Přejít na obsah


Fotka

Národní podnik "Fotochema"

foma fotochema

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 erkanumut

erkanumut

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationIstanbul
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2012 - 20:21:07

Má někdo ví, které podnik zahraničního obchodu byl export Fotochema, n.p. / foma produkty v Československu?

Děkuji vám!
  • 0

#2 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 3 březen 2012 - 15:56:09

Let´s ask directly in Foma. There should be someone capable to answer your question. I just recommend you to write in English. According to your website, your English is very good. But this "translator-czech" is sometimes hard to understand.
  • 0

#3 Olymin

Olymin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 březen 2012 - 18:30:44

Má někdo ví, které podnik zahraničního obchodu byl export Fotochema, n.p. / foma produkty v Československu?
Děkuji vám!


zde je seznam nejdůležitějších podniků zahraničního obchodu československa před rokem 1989:
http://iuridictum.pe...ničního_obchodu
neznám sortimentní náplň některých podniků, takže pokud bych zde napsal můj soukromý tip (Omnia, Chemapol, Merkuria), byla by to jen má spekulace.

nejlepší je dotázat se přímo pamětníků ve Foma Bohemia, Hradec Králové
  • 0

#4 erkanumut

erkanumut

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationIstanbul
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2012 - 18:34:46

Let´s ask directly in Foma. There should be someone capable to answer your question. I just recommend you to write in English. According to your website, your English is very good. But this "translator-czech" is sometimes hard to understand.

Thank you very much. I sent an email to foma.
  • 0

#5 erkanumut

erkanumut

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationIstanbul
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2012 - 18:40:42


Má někdo ví, které podnik zahraničního obchodu byl export Fotochema, n.p. / foma produkty v Československu?
Děkuji vám!


zde je seznam nejdůležitějších podniků zahraničního obchodu československa před rokem 1989:
http://iuridictum.pe...C3%ADho_obchodu
neznám sortimentní náplň některých podniků, takže pokud bych zde napsal můj soukromý tip (Omnia, Chemapol, Merkuria), byla by to jen má spekulace.

nejlepší je dotázat se přímo pamětníků ve Foma Bohemia, Hradec Králové


Děkuji vám! Vím velmi dobře, že Merkuria vyvážela pouze kino a fotografiezařízení, protože jsem byl s nimi v kontaktu už před mnoha lety.
Požádal jsem, aby FOMA.
  • 0

#6 erkanumut

erkanumut

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationIstanbul
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2012 - 15:21:54


Má někdo ví, které podnik zahraničního obchodu byl export Fotochema, n.p. / foma produkty v Československu?
Děkuji vám!


zde je seznam nejdůležitějších podniků zahraničního obchodu československa před rokem 1989:
http://iuridictum.pe...C3%ADho_obchodu
neznám sortimentní náplň některých podniků, takže pokud bych zde napsal můj soukromý tip (Omnia, Chemapol, Merkuria), byla by to jen má spekulace.

nejlepší je dotázat se přímo pamětníků ve Foma Bohemia, Hradec Králové


Naučil jsem se to od Foma Slovenska.
PZO Artia v Praze.
  • 0

#7 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 6 březen 2012 - 16:41:08



Má někdo ví, které podnik zahraničního obchodu byl export Fotochema, n.p. / foma produkty v Československu?
Děkuji vám!


zde je seznam nejdůležitějších podniků zahraničního obchodu československa před rokem 1989:
http://iuridictum.pe...C3%ADho_obchodu
neznám sortimentní náplň některých podniků, takže pokud bych zde napsal můj soukromý tip (Omnia, Chemapol, Merkuria), byla by to jen má spekulace.

nejlepší je dotázat se přímo pamětníků ve Foma Bohemia, Hradec Králové


Naučil jsem se to od Foma Slovenska.
PZO Artia v Praze.


Pokud vím, Artia dělala zahraniční obchod s knihami, gramodeskami, obrazy a vůbec jakýmikoli kulturními a uměleckými předměty. Ale je možné, že v druhé polovině 80.tých let minulého století, kdy už byl vůbec problém něco ven prodat a za něco zvenčí nakoupit, už kšeftovaly "PZtky" se vším možným, jen aby získaly "tvrdou" měnu.
  • 0

#8 erkanumut

erkanumut

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationIstanbul
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2012 - 17:15:06




Má někdo ví, které podnik zahraničního obchodu byl export Fotochema, n.p. / foma produkty v Československu?
Děkuji vám!


zde je seznam nejdůležitějších podniků zahraničního obchodu československa před rokem 1989:
http://iuridictum.pe...C3%ADho_obchodu
neznám sortimentní náplň některých podniků, takže pokud bych zde napsal můj soukromý tip (Omnia, Chemapol, Merkuria), byla by to jen má spekulace.

nejlepší je dotázat se přímo pamětníků ve Foma Bohemia, Hradec Králové


Naučil jsem se to od Foma Slovenska.
PZO Artia v Praze.


Pokud vím, Artia dělala zahraniční obchod s knihami, gramodeskami, obrazy a vůbec jakýmikoli kulturními a uměleckými předměty. Ale je možné, že v druhé polovině 80.tých let minulého století, kdy už byl vůbec problém něco ven prodat a za něco zvenčí nakoupit, už kšeftovaly "PZtky" se vším možným, jen aby získaly "tvrdou" měnu.



Děkuji Vám za informace.
Myslel jsem, Artia vyvážela pouze kulturní produkty, jako jsou V/O "Mezhdurodnaja kniga" v Moskvě ...
Pak se dozvěděl, že to také byla jednání s fotochemických výrobků.
Normálně chemické organizace udělal vývoz v RVHP.

http://www.erkanumut.com/?s=sovpro
  • 0

#9 erkanumut

erkanumut

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationIstanbul
Reputace: 0

Publikováno 12 březen 2012 - 22:00:27

Také jsem se dozvěděl, že PZO FILMEXPORT byl vývoz FOMA produkty před Artia těsně poté, co jsem udělal vyhledávání ve starých dokumentech.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:foma, fotochema

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních