Dokonca som tajne dúfal, že v tej krabičke bude zvnútra návod na vyvolanie, tak ako u Fomapanov.
  • 0

#12 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 červen 2012 - 09:26:54

To je pravda.

Konica, Scotch, Polaroid, Kodak, Agfa, Konica, Fuji - všechny firmly dělaly i třeba VHSky...

Nebo je aspoň prodávaly pod svou značkou.

Pokud mi něvěříte, můžete se snadno přesvědčit zadáním termínu "Agfa (Konica, Fuji...) VHS " do vyhledávače obrázků na Gůglu.
  • 1

#13 blueneon81

blueneon81

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 září 2012 - 19:17:24

Ja si pamätám, že Equicolor bol v 90. rokoch Fuji, vždy o dve série dozadu. Keď Fujicolor začal predávať Superie, tak až o dve série neskôr sa objavil Equicolor Supria. 3M Scotch bol ako Orwo, mali rovnaké, alebo veľmi podobné vlastnosti (až na C-41), aj v labáku sme robili fotky zo Scotchu na prednastavenom programe Orwo. Čo bolo s Equicolorom potom neskôr, alebo pred rokom 1989, tak to netuším.
  • 0

#14 Slava

Slava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 8 duben 2013 - 20:54:26



Nevíte, jaká byla originální předloha Equi HR 100? Pokud mám správné informace, tak to měla být snad Fuji licence. Je to tak?

A ještě jeden paměťnický dotaz - Kolik mohl stát na sklonku socíku ve srovnání s Orwocolorem NC 21? Skenuju tu totiž oba materiály nafocené ze stejného údobí a ten kvalitativní rozdíl je asi jako 2Mpx fotomobil z roku 2007 a nejmodernější Galaxy. Tak mne zajímá, kolik si tehdejší kvalitníbarvychtiví fotografové museli připlatit za kvalitku. + Předpokládám, že asi to Equi se blbně shánělo.


Tak pamětnická odpověď : O Equicoloru nám ve fotokroužku říkali, že je to Fujicolor nakupovaný v "kobercích" (rolích) a u nás adjustovaný. Cena snad kolem 40,- to už si přesně nepamatuju.

Ja som pocul to iste od zamestnanca fomi ale Fuji to nebolo hovoril nieco o nejakej Italskej firme nazov si nepametam.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#15 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 10 duben 2013 - 05:30:53

Ferrania (koupená v 60tých letech firmou 3M). kdysi jsem ty barevné filmy občas zahlédl jak pod značkou Ferrania, tak Scotch, i dnes se mi občas dostane do ruky kazeta z labu s nenápadným nápisem Ferrania (asi individuální dovoz z letní dovolené), a jednou jsem sloupl papírovou polepku z kazety označené názvem jednoho tuzemského supermarketu, taky pod tím Ferrania.
ale co bylo uvnitř za film, netuším...
  • 0

#16 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 10 duben 2013 - 05:39:53

Donedávna Ferrania predávala svoje filmy oficiálne pod značkou Solaris 100,200,400,800. Vyzerá to však tak, že už tiež opustili filmový biznis. Oficiálna stránka buď nefunguje alebo je zmenená.
  • 0

#17 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 10 duben 2013 - 18:09:34

ano, někde jsem četl před X měsíci článek, že zavřeli krám.
  • 0

#18 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 červen 2014 - 11:17:14

Zde přikládám něco o tom jak to bylo,jenom u 19 din se mě nepodařilo zjistit cenu.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#19 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 červen 2014 - 15:10:40

To ORWO ISO 64 asi bude staršího data, než to ISO 100 a to Equi, že? Kolik tam vlastně byla ta udávaná trvanlivost? 2-3 roky?


  • 0

#20 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 červen 2014 - 15:57:27

ORWO NC19 Mask stála okolo 45,-Kčs (ak sa nemýlim) a bola staršia ako NC21. Dokonca som mal ešte jeden či dva filmy, ktoré neboli maskované, boli "inovované" a vznikol z toho NC19 Mask. Keď tak na to spomínam, tak ta NC21 mi akosi nikdy nesadla, a aj po jej zavedení som používal NC19, potom chvíľu Eguicolor a Koncolor, a potom sa už dalo kúpiť čokoľvek, najviac mi sadol Fuji a ten používam najradšej dodnes (síce momentálne DM Paradise - Kodak), ale ináč, ak by som mal kúpiť v obchode farbu, tak určite Fuji.

Čo sa týka trvanlivosti, tak u čb filmov sa uvádzali 2 roky a u farby rok, maximálne 1,5 roku.,


  • 0

#21 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 červen 2014 - 19:15:19

Podařilo se mě rozluštit datum u NC 19,je tam červen 1976.
  • 0

#22 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 3 červen 2014 - 21:23:53

Pro doplnění.

ORWOCHROM UT18 v roce 1976 stál 19,-Kč. - dia/120

AGFACHROME 100RS/120 v roce 92 stál 5 a posléze 7 Tk (bony)

ma


  • 0

#23 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 červen 2014 - 23:46:06

Pro doplnění.
ORWOCHROM UT18 v roce 1976 stál 19,-Kč. - dia/120
AGFACHROME 100RS/120 v roce 92 stál 5 a posléze 7 Tk (bony)
ma

Ješte dodám,konec osmdesátých let fomachrom D20 kinofilm 39kč,svitek 36kč,vyvolání zahrnuto v ceně filmu,RD 18 to přesně nevím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních