Přejít na obsah


Fotka

Fotografická cvičení

cvičení příklady studium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 29 únor 2012 - 10:17:10

Neměl by jste někdo ze studentů, či teoretiků fotografie nějaký typ na učebnici, či nenapsali by jste sem nějaká fotografická cvičení?
  • 0

#2 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 29 únor 2012 - 10:24:46

no, myslím že dost fotografických cvičení se dá jaksi vyabstrahovat z Velkoborského Exponometrie. Nevím už, zda jsou tam výslovně definovaná, ale při četbě to přímu nutí k vyzkoušení, protože očekávané výsledky jsou v knize obsáhle popsány.
  • 0

#3 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 29 únor 2012 - 15:04:04

Neměl by jste někdo ze studentů, či teoretiků fotografie nějaký typ na učebnici, či nenapsali by jste sem nějaká fotografická cvičení?


Myslíš jako : vajíčko, cihly a další cvičení na základní postupy? Šmok "Začněte fotografovat" nebo "Za tajomstvam fotografie". V podstatě jsou tam úlohy které zadával.
  • 0

#4 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 29 únor 2012 - 15:29:26

Já by jsem byl pro, ale asi by jste mě utloukli. Kašlal by jsem na techniku. Ta je velmi dobře popsaná a jsem přesvědčen, že pokoušet se ji zvládnout hned na film je naprostá blbost. Zde je digitál opravdu lepší!!!!!!!!!!! Volil by jsem ale témata na zamyšlení.


Neměl by jste někdo ze studentů, či teoretiků fotografie nějaký typ na učebnici, či nenapsali by jste sem nějaká fotografická cvičení?


Myslíš jako : vajíčko, cihly a další cvičení na základní postupy? Šmok "Začněte fotografovat" nebo "Za tajomstvam fotografie". V podstatě jsou tam úlohy které zadával.


  • 0

#5 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 30 leden 2013 - 11:28:25

Fotoroman.cz
tam najdes hromadu tipu a rad zadarmo. Jeho obe knizky mam doma. Jsou opravdu hodne podrobny . Ale taky drahy. U nas je maji v knihovne. Testni to u vas v nejaky vedecky knihovne.
  • 0

#6 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 1 únor 2013 - 09:22:07

Vysoká škola fotografie od Feiningera.
Třeba tady:
http://lit.lzicka.eu..._fotografie.pdf

Narozdíl od zmíněného fotoromana, kde se člověk doví spoustu věcí o technice, ale nic o focení je tato kniha, jako jedna z mála, právě o těch věcech mezi váma, přístrojema a hotovou fotkou.
Zároveň z ní neupadnete do depresí, jako z některých Šmokových statí :-)
  • 2

#7 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 1 únor 2013 - 10:14:21

Zároveň z ní neupadnete do depresí, jako z některých Šmokových statí :smile:

To sedí...
  • 0

#8 PeterBol

PeterBol

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 květen 2014 - 10:56:31

Ahoj,

lepsia varianta je podla mna online kurzy, ako je napriklad http://www.photovia.sk/, kde je vela online kurzov o fotografovani zadarmo na rozne temy. A je tam aj osobny pracovny zosit, kde su rozne cvicenia. http://www.photovia....pracovny-zosit  Ide o to, ze mas tam rozne kategorie a v nich jednotlive ulohy, ktore vyplnas. Lektor ti nasledne dava spatnu vazbu na fotografiu. Je to tiez zadarmo :-P  clovek sa tam len zaregistruje a plni ulohy :)


  • 0

#9 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 13 květen 2014 - 11:17:02

Vážení kolegové, ohledně fotografického školství mne naprosto uchvátila korespondenční fotografická škola, spočívající v placené distribuci  "pachatelem" načtených CC audio kazet z textů knihy Andrease Feiningera: Vysoká škola fotografie, které v postupně navazujících lekcích prodával jednotlivým členům tzv. "Domácí fotografické školy Praha". Kdo na vlastní oko nespatřil, nemůže uvěřit.... :shock:. Stále čekám, až otevřou na FAMU kurz pro geronty s dotací EU.

Potřebuji akutně nějaký titul "na žulu" :cool: a čas nezadržitelně běží... "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#10 barney

barney

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 květen 2014 - 17:34:05

Historické techniky pro historické ročníky :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních