Přejít na obsah


Fotka

,,,,


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#1 Armando

Armando

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
  • LocationMariánské Lázně
Reputace: 169

Publikováno 17 březen 2012 - 19:52:52

.....
  • 0

#2 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 30 březen 2015 - 15:40:40

Využívám tohoto, dávno již založeného a nic neříkajícího vlákna, zařazeného v chlívečku Oznámení - tedy místa kde je možné oznámit "věci, které by měli vědět všichni ostatní".

 

Takže s ohledem na to, že ne všichni zabrousí do bazaru a já potřebuji něco málo prodat, tak všechny koupěchtivé posílám do zdejšího bazaru. Očekávám hojnou účast a nebojte se utrácet, je potřeba zajistit dostatečný tok oběživa  ;-).

Slibuji, že valná část z případného prodeje půjde na filmy, papíry a chemii. 


  • 2

#3 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 30 březen 2015 - 16:39:21

Doplnil jsem tam i jakýsi nástin mé představy o cenách.


  • 0

#4 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 30 březen 2015 - 19:33:03

Využívám tohoto, dávno již založeného a nic neříkajícího vlákna, zařazeného v chlívečku Oznámení - tedy místa kde je možné oznámit "věci, které by měli vědět všichni ostatní".

 

Takže s ohledem na to, že ne všichni zabrousí do bazaru a já potřebuji něco málo prodat, tak všechny koupěchtivé posílám do zdejšího bazaru. Očekávám hojnou účast a nebojte se utrácet, je potřeba zajistit dostatečný tok oběživa  ;-).

Slibuji, že valná část z případného prodeje půjde na filmy, papíry a chemii. 

Ta Mamiya 6 - kolko a akych filmov by tak bola hodna? Samozredjme s dobrou expiraciou.


  • 0

#5 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 30 březen 2015 - 20:05:25

keko, myslim ze vela cerstvych 120 acrosov ;)


  • 0

#6 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 30 březen 2015 - 20:10:54

Velmi pěkný dotaz  :-P

 

Jen nevím o jakém materiálu mohu uvažovat. Jedná se mi o svitek nebo plan 13x18

Ve výhledu mám spadeno na Ilford Pan Fplus 50  a Tri-X400, Acros. 

Když to převedu na svitek  PanFplus a cenu, za kterou bych mohl dnes pořídit,  by jich bylo cca 25. V Acrosu 35

 

Možná více a lépe se domlouvat na SZ  ?


  • 0

#7 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 30 březen 2015 - 22:44:03

keko, myslim ze vela cerstvych 120 acrosov ;)

Kolko za Chamonix?


  • 0

#8 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 30 březen 2015 - 22:47:38

poziciam zdarma

.

zostal mi k nemu len 65mm nikkor (90, 150, 180 a 240mm uz rozpozicane)


  • 0

#9 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 30 březen 2015 - 23:05:11

Tak já taky zkusím touto formou se zeptat. 

 

Nemáte někdo Pionýr ve funkčním stavu? Nemusí být naleštěný a připravený do sbírky, ale jde mi o funkčnost. 

Chtěl bych to pro jednoho staršího pána, který mi chodí na kroužek. Jako malý na něm začínal, ale někam ho zašantročil nebo ho ztratil a tak když na to přišla řeč, tak jsem mu slíbil, že mu nějaký opatřím a vyvolám s ním film :). Ale přiznávám se, že ceny na Aukru mi přijdou dosti nadsazené a ještě ani není záruka funkčnosti. 

 

Tak pokud zde bude nějaká dobrá duše, co by ho nechala třeba za jednu ruličku svitku nebo drobný peníz, tak budu velmi rád :).


  • 0

#10 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 30 březen 2015 - 23:15:06

:D

.

z pionyru jsem sice pred par leti na holky vyvolaval, ale ....


  • 0

#11 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 30 březen 2015 - 23:23:02

:D

.

z pionyru jsem sice pred par leti na holky vyvolaval, ale ....

 

:D jojo, taky mě napadlo, že se toho někdo chytne :D... No sám jsem si naběhl :).


  • 0

#12 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 30 březen 2015 - 23:25:36

vubec ne

.

starsi pan z pionyru skratka vic foti nez "vyvolava"


  • 0

#13 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 březen 2015 - 12:06:17

Je to cca strop, za co to stojí, ale nevypadá zle:

 

http://www.sbazar.cz...em-velmi-slusny


  • 0

#14 Gendarme

Gendarme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 30 příspěvků(y)
  • LocationPraha 5, Havl. Brod
Reputace: 1

Publikováno 31 březen 2015 - 12:29:12

....škoda že tam není nějaký zvětšováček 6x7(9), s šuplíkem na filtry nebo barevnou hlavou.


  • 0

#15 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 31 březen 2015 - 17:03:16

Je to cca strop, za co to stojí, ale nevypadá zle:

 

http://www.sbazar.cz...em-velmi-slusny

Vypadá pěkně, ale zase tam není ta záruka funkčnosti. A fakt o ten stav nejde, důležité je, aby byl štonc vyfotit jeden film a dostat se tak zpátky do dětských let :).


  • 0

#16 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 březen 2015 - 19:42:26

 

Je to cca strop, za co to stojí, ale nevypadá zle:

 

http://www.sbazar.cz...em-velmi-slusny

Vypadá pěkně, ale zase tam není ta záruka funkčnosti. A fakt o ten stav nejde, důležité je, aby byl štonc vyfotit jeden film a dostat se tak zpátky do dětských let :).

 

 

Máte to v Praze, zachovalé a od člověka, který nemá dojem, že vykopal poklad a zbohatne, protože když je to staré, musí to být drahé. Vážně pochybuji, že sežente lépe.


  • 0

#17 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 31 březen 2015 - 20:33:15

Za 150kč to je sranda :-) já čučel Pionýra na aukru za 3000kč a to jen pro to, že byl dle popisu zkontrolován profesionálním fotografem a poslán jako křehký. Inzerenta bych poslal rovnou do blázince :-)


  • 0

#18 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 1 duben 2015 - 12:14:24

No mě udivují i ceny v bazaru u Škody na webu, jedině, že by spoléhal na kolemjdoucí a cizince, že neví o reálných cenách.


  • 0

#19 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 1 duben 2015 - 13:21:38

Tak nevím, u škody v bazaru občas něco koupim a neřekl bych, že prodejky má nějak mimo.. občas jo, ale to je prostě tim, že to má někdo v komisi a chce balík. Jiná věc je, že si nechává ultramarži... čili shrnuto je to tak, že v bazaru koupíš docela dobře - máš to i se malou zárukou a tak. Rozhodně bych tam ale nic neprodával.


  • 0

#20 Jirka28CZ

Jirka28CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationPraha 10 - Vršovice
Reputace: 18

Publikováno 1 duben 2015 - 13:30:58

Nechci se zastávat bazaru škoda ale je potřeba si uvědomit, že jejich ceny jsou navýšeny o 21% DPH (tedy víc než pětina ceny pro stát, ne pro škodu) a skutečnost, že při jakékoli zjištěné závadě Vám ji zdarma opraví (alespoň tedy taková je moje zkušenost). Další "přidanou hodnotou" je možnost vrácení do deseti dnů. 


  • 0

#21 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 1 duben 2015 - 13:40:03

Škoda - "ultramarže" je podle mých zkušeností cca 20 %. Do komise berou ne jen dle hamižnosti prodejce, ale i podle uvážení svého - to co se bude asi hůř prodávat. Tak aby jim v tom neležely peníze.


  • 0

#22 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 1 duben 2015 - 13:40:22

U Škody v regálu má několik kusů s cenou 500,-Kč .......


  • 0

#23 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 duben 2015 - 14:16:50

Ceny mají ulítlé někdy dolů, někdy nahoru, někdy sedí. Především ale asi kopírují spíš realitu centra hlavního města, než realitu celorepublikovou.

Třeba módní Lomo záležitosti typu smena, pionýr, patřičně osolené.

Drží záruku, platí lidi a prostory. Je na snadě, že cena bude vyšší. A samozřejmě budou chtít vydělat tam, kde to jde. 20% mohou mít na drahém aparátu. Na rychloobrátce, typu třeba výše zmíněné "lomo" budou procent stovky. Je to běžné obchodní chování a není třeba jim to mít za zlé.

Budiž jim ke cti, že když vidí, že "pestřelili", cenu upraví a to mnohdy rapidně směrem dolů. Nedávno tam měli kosmeticky pěkný rolleicord art deco, údajně funkční, slevněný na 1900 Kč. To je pěkná cena. Já tam loni koupil 50/3.5 macro FD canon za 1400. Jako nový. To považuji taky za slušné.


  • 0

#24 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 1 duben 2015 - 16:42:51

Pokud je tam jakási záruka na opravu či vrácení, pak je to plus a za toto si člověk rád připlatí, než něco neznámého z Aukra s popisem "Dědictví, nerozumím tomu, bez záruky" a je to většinou nefunkční.

Nejsem ekonom, ale DPH se z bazarových věcí neplatí, stejně jako v autobazaru. Možná platí daň ze zisku a samozřejmě prostory a prodavače.


  • 0

#25 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 1 duben 2015 - 16:52:11

Nejsem ekonom, ale DPH se z bazarových věcí neplatí

Když nejsi ekonom, tak prosím neoznamuj, ale ptej se!  ;-) Samozřejmě, že tohle není pravda.


  • 0

#26 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 1 duben 2015 - 20:32:34

 

Nejsem ekonom, ale DPH se z bazarových věcí neplatí

Když nejsi ekonom, tak prosím neoznamuj, ale ptej se!  ;-) Samozřejmě, že tohle není pravda.

 

Jen pro upřesnění, kdyby to někoho zajímalo přesně:

Zdanění příjmu z prodeje v bazaru

Příjmy z prodeje movitých věcí jsou osvobozeny od daně z příjmů. Výjimku tvoří příjmy z prodeje motorových vozidel, letadel a lodí, pokud je doba mezi nabytím a prodejem kratší než 1 rok a dále příjmy z prodeje movitých věcí, které jsou nebo byly v obchodním majetku podnikatele, a to do pěti let od vyřazení z obchodního majetku.

Pokud jste tedy občasným prodejcem movitých věcí přes bazar, můžete být v klidu a otázka zdanění tohoto příjmu vás nemusí zajímat. Pouze při prodeji věcí, které jsou nebo byly zařazeny v majetku firmy, je třeba ohlídat časový test pěti let nebo se smířit se zdaněním příjmu. Jiná situace by též nastala, pokud by výhodný nákup a prodej věcí v bazarech by měl systematický charakter. Takto dosažené příjmy by se daly označit za příjem z podnikání nebo jiné samostatné výdělečné činnosti a byly by zdaňovány.

Zdanění příjmu z aukce nebo dražby

Tyto příjmy jsou od daně osvobozeny za stejných podmínek jako v předchozím případě. Jen pár poznámek: Aukce není naším právním řádem samostatně řešena, dražba je definována v zákonu o zadávání veřejných zakázek. Dražbou se zpravidla něco prodává nuceně (je ovšem možná i dobrovolná dražba), aukce může být prodejní i nákupní.


  • -2

#27 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 1 duben 2015 - 20:36:07

Takže sis odpověděl - u Škody je to podnikání, nic náhodného.


  • 0

#28 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 1 duben 2015 - 20:39:27

dan z prijmu a dph je ...

.

taky nejsu ekonom


  • 1

#29 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 1 duben 2015 - 20:44:24

Brouk Pytlík strikes back! :-)


  • 0

#30 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 duben 2015 - 20:48:56

No a zatím co řešíte nesmrtelnost brouka, já si tam zamluvil rollei 35 za 2 tis. A pak že jsou drazí :-)

Nechválím dne před večerem, hned vedle tam mají pérkový lomo za 1900.V tomto světle se mi ten rollejík zdá silně podezřelý...


  • 0

#31 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 2 duben 2015 - 06:23:12

Brouk Pytlík strikes back! :smile:

jo!  a  rovnou s  aprílovými žerty !


  • 0

#32 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 duben 2015 - 08:34:07

dan z prijmu a dph je ...

.

taky nejsu ekonom

Ano, jsou to různé daně - leč Škoda je podnikatel a plátce DPH (DIČ: CZ5501010163). Těžko si bude moci vybírat z čeho ji odvede, z čeho ne...i když nakoupí od neplátce.

 

Ale Rollei 35 je lepší téma...


  • 0

#33 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 2 duben 2015 - 08:52:11

Pokud se nemýlím, tak DPH se v komisním prodeji platí pouze z marže (to znamená z cca 20% ceny). Dramaticky odlišná je situace pokud bazar vykoupí za hotové. Potom se DPH platí z plné ceny jako u jakéhokoli jiného prodeje. Proto je prodej do bazaru za hotové velmi nevýhodný, protože člověk dostane maximálně polovinu prodejní ceny.


  • 1

#34 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 2 duben 2015 - 09:01:18

ta dramatická odlišnost se všeobecnou platností se nekoná.

doporučuji pozorně  přečíst ustanovení §90 ZDP, zvláště odstavec (3).

 

neděljme tady z toho Blesk nebo iDnes,  vážení.


  • 0

#35 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 2 duben 2015 - 09:02:23

sorry, nemohu opravovat  překlepy v  příspěvku... v předchozím to může zavádět,  místo  zkratky  ZDP  patří  Zákon o DPH,  samozřejmě....


  • 0

#36 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 2 duben 2015 - 09:10:29

Přesně tak, proto se nelíbil Jirka28CZ-ovi (kruci, jak to skloňovat? Jirkovi28C?) ten můj termín "ultramaže". Má samozřejmě pravdu. Pakliže Škoda chce prodávat bazarové zboží za příčetné ceny (a to chce a dělá to), tak na výkupu musí bejt hodně drsnej a není to jeho chyba, ale státu, kerej je neskutečně nenažranej. Je fakt, že peníze zi zasloužeji zodpovědnej přístup a neměl bych házet podobnejme karfíkovskejma výkřikama (ultramaží a pod), zrovna teďky, kdy je to v Babišově téma a spousta lidí je napruženejch na tohle včetně mě. 

 

Ad Karfík - řekl bych, že podobnejch lidí tu v tom Babišově bude víc a tože bude ten důvod všeho. Nejdříve sem zkoušel ten jeho příspěvek nějak si v hlavě přebírat, že jako se pokusím mu to vysvětlit... nevím, má to cenu?


  • 1

#37 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 duben 2015 - 09:20:15

Ne, pouzivam uslovi "to je bez vlivu".


  • 0

#38 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 duben 2015 - 09:27:01

Pokud se nemýlím, tak DPH se v komisním prodeji platí pouze z marže (to znamená z cca 20% ceny). Dramaticky odlišná je situace pokud bazar vykoupí za hotové. Potom se DPH platí z plné ceny jako u jakéhokoli jiného prodeje. Proto je prodej do bazaru za hotové velmi nevýhodný, protože člověk dostane maximálně polovinu prodejní ceny.

Myslím, že se mýlíš.

DPH ve výsledku odvede z rozdílu mezi nákupem a prodejem. Což je v komisním prodeji ta marže, v bazarovém rozdíl cen. V komisním prodeji mu to neváže peníze za věci v regálu.  Nevím, jaká je zvyklost jinde, ale u Škody jsem dostal necelých 80 % z prodeje (ostatně - víš to předem, podepisuješ to při předání prodávaného zboží).  A tímto o DPH končím.


  • 0

#39 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 2 duben 2015 - 09:28:16

ta dramatická odlišnost se všeobecnou platností se nekoná.

doporučuji pozorně  přečíst ustanovení §90 ZDP, zvláště odstavec (3).

 

neděljme tady z toho Blesk nebo iDnes,  vážení.

ty jo kluci tak nevim... Zákon o DPH, §90, odstavec 3:

 

(3) Evidovaná osoba, která si zvolí tuzemsko jako stát identifikace, je povinna oznámit Finančnímu úřadu pro Jihomoravský kraj
a) zahájení a zrušení činnosti podle zvláštního režimu,
B) změny, na jejichž základě není oprávněna dále postupovat podle zvláštního režimu, a
c) změny týkající se údajů o zahájení činnosti.

 

Jinak jako s každým zákonem v Kocourkově. Platí, že nemáme šanci se na tomto foru se dobrati toho, jak to je (nijak tajemné důvody, ale prostě ten, kdo by to vysvětlit mohl nebude mít tolik času a energie se tu exponovat a karfíci debatu ještě obohatí o úlet do absurdna). Bohužel situace se zákonama je v tejto zemi neuvěřitelně složitá. Zkusím, jsetli bych nedohledal přesnej zákon, přecejenom mi to nedá... Ale jestli se máme někam dostat, tak MUSÍME citovat zákon správně a případnou diskusi vést nad jeho přesným zněním. Přípdaně rozporovat platnost toho zákona, protože se to mění hroznym tempem.

 

Ale škodovi se tímto omlouvám i Jirkovi28 :-) To, že obchod přesně uprostřed země bude lehce dražší se dá očekávat, ale nakoupil sem tam toho dost a mívá tam hezoučký kousky... Dokonce sem tam zahlídnul Zelenýho Bergheila s Heliarem okolo deseti kolíků, nedávno Zeise Ikon s Tessarem okolo pěti. U těchle věcí oceníte, že si to můžete vzít do ruky a i ta záruka není k zahození o možnosti zboží do deseti dnů vrátit ani nemluvě.. je to v podstatě luxus...


  • 0

#40 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 2 duben 2015 - 09:59:47

ty jo kluci tak nevim...

 

Z.235/2004, §90 Zvláštní režim pro obchodníky s použitým zbožím, uměleckými díly, sběratelskými předměty a starožitostmi

(1) Pro účely tohoto ustanovení se rozumí

a) uměleckými díly, sběratelskými předměty, starožitnostmi zboží uvedené v příloze č. 2,
b ) použitým zbožím hmotný movitý majetek, který je vhodný k dalšímu použití v nezměněném stavu nebo po opravě, kromě uměleckých děl, sběratelských předmětů nebo starožitností uvedených v příloze č. 2 a kromě drahých kovů a drahokamů,
c) obchodníkem plátce nebo osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která v rámci uskutečňování ekonomických činností pořizuje nebo dováží použité zboží, umělecké předměty, sběratelské předměty nebo starožitnosti za účelem dalšího prodeje, jednající na vlastní účet nebo na účet jiné osoby, pokud ji náleží odměna.

(2) Zvláštní režim může použít obchodník při dodání použitého zboží, uměleckého díla, sběratelského předmětu nebo starožitnosti, pokud je toto zboží obchodníkovi dodáno v rámci obchodování na území Evropského společenství
a) osobou nepovinnou k dani,
b ) osobou povinnou k dani se sídlem v tuzemsku, která není plátcem,
c) osvobozenou osobou, která není plátcem,
d) jinou osobou povinnou k dani, pro kterou je dodání tohoto zboží osvobozeno od daně podle § 62 nebo obdobně podle platného předpisu jiného členského státu, nebo
e) jiným obchodníkem, pokud byl při dodání tohoto zboží tímto jiným obchodníkem použit zvláštní režim.

(3):

Při použití zvláštního režimu je základem daně přirážka snížená o daň z přirážky. Tato přirážka se stanoví jako rozdíl mezi prodejní cenou obchodníka a pořizovací cenou tohoto zboží. Pokud je tento rozdíl záporný, základem daně je nula. Pro účely tohoto ustanovení se rozumí
a) prodejní cenou úplata, která byla nebo má být získaná obchodníkem od osoby, které je zboží dodáno, nebo od třetí strany, včetně dotace k ceně, daní, cel, poplatků a vedlejších výdajů jako provize, náklady na balné, přepravu a pojištění požadované obchodníkem od osoby, které je zboží dodáno, s výjimkou částek uvedených v §36 odst. 5 a 11,
b ) pořizovací cenou úplata stanovená v písmenu a), která byla nebo má být získaná od obchodníka osobou, která mu zboží dodává.


  • 0

#41 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 2 duben 2015 - 10:01:59

stat je najhorsi vypalnik.


  • 1

#42 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 duben 2015 - 10:16:07

jirin_ol:

přečetl jsem a nepochopil... asi jsem na tenčím ledu, než jsem tušil :)... Ovšem tušení naší právní džungle se svými výjimkami a přílepky v jiných zákonech mi mohlo být dostatečným varováním.


  • 0

#43 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 2 duben 2015 - 10:17:26

jirin_ol:

Jasně, vycházel sem ze zmatení pojmů a ztohodle odkazu (je to první, co na mě vyjel... jsme u toho, jak moc člověk tomu chce dát času a pečlivosti). Tento zákon co cituješ měl být to, k čemu sem tě chtěl dovést, trochu se nepovedlo, protože sem takéž lajdák, původně sem zahlídnul v těch příspěvkách cosi o dani z příjmu a tak sem rovnou předpojatě usoudil, že taktéž budeš blbnout a ten odkaz mě v tom utvrdil - omluva :smile:

 

Ale jsem u toho - jestli ti je ten odstavec (nyní již v tom správně citovaném zákoně, jestli ovšem stále platí, je přec jenom z roku 2004) dokonale jasnej, tak si buď jistej, že někde v tej úvaze děláš chybu. JirkaM v posledním příspěvku je pravdě a praxi nejblíž, podrobné vysvětlení jsem slyšel a dostal k němu výklad... a samozřejmě sem ho zapomněl :grin: Snad to souviselo s tím, že jako bazarovou věci si nemůžeš dát do nákladů, ale to hodně vařim z vody, selskej rozum mi taky selhává, je ale fakt, že spousta obchodníků prostě raději zaplatí víc, aby finančák neřval... 

 

 

JirkaM mezitím přispěl, takže odkazuji na jeho PŘEDPOSLEDNÍ příspěvek a ne na ten poslední... 


  • 0

#44 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 2 duben 2015 - 10:26:31

tak ještě vsuvka... nechápu to, ale ten odkaz nyní funguje dobře... tak jak má, cosi mi to zahlásilo, to je fakt... ale pak se normálně stránka zobrazila a s ttou blbostí, co sem citoval prvně. Čili dvojitá omluva jirinolovi, ježto sem ho strčil do stejného pytle s karfíkem ale úplně nevině :-D Fakt sorry :-D


  • 0

#45 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 2 duben 2015 - 10:31:14

tohle je na  diskusi  u  kafe  mimo portál TK,  si myslím...  a na to teď nemám čas, mám závěrkové období :-)


  • 0

#46 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 2 duben 2015 - 10:32:33

.... Čili dvojitá omluva jirinolovi, ježto sem ho strčil do stejného pytle s karfíkem ale úplně nevině :grin: Fakt sorry :grin:

na tohle zapytlování "sorry" stačit nebude,   to  ti  přijde draho,  jak se  setkáme.  :mrgreen:


  • 0

#47 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 2 duben 2015 - 10:36:19

tohle je na  diskusi  u  kafe  mimo portál TK,  si myslím...  a na to teď nemám čas, mám závěrkové období :smile:

 

 

Vidíš...závěrkovat je hektické...kloboučkování přináší klid :-)


  • 2

#48 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 2 duben 2015 - 10:36:27

tak... to sem se snažil říct už na začátku ;-) "Platí, že nemáme šanci se na tomto foru se dobrati toho, jak to je (nijak tajemné důvody, ale prostě ten, kdo by to vysvětlit mohl nebude mít tolik času a energie se tu exponovat a karfíci debatu ještě obohatí o úlet do absurdna)"


  • 0

#49 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 2 duben 2015 - 10:42:24

 

.... Čili dvojitá omluva jirinolovi, ježto sem ho strčil do stejného pytle s karfíkem ale úplně nevině :grin: Fakt sorry :grin:

na tohle zapytlování "sorry" stačit nebude,   to  ti  přijde draho,  jak se  setkáme.  :mrgreen:

 

njn... kruci... chvilku se budu bát vystrčit nos... ješte kouknu do profilu, jestli tam mám vyplněný bydliště :-D


  • 0

#50 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 2 duben 2015 - 11:26:36

Omlouvám se, že jsem  vypustil nejistou informaci. Aby ale byl příspěvek o něčem (i když jen jako historická zajímavost), uvedu, jak jsem k ní došel. Na začátku devadesátých let začal Škoda jako první vykupovat za hotové (tehdy ještě v prodejně Foto-kino v Jindřišské). Ostatní bazary a Pazdera brali do komise a strhávali si 10%. Škoda k ceně, kterou dal hotově, přirazil zhruba 22% a za to prodával. Později se k podobné praxi dostali i ostatní (Nekázanka, ba i Pazdera). Po pár letech se to změnilo a prodej za hotové se přestal vyplácet, protože dali max. polovinu prodejní ceny. A tehdy mi to nějaký bazárník vysvětlil změnou zákona, že při prodeji za hotové platí DPH z plné ceny. Takže to asi byla jen výmluva, protože přeci jen už prodejné nebylo vše tak snadno, jako počátkem devadesátých let.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních