Přejít na obsah


Fotka

Osvit Papíru Z Digi Souboru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 únor 2012 - 10:31:49

Ahoj,
Co teď píšu s analogem souvisí (si myslim), píšu to sem neboť jinde nejsem přihlášený a pro tuto odpověď se ani nikam jinam hlásit nehodlám!!!
Zajímalo by mě jak vlastně funguje osvit papíru z digi souboru. Zajímá mě to proto, jestli by bylo technicky možné domácí zvětšování digitálních souborů. Fotografové by pak měli zájem o chemie, a vše co se zvětšováním souvisí, firmy by vyvíjeli to či ono, nebo alespoň by neukončovali prodej toho či onoho.
Bylo by to určitě plus i pro analog.
  • 0

#2 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 13 únor 2012 - 11:09:50

já jsem přemýšlel o tištění "negativu" na fólii laserovou tiskárnou ale dostal jsem se maximálně do fáze teoretizování... ovšem někdy v budoucnu bych to rozhodně rád zkusil
  • 0

#3 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 13 únor 2012 - 11:44:45

Není to přesně to na co se ptáš, ale je to jedna z hybridních cest http://paladix.cz/osvit-filmu/.
A jestli jsi myslel, že digitální fotografové by pak měli zájem o chemii a zvětšování, tak imho neměli.
  • 0

#4 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 13 únor 2012 - 12:14:48

DeVere dokonce vyrabí digitální zvětšovak. Je to model 504DS. Ale moc mi neni jasná cílová skupina, na kterou se tento vyrobek zaměřuje...
  • 0

#5 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 13 únor 2012 - 12:33:38

DeVere dokonce vyrabí digitální zvětšovak. Je to model 504DS. Ale moc mi neni jasná cílová skupina, na kterou se tento vyrobek zaměřuje...

To nie je jasné ani mne,aj ked dnes skoro všetky fotolaby fungujú na tomto princípe,ale tam je učel jasný.
  • 0

#6 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 13 únor 2012 - 13:39:22

No princip je odlišný. Fotolab, pokud se nepletu, má RGB laser a do RA4 papíru jednotlivé pixely vysvítí. Tady je zdrojem 17MPix LCD podsvícené LED, které se promítá pomocí klasického objektivu na papír. Mě z toho vychazí, že u "menších" formátů má ten zvětšovák navrch, kvůli větší hustotě pixelů a na velkou plachtu je lepší to dělat laserem nebo tisknout.
  • 0

#7 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 únor 2012 - 14:34:09

takže by to u nich zřejmě ztroskotalo na pořizovací ceně takového přístroje, když vidím alespoň tu mohutnou mašinu DeVere http://www.khbphotografix.com/devere/
počítám tedy, že i ten systém laser RGB nebude nic levnýho. Škoda, viděl jsem v budoucnu spousta komor a chemie co by se prodávala v takovém množství, že by je měli v každém marketu v chlaďácích hned vedle jogurtů, třeba. A co regál to sada papírů od různých výrobců (kurňa).
Ale oni by asi opravdu nezvětšovali, jak tu kolega píše
  • 0

#8 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 13 únor 2012 - 14:54:16

Ten zvetsovak (nebo velmi podobny) ma pan Janhuba ze Stramberka, výstup jsem viděl. Na menší formáty dobré, na plachty už tolik ne. Na ty je lepsi digitalni osvit laserem, zarizeni jako durst lambda nebo oce lighjet.

S tím, že by si lidé zvětšovali je to asolutně nereálné, když si ani moc netisknou, což je o poznání uživatelsky jednodušší.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních