Přejít na obsah


Fotka

Vkládání knih zatížených autorským právem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 7 březen 2012 - 17:12:45

Zdravím,
podařilo se mi během delší doby nashromáždit slušnou řádku obtížně sehnatelných zahraničních publikací převážně v anglickém jazyce o černobílém procesu. Než ale něco nahraju, tak bych rád věděl, jak se k tomu moderátoři postaví. Vkládat to mezi soubory asi není úplně OK, ale je možno vkládat odkazy například na fileservery?
  • 0

#2 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 9 březen 2012 - 20:42:55

mlčení znamená souhlas :-)
  • 0

#3 yshop

yshop

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
  • LocationVýchodní Čechy
Reputace: 5

Publikováno 9 březen 2012 - 22:05:09

možná by stačil seznam a poskytuntí PRO STUDIJNÍ ÚČELY na požádání
  • 0

#4 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 10 květen 2013 - 08:32:31

Poskytnutie pre študijné účely tento problém asi celkom nevyrieši. Kto študoval/študuje na VŠ to dobre pozná, ako radi mali učitelia kopírované skriptá. Niekedy to zachádzalo až do absurdnosti, keď škola niektoré skriptá už tak 4 roky nevydala a prednášajúci penili, že sa šíria plagiáty. Tí rozumnejší nám skriptá dali v elektronickej forme zadarmo, ale našiel sa aj taký, ktorý za 60 stranovú knihu formátu A5 pýtal 30 Eur.
Uloženie na fileserver by mohlo byť trochu lepšie riešenie aspoň z hľadiska právnej ochrany TK, keďže potom by za to zodpovedal ten, čo to pridá. V spojení s tým, že dnes je na internete ktokoľvek kýmkoľvek, by to nemuselo predstavovať ani hrozbu pre prispievateľa. Naopak - prítomnosť takéhoto materiálu priamo na servri TK by mohla zavariť majiteľovi domény a to asi nechceme.
  • 0

#5 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 10 květen 2013 - 11:16:55

Co se ochrany serveru temnakomora.cz týká, tak z své příspěvky nese odpovědnost uživatel který je publikoval. Já jsem pouze povinen odstranit protiprávní obsah pokud ho mohu se svým skromným vzděláním rozpoznat, nebo pokud jsem na něj byl upozorněn.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních