Přejít na obsah


Fotka

Vyvolání v drogerii - rozstříhný film uprostřed políček


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 MiraO

MiraO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 0

Publikováno 8 březen 2012 - 00:21:19

Nechal jsem si v drogerii Rossmann v Brně vyvolat 3 filmy. Dva jsou v pořádku (1x obyč. barevný negativ a 1x dia) ale u posledního (více jak 10 let prošlá Agfa HDC 200) mi část nastříhali v půlce políček... napočítal jsem 6 pásků které jsou nasříhány v půli políčka, tedy pokud dobře počítám asi 5 přestřižených snímků.

Vzhledem ke stáří filmu jsem s ním neměl žádné ambice - náhodou jsem ho sehnal a chtěl jsem vyzkoušet, jak asi může prošlý film ve výsledku vypadat - prostě jen experiment. To ovšem nic nemění na tom, že očekávám, že bude film nastříhaný tak aby se dal použít.

Chystám se tam jít jim to omlátit o hlavu (reklamovat) a tak bych se chtěl zeptat, zda jste podobný problém někdo řešil a pokud ano, jaká kompenzace je v tomto případě vhodná? Vyvolání stálo 100 Kč, film jako materiál je v podstatě nulové hodnoty, zachycený a zničený obraz má samozřejmě hodnotu nevyčíslitelnou :) Předpokládám, že na mne budou zkoušet něco kvůli tomu, že je film prošlý, ale to snad nemá vliv na to, kde je políčko a kde do něj střihnu...




Na opak musím říct že mě vyvolání diapozitivu v témže místě příjemně překvapilo, cena 50 Kč, film na první pohled vypadá slušně (zatím jen zběžná kontrola pod lupou) a přišel rozstříhaný po pěti polích v trezorcích.
  • 0

#2 pepa

pepa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationBílovice nad Svitavou
Reputace: 11

Publikováno 8 březen 2012 - 07:57:28

To záleží na solidnosti firmy. Podobných zážitků mám v Brně více, většinou jsem nic nevyreklamoval. Jenom jednou v ProFoto na Kozí 4 (už dlouho jinam nechodím) mi za přestříhnutí jednoho políčka dali nový film (měli ho stejně v akci). Nechal jsem u nich vyvolat už tak 200 filmů, a toto byl jediný problém.

--
Pepa
  • 0

#3 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 8 březen 2012 - 08:21:40

Fakt diák volají za padesát? Já sice drogeriím nic nesvěřuji, nicméně pokud by dlouhodobě nic neprasili, bylo by to vhodné řešení, když potřebuju vyvolat jeden dva kousky, kvůli čemuž se mi patlat roztoky nevyplatí.
  • 0

#4 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 8 březen 2012 - 15:38:58

Tohle se mi v Rossmannu stalo několikrát, že mi v půlce snímku přestřihli film, ale za tu cenu? Nedivim se. Nechávám tam vyvolat cross proces ( přelepuji cedulky na filmech z C-41 na E-6 ) a filmy z Lomokina. Dále mě štve že střihaj film po 5 snímkách a ne po 6, což je horší na scanování ( pomalejší ).
  • 0

#5 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 8 březen 2012 - 16:25:22

No, na tvé místě bych se zapomněl zmínit, že ten film byl prošlej - z kazetky ani vlastního filmu to stejně většinou nejde vyčíst - a chtěl bych novej film + jeho vyvolání zadara. Možná bych se nechal ukecat na poukázku v hodnotě výše zmiňovaného.
Vyvolání E-6 za pade? U Škodů to mají za 120. No co, žádnej risk, žádnej zisk...
  • 0

#6 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 9 březen 2012 - 20:35:49

Môžem doporučiť - kto býva u hraníc Nemecka tak DM markt vyvolávanie negativu alebo diáku za 1,98 eura. Kvalita veľmi dobrá - do 7 dni fertig.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních