Přejít na obsah


Fotka

Fotak LOMO 135 BC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 mandlicka

mandlicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 29 květen 2012 - 15:18:33

Ahoj,

jsem na foru nova, takze mozna se budu ptat na neco, co jste tady uz kdysi resili, ale bohuzel jsem nenasla odpovedi... :-)


Najde se nekdo, kdo take foti na fotak zn. LOMO 135 BC? Ja se na nej zatim ucim fotit. Takze bych uvitala jakekoliv rady, zkusenosti a pripominky k tomuto zarizeni... ;)

Take by mne zajimalo, na jake kinofilmy nejcasteji fotite, ja obvykle pouzivam Fomapan nebo Ilford.




Kazdopadne bych v zaveru chtela vsem moc podekovat, za toto forum, je jedno z mala, ktere jsme nasla, ze je stale aktivni a je tu dost aktivnich uzivatelu :)
  • 0

#2 mandlicka

mandlicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 30 květen 2012 - 19:03:13

Jeste mne napadlo najit fotku, treba to nekdo znate pod jinym nazvem, nebo mate doma neco podobneho ... :???:

Přiložený soubor (y)


  • 1

#3 mpn

mpn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 květen 2012 - 19:33:03

Ahoj vítej na temné

LOMO 135 BC mám doma je to docela zajímavá hračka. V tom velkém charakteristickém přetáčecím bubínku na horní je straně je schovaná pružina. Jejím natažením je pak možné pořídit velmi rychle několik snímků (tuším že 8) za sebou. Ale to si předpokládám už zjistila. Dají se s tím dobře fotit třeba různé sporty, závody atd. Jinak je to na ovládání jednoduchý aparát, myslím že docela vhodný pro začátečníka.
  • 0

#4 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 květen 2012 - 22:39:05

a co konkrétně by Tě zajímalo? on je to tak jednoduchý a zároveň nedokonalý fotoaparát, že tam asi není moc co řešit... prostě lomo žeo
  • 0

#5 mandlicka

mandlicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 31 květen 2012 - 08:08:59

a co konkrétně by Tě zajímalo? on je to tak jednoduchý a zároveň nedokonalý fotoaparát, že tam asi není moc co řešit... prostě lomo žeo

Ahoj vítej na temné

LOMO 135 BC mám doma je to docela zajímavá hračka. V tom velkém charakteristickém přetáčecím bubínku na horní je straně je schovaná pružina. Jejím natažením je pak možné pořídit velmi rychle několik snímků (tuším že 8) za sebou. Ale to si předpokládám už zjistila. Dají se s tím dobře fotit třeba různé sporty, závody atd. Jinak je to na ovládání jednoduchý aparát, myslím že docela vhodný pro začátečníka.


Ahoj,

tak me by hlavne zajimalo, jak moc mam natocit pruzinu na porizeni jednoho snimku :???: asi to nejak moc pretacim, nebo ja nevim, kazdopadne postup mam nasledujici - otacim tim velkym koleckem zhruba 1x, pak tam jakoze preskoci (ale zaverka mi v tuto chvili jeste cvakne na prazdno) a kdyz to natahuji dal, tak se prave natahuje ta pruzinka a tam ja prave nevim, jestli staci pootocit jakoze jednou dokola, nebo je to jedno, jestli se tam da uplatnit pravidlo 1x otoceni = 1snimek ... Jinak zbytek asi chapu, nebo sem se s tim nejak uz poprala ;-) ale tohle mi vrta hlavou, kazdopadne jsem tam ted dala 1. zkusebni film (jen obyc za par kacek), tak uvidim, jestli to vubec pouzivam spravne :D

Kazdopadne diky za rady :-P
  • 0

#6 mpn

mpn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 1 červen 2012 - 16:01:58

Je to jak píšeš. Po otočení jednou dokola se natáhne jen závěrka, přeskočí tam a je možno pořídit jeden snímek. Když se tím kolečkem otáčí dál začne se navíjet pružina, která v sobě akumuluje energii pro další natažení závěrky.
  • 0

#7 mandlicka

mandlicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 1 červen 2012 - 16:54:40

Takze princip jsem pochopila spravne, vcera jsem i odzkousela na prvnim pokusnem filmu (zatim nevyvolano), jen me trosku znervoznuje fakt, ze podle ukazatele jiz mam dofoceny film, ale ve skutecnosti jeste stale pri pretaceni pretacim na dalsi nove snimky ... :cry: ale je to jen drobnost, doufam, ze se mi nepretrhl film, i kdyz jisty "odpor" pri pretaceni tam je, takze snad to bude okay :smile:

Jeste dotaz ohledne blesku k filmu, pokud je (ja ho nemam), dava se tedy zespod? Nasla jsem tam takove "kolejnicky", tak jsem si rikala, ze tedy tam by mel prijit blesk, jak se s nim pak dal foti (asi nebude bleskat automaticky) ...
  • 0

#8 mpn

mpn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 1 červen 2012 - 23:10:03

Blesk se dává zespoda do kolejniček a měl by bleskat automaticky. Že je film trochu delší než udávaný počet snímků není nic zvláštního. Až ho budeš přetáčet zpátky do kazety nezapomeň na spodní straně povolit kolečko mezi kolejemi pro bleskl a závitem pro stativ. Tím se uvolní ozubená kola pro vedení filmu a je možné ho stočit zpět.
  • 0

#9 mandlicka

mandlicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 3 červen 2012 - 08:26:01

Tak s tim koleckem, to by mne nenapadlo, diky za upozorneni.
  • 0

#10 Olbi

Olbi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 prosinec 2013 - 17:30:15

Zdar, teď jsem si ho pořídil a chci se zeptat jaký blesk k tomu pořídit? ve starých se vůbec nevyznám. :/
  • 0

#11 Gesp

Gesp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 květen 2014 - 22:36:18

Zdravím. Pořídil jsem Lomo 135 BC (VS) a nevím si rady se dvěma věcmi:

1) kolečko se závitem na spodní straně fotoaparátu (viz. foto). Zajímalo by mě k čemu slouží, případně co s ním. Po vyšroubování mu občas povyleze střed. Ale víc jsem s ním zatím nedokázal.

 

2) sériové focení. Nevím už kde, ale někde jsem vygooglil informaci, že udělá až 8 fotek za sebou. Na youtube. je i video, jak bez natahování cvaká a cvaká a cvaká... To se mi zatím nepovedlo. Mě po natažení jednou cvakne závěrka. Vyčetl jsem radu o použití hrubé síly a dalším natahování megaknoflíku silou. Ale síla, která mi přejde ještě akceptovatelná na to nestačí. A zničit se mi ho nechce.

 

Předem děkuji za podnětné návrhy a rady.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  lomo.jpg   151,47K   10 Počet stažení

  • 0

#12 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 9 květen 2014 - 22:44:08

Viz třeba zde: http://www.temnakomo...ak-lomo-135-bc/


  • 0

#13 Gesp

Gesp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 květen 2014 - 22:59:41

Ahoj. Díky za reakci. Odkazované vlákno jsem už četl. Možná z něho mám dokonce tu informaci o 8 snímcích (ale jistě to nevím), ale... na tom mém Lomu je megakniflík trochu odlišný. Přikládám pro jistotu obrázek. lomo2.jpg


  • 0

#14 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 10 květen 2014 - 09:04:00

Jestli jsi ho četl, tak ses měl zeptat tam a nezakládat další téma.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních