Přejít na obsah


Fotka

Jak zkrotit metráž


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
196 odpovědí na toto téma

#101 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 1 březen 2019 - 13:43:14

Co bylo,  bylo.  Už se k tomu vracet nebudu. 

Pro mě  není problém  velké bulky bezpečně  rozmotávat na menší,   zabalit je,  a třeba  i něco naplnit do kazet, mám na to vybavení, materiál  i  dostatečnou praxi (za hodinu cca  50-60 kazet),   ale  nenajdu čas  chodit na poštu a stát tam  fronty,   ani nenajdu zdroje,  abych to zafinancoval.   Tož  tak.  

A ještě slovíčko soukromé ve zprávě,  Sokole. 


  • 0

#102 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 1 březen 2019 - 13:45:49

A ešte by som tej dobrej duši dal odmenu 5% z celkovej sumy.

 

a pak aby ta dobrá duše  čekala,  že ho nějaký pomýlenec s vidinou, že bude líp,  udá za  nezdaněný příjem, že,   děkuji pěkně.  :-D


  • 0

#103 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 březen 2019 - 13:57:34

No vidíš, to mňa ako naivku ani nenapadlo.
Kam sme to dopracovali :)
  • 0

#104 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 1 březen 2019 - 14:56:35

 

A ešte by som tej dobrej duši dal odmenu 5% z celkovej sumy.

 

a pak aby ta dobrá duše  čekala,  že ho nějaký pomýlenec s vidinou, že bude líp,  udá za  nezdaněný příjem, že,   děkuji pěkně.  :grin:

 

Tuším, že přátelskou výpomoc do 10 000,- ročně netřeba danit :-) ale možná se pravidla za ty roky už změnila.


  • 0

#105 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 1 březen 2019 - 20:46:24

Toz tak to budu muset zorganizovat asi sam :)

RED: Jaký matroš bys případně vzal? 16mm v negativu? Nebo i nějaký pozitiv, pro kopie?


  • 0

#106 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 březen 2019 - 12:38:32

 

Toz tak to budu muset zorganizovat asi sam :)

RED: Jaký matroš bys případně vzal? 16mm v negativu? Nebo i nějaký pozitiv, pro kopie?

 

 

16mm urcite tu univerzalku...at to muzu mit jako inverzi... 16mm negativu mam tri prdele doma

 

a urcite 35mm tu 400 na foceni


  • 0

#107 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 4 březen 2019 - 21:38:57

16mm negativu mam tri prdele doma

Kde ho bereš?

 

Mmch dle mého je škoda, že se Foma nenechá pohnout k adjustaci negativu do 16 mm. Byl by to bezkonkurenčně nejlevnější kamerový materiál na trhu. A nikoliv špatný.


  • 0

#108 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 březen 2019 - 09:34:53

 

16mm negativu mam tri prdele doma

Kde ho bereš?

 

Mmch dle mého je škoda, že se Foma nenechá pohnout k adjustaci negativu do 16 mm. Byl by to bezkonkurenčně nejlevnější kamerový materiál na trhu. A nikoliv špatný.

 

 

Foma je foma, uvidime co pro nas pripravi, udajne tam ted dochazi k restruktualizaci "pozitivni pro nas" ... treba se dockame i fomy100 v 16mm

 

- ja nekupuju filmy jen kdyz potrebuju neco tocit, ale prubezne se zasobuju ... negativy nejsou problem bud short ends z UK nebo ebay... doma to resim dvema lednicema a mrazakem navic :)


  • 0

#109 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 5 březen 2019 - 13:49:55

Chtěl bych si objednat tehnhle Computrol: https://www.ebay.com...Q7NQz:rk:1:pf:0

Má jich víc kusů, prý jsou nové.

 

Přidá se někdo, abychom rozložili náklady na přepravu a bankovní poplatky za převod?


  • 0

#110 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 5 březen 2019 - 13:58:48

Mám ho taky. Potvrzuji, že je nový.
  • 0

#111 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 5 březen 2019 - 13:59:48

Škoda, mohli jsme to koupit dohromady za jedno poštovné atd. :-)


  • 0

#112 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 5 březen 2019 - 14:07:35

Škoda, mám ho měsíc. Přišlo to v origo krabici a ve vnitř v sáčku. Klička uzavřená ve vnitřku. Budeš spokojenej...
  • 0

#113 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 6 březen 2019 - 09:51:41

čirou náhodou,   nevíte někdo  o děrovačce perforaci na 35mm filmy?


  • 0

#114 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 6 březen 2019 - 10:02:34

Máš na mysli něco takového? 

 

https://www.youtube....h?v=bo4piI1JaWA


  • 1

#115 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 6 březen 2019 - 13:23:35

jo, něco takového...    doslechl jsem se,  že kdysi  na vybraných vojenských letištích něco takového (ale  menšího,  rotační děrovačka)  bylo používáno a  při výměně technologie  za digi   vyřazováno a likvidováno ....


  • 0

#116 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 6 březen 2019 - 14:09:04

Chtěl bych si objednat tehnhle Computrol: https://www.ebay.com...Q7NQz:rk:1:pf:0
Má jich víc kusů, prý jsou nové.
 
Přidá se někdo, abychom rozložili náklady na přepravu a bankovní poplatky za převod?

Já bych se přidal, sám jsem si ji chtěl koupit už dávno, ale nějak jsem se nemohl rozhoupat...
  • 0

#117 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 6 březen 2019 - 14:25:13

S trochou snahy by se to dalo i vyrobit, ani by to nemuselo být tak náročné. Rotační perforátor je celkem primitivní.

 

http://www.cinemathe...map-94-107.html


  • 0

#118 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 6 březen 2019 - 14:47:02

S trochou snahy by se to dalo i vyrobit, ani by to nemuselo být tak náročné. Rotační perforátor je celkem primitivní.

 

http://www.cinemathe...map-94-107.html

 

No keď si predstavím aké to musí byť presné aby bol ten film potom aj použitelný, tak o tej ne-náročnosti na výrobu " perfo-stroja "  by sa asi dalo polemizovať :(


  • 0

#119 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 6 březen 2019 - 16:13:11

To uznávám. Každý můžeme mít přístup k jiným technologiím, takže náš pohled na stejnou věc může být velmi odlišný.


  • 0

#120 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 6 březen 2019 - 17:41:03

 

Chtěl bych si objednat tehnhle Computrol: https://www.ebay.com...Q7NQz:rk:1:pf:0
Má jich víc kusů, prý jsou nové.
 
Přidá se někdo, abychom rozložili náklady na přepravu a bankovní poplatky za převod?

Já bych se přidal, sám jsem si ji chtěl koupit už dávno, ale nějak jsem se nemohl rozhoupat...

 

Já bych se taky přidal  :cool:


  • 0

#121 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 6 březen 2019 - 19:34:26

Nakadah: nanajvýš trefné vyjadrenie !!! Z toho môjho výroku o ne-náročnosti je asi zjavné, že prístup k bohvieako prevratným technológiám nemám, že :mrgreen:


  • 0

#122 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 6 březen 2019 - 22:53:43

 

 

Chtěl bych si objednat tehnhle Computrol: https://www.ebay.com...Q7NQz:rk:1:pf:0
Má jich víc kusů, prý jsou nové.
 
Přidá se někdo, abychom rozložili náklady na přepravu a bankovní poplatky za převod?

Já bych se přidal, sám jsem si ji chtěl koupit už dávno, ale nějak jsem se nemohl rozhoupat...

 

Já bych se taky přidal  :cool:

 

Budu s vámi počítat. Už už jsem to chtěl dnes odpoledne objednat. Ještě, že jsem počkal :-)

Jinak s těmi náklady na poštovné to není zase takový zázrak - s každým dalším kouskem o něco narůstají (byť ne o násobek původní částky). Ale i tak se vyplatí vzít víc kousků najednou.

Objednám teda zítra nebo pozítří 3 kusy a pak se nějak dohodneme, jak s distribucí k vám.


  • 0

#123 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 7 březen 2019 - 09:19:33

Salo: Chtěl jsem ti odeslat SZ ale prý nemůžeš přijímat žádné zprávy  :rolleyes: tak to hodím sem.

 

Ahoj. Až budeš mít bližší info resp. částku k zaplacení dej vědět a já ti pošlu peníze(převod). V rámci čr bych poté volil doručení českou poštou, přeci jen do Znojma to mám poněkud z ruky. ;)
Díky moc
M.

  • 0

#124 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 7 březen 2019 - 10:42:11

 

 

 

Chtěl bych si objednat tehnhle Computrol: https://www.ebay.com...Q7NQz:rk:1:pf:0
Má jich víc kusů, prý jsou nové.
 
Přidá se někdo, abychom rozložili náklady na přepravu a bankovní poplatky za převod?

Já bych se přidal, sám jsem si ji chtěl koupit už dávno, ale nějak jsem se nemohl rozhoupat...

 

Já bych se taky přidal  :cool:

 

Budu s vámi počítat. Už už jsem to chtěl dnes odpoledne objednat. Ještě, že jsem počkal :smile:

Jinak s těmi náklady na poštovné to není zase takový zázrak - s každým dalším kouskem o něco narůstají (byť ne o násobek původní částky). Ale i tak se vyplatí vzít víc kousků najednou.

Objednám teda zítra nebo pozítří 3 kusy a pak se nějak dohodneme, jak s distribucí k vám.

 

Prihod mi tam taky jednu prosimte :) penize posilam obratem na ucet, dej mi ho do SZ


  • 0

#125 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 7 březen 2019 - 11:31:10

OK, objednány 4 kusy. Celkové náklady na dopravu dělají GBP 13.68, což je velmi slušné.

 

Ještě je otázka, kolik bude stát poštovné tady po ČR. Pošta teď tuším oceňuje zásilky podle rozměrů a ne hmotnosti, takže těžko říct.

 

Peníze vyřešíme, až to budu mít doma.

 

Mašlička mi zmizela, i když jsem předplatné zaplatil, takže nemůžu přijímat a asi ani posílat SZ :-(


  • 0

#126 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 7 březen 2019 - 11:39:50

S mašličkama je to každý rok stejné..je potřeba být trpělivý...já loni čekal víc než měsíc ale dočkal jsem se  ;-)

Tobě díky za ochotu. Poštovné by doporučeně mělo vyjít max na 120kč...s dobírkou už by to ovšem bylo nerentabilní...cena kolem 200kč a strašná spousta vypisování.

Takže převodem s příplatkem za poštovné bude ideál. Když tak nejprve zajdi na poštu s jedním balíkem a nech zjistit přesnou cenu...případně můžem cenový rozdíl doplatit následně...možností je spousta. Hlavně dík za ochotné lidi jako jsi ty! 

Já budu zřejmě v dohledné době opět řešit balík z Japonska....už se neskutečně těším na celní správu a martýrium s tím spojené  :mrgreen:


  • 0

#127 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 7 březen 2019 - 12:25:42


Mašlička mi zmizela, i když jsem předplatné zaplatil, takže nemůžu přijímat a asi ani posílat SZ :sad:

Salo, já taky nemám mašličku,  zprávy přijímat a odesílat můžu... akorát je nutno hlídat,   čím  vším  mám  schránku na zprávy zapráskáno,  a  občas  staré a již nepotřebné zprávy a konverzace  prostě vymazat.   Zkus se na to podívat taky. 


  • 0

#128 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 7 březen 2019 - 12:37:40

Díky, pročištěno a SZ budou zase fungovat :-)


  • 0

#129 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 7 březen 2019 - 13:15:23

S mašličkama je to každý rok stejné..je potřeba být trpělivý...já loni čekal víc než měsíc ale dočkal jsem se  ;-)

Tobě díky za ochotu. Poštovné by doporučeně mělo vyjít max na 120kč...s dobírkou už by to ovšem bylo nerentabilní...cena kolem 200kč a strašná spousta vypisování.

Takže převodem s příplatkem za poštovné bude ideál. Když tak nejprve zajdi na poštu s jedním balíkem a nech zjistit přesnou cenu...případně můžem cenový rozdíl doplatit následně...možností je spousta. Hlavně dík za ochotné lidi jako jsi ty! 

Já budu zřejmě v dohledné době opět řešit balík z Japonska....už se neskutečně těším na celní správu a martýrium s tím spojené  :mrgreen:

 

Ostravakum to muze klidne poslat v jednom balicku....mala dedina tu se najdem co?


  • 0

#130 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 9 březen 2019 - 11:19:29

Ahoj salo,
taky děkuji, že jsi se ujal objednávky. A zrovna bych poprosil o doručení poštou s tím, že ti peníze pošlu na účet předem. Možná mi taky nebudou fungovat zprávy, tak pro jistotu ještě mail: tomas.dolansky.cz(zavináč)gmail.com
  • 0

#131 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 9 březen 2019 - 22:08:53

Na zaslani a platbe se domluvime, az je budu mit doma. Ozvu se vam.
  • 1

#132 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 10 březen 2019 - 09:38:18

Jen pro zajímavost - Orwo UN54 a N74 jsou s pravděpodobností hraničící s jistotou prodávány přes Lomo Society jako filmy Lomography Potsdam a Berlin.

Cena nijak překvapivě nadstřelená, i když by se z filmotecu vzala jediná role 30,5m s individuálním poštovným, tak to vyjde zásadně levněji.

Zajímavé ale je, že nyní mají na lomography jako novinku pro předobjednávku tyto filmy i ve svitku, zjevně dokázali domluvit řezání i v této šířce, takže pokud by se někdo chtěl snažit o hromadný nákup pro svitek, tak by na to možná zrovna nyní byla lepší doba než jindy, musí to tam být do jisté míry prošlapané.

 

Mimochodem poznámka spíš pro pobavení - jestlipak víte, co se skrývá pod názvem filmu Lomo Lady Grey a Earl Grey?


  • 0

#133 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 10 březen 2019 - 11:44:42

Fomapan 100 a Fomapan 400.


  • 0

#134 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 10 březen 2019 - 12:42:45

Foma dodava spouste dalsich prodejcu, napada me napr. Kosmofoto - je to zkratka relativne levny material, ktery se vyplati prodavat jako rebrandovany.
  • 0

#135 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 11 březen 2019 - 10:55:19

Jojo, uhodli jste :-)

Jinak tohle byla jen poznámka na okraj, primárně jsem reagoval na to Orwo54/74, kde to asi tak profláklé není a navíc je tu ta novinka se svitkem.

Z hlediska Foma i nás jako uživatelů je podobná spolupráce určitě vítaná, marketing Lomography určitě přidá pár procent prodejů, na které by se Foma sama nedostala a zvyšuje tím pravděpodobnost jejího dalšího fungování. A navíc ten název je fakt pěkný  :mrgreen:  :mrgreen:


  • 0

#136 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 14 březen 2019 - 22:18:01

Na zaslani a platbe se domluvime, az je budu mit doma. Ozvu se vam.

Pratele, je to tu :-)
Kdo jeste neudelal, posle mi SZ s adresou pro zaslani. Kazdemu pak poslu instrukce ohledne placeni. Ostravaci necht se domluvi, jestli jim budu posilat jeden nebo dva baliky.
Diky a cekam na zpravy od vas.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#137 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 15 březen 2019 - 09:37:29

 

Na zaslani a platbe se domluvime, az je budu mit doma. Ozvu se vam.

Pratele, je to tu :smile:
Kdo jeste neudelal, posle mi SZ s adresou pro zaslani. Kazdemu pak poslu instrukce ohledne placeni. Ostravaci necht se domluvi, jestli jim budu posilat jeden nebo dva baliky.
Diky a cekam na zpravy od vas.

 

oooo :)


  • 0

#138 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 15 březen 2019 - 16:38:48

Ještě prosím meCZouna, aby se mi ozval přes SZ. Pokud to nepůjde, tak napiš tady do fóra info a pošlu mail. Díky.


  • 0

#139 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 16 březen 2019 - 16:33:54

Zase pozdě, na kolik vyšla s poštou, abych lovil, nebo budu ručně a koupím jen kazetky, stejně budu dělat i svitek až bude.


  • 0

#140 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 16 březen 2019 - 20:18:45

Richarde, mrzi me to. Avizoval jsem nakup nekolik dni predem, ale bylo treba jednat rychle. Nevim, jestli ten prodejce jeste nejake ty levnejsi kusy ma. Jsou nove, nedotcene.
Takhle hromadne nas to vyslo na 1000,- Kc/ks + naklady na distribuci zajemcum po CR.
Mohl bych ti pripadne motat metraz do kazetek. Tak bychom mohli docilit rychlejsiho obratu metraze a nemusela by se dlouho skladovat. Tusim pouzivas taky Ilford filmy? Kdyztak se domouvime po SZ nebo telefonicky.
Tom
  • 0

#141 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 17 březen 2019 - 06:55:28

Medvěde,   můžeš se  stavit (kousek po proudu řeky, tel.číslo máš),   než  vypiješ kafe,  budeš mít  naládováno.  :-)


  • 0

#142 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 20 březen 2019 - 15:16:50

Použití navíječky Kaiser jsem popsal špatně - omlouvám se. Právě plním HP5+ do kazet a uvědomil jsem si to.

1. Otevřít prostor na cívku s metráží. Současně uzavřít prostor, ve kterém se bude navíjet kazeta (ale ta tam zatím není!!!) a nasadit kličku.

2. Vytvořit tmu.

3. Otevřít krabičku s metráží a sáček, ve kterém je návin.

4. Vložit návin do navíječky (nasadit na "trn").

5. Konec filmového pásu vložit do zaváděcí štěrbiny v prostoru pro návin.

6. ČUDLÍKEM PRO POSUN FILMU (NE KLIČKOU, JAK JSEM MINULE NAPSAL ŠPATNĚ) = TOČÍTKEM V SOUSEDSTVÍ KLIČKY OTOČIT, ABY KONEC FILMU BYL ZACHYCEN SUVNÝM MECHANISMEM A VSUNUT DO PROSTORU, KDE BUDE KAZETA PRO NAVÍJENÝ MATERIÁL. (Dokud nebude uzavřen prostor pro kazetu a není nasazena klička, točítkem nelze otočit !!!)

7. Uzavřít prostor pro návin.

8. Vyjmout kličku a hmatem překontrolovat, zda do prostoru pro kazetu ční konec filmu.

9. Jestliže ano, můžeme rozsvítit, vložit kazetu, upevnit konec filmu, uzavřít prostor pro kazetu, nasadit kličku, vynulovat počítadlo a "standardně navíjet.

 

Omlouvám se, pokud jsem někomu způsobil problém...


  • 1

#143 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 22 březen 2019 - 21:59:08

Vsechny tri Computroly rozeslany. Snad vam, pratele, dorazi v poradku.
  • 0

#144 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 březen 2019 - 08:28:33

Salo - Jeste jednou ti moc dekuji za hromadny nakup :) Mas u me zvetseninu!
  • 0

#145 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 24 březen 2019 - 09:31:35

Taky se připojuji k díkům. Fajn spolupráce  ;-)

Teď už jen vymyslet jakou metráž koupit a půjdem ládovat. Já to bral hlavně proto, že většinou nejsem schopen najednou vystřílet všech 36 snímků. Takže si budu plnit rolky dle potřeby.


  • 0

#146 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 24 březen 2019 - 10:05:32

Já jdu opačnou cestou, neb jsem šetřílek.   Při plnění kazet  je  třeba počítat s tím,  že  začátek a konec filmu v kazetě sežere délku  5-6 políček.  Takže pro mě  je akorát   délka min. na 36 snímků ,  kdy odpad  činí +16%,   nebo 42 snímků,  kdy odpad je 14%.      Krátké kazety,  třeba na 18 snímků,   nejsou nic pro mě,  neb  odpad je 33% :-D :-D :-D


  • 0

#147 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 24 březen 2019 - 10:55:29

Já jdu opačnou cestou, neb jsem šetřílek.   Při plnění kazet  je  třeba počítat s tím,  že  začátek a konec filmu v kazetě sežere délku  5-6 políček.  Takže pro mě  je akorát   délka min. na 36 snímků ,  kdy odpad  činí +16%,   nebo 42 snímků,  kdy odpad je 14%.      Krátké kazety,  třeba na 18 snímků,   nejsou nic pro mě,  neb  odpad je 33% :grin: :grin: :grin:

Rob to ako sokolvideo, recykluj zavádzací pás. Dostaneš sa s odpadom pod jedno políčko na film, bez ohľadu na dĺžku filmu.


  • 0

#148 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 24 březen 2019 - 11:07:17

 

Já jdu opačnou cestou, neb jsem šetřílek.   Při plnění kazet  je  třeba počítat s tím,  že  začátek a konec filmu v kazetě sežere délku  5-6 políček.  Takže pro mě  je akorát   délka min. na 36 snímků ,  kdy odpad  činí +16%,   nebo 42 snímků,  kdy odpad je 14%.      Krátké kazety,  třeba na 18 snímků,   nejsou nic pro mě,  neb  odpad je 33% :grin: :grin: :grin:

Rob to ako sokolvideo, recykluj zavádzací pás. Dostaneš sa s odpadom pod jedno políčko na film, bez ohľadu na dĺžku filmu.

 

s tímto se mi opravdu drbat nechce,  navíc  nemám zájem,  aby mi  (jakkoli) slepovaný spoj procházel dráhou filmu v kameře.  :-)


  • 1

#149 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 24 březen 2019 - 11:22:07

Salo - Jeste jednou ti moc dekuji za hromadny nakup :) Mas u me zvetseninu!

O diky za pochvalu.
Budu rad, kdyz mi casem nejakou povedenou zvetseninu poslou i faajn s meCZounem :-) nebo se treba sejdeme na nejakem srazu. MeCZoun byl tusim loni na setkani Flexaret, snad se uvidime i letos a treba si na me se snimkem vzpomene?
  • 0

#150 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 24 březen 2019 - 11:23:54

Btw. vite o nejakem zdroji metraze pro proces C41? Mam na mysli prave barevne negativy, ne XP2 od Ilfordu.
Berou laby vubec takto rucne motane filmy?
  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních