Přejít na obsah


Fotka

Světlé obdelníky na polaroidové fotografii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 5 June 2012 - 09:23:42

Zdravím Vás,
pořídil jsem si fotoaparát Polaroid 600 Impulse Autofocus a film Impossible PX600 Silver Shade UV+. Vyskytl se však problém. Na každém snímku mám světlý čtverec, který zabírá většinu fotografie. Vzhledem k tomu,že je na každé fotografii zhruba stejně velký a světlý,někde bude chyba. Po vysunutí fotografie obrázek ihned zakryji obalem od filmu,tedy vsunu jej do krabičky,což trvá cca 1-2 vteřiny.Ona krabička je vevnitř potažena stříbrnou folii,což by mohlo dělat neplechu,ale je vždy zakryta,že se tam světlo nedostane. Můžete poradit,kde je problém? Přikládám velmi nekvalitní scan,kde je onen jev nejvýraznější.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 eMeT

eMeT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 June 2012 - 09:39:27

Světlo nesmí vidět ani na vteřinu! Přilep si tu krabičku k foťáku, aby to padalo rovnou do ní. Jinak netuším, taky jsem s Pola zrovna začal. :-D
  • 0

#3 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 5 June 2012 - 09:45:03

Díky za odpověď. Domníval jsem se,že ty 2 vteřiny by neměly být problém. V tom případě by mě však zajímalo,jak to uchrání před světlem celé čtyři minuty pouze zakrytím ruky,jak radí v návodu...
  • 0

#4 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 5 June 2012 - 16:52:09

Pořiď si Impossible frog tongue, s krabičkou jsem začínal a na skoro každé fotce jí jde kousek vidět, když ji držíš blbě, pak ji nastavíš špatně a fotka ti vylítne ven, za ty 300 to opravdu stojí!
Asi určitě to bude tím zakrytím, tady jsou na ukázku fotky, sám poznáš se kterou jsem se netrefil do krabičky a to jsem na ní tu fotku asi během sekundy nandal! A na poslední fotce jde vidět ta krabička, takže investuj do frog tongue http://www.fotoskoda...impossible-frog a potom je to focení o něčem jiném, po focení dáš foťák i s fotkou pod frog tunguem někam do stínu a je to v pohodě.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 5 June 2012 - 16:53:21

A ještě dodatek - ta horní část tvé fotky je ta část která zůstane ve foťáku - ve tmě. Takže je to určitě špatným zakrytím.
  • 0

#6 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 June 2012 - 11:57:13

Díky za rady ! Frog Tongue už mám objednaný ;)
  • 0

#7 eMeT

eMeT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 June 2012 - 12:04:01

Z tou krabičkou jsem měl taky docela srandu. ;) Jak byla rozostřená, tak to vypadalo jak když je problém na objektivu.
  • 0

#8 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 8 June 2012 - 16:39:49

...a nebo pořídit místo Impossible filmů-jiný typ Polaroidu,tzv.odlupovací,k tomu jiný "harmonikový" Polaroid-třeba typ 103! ;) :) :)
  • 0

#9 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 June 2012 - 16:48:14

...a nebo pořídit místo Impossible filmů-jiný typ Polaroidu,tzv.odlupovací,k tomu jiný "harmonikový" Polaroid-třeba typ 103! ;) :) :)

s použitím normálního stabilního materiálu jako Fuji FP100 však člověk ztrácí ten lomo-look, o který přeci jde;)
  • 0

#10 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 23 August 2012 - 01:15:49

Stejný záběr po použití frog tongue. Vyplatilo se...

Přiložený soubor (y)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních