Přejít na obsah


Fotka

Časopis FOTO a další

foto časopis

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 9 May 2012 - 09:25:25

http://www.casopis-foto.cz/ znáte/máte někdo? stojí to za to? co čtete jiného? jde mi o to, kde najdu nejvíc temnokomornických témat, klasické a černobílé fotografie. o zaniklém temnokomorníkovi vím a o tom, co se možná chystá také. takže otázka zní: je teď na trhu něco použitelného, co stojí za to číst?
  • 0

#2 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 9 May 2012 - 13:09:52

pakliže nehodláš hledat na síti, návštěvě knihovny se zřejmě nevyhneš
  • 0

#3 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 9 May 2012 - 13:46:39

na siti jsem hledal, par casopisu drzel v ruce a vetsinou jsem nachazel spoustu digitalnich aparatu, reklam a recenzi toho nejnovejsiho a nejlepsiho. tak jsem si rekl, ze se zeptam, zda mi neco nahodou neuniklo ;)
  • 0

#4 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 9 May 2012 - 14:16:47

na siti jsem hledal, par casopisu drzel v ruce a vetsinou jsem nachazel spoustu digitalnich aparatu, reklam a recenzi toho nejnovejsiho a nejlepsiho. tak jsem si rekl, ze se zeptam, zda mi neco nahodou neuniklo :smile:


Musíme doufat, že to klapne.
  • 0

#5 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 9 May 2012 - 14:17:27


na siti jsem hledal, par casopisu drzel v ruce a vetsinou jsem nachazel spoustu digitalnich aparatu, reklam a recenzi toho nejnovejsiho a nejlepsiho. tak jsem si rekl, ze se zeptam, zda mi neco nahodou neuniklo :smile:


Musíme doufat, že to klapne.


http://www.temnakomo...cke-fotografie/
  • 0

#6 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 8 May 2019 - 09:19:31

Oživuji stare tema optimistickou zpravou: http://www.casopis-f...opis-foto-zije/
  • 0

#7 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 9 October 2019 - 09:06:29

Znáte někdo PhotoKlassik International (https://photoklassik...national.com/)? Stojí to za ty peníze (cca 443 Kč/číslo při předplatném na 8 čísel dopředu) nebo je to jenom nablískaná bída?


  • 0

#8 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 9 October 2019 - 17:25:22

Ahoj, znám. Je velmi dobrý. Mám všechna čísla od začátku v Kickstarteru a připlatil jsem si. Na tom webu je asi naznačen obsah, to asi je dost ilustrativní, asi jen dodám, že kvalita reprodukce fotografií je vzorná a to je hlavní co mne zajímalo. Úroveň témat je uhlazeně řečeno široká, je to takový časopis současné pro nostalgiky jako jsem já, tak i pro ty, kteří přicházejí z temné strany digitální, a tak asi i když jsou třeba dobří a soudní fotografové, tak nevědí nic o temné komoře. Takže začátečníci a tomu odpovídá i obsah některých článků. No ale proč je to super je to, že tam píše Charys Schuler, její monografie jsou totiž výborné. No a proč ji jmenuju je, že v posledním III. čísle publikovala článek, kterým polemizovala s Bruce Barnbaumem, autorem trilogie článků o analogické fotografii na téma vztahu analogu a digitálu. Přátelé, ten článek je bomba, protože tohle napsat je jednak neuvěřitelné úsilí jak jednak posbírat a utřídit názory, syntetizovat různé názory do nějaké myšlenky a ještě k tomu nerozhádat komunitu, ale pokusit se o nějaký konsensus. Tenhle článek, samozřejmě v návaznosti na všechno co ta předtím napsal Barnbaum, rozhodlo, že tenhle časpis chci i dál.
Já si někdy říkám taky, jestli to nejsou vyhozené peníze, protože skoro všechno, co se tam píše, můžu při dostatečné časové investici najít na internetu taky, včetně tady v Temné komoře. Časopisy ale mají ale tu výhodu, že mají editory a editorský záměr a to je věc vzácná v době internetu, který šíří internetové "pravdy" a jediný kvalitativní ukazatel pravdivosti je počet lajků. A editorská práce není zadarmo a to je to, co vnímám, že si kupuju.
  • 1

#9 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 9 October 2019 - 20:07:55

Ja to videl podobne s temi duvody proc kupovat tisteny casopis u naseho FOTO, kteremu sice nakonec vyslo dalsi cislo po dlouhe pauze zpusobene hospodarskymi problemy, to uz ale podle me nedosahuje puvodnich kvalit.
Nu coz, diky za reakci. Zkusim teda tez investovat do PhotoKlassik. Snad nas po par cislech nezklamou.
  • 0

#10 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 10 October 2019 - 09:25:00

Ja doufám, že ještě nevystříleli všechny nápady. Uvidíme


  • 0

#11 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 16 October 2019 - 05:40:26

Mimochodem, prave jsem objevil dalsi podobny magazin: Analog Magazine (https://www.analogmagazine.ch/). Ovsem cena je jeste mene lidova nez u Photo Klassik.
  • 0

#12 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 21 October 2019 - 21:58:53

No a dnes ve schrance pristalo dalsi cislo casopisu FOTO. Potesilo me, ze vypada po minulem trosku skromnejsim cisle zase v kondici.
  • 0

#13 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 22 October 2019 - 09:23:07

Československá fotografie v PDF (1931-8) :

https://monoskop.org...=ceskoslovenska

a mnoho dalšího. Stačí jen pohledat  :-P   


  • 0

#14 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 30 April 2020 - 06:45:18

@ salo: jaký máš dojem z toho PhotoKlassik resp. jak to přejmenovali na SilvergrainClassic?


  • 0

#15 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 30 April 2020 - 08:36:01

Ahoj. Já ho ještě nepředplatil, takže nemůžu poreferovat. Mám to v plánu v nejbližší době, vč. nákupu starších čísel, ale leze to do peněz :???:


  • 0

#16 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 3 May 2020 - 21:56:40

Ahoj. Já ho ještě nepředplatil, takže nemůžu poreferovat. Mám to v plánu v nejbližší době, vč. nákupu starších čísel, ale leze to do peněz :???:

 

Kdybys chtěl, tak mám ročník 2019  PhotoKlassik International - celkem 4 čísla: Special 1st Edition, a pak I/2019, II/2019 a III/2019.

Na ceně se domluvíme a pokud bychom se domluvili, tak by tě mohlo potěšit, že veškeré takto získané prostředky věnuji do výstavby své nové temné komory (právě ve výstavbě příčky).


  • 0

#17 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 4 May 2020 - 08:01:13

OK, beru :-) Napíšu SZ a zkusíme se nějak domluvit.


  • 0

#18 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 4 May 2020 - 08:24:08

Zkuste místní knihovny kdy mají dny kde se vyřazují staré knihy a časopisy i celý ročníky.Někde mají přímo poličky kde je dávají.Já už tahle získal několik knih i časopisů.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:foto, časopis

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních