Časopis FOTO a další

luke__666

• Locationtwitter.com/luke__666

Publikováno 9 květen 2012 - 09:25:25

http://www.casopis-foto.cz/ znáte/máte někdo? stojí to za to? co čtete jiného? jde mi o to, kde najdu nejvíc temnokomornických témat, klasické a černobílé fotografie. o zaniklém temnokomorníkovi vím a o tom, co se možná chystá také. takže otázka zní: je teď na trhu něco použitelného, co stojí za to číst?

#2 berraneck

berraneck

• LocationPraha/Vsetín

Publikováno 9 květen 2012 - 13:09:52

pakliže nehodláš hledat na síti, návštěvě knihovny se zřejmě nevyhneš

#3 luke__666

luke__666

• Locationtwitter.com/luke__666

Publikováno 9 květen 2012 - 13:46:39

na siti jsem hledal, par casopisu drzel v ruce a vetsinou jsem nachazel spoustu digitalnich aparatu, reklam a recenzi toho nejnovejsiho a nejlepsiho. tak jsem si rekl, ze se zeptam, zda mi neco nahodou neuniklo ;)

#4 HCST

HCST

• LocationUherské Hradiště

Publikováno 9 květen 2012 - 14:16:47

na siti jsem hledal, par casopisu drzel v ruce a vetsinou jsem nachazel spoustu digitalnich aparatu, reklam a recenzi toho nejnovejsiho a nejlepsiho. tak jsem si rekl, ze se zeptam, zda mi neco nahodou neuniklo :smile:

Musíme doufat, že to klapne.

#5 HCST

HCST

• LocationUherské Hradiště

Publikováno 9 květen 2012 - 14:17:27

Musíme doufat, že to klapne.

#6 salo

Publikováno 8 květen 2019 - 09:19:31

Oživuji stare tema optimistickou zpravou: http://www.casopis-f...opis-foto-zije/

#7 salo

Publikováno 9 říjen 2019 - 09:06:29

Znáte někdo PhotoKlassik International (https://photoklassik...national.com/)? Stojí to za ty peníze (cca 443 Kč/číslo při předplatném na 8 čísel dopředu) nebo je to jenom nablískaná bída?

#8 petrkohout

petrkohout

Publikováno 9 říjen 2019 - 17:25:22

Ahoj, znám. Je velmi dobrý. Mám všechna čísla od začátku v Kickstarteru a připlatil jsem si. Na tom webu je asi naznačen obsah, to asi je dost ilustrativní, asi jen dodám, že kvalita reprodukce fotografií je vzorná a to je hlavní co mne zajímalo. Úroveň témat je uhlazeně řečeno široká, je to takový časopis současné pro nostalgiky jako jsem já, tak i pro ty, kteří přicházejí z temné strany digitální, a tak asi i když jsou třeba dobří a soudní fotografové, tak nevědí nic o temné komoře. Takže začátečníci a tomu odpovídá i obsah některých článků. No ale proč je to super je to, že tam píše Charys Schuler, její monografie jsou totiž výborné. No a proč ji jmenuju je, že v posledním III. čísle publikovala článek, kterým polemizovala s Bruce Barnbaumem, autorem trilogie článků o analogické fotografii na téma vztahu analogu a digitálu. Přátelé, ten článek je bomba, protože tohle napsat je jednak neuvěřitelné úsilí jak jednak posbírat a utřídit názory, syntetizovat různé názory do nějaké myšlenky a ještě k tomu nerozhádat komunitu, ale pokusit se o nějaký konsensus. Tenhle článek, samozřejmě v návaznosti na všechno co ta předtím napsal Barnbaum, rozhodlo, že tenhle časpis chci i dál.
Já si někdy říkám taky, jestli to nejsou vyhozené peníze, protože skoro všechno, co se tam píše, můžu při dostatečné časové investici najít na internetu taky, včetně tady v Temné komoře. Časopisy ale mají ale tu výhodu, že mají editory a editorský záměr a to je věc vzácná v době internetu, který šíří internetové "pravdy" a jediný kvalitativní ukazatel pravdivosti je počet lajků. A editorská práce není zadarmo a to je to, co vnímám, že si kupuju.

#9 salo

Publikováno 9 říjen 2019 - 20:07:55

Ja to videl podobne s temi duvody proc kupovat tisteny casopis u naseho FOTO, kteremu sice nakonec vyslo dalsi cislo po dlouhe pauze zpusobene hospodarskymi problemy, to uz ale podle me nedosahuje puvodnich kvalit.
Nu coz, diky za reakci. Zkusim teda tez investovat do PhotoKlassik. Snad nas po par cislech nezklamou.

#10 petrkohout

petrkohout

Publikováno 10 říjen 2019 - 09:25:00

Ja doufám, že ještě nevystříleli všechny nápady. Uvidíme

#11 salo

Publikováno 16 říjen 2019 - 05:40:26

Mimochodem, prave jsem objevil dalsi podobny magazin: Analog Magazine (https://www.analogmagazine.ch/). Ovsem cena je jeste mene lidova nez u Photo Klassik.

#12 salo

Publikováno 21 říjen 2019 - 21:58:53

No a dnes ve schrance pristalo dalsi cislo casopisu FOTO. Potesilo me, ze vypada po minulem trosku skromnejsim cisle zase v kondici.

#13 Orfanic

Orfanic

Publikováno 22 říjen 2019 - 09:23:07

Československá fotografie v PDF (1931-8) :

a mnoho dalšího. Stačí jen pohledat  :-P

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:foto, časopis