Přejít na obsah


Fotka

Konec diaku Kodak ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 19 leden 2012 - 12:51:09

Ahojte,

vím, že vlákno o Kodaku bylo uzamčeno, ale přesto vytvořím nové. Neberte to jako provokaci. Předchozí vlákno bylo stejně uzamčeno z úplně jiných důvodů než byla debata o samotném Kodaku. Snad se tím nikoho nedotknu....

Kdo nezaregistroval, tak dávám na vědomí tento článek:

http://diit.cz/clane...val-ale-nekonci

Kdo ho dočte do konce, ten se tam dozví, že prý Kodak má být po restrukturalizaci přeskupen do dvou celků (z předchozích tří). A to komerčního a zákaznického.

A teď příjde to hlavní. Cituji "Během tohoto procesu zanikne kinofilmová divize, někdejší pilíř a hlavní zdroj příjmů."

Napsal to no-x. Osobně tohodle pána neznám, ale vím, že hodně ví a píše na různých webech (třeba o MF sklech, apod.). Bývá vždy velmi dobře informován a má hluboké znalosti....

Teda jestli je tohle pravda, tak potěš koště.... :wink: Nechci plašit. Jen to sem dávám pro informaci. Ještě před nedávnem jsem mluvil s člověkem z film1635.cz, a ten mi říkal, že prodali 8 milionů metrů materiálu Kodak v Evropě (z 99% ale barevné Visiony), a že se o osud divize kinematografie a filmu nebojí, páč je silně zisková.

Tak a teď babo raď. Není čas na hromadný nákup? Kodak má slevu na Double-X 400ft za $140 a 1000ft za $352.....

Nechce se toho někdo ujmout?

Zdarec Kjuba
  • 0

#2 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 19 leden 2012 - 12:59:45

Tak a teď babo raď. Není čas na hromadný nákup? Kodak má slevu na Double-X 400ft za $140 a 1000ft za $352.....

Nechce se toho někdo ujmout?

nikdo Ti nebrání, aby ses toho ujmul sám :wink:
  • 0

#3 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 19 leden 2012 - 13:01:02

:lol: No jasně...... Já opravdu ne. Bohužel :-o
  • 0

#4 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 19 leden 2012 - 13:53:17

Můj názor - film bude Kodak prodávat dál, protože tyto divize bývají narozdíl od těch vývojových ziskové. Jen se přeskupí společnost, jsem o tom fakt přesvědčen .) Jinak hromadné nákupy- nikdo už stejně nemá zájem hromadné slevy dávat, přesvědčili jsme se o tom při pokusu o velký nákup filmů 8x10.
  • 0

#5 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 leden 2012 - 14:56:35

A mozno ze sa v Kodaku s tym netrapia ako my.
Cesta bude vzdy nejaka.
Nefotil som na cb film,na ktorom sa mi vsetky zabery nepacili,naprikad aj foma 400.Aj ked vieme o Fome svoje.
"Vazeny"v prvom rade nemajme strach.
  • 0

#6 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 19 leden 2012 - 15:10:02

Ne, že bych neměl strach, ale závěr článku se mi zdá nesmyslný. Když už Kodak odprodal digitální divizi a mraky patentů, co by pak po zrušení té filmové ještě prodával? Nenapadá mě nic krom filmů, co by Kodak ještě uměl?
  • 0

#7 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 19 leden 2012 - 20:28:41

Kodak ještě vyrábí papíry a chemii do labů. Obojí umí.
  • 0

#8 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 19 leden 2012 - 21:26:07

Bohužel zdrcující zpráva,ikdyž jsme to tak nějak všichni čekali.
Ale zatím jde o ochranu před věřiteli a za měsíc či dva až se rozbouřené vody uklidní , tak to bude možná úplně jinak :lol:

Nevěřím,že by digitální svět ovládl celou Asii nebo Latinskou Ameriku,kde by se už neprodal ani jeden film a zavřeli všechny pobočky.

Ikdyž hodně osekaný , ale snad odvětví klasické fotografie bude i nadále dodávat na trh :-o ...
  • 0

#9 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 20 leden 2012 - 01:12:10

S tou Asii je to trefné, hned sem věděl, kam se jít uklidnit. :lol:
http://www.flickr.co...odobashicamera/
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 leden 2012 - 01:39:39

Sleduji to docela s obavami a napětím už od předloňska, začalo to zcela náhlým a nečekaným ukončením čb movie filmu E-5231 (plus-x), toho nejlepšího, co kdy v tomto druhu materiálu dlouhá desetiletí existovalo, a ponecháním již pouze E-5222 (double-x) ve výrobě a distribuci. Bohužel, i přesto to bude docela napínavé, co s ním bude dál - ubývá filmových štábů, kteří na něj točí (na rozdíl od barevných a skvělých Vision filmů) , vypadá to, že zlatá éra čb filmu opravdu končí, a to díky již několika let trvající snaze filmových distributorů vymáčknout co nejvíc peněz z multikin....

Problémů a hrozícího zániku fy Kodak, které vděčíme všichni za hodně, je mi hrozně líto. Je to jen další důkaz nemorálních poměrů, které vládnou v globalizovaném byznisu a výrobě peněz zhruba od poloviny 80tých let minulého století. Kodak patřil těm, který investoval po dlouhá desítiletí do výzkumu - ať už to byly technologie stříbrného plátna, negativ/pozitiv materiálů, digitální technologie - a osobně si myslím, že obrovské investice do digitálních technologií, do tohoto vývoje, který je prachsprostým opajcováním vykraden těmi, kdo zaplavují svět levnými šmejdy, a jejich nenávratnost, byl ten nikoli poslední hřebíček, ale zásadní kramle do rakve...
budu držet palce, ať se vrcholovému managementu firmy Kodak podaří tu firmu očistit od balastu, zachránit to, co nikdo jiný lépe nikdy neuměl a neumí, a nestat se pomníkem na hrobečku klasické fotografie.

OT:
k tématu hromadného nákupu materiálů Kodak:
Možná si ještě někteří pamatují, šel jsem do toho projektu v uplynulých letech několikrát, se snahou získat maximální množství co nejlepších a přitom nejlevnějších čb kinofilmů pro amatéry, a rozšířit je mezi mnohdy nemajetné, zde na TK prostoru se vyskytující kolegy a přátele.
Takto se podařilo rozprášit po vlastech českých, moravských i slovenských relativně dost (bylo to celkem několik kilometrů).
ALE:
přesto, že finální cena i s adjustací do kazet a myslím docela promptním vyřizováním zásilek pro jakékoli zájemce, kteří se zde přihlásili, byla velmi příznivá, mohu dodatečně vyjádřit svůj údiv a tak trochu zklamání, a to proto, že neustále a opakovaně se v různých vláknech už hodně dlouho objevují povzdechy typu "na co budeme fotit", stesky nad vysokými cenami filmů v obchodech kamenných i internetových, skutečnost vypovídající o snaze využít výhodné možnosti levně nakoupit v hromadném nákupu byla velmi jasná a prostá: o ty cca 3km kinofilmu Kodak, co jsem pustil do zdejšího světa (a to pouze prostřednictvím nabídky v hromadných nákupech na TK, žádná jiná publicita) se podělilo opakovaně pouze do cca 30 (slovy třiceti) osob, jednotlivců, a pouze jeden vedoucí fotokroužku, který jimi podělil své ovečky.
Z této skutečnosti si troufnu odhadnout, že vlastně zdejší účastníci zájezdu, objevující se jako začátečníci, žádající pomoc mj. i materiální a přístrojovou za co nejnižší ceny, tuto možnost získat prvotřídní filmy za ceny poloviční a nižší, než za které nakupují v obchodech po kuse, až na malé výjimky spočitatelné na prstech jedné ruky, nikdy za celou tu dobu 2 let ve valné většině nevyužili, což je paradox, takže zůstal otazník, jestli vůbec energii věnovat pomoci bližním za to skutečně stojí.
Nevím, jestli budu mít i v budoucnu chuť investovat svůj čas a krátící se síly do podobného projektu, je to spousta času s korespondencí, vyhledáváním, ukecáváním, vyjednáváním těch nejlepších dodacích podmínek, risk velkých finančních investic i za cenu půjček a úvěrů, jestli by takový přístup naříkajícího temnokomornictva měl tendenci pokračovat. Asi to cenu nemá, jednodušší je přeci si virtuálně postěžovat, v reálu držet hubu a krok, a šmytec.
Asi tak.
  • 0

#11 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 20 leden 2012 - 06:07:06

S tou Asii je to trefné, hned sem věděl, kam se jít uklidnit. :D
http://www.flickr.co...odobashicamera/




Nebude někdo dělat hromadný nákup? :)
Vypadá to jak umřít a dostat se do fotografického obchodního ráje :-o 8-O :lol:
  • 0

#12 kukuraj

kukuraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 leden 2012 - 07:53:12

Jirinol: Cenu to rozhodne ma ! Minimalne pro tech 30 urcite. Neni to zas tak malo lidi kterym udelals radost :-D Ty co narikaji po levnejsich filmech a nakupu se neucastni muzes s klidem ignorovat.
  • 0

#13 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 20 leden 2012 - 08:22:07

já bych ten double-x taky koupil, koukal jsem na stránky kodaku a prodávají ho fakt ze těch 140 dolarů, ale max 2x400ft, strašně by to zdražilo poštovný a navíc by se asi platilo i clo, ne?
  • 0

#14 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 leden 2012 - 08:42:09

Klasická fotografie je drahý koníček. Lidé by si to měli už jednou uvědomit. Jinak i kdyby kodak úplně skončil, v což nevěřím - viz výše - můžete to brát také tak, že ostatní výrobci to můžou roztočit :) Foma zaznamenala za minulý rok nárůst 11 procent vývozu. A tedy i dvě procenta poklesu pro lokální trh. Ale hlavní je ten nárůst. Já se tedy budoucnosti nebojím. Tyhle černé řeči tu byly už před deseti lety...
  • 1

#15 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 20 leden 2012 - 08:43:48

:-D Filmy zase tak strašně drahý nejsou,jen někteří málo vydělávají... :)
  • 0

#16 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 20 leden 2012 - 08:45:08

:-D Pavel P-naprostý souhlas!!!!!!
  • 0

#17 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 leden 2012 - 09:07:39

já bych ten double-x taky koupil, koukal jsem na stránky kodaku a prodávají ho fakt ze těch 140 dolarů, ale max 2x400ft, strašně by to zdražilo poštovný a navíc by se asi platilo i clo, ne?


to jakub:
vlčák ho za podobnou cenu docela dlouho inzeroval, nezdálo se mu, že by mu kolegové ruce utrhali :-D

to kukuraj:
myslím, že ti, co brali vloni větší množství plus-x a double-x, jsou zásobeni na léta dopředu, takže pokud by nebyl zájem směrem od zbytku světa ve větších množstvích naráz (pár lidí po dvou kazetách to nezachrání), za tu práci s tím to opravdu nestojí.
  • 0

#18 kukuraj

kukuraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 leden 2012 - 09:13:57

Tj ja to spis myslel tak aby ses do budoucna nenechal odradit temi co si stezuji a nenakupuji, ale az dozraje doba a mrazaky "vyschnou" do dalsiho nakupu sel kvuli tem 30ti nakupujicim. Myslim ze jsou vysichni velice vdecni :-D Skoda ze se takovych slev neda dosahovat u svitku, nebo alespon zatim jsem na nic takovyho nenarazil. Jedina zajimavost co jsem nasel byla v polsku, kde stal HP5+ 120 tusim kolem 80kc, nicmene neposilaji do zahranici. Zanedlouho se cena zvedla na cca 95-100 podle kurzu, coz pri cene 110 v befotu uz neni vubec zajimavy po zapocteni ceny dopravy po polsku a cesku :)
  • 0

#19 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2012 - 09:26:43

Nie je to nahodu cele o tom ze na tie zisky je vlea ludi?
A mozno ze od nas len chcu pocut"zvyste ceny aj o 50 percent,len pre boha neukoncite vyrobu.
Lenze vsetko ma svoje hranice,poznam vela ortodoxnych,niekedy na film fotiacich ludi ktory si jedneho dna povedali"uz mam toho plne zuby!
  • 0

#20 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 20 leden 2012 - 10:08:17

Ortodoxní fotograf spíš nebude fotit tak moc snímku,než doposud ,ale jen ty námětově nejkvalitnější
než aby s tím sekl :-D
  • 0

#21 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 leden 2012 - 10:09:17

Diskuze jak na novinkách, když mají zdražit pivo :)
  • 0

#22 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 20 leden 2012 - 10:25:12

to Jirinol:

Ahoj, absolutně chápu Tvůj názor. Přiznám se bez mučení. Tou rukavicí ohledně eventuelního hromadného nákupu jsem opravdu "hodil" po Tobě :-D. Myslel jsem, že by jsi ještě našel v sobě sílu.... Ale jak říkáš. V tom modelu, jak to bylo posledně to asi opravdu nejde dělat. Vím, že lidí, který si objednávalo podle mě smysluplné množství bylo jen pár. Objednávky typu 3-5 kazetek není skutečný hromadný nákup.... A při vší úctě k lidem, kteří takto objednávali, bych tyto neřešil.

Jinak já jsem taky něco málo objednával a jsem Ti za to opravdu vděčný... Opravdu. A ne jenom já. Jinak musím trochu opravit Tvoji informaci, že pouze 1 kolega obdaroval své ovečky.... Byli jsme minimálně 2 :).

Nahodil jsem to proto, že mě se zásoby docela tenčí. Dost jsem rozdal a zbytek profotil... Rozumím tomu, že se Ti do toho nechce.

No nedá se nic dělat. Pokud by se toho někdo chtěl ujmout, tak by asi bylo rozumný udělat to jen pro lidi, co by brali celý kanistry 400ft nebo 1000ft. Odpadly by problémy s dělením, adjustací apod. Prostě zjistit počet zájemců a dál by se vidělo. Podle mě se nás pár najde. Těch $140 za 400ft (asi 2800,- Kč) je dle mě dobrá cena. S poštovným a daní to bude do 4000,- Kč.

Já bych bral 1x 400ft, platím dopředu. Třeba se někdo chytne. :D :D

Kjuba
  • 0

#23 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 20 leden 2012 - 10:27:11

To Pavel_P: Ani ne. Spíš diskuze o tom, jestli ještě bude pivo. Nebo se pletu? :-D :) :D
  • 0

#24 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 leden 2012 - 10:44:37

To bylo spíš na ONDKO :)
Heleďte, když tu byla minulý rok úžasná nabídka na trixy v planu, dali jsme se dohromady snad jen tři. A to byla cena poloviční proti normálu. Když Šnek zařizoval polévání panF, tak taky pořádně nikdo... Tak já fakt nevím, zda to prostě nejsou jen takové hospodské řeči. Jestli lidé ty filmy opravdu chtějí, jestli je kupují, nebo zda o tom kupování jen mluví. Jirinol potvrdil, že převládá to druhé...
  • 0

#25 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2012 - 11:12:15

Ortodoxní fotograf spíš nebude fotit tak moc snímku,než doposud ,ale jen ty námětově nejkvalitnější
než aby s tím sekl :-D


Nemyslel som prestat fotografovat uplne,len som chcel povedat ze su aj ine media.
  • 0

#26 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 23

Publikováno 20 leden 2012 - 11:17:35

To bylo spíš na ONDKO :)
Jestli lidé ty filmy opravdu chtějí, jestli je kupují, nebo zda o tom kupování jen mluví. Jirinol potvrdil, že převládá to druhé...


Já myslím, že Jirinol ještě trochu lakuje na růžovo, ponivač chce být optimistický. Ze svého (podstatně provinciálnějšího než má Jirinol) okolí musím říct, že je to ještě mnohem horší. Ale nejhorší by bylo nemít kvůli čemu pobrekávat. Ale schválně si zkuste trochu projít napříč Temnou - vždyť tady až na pár lidí fakt nikdo nefotí, jen se odhodlává nebo chystá...
  • 0

#27 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2012 - 11:23:57

Diskuze jak na novinkách, když mají zdražit pivo :-D


Ano ved to je ono,notorici ty budu vzdy,otazne je co by bol vetsi spolocensky a ekonomicky probem,ukoncit vyrobu alkoholu alebo filmu.
  • 0

#28 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 leden 2012 - 11:29:21

Já myslím, že Jirinol ještě trochu lakuje na růžovo, ponivač chce být optimistický. Ze svého (podstatně provinciálnějšího než má Jirinol) okolí musím říct, že je to ještě mnohem horší. Ale nejhorší by bylo nemít kvůli čemu pobrekávat. Ale schválně si zkuste trochu projít napříč Temnou - vždyť tady až na pár lidí fakt nikdo nefotí, jen se odhodlává nebo chystá...


DC: pobavil jsi mě, ale vím, že to tak je. osamělí a málo produkující jedinci v malých městech a vískách, nespojeni s žádnou partou, která by dohromady věci sháněla, nakupovala, jsou už delší dobu v pr....

většina těch, co fotí, fotí hodně, pravidelně a dobře, filmy, papíry i kupuje, a trošky to nejsou, už tady na TK delší dobu slovně neexhibuje, ale to je jiná story.
(to už je ovšem od záchrany filmové divize Kodaku hodně daleko :-D)
  • 0

#29 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2012 - 11:47:10

To bylo spíš na ONDKO :-D
Heleďte, když tu byla minulý rok úžasná nabídka na trixy v planu, dali jsme se dohromady snad jen tři. A to byla cena poloviční proti normálu. Když Šnek zařizoval polévání panF, tak taky pořádně nikdo... Tak já fakt nevím, zda to prostě nejsou jen takové hospodské řeči. Jestli lidé ty filmy opravdu chtějí, jestli je kupují, nebo zda o tom kupování jen mluví. Jirinol potvrdil, že převládá to druhé...


Ved to je pravda,sam som to vyskusal,chcel som vo velkom objednat T-max vyvojku,daval som to do inzeratu myslite ze sa niekto ozval?nikto,aj ked vieme ze vyvojka je len mozno 10percent z ceny spotrebneho materialu,a na tom sa snazime najviac setrit.Objednaval som zvytokvy film Tri-x,bol zaujem ale vedel som ze su to len plane reci,objednal som 100 kusov predal som jeden.
Kto vo vasom okoli vyfoti 100 ks zv. filmov za rok?ja sice ano,ale siroko daeko nic,a to ze by niekto na film fotit chcel,to pocuvam stale,
ale chciet je malo!
  • 0

#30 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2012 - 11:52:19


Já myslím, že Jirinol ještě trochu lakuje na růžovo, ponivač chce být optimistický. Ze svého (podstatně provinciálnějšího než má Jirinol) okolí musím říct, že je to ještě mnohem horší. Ale nejhorší by bylo nemít kvůli čemu pobrekávat. Ale schválně si zkuste trochu projít napříč Temnou - vždyť tady až na pár lidí fakt nikdo nefotí, jen se odhodlává nebo chystá...


DC: pobavil jsi mě, ale vím, že to tak je. osamělí a málo produkující jedinci v malých městech a vískách, nespojeni s žádnou partou, která by dohromady věci sháněla, nakupovala, jsou už delší dobu v pr....

většina těch, co fotí, fotí hodně, pravidelně a dobře, filmy, papíry i kupuje, a trošky to nejsou, už tady na TK delší dobu slovně neexhibuje, ale to je jiná story.
(to už je ovšem od záchrany filmové divize Kodaku hodně daleko :-D)


Medzi takych jedincov z visky(nemislim alkohol) patrim aj ja.
  • 0

#31 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 20 leden 2012 - 12:45:55

Objednaval som zvytokvy film Tri-x,bol zaujem ale vedel som ze su to len plane reci,objednal som 100 kusov predal som jeden.

něco jsem propásl??!!
  • 0

#32 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2012 - 13:50:49

Objednaval som zvytokvy film Tri-x,bol zaujem ale vedel som ze su to len plane reci,objednal som 100 kusov predal som jeden.

něco jsem propásl??!!


Ale nie neprepasol ja som tu tu vtedy neinzeroval nebol som tu este prihlaseny,len medzi ludmi co poznam a na bazos.sk cena bola vtedy okolo 3euro,aka je situacia teraz-neviem,ale vtedy strasili so zdrazovanim je tomu asi pol roka.
Myslim ze by sa to dalo aj teraz,zistim situaciu.
  • 0

#33 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 20 leden 2012 - 13:57:12

...


Kto vo vasom okoli vyfoti 100 ks zv. filmov za rok?!


sorry za lehke OT, ale toto je kriteriem ceho? Ja napriklad fotim malo, protoze proste kvalitnim a drahym materialem setrim. A delam to tak, ze se mnohem vic rozmyslim a proste spoleham na to, ze za ty roky, kdy fotim, jsem se uz neco naucil a dovedu tedy snizit procento zbytecne vymlacenych obrazku. 100ks svitkoveho filmu by mi stacilo zcela jiste nejmene na 8 roku, nebot zpravidla za rok pouziji tak 10 kusu. A z nich mam priblizne 20-40 povedenych fotek, ktere postupne/s veeeelikym skluzem v radu let/ zvetsuji. I to je dost velke procento odpadu, u portretu /napr/ ale musim s nejakymi variantami jednoho zaberu nutne pocitat.
  • 0

#34 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2012 - 14:22:48

...


Kto vo vasom okoli vyfoti 100 ks zv. filmov za rok?!


sorry za lehke OT, ale toto je kriteriem ceho? Ja napriklad fotim malo, protoze proste kvalitnim a drahym materialem setrim. A delam to tak, ze se mnohem vic rozmyslim a proste spoleham na to, ze za ty roky, kdy fotim, jsem se uz neco naucil a dovedu tedy snizit procento zbytecne vymlacenych obrazku. 100ks svitkoveho filmu by mi stacilo zcela jiste nejmene na 8 roku, nebot zpravidla za rok pouziji tak 10 kusu. A z nich mam priblizne 20-40 povedenych fotek, ktere postupne/s veeeelikym skluzem v radu let/ zvetsuji. I to je dost velke procento odpadu, u portretu /napr/ ale musim s nejakymi variantami jednoho zaberu nutne pocitat.


Nie je to ziadne kriterium,kym niekedy fotograf takymto mnozstvom filmu nebol nicim vynimocni.Zalezi co fotis,ak budes fotit reportaz,divadlo, koncerty,tak to za rok nie je vela,ano odpad mam aj ja a velky.A je kriterium ak niekto vyfoti 1000 zaberov digitalom za akciu a dopracuje sa k vybornym vysledkom.
Len som chcel povedat ze cas profesionalnych filmarov a fotografov co minuli kilometre filmu su uz davno prec a preto ta k reaguje aj Kodak.
  • 0

#35 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 20 leden 2012 - 14:24:45

S tím souhlasím,mám to podobně...některé záběry u mě čekají 30let na zvětšení...Jenom poznámku-nakupuji každý rok více filmů než vyfotím,ten rozdíl je tak deset,dvacet filmů.Výsledkem je potom průběžně 200-300 filmů v mražáku,kdyby hned zítra ukončili výrobu všichni /což je pitomost/,mám asi do smrti vystaráno s materiálem!
  • 0

#36 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 20 leden 2012 - 14:54:20

No jasne, sam jsem leta koncerty fotil profesionalne, tak to znam. To byly vzdycky dva z tri filmy na koncert. Casem jsem se dokazal ustalit na dvou. Dneska uz mam foceni jen jako konicek a vicemene fotim narazove: jednou za cas me to popadne a namlatim par filmu, nebo pul krabice planfilmu a pak zas nekolik msicu cvakam jen po jednotlivych obrazcich. Kazdopadne material kodak od Jirinola mam v mrazaku a nesahnu na nej hned tak. Zatim kupuju kusovou konfekci /u svitku navic ani jinak nelze/ a DX nechavam na horsi casy. jen obcas to nevydrzim, par kazetek jsem si namotal a dal stranou na beznejsi, ac svatecni, pouziti.
  • 0

#37 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 9 únor 2012 - 23:22:38

Kodak phases out digital businesses, keeps film alive

dovolím si dodat pointu této diskuzi.. :smile:
  • 2

#38 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 10 únor 2012 - 07:16:25

Kodak phases out digital businesses, keeps film alive

dovolím si dodat pointu této diskuzi.. :-)


Tak to jsou dobré zprávy. ;-)
  • 0

#39 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 únor 2012 - 07:29:49

však jsme jim tu dobře poradili, ne?
  • 0

#40 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 1 březen 2012 - 17:08:47

Tak nám Kodak končí s inverzí:
http://www.bjp-onlin...-reversal-films
  • 0

#41 Tofek

Tofek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 březen 2012 - 17:41:49

Zdar,
jak to tak vypada, prvni dusledky "bankrotu" :

http://www.kodak.com...path=13319/1229
  • 0

#42 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 1 březen 2012 - 18:08:02

:)
  • 0

#43 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 27 srpen 2012 - 09:55:17

to nevypadá dobře...


http://www.bbc.co.uk...nology-19366113
  • 0

#44 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 27 srpen 2012 - 11:43:40

No asi nastáva čas, začať robiť miesto v chladničke a nakúpiť nejaké Tmax a možno aj nejakú farbu, od tohto špičkového výrobcu.
  • 0

#45 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 27 srpen 2012 - 12:48:09

Všichni budou mít pořádné a krásné barvy fuji a zlobit budou nejvýš deltou. Ale trix, to je škoda. A ektar :mad:
  • 0

#46 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 29 srpen 2012 - 11:23:56

No asi nastáva čas, začať robiť miesto v chladničke a nakúpiť nejaké Tmax a možno aj nejakú farbu, od tohto špičkového výrobcu.

Mnojo, lednička doma je už z půlky filmů plná, v práci to samý...
  • 0

#47 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 29 srpen 2012 - 13:19:52

Barevný fotografický život bez Portry si nedovedu představit. To nejde, vždyť je to nejprodávanější barevný film. Někdo tu linku od Kodaku musí koupit!
  • 0

#48 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 676

Publikováno 29 srpen 2012 - 19:15:16

Barevný fotografický život bez Portry si nedovedu představit. To nejde, vždyť je to nejprodávanější barevný film. Někdo tu linku od Kodaku musí koupit!


No jo... Ale keď ten niekto bude Fuji, tak to môže dopadnúť aj tak, že ju akurát vypne... :( A keby len Portra ale čo Ektar? A keď aj kašlať na farbu, tak čo bude s TriXom???? :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních