Přejít na obsah


Fotka

Sháním lidi pro natočení filmu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 6 srpen 2012 - 21:35:38

někdy v listopadu prosinci budem natáčet cca půhodinový film který bude vizuálně doplňovat vystopení naší kapely a bude promítán při naší hudební produkci.
původně jsem to chtěl natáčet sám ale nemám žádné nápady a zkušenosti co se týče filmování na osmičku.

sháním tedy filmaře, střihače a režiséra co by mi s tím pomohli.
mělo by se jednat o jednoduché depresivní dílko s velmi jednoduchou dějovou linií.

materiál zajistím a jestli zbydou nějaké finance (předpokládám že ano) po nákupu materiálu a promítačky, budou spolupracovníci určitě odměněni alespoň pár stovkami a zbylým materiálem. mohu zapůjčit i nějakou admiru na filmování ale uvítal bych kdyby se přihlásila alespoň jedna kamera navíc.

kdyby měl někdo nějaké nápady co se týče formátu(mám super8 a DS8 kamery), volby negativ/inverze, nebo už přímo nějaké nápady k natáčení tak sem s nimi

děkuji Martin Dvořák aka MrB14ck
  • 0

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 srpen 2012 - 08:52:15

Škoda, že bývam tak ďaleko, rád by som sa tejto akcie zúčastnil.

Preto si dovolím len takú malú radu, určite S8 a inverziu, S8 preto, lebo je tam úspora minimálne 25% oproti DS8 a inverziu preto, lebo môže byť problém s kopírovaním na pozitív, ak sa to samozrejme nebude prevádzať do digi a takto premietať.
  • 0

#3 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 7 srpen 2012 - 10:00:16

s tou digitalizací si mi nasadil brouka do hlavy - digitální projektor je dneska už v každém druhém klubu s promítačkou asi budou problémy - nevím pokusím se zjistit jak by se to dalo zařídit každopádně díky za připomínku.
  • 0

#4 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 7 srpen 2012 - 10:54:44

Pozor hereze! S tímhle přístupem to za chvíli budeš točit digitálně a umělě k tomu uděláš prach a škrábance.
  • 0

#5 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 7 srpen 2012 - 11:12:43

s tou digitalizací si mi nasadil brouka do hlavy - digitální projektor je dneska už v každém druhém klubu s promítačkou asi budou problémy - nevím pokusím se zjistit jak by se to dalo zařídit každopádně díky za připomínku.

nevím... točit amatérsky na 8mm film má snad cenu jen tehdy, pokud zůstane "filmová" celá cesta až k projekci, právě to promítnutí na plátno 8mm promítačkou má své kouzlo "okamžiku z doby krále klacka"
pokud bych apriori chtěl promítat digiprojektorem, tak se vybodnu na film a sáhnu po digikameře...
ale je to jen můj názor coby do jisté míry staromilce.
  • 0

#6 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 7 srpen 2012 - 11:34:04

máte samozřejmě pravdu ale když už se to bude točit tak bych nerad zůstal u jedné projekce (u nás v kulturáku si projekci zařídím ale ne všude se to dá...)
  • 0

#7 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 7 srpen 2012 - 12:07:53

MrB14ck,

aj pri čiastočnej digitalizácii ti odporúčam inverziu.
"digitalizovať" negatív si v amatérskych podmienkach neviem predstaviť, inverzia sa dá aj "na kolene".

Ono natočiť sa ten negatív samozrejme dá, ale čo potom s tým - kde prevrátiť farby / odstrániť masku / aby razantne neutrpela kvalita?

Samozrejme, najlepšie je premietať a digitalizovať len okrajovo - napríklad pre účely propagácie kapely na Youtube a pod.
  • 1

#8 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 srpen 2012 - 18:12:26


s tou digitalizací si mi nasadil brouka do hlavy - digitální projektor je dneska už v každém druhém klubu s promítačkou asi budou problémy - nevím pokusím se zjistit jak by se to dalo zařídit každopádně díky za připomínku.

nevím... točit amatérsky na 8mm film má snad cenu jen tehdy, pokud zůstane "filmová" celá cesta až k projekci, právě to promítnutí na plátno 8mm promítačkou má své kouzlo "okamžiku z doby krále klacka"
pokud bych apriori chtěl promítat digiprojektorem, tak se vybodnu na film a sáhnu po digikameře...
ale je to jen můj názor coby do jisté míry staromilce.


pokud bude chtít klučina synchronizovat zvuk s obrazem, převodu do editovatelné podoby se nevyhne. Ono i po tom převodu z filmu do číslicovodat to má svoje koule, viz jedna vzpomínka na londýnské odpolední blbnutí...


  • 0

#9 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 srpen 2012 - 18:13:53

MrB14ck,


"digitalizovať" negatív si v amatérskych podmienkach neviem predstaviť, inverzia sa dá aj "na kolene".

Ono natočiť sa ten negatív samozrejme dá, ale čo potom s tým - kde prevrátiť farby / odstrániť masku / aby razantne neutrpela kvalita?

Samozrejme, najlepšie je premietať a digitalizovať len okrajovo - napríklad pre účely propagácie kapely na Youtube a pod.


... v jednom labu v Shoreditchi... bude ho to stát jenom letenku, ukecat mě, abych tam rezervoval víkend a nějak si s tím poradíme.
  • 0

#10 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 7 srpen 2012 - 21:44:35

šneku to video je správně crazy!!! :-D
jinak ti děkuju za pomoc promyslím to... :cool:
  • 0

#11 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 8 srpen 2012 - 00:38:58

Když už tady to téma padlo, tak se přeci jen zeptám: Zvažuji natočit na 16mm svůj krátký film (uvažoval jsem o některých scénách i S8, ale k problému ano/ne se dostanu u dalšího vysvětlování). Ale je tu několik problémů a vy zkušenější byste mohli poradit. Chci točit na negativ (šel by i pozitiv jistě, ale starší negativ půjde sehnat snáze a pak to má jisté výhody-kopie, atd). Nechat si to na Barrandově vyvolat sice zadarmo není, ale taky to přežiju, pokud nebudu toho matroše mít nějak moc. Otázka je jak dále. Pracovní kopie celého materiálu asi bude drahá, ne? Digitalizace celého materiálu jakbysmet (to mám i zjištěné). Jak ale střihat? Lákala mě myšlenka udělat pro nějaké osobní projekce 16mm kopii ze sestříhaného negativu, prostě jet postaru a ten sestříhaný negativ si nechat profi digitalizovat pro verzi na DVD/Bluray/DCP/atd....Ale jak ten negativ sestříhat (ano jistěže nůžkama :D), když člověk nemá otočený obraz a v negativu se na to nebude dát koukat, aby člověk poznal správně místa střihu. Jak byste přistupovali k tomuto problému vy? Už mám i načrtnutý scénář, rád bych co nejdříve začal točit (mám výbornou kameru Arriflex), ale pořád si nejsem jist technického postupu a mám lehká dilemata. Jaký je váš názor?
  • 0

#12 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 srpen 2012 - 07:40:04

šneku to video je správně crazy!!! :grin:
jinak ti děkuju za pomoc promyslím to... :cool:


já u toho byl jenom jako podržtaška, krámonosič, filmokamerokonzultant, a element přinášející občasné záblesky typu, "myslím, že by bylo dobrý, kdybychom..." nic víc. Celé to vymyslel J.B. Poté jsem měl nemilou povinnost film vyvolat (a nezkazit), zachycená atmosféra byla totiž neopakovatelná.
  • 0

#13 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 srpen 2012 - 07:42:22

Ale jak ten negativ sestříhat (ano jistěže nůžkama :D), když člověk nemá otočený obraz a v negativu se na to nebude dát koukat, aby člověk poznal správně místa střihu. Jak byste přistupovali k tomuto problému vy?


Chlape, sakra, od čeho si myslíš, že filmaři používají v záběrech KLAPKU! :D
  • 1

#14 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 srpen 2012 - 07:51:39

Když už tady to téma padlo, tak se přeci jen zeptám: Zvažuji natočit na 16mm svůj krátký film (uvažoval jsem o některých scénách i S8, ale k problému ano/ne se dostanu u dalšího vysvětlování). Ale je tu několik problémů a vy zkušenější byste mohli poradit. Chci točit na negativ (šel by i pozitiv jistě, ale starší negativ půjde sehnat snáze a pak to má jisté výhody-kopie, atd). Nechat si to na Barrandově vyvolat sice zadarmo není, ale taky to přežiju, pokud nebudu toho matroše mít nějak moc. Otázka je jak dále. Pracovní kopie celého materiálu asi bude drahá, ne? Digitalizace celého materiálu jakbysmet (to mám i zjištěné). Jak ale střihat? Lákala mě myšlenka udělat pro nějaké osobní projekce 16mm kopii ze sestříhaného negativu, prostě jet postaru a ten sestříhaný negativ si nechat profi digitalizovat pro verzi na DVD/Bluray/DCP/atd....Ale jak ten negativ sestříhat (ano jistěže nůžkama :D), když člověk nemá otočený obraz a v negativu se na to nebude dát koukat, aby člověk poznal správně místa střihu. Jak byste přistupovali k tomuto problému vy? Už mám i načrtnutý scénář, rád bych co nejdříve začal točit (mám výbornou kameru Arriflex), ale pořád si nejsem jist technického postupu a mám lehká dilemata. Jaký je váš názor?



V tvojom prípade sú dve možnosti:
1. klasický filmový postup - zostrih pracovnej kópie, mix zvuku na perforovaný 16mm zvukový pás, zostrih negatívu a následná výroba pozitívnych kópii
2. domáca digitalizácia, (pokiaľ ČB, tak nie je problém aj doma, kvalita zo 16 je dostačujúca) digi strih a mix zvuku, podľa toho zostrih negatívu a následne výroba pozitívnej kópie na 16mm film a aj digitalizácia na DVD atd.
  • 0

#15 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 8 srpen 2012 - 09:24:32

Snek: klapka je jedna věc, to je jasné, ale člověk by si rád ten materiál i prohlédnul :) Což u negativu bude vypadat poněkud na prd :)

sokolvideo: klasický film. postup je lákavý, leč ta pracovní kopie bude asi dost nákladná věc. Pokud by se musela udělat z celého pásu. Domácí digitalizace mě taky napadla. Co se týče pracovní videokopie, tak negativ otočím v počítači jedním kliknutím. Ale nepokazím si ten negativ, když ho hodím do promítačky? To není ideální, negativ by se asi neměl promítat. A co se týče kvality (finální digitalizace na Spiritu HD), tak je lépe projet ten film promítačkou co nejméně.
  • 0

#16 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 srpen 2012 - 13:03:49

Samozrejme chápem, že je to risk, ale ak je premietačka absolútne v 100% stave, tak ta jedna projekcia by negatívu nemala uškodiť. Potom ostáva už len prepis do pravcovnej kópie, ktorá by mala byť lacnejšia ako výsledná kombinovaná kópia.
  • 0

#17 kazeta

kazeta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 5 listopad 2012 - 21:11:04

Rybinin: pokud už budeš natáčet na negativ, tak ten bych do promítačky vůbec nedával (pokud ti nejde o retro efekt) protože to vždycky nějaký škrábance udělá, a pak už to bude všude, negativ se dá sestřihávat i v protisvětle když je dobře naexponovanej tak je tam vidět to co na kopii :-) jen to má přehozený barvy. No a další důležitá věc na sestřih je lepička. Když si necháš udělat tu pracovní kopii (kopie denní práce) tak zase ušetříš negativ a s kopií si můžeš hrát jak chceš (stříhat, slepovat) a na tom se dá dost naučit.
  • 1

#18 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 6 listopad 2012 - 00:16:59

když už to tu kolega vytáhl - prachy co jsem měl na materiál už jsou v něčem jiným. kapela už neexistuje. je mi to líto že jsem to tak snadno odpískal ale člověk míní... však to znáte.
  • 0

#19 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 6 listopad 2012 - 01:30:24

kazeta: Jak přesně to myslíš v protisvětle? Prostě koukat na prohlížečce pod nějakým jiným úhlem? Jinak co se týče 8mm, tak ten jsem střihal už celkem dost. Takže s tím dělat umím. 16mm zatím moc ne, lepičku mám, ale spíš jsem si tak slepil nějaké potrhané filmy, než že bych něco sám dělal. Takže uvidíme. Ale budu to točit až někdy výhledově, takže se uvidí nakonec.
  • 0

#20 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 listopad 2012 - 02:26:35

když už to tu kolega vytáhl - prachy co jsem měl na materiál už jsou v něčem jiným. kapela už neexistuje. je mi to líto že jsem to tak snadno odpískal ale člověk míní... však to znáte.


grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :))))) jen počkej, až tě příště potkám (nebo až přijedu do Plzně). takhle to zaříznout, to si mě nepřej :D
  • 0

#21 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 6 listopad 2012 - 06:09:36

kazeta: Jak přesně to myslíš v protisvětle? Prostě koukat na prohlížečce pod nějakým jiným úhlem? Jinak co se týče 8mm, tak ten jsem střihal už celkem dost. Takže s tím dělat umím. 16mm zatím moc ne, lepičku mám, ale spíš jsem si tak slepil nějaké potrhané filmy, než že bych něco sám dělal. Takže uvidíme. Ale budu to točit až někdy výhledově, takže se uvidí nakonec.



Na vyvolaný negativ sahat co nejmíň, nejlíp vůbec. Natož ho drncat v promítačce. Vše jsem dělal způsobem za který jsem sice zaplatil plnou cenu /přepis v UPP/, ale měl jsem jistotu, že film neničím. Pokud chceš jako finální produkt celuloid promítaný na klasické promítačce, musíš počítat s nanešením zvukové stopy u které je vysoká náročnost na ozvučení stopy manuálním procesem synchronizece alespoň ze tří zdrojů. Nebo vymyslet jak dostat do promítačky ke zvukové hlavě již namíchaný zvuk - ruch. Pokud chceš 16mm pouštět z digitálního nosiče, nech si negativ vyvolat na Barrandově, tam ti ho po domluvě vyzvednou velmi ochotní UPPpáci a dle tvého přání ti film velmi profesionálně přepíší třeba na formát mini DV. Ten pak již lehce naženeš do pc a můžeš stříhat až se budou hory zelenat a to naprosto bez rizika, že nůžkama do filmu střihneš jednou blbě a nevrátíš to. Navíc, pokud již stříháš tak víš, že jedna věc je mít scénu v hlavě a ta druhá, naprosto ošidná je výsledek po sestřihu. V softwarové střižně můžeš hledat svůj přesný tvar bez omezení. Navíc máš k dispozici minimálně 100 zvukových stop, kde můžeš namíchat finální zvukový tvar a ten pak když budeš chtít promítat z 16mm promítačky dostaneš celý krásně na jednu zvukovou stopu na filmu. Zdigitalizovaná 16ctka, pokud je dobře přepsana /a to v UPP umějí/, tě velmi potěší. Záleží jaký máš finální úmysl.
  • 0

#22 kazeta

kazeta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 listopad 2012 - 15:08:39

Rybinin: v protisvětle myslím nějakej prosvětlovací pultík, v nejjednoduším případě nějaká krabice s žárovkou uvnitř a matnym sklíčkem, a 16mm převíječka. Ale jak už tu zmínil grain, záleží co s tím chceš dělat, jestli digitalizovat, nebo má bát výsledkem kopie pro promítání.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních