Přejít na obsah


Fotka

Výběr zvětšováku případně i dalšího vybavení

začátečník

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
187 odpovědí na toto téma

#51 Jeff

Jeff

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 listopad 2012 - 07:28:57


ok dáme si někde spicha zejtra bo v pátek a domluvíme to (jsem na FEL v plzni) kdyžtak foun na mě 606359524
mrknu se - moch bych tu mít i nějaký hodiny, menší misky a lupu ale nevím...

V pátek 7.12. bych mohl dopravit OP5a, misky 13x18 a hodiny. Domluvte se mezi sebou co by bylo potřeba:)


Dnes máme spicha v Plzni, tak se domluvíme a dám vědět. Shodou okolností studujeme hned vedle sebe:)
  • 0

#52 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 29 listopad 2012 - 09:01:04

Hlavně je třeba chodit na srazy a šířit slávu a velikost temné (rudé) cesty fotografické do celého světa.
  • 1

#53 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 30 listopad 2012 - 00:11:59

neboj se hidejoshi už jsem kolegu zaúkoloval že musí dorazit na příští sraz :mrgreen:
  • 0

#54 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 23 srpen 2013 - 19:40:17

Dobrý večer, nechci zbytečně zakládat nové vlákno, tak vložím dotaz zde. Mohli byste mi říct jaká je dnes orientační cena Magnifaxe 4 s barevnou hlavou Color 3? Případně jak (ne)výhodná vám přijde tato nabídka na Paladixu http://www.paladix.c...php?adid=252410 Objektivy jsou tři - Anaret 4,5 / 50mm, 80mm a 105mm.
A případně jaký je rozdíl mezi MG4 a MG4a?
Díky moc.
  • 0

#55 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 23 srpen 2013 - 21:31:03

Podle mě je to dobrá cena, sám jsem dal za podobnou sestavu víc...
  • 0

#56 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 23 srpen 2013 - 21:35:28

Cena je to podle me v pohode, pokud je vsechno funkcni, tak bych to bral. Rozdil je pokud vim v mikroposuvu zaostrovani, MG4 ho nema, kdezto MG4a ano, jestli jeste neco dalsiho nevim...
  • 0

#57 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 23 srpen 2013 - 21:52:27

Super, ještě jednou díky, potřeboval jsem se jen ujistit, že to není vyloženě nadsazené.
  • 0

#58 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 23 srpen 2013 - 23:16:41

Také bych se zeptal pro jaké formáty jsou k tomu vložky.Myslím, že jsem u toho měl na kinofilm, 6x6 a 6x9, možná i 4,5x6. Za ten peníz už by to mělo být vybavené.
  • 0

#59 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 23 srpen 2013 - 23:41:21

ta cena je adekvátní za stroj v perfektním stavu a komplet vložkama. to haraburdí kolem včetně objektivů jsou položky po padesátikoruně (max), ale pokud je zvětšovák ok, není to mimo. pozitivum je míchací komora 6x9, samotná se víceméně nedá sehnat. mikroposuv navíc u MG4a potěší, ale dá se bez toho v klidu obejít.
  • 0

#60 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 24 srpen 2013 - 19:09:54

Poslední typy Magnifaxu 4 se (m.j.) lišily v mechanismu pojezdu po tyči. Některé měly "třecí kolečko", ty nejnovější ozubenou dráhu. Pozn.: ozubená dráha je lepší, ale jakmile použijete násilí nebo máte posuv "rozštelovaný", vylamují se zuby - jak z kolečka, tak z dráhy. Teď už se opravdu nedají snadno sehnat.
Mikroposuv je - podle mě - výtečná věc, zvl. pokud ostříte "mikroskopem". Používám 25x zvětšující a bez mikroposuvu jsou to nervy...
  • 0

#61 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 24 srpen 2013 - 20:38:32

zajímavé. Měl jsem za to, že 4ky jsou všechny se zubama a poslední zvětšovák s třecím mechanizmem byl Magnifax 3 (oproti tomu 3a byl s hřebenem). Díly se shánějí fakt dost špatně, možná by to ale šlo vyrobit??
  • 0

#62 weshak

weshak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
  • LocationSEREĎ
Reputace: 0

Publikováno 13 únor 2014 - 22:14:32

Zdravim. Prednedavnom som kupil opemus 5. budem ho musieť celý vyčistiť lebo je značne zaprášený aj medzi sklami a všade inde. avšak prach je aj medzi šošovkami v objektíve. ten neviem či rozoberiem, ale rozmýšľal som nad EL-Nikkor 2.8/50 M39.. problém je že OP5 má závit 23,5. našiel som však na nejakom fóre, že jeden pánko si dal vysústružiť krúžok s 39mm závitom a údajne to fungovalo.. máte s tým niekto skúsenosti? prípadne aký je daný objektív. Díky


  • 0

#63 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 13 únor 2014 - 23:36:24

Zdravim. Prednedavnom som kupil opemus 5. budem ho musieť celý vyčistiť lebo je značne zaprášený aj medzi sklami a všade inde. avšak prach je aj medzi šošovkami v objektíve. ten neviem či rozoberiem, ale rozmýšľal som nad EL-Nikkor 2.8/50 M39.. problém je že OP5 má závit 23,5. našiel som však na nejakom fóre, že jeden pánko si dal vysústružiť krúžok s 39mm závitom a údajne to fungovalo.. máte s tým niekto skúsenosti? prípadne aký je daný objektív. Díky

Da sa to kupit. Skoro vsetky slusne objektivy maju tento zavit. A samozrejme su aj a s vacsim zavitom.

 

http://www.ebay.de/i...=item58ab2df730


  • 0

#64 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 14 únor 2014 - 16:23:42

http://www.temnakomo...isteni-anaretu/


  • 0

#65 weshak

weshak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
  • LocationSEREĎ
Reputace: 0

Publikováno 16 únor 2014 - 14:13:17

diky diky, aj za jedno aj za druhe


  • 0

#66 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 23 červen 2014 - 17:57:41

Dej si inzerát do novin(nejlíp do těch,kam se dají dát inzeráty zadarmo).-Já jsem si dal inzarát do novin takového znění-kdo  daruje mladému fotografovi staré a nepotřebné vybavení temné komory-zvětšovák,vývojnici atd...Amám doma zadarmo opemus 6x6(ten starý typ je opravdová ozdoba temné komory) a 2 magnifaxy +misky,spínací hodiny atd... !A TO VŠECHNO ZDARMA!


  • 0

#67 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 24 červen 2014 - 08:22:13

Z opačné strany - ne zadarmo, ale za odpovídající cenu. Bud prodávat pěkný, kondenzorový Durst 805. Kdo by kupoval, tak zná. Kdyby byl zájem, pište na SZ. Zdařec Lugi :shock:


  • 0

#68 ilford

ilford

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červenec 2014 - 09:07:53

Přeji dobrý den všem

Prosím pěkně, kdyby měl někdo šikovný zvětšovák na 9x12, byl bych přešťasten. Děkuji velmi předem.


  • 0

#69 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 listopad 2014 - 21:25:11

půl hodiny kuchám barevnou hlavu durst cls 305, protože málo filtrovala. Po té púlhodině jsem zjistil, že jsem tam blbě založil žárovku :oops: . Takže svítila mimo osu a světlo netrefilo filtry. A taky jsem si vygooglil, co je ten tajemný "B. filter" na přední straně - jeden zdroj uvádí ND filtr, jiný (a smysluplnější) že je to posun filtrace +40M +20Y pro rozšíření rozsahu. Moje druhé já se vsadilo s mým čtvrtým já že je to tepelnej filtr, takže alespoň jedno moje já mělo pravdu když oponovalo a k tomu mám ještě zbylé dvě já která se odmítla vsadit :).


  • 2

#70 JohnyShorty

JohnyShorty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 prosinec 2014 - 13:06:58

Zdravím všechny,

kdysi jsem to zde viděl, ale za boha to nemohu najít (buď hledám málo, nebo blbě) a nechci zbytečně zakládat nové téma. 

Dostal se mi do rukou z pozůstalosti starý ruský zvětšovák UPA 613. Udělal jsem mu kompletní GO, ale pouze objektiv se mi nepodařilo vyčistit a to ani ultrazvukem. Na čočkách jsou stopy nevím čeho (ale je to zažrané až do skla), každopádně pokud zkušebně zkouším nazvětšovat jen na čistý papír, je to dosti znát. Tak mě napadla myšlenka zkusit objektiv z fotoaparátu Zorki 6 (industar 50-2, dlouhý). výsledky jsou naprosto nesrovnatelné s původním objektivem. Obraz je čistý, rovnoměrně osvětlený a ostrý.

Můj dotaz zní: Dá se takto použít objektiv na zvětšování, nebo ne? Zda tomu budou bránit antireflexní vrstvy nebo ne, atd.

Děkuji za odpovědi. 


  • 0

#71 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 2 prosinec 2014 - 13:27:31

lze, ovšem: 

Je dobré si  uvědomit,  že 

a) světelné objektivy, kam  50/2,0 zařadit lze,   mají rovnoměrný kontrast a rozlišovací schopnost v celém poli  obvykle  u lepších  obj.  na  cloně  4-8  a u  průměrných  5,6-11, podobně je to s vinětací.

B) ve zvětšováku  s kondenzorem  bývá  i  objektiv  vystaven  vysokým teplotám,  tudíž  hrozí  nebezpečí:  jednak  vytečení maziva z helicoidu i ložisek lamel clony, jeho odpar  a kondenzace na čočkách a lamelách clony,  jednak poškození tmelených optických skupin (degradace a rozpad tmele) .

Jako nouzové, velmi krátkodobé řešení tedy lze,  ale  jako  trvalé  řešení, pokud objektiv  není určen na vyhození,  doporučit  asi nelze. 


  • 0

#72 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 2 prosinec 2014 - 14:52:05

další věc je, že většina fotografických objektivů je optimalizována pro nekonečno, nikoliv pro zvětšení běžné při zvětšování fotek


  • 0

#73 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 103 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 2 prosinec 2014 - 16:34:53

Pánové pánové. Moc čtete a přemýšlíte. Raději fotografujte a dělejte. Ony ty teorie většinou v praxi moc nefungujou, popřípadě se neprojevují tak, aby se o nich vůbec mluvilo.
  • 0

#74 JohnyShorty

JohnyShorty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 prosinec 2014 - 16:59:29

Díky za odpovědi. Nějak se podle toho popasuju. ;-)


  • 0

#75 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 28 únor 2015 - 11:33:52

Nechci zakládat nové téma, tak vsunuji sem. Dnes se mi dostal do rukou velmi zachovalý funkční ruský zvětšovák UPA 613. jsou k němu hodiny, světlo, rámeček, komplet balení i s kufrem. Nádherně uskladněnej, zachovalej.  Žárovky fungují, ale kdyby nějaká praskla, nenašel jsem volty. Někde jsem četl, že jsou na menší napětí, nevít jak je to u tohohle? A ještě se zeptám zvětšoval jste někdo na něm? Je parádně malej :-) Už si připadám jako sběratel :-)


  • 0

#76 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 28 únor 2015 - 12:24:21

Len na okraj

 

Nechci zakládat nové téma, tak vsunuji sem. Dnes se mi dostal do rukou velmi zachovalý funkční ruský zvětšovák UPA 613. jsou k němu hodiny, světlo, rámeček, komplet balení i s kufrem. Nádherně uskladněnej, zachovalej.  Žárovky fungují, ale kdyby nějaká praskla, nenašel jsem volty. Někde jsem četl, že jsou na menší napětí, nevít jak je to u tohohle? A ještě se zeptám zvětšoval jste někdo na něm? Je parádně malej :smile: Už si připadám jako sběratel :smile:

Len na okraj k ruskym zvacsovakom:

http://www.photohist...207248180987458

Ak ma niekto prehlad o zvacsovakoch, tak tato stranka potesi oko i mysel. I tu vidno, akym sposobom prichadzali inzinieri v CCCP k uchvatnym konstrukciam zvacsovacich pristrojov, tu a tam sa sice nepatrne podobaju na Dursty, tu a tam, Fokomaty, tu a tam na Opemusy ...

Keby aspon vzhlad zmenili, k...vy jedny okupacne!


  • 0

#77 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 28 únor 2015 - 12:42:44

Díky stránka super, ale azbukou nevládnu :-) spíš mě fakt zajímá napětí žárovek, šňůra sice má 250V otázka je či z těch hodin leze ven taky, asi nezbývá jek přeměřit, spálil jsem měřák, pokud by měl někdo osobní zkušenost s tímto strojkem, rád si přečtu, optiku má jak novou :-) Chce jen promazat a vyčistit.


  • 0

#78 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 3 květen 2016 - 15:53:40

Sakra,furt všeci přemýšlíte nad cenami zvětšováků,já si dal inzerát do novin a mám zadara opemus 6 a magnifax 4 v originální krabici jako nový i s antinewton skly.Holt lidi se toho chcou zbavit.


  • 3

#79 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 3 květen 2016 - 18:35:33

tak to je paráda, gratuluju


  • 0

#80 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 14 červen 2017 - 08:25:07

Přátelé, potřeboval bych malou radu.

 

Stále sháním zvětšovák 6x9, moc se nedaří, mám doma Opemus 6 s barevnou hlavou (prakticky vše nové, tak mi přijde, že koupě Magnifaxu 4 a dát do něj hlavu z Opemusu jako rozumná volba.

 

Ale nevím, jestli se to jen prostým způsobem přesadí z jednoho na druhý zvětšovák, nebo je třeba k tomu nějaký mezikus.

 

A druhá otázka, kdybych tuto myšlenku opustil, tak který z Durstů je rozumná volba na ČB fotky 6x9?

 

Děkuji za radu, poradu. :-P


  • 0

#81 NeonKnight

NeonKnight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 červen 2017 - 10:17:24

Ahoj. Nevím, jakou máš konkrétně barevnou hlavu. Color 3 jde nasadit na MG4 bez jakéhokoliv mezikusu. Otázka je, jestli máš ke stávající barevné hlavě míchací komoru i pro 6x9 ? Dodávaly se různé komory: pro kinofilm, 6x7 a 6x9. Možná i čistě pro 6x6, to už nevím. Ta 6x9 už se shání dost špatně.

Od Durstu můžu doporučit M805 Color. Mám jeden nevyužívaný a uvažuju o tom, že bych se ho zbavil. Tak kdyžtak napiš.


  • 0

#82 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 červen 2017 - 12:47:44

Sehnat samotnou míchací komoru 6x9cm pro meoptí hlavu je kumšt. Doporučuji dívat se po nabídkách, kde je součástí. MG4 je dobrá volba, pakliže je ve slušném stavu. Durst M805 je takový Mercedes, nic lepšího kromě Leitz Focomat II snad není.


  • 0

#83 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 14 červen 2017 - 16:58:25

Mám Durst M805 Color s barevnou hlavou a byl jsem s ním maximálně spokojený. Dají se sehnat i s BW hlavou, což by Ti na ČB stačilo. Jen nevím, co to teď stojí. Já ho kupoval z Německa jako nový s hromadou příslušenství za cca 5-6k peněz. Možná jsou ale dneska dražší. Teď je to taková móda dělat věci komplikovaně a lidi se snaží být mimo proud.

Odesláno z mého Redmi 3 pomocí Tapatalk
  • 0

#84 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 14 červen 2017 - 20:47:38

Mal som Durst M805 Colór a blbec predal ho.

Pokial by sa niekto chcel zbavit, mal by som zaujem.


  • 0

#85 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 14 červen 2017 - 21:03:40

Mám Durst M805 Color s barevnou hlavou a byl jsem s ním maximálně spokojený. Dají se sehnat i s BW hlavou, což by Ti na ČB stačilo. Jen nevím, co to teď stojí. Já ho kupoval z Německa jako nový s hromadou příslušenství za cca 5-6k peněz. Možná jsou ale dneska dražší. Teď je to taková móda dělat věci komplikovaně a lidi se snaží být mimo proud.

Odesláno z mého Redmi 3 pomocí Tapatalk

 

Koukal jsem na ebay a ceny raketově narostly, docela zajímavé, jak za posledních pár let rostou ceny všeho, co se analogu týče, tak si říkám, kdy to někomu z výrobců dojde a začne se tomu zase "trochu" věnovat.

 

Každopádně koupit dnes M805 za rozumné peníze skorem nejde. :shock:


  • 0

#86 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 14 červen 2017 - 21:32:32

Nikdo to už ve velkým podle mě dělat nebude. Je Vás málo, takže poptávku lehce uspokojí lidi jako já, kteří to zabalili a zbavují se toho. Těch Durstů musí být po světě kvanta. Navíc jsou to bytelný stroje, který se jen tak nerozpadnou.... Takže z pohledu potencionálního výrobce všechno na prd.

Jinak jak píšu, je to teď takovej boom. Trochu asi vzdor proti přetechnizovanému světu. Ale ono se to uklidní a zůstane jen relativně malá skupina lidí, kteří se v tom našli. Ale ta do toho bude muset sypat dost peněz.... Ale tak to podle me v životě prostě chodí :-)

Odesláno z mého Redmi 3 pomocí Tapatalk
  • 0

#87 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 14 červen 2017 - 23:06:55

Nikdo to už ve velkým podle mě dělat nebude. Je Vás málo, takže poptávku lehce uspokojí lidi jako já, kteří to zabalili a zbavují se toho. Těch Durstů musí být po světě kvanta. Navíc jsou to bytelný stroje, který se jen tak nerozpadnou.... Takže z pohledu potencionálního výrobce všechno na prd.

Jinak jak píšu, je to teď takovej boom. Trochu asi vzdor proti přetechnizovanému světu. Ale ono se to uklidní a zůstane jen relativně malá skupina lidí, kteří se v tom našli. Ale ta do toho bude muset sypat dost peněz.... Ale tak to podle me v životě prostě chodí :smile:

Odesláno z mého Redmi 3 pomocí Tapatalk


Nikdo nevíme co se kdy může změnit. Prognostický ústav už neexistuje :smile:
Ale slova pravověrného fotokomorníka v tom neslyším.

Odesláno z mého verku s klávesnicí a takovým svítícím okýnkem, pomocí několika z desti prstů.
  • 1

#88 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 15 červen 2017 - 09:40:44

Abychom se nedivili pánové. Z mého pohledu zažívá analogová fotka v posledních 2 letech velký nárůst v oblibě....začíná to být tzv. trendy. Tím si vysvětluji i postupnou narůstající cenu všeho s tím souvisejícího...Mám MG4 a míchací komory včetně hlav a zdroje jsem nakonec koupil na eBay z Polska...nové... U nás se nedalo sehnat ani to použité a hlavy už vůbec ne...to samé co se týče dalšího příslušenství...rámečky, masky atd...Je jen otázkou času, kdo to chytne za pačesy a začne pomalu nabízet zase kompletní vybavení do komor.


  • 0

#89 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 16 červen 2017 - 07:33:43

Ak to niekto chytí za pačesy, tak najskôr Čínania :-) :-) Za európsky plat sa už také niečo vyrábať nedá, aby to malo slušnú cenu...


  • 0

#90 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 16 červen 2017 - 07:42:01

Nie som uplne zorientovany, ale Durst jeden zvacsovak stale vyraba. Ma sice digitalnu hlavu, ale strka sa pod neho normalny farebny/cb svetlocitlivy fotopapier.

Tradicne zvacsovaky sa daju kupit od firmy Kaiser, Dunco a urcite ide kupit aj americky Besseler.

Zvacsovakov na sklade je habakuk, ibaze, kto by to platil.

A nakoniec zmienka o mojej oblubenej znacke:

http://www.de-vere.com/products.htm


  • 0

#91 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 16 červen 2017 - 08:30:26

Nie som uplne zorientovany, ale Durst jeden zvacsovak stale vyraba. Ma sice digitalnu hlavu, ale strka sa pod neho normalny farebny/cb svetlocitlivy fotopapier.

Tradicne zvacsovaky sa daju kupit od firmy Kaiser, Dunco a urcite ide kupit aj americky Besseler.

Zvacsovakov na sklade je habakuk, ibaze, kto by to platil.

A nakoniec zmienka o mojej oblubenej znacke:

http://www.de-vere.com/products.htm

 

U Škody Kaisera mají, ale z ceny jsem se osypal, musím se tam zastavit a zeptat se, jestli si tohle za ty prachy dneska někdo FAKT koupí?

 

Tak pátrám dál, Durst mě nadchl, všichni ho chválí, zatím jsem našel dva za celkem rozumné peníze.


  • 0

#92 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 16 červen 2017 - 20:36:14

Když jsme u toho Dursta ve stavu nového, tak pro někoho by teoreticky mohlo být zajímavé toto https://www.fomei.co...a-detail-222502

Dvanáct je dost, ale nové je nové...


  • 1

#93 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 17 červen 2017 - 13:21:52

no a trebars? https://www.fotoimpe...serungsgeraete/


  • 0

#94 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 18 červen 2017 - 19:40:59

Když jsme u toho Dursta ve stavu nového, tak pro někoho by teoreticky mohlo být zajímavé toto https://www.fomei.co...a-detail-222502

Dvanáct je dost, ale nové je nové...

 

... dvanáct  je dost a bohužel jen 6x7 :shock:


  • 0

#95 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 20 červen 2017 - 19:06:26

Kdybys náhodou chtěl, sice to neřeší tvou hlavu, ale než seženeš mohu poskytnout Magnifax 2 s novým kondenzorem a reprodukčním raménkem, plně funkční.


  • 0

#96 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 30 červen 2017 - 08:32:45

... částečný sukces, podařilo se mi koupit Magnifax 4 a spoustu bižuterie k tomu, ale míchací komora na 6x9 u toho není.

 

Sehnat ji bude téměř nemožné,jak jsem tak pochopil, ale je to jen kus polystyrenu, nemá někdo zkušenost s výrobou domácí verze této komory? :shock:

Přiložený soubor (y)


  • 0

#97 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 30 červen 2017 - 11:43:24

Mám všechny tři, ale neotevíral jsem je abych viděl jak je to uvnitř uspořádané. Na první pohled mě přijde, že rozdíl je jen v maskování spodní části. tudíž bych stávající menší otevřel a pokud budou vnitřní stěny uspořádány tak, že dovolí bez ztráty světelného toku větší otvor, rozšířil bych masku na 6x9. Je to celé plastové, tak by neměl být problém. V opačném případě by to chtělo upravit/rozšířit i stěny (při zachování úhlu). Já tedy používám 6x9 i pro kino a nějaký rozdíl jsem oproti 24x36 komoře nezaznamenal.


  • 0

#98 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 30 červen 2017 - 12:58:41

Myslím plastová "čočka" má v případě 6x9 jiné rozměry než 24x36. Jaký to bude mít dopad na kvalitu světla netuším.

 

Zkus kontaktovat tohoto prodejce na ebayi: http://www.ebay.ie/itm/-/272301085406? , prodával 6x7 tak možná bude mít i 6x9. Je z Přerova.


  • 0

#99 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 30 červen 2017 - 13:25:35

Ahoj, dopad to bude mít pouze takový, že s komorou 24x36 při vyvolávání 6x6 a 6x9 nebudeš mít dosvícené rovnoměrně rohy snímku, jakoby vinětace...Jinak to dělám jako KIM, 6x9 na všechno a bez rozdílu...Komory se liší opravdu jen tím plastovým krytem s průchodem světla podle formátu, tedy pokud upravíš 6x6 na 6x9, mělo by to být v pohodě....


  • 0

#100 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 30 červen 2017 - 13:35:45

Taky myslím, že 6x7 už by nemusela dělat nepříjemnosti. Otázka je, jaká je k dispozici...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:začátečník

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních