Přejít na obsah


Fotka

Kulovka Manfrotto ProBall 469

Manfrotto Kulová hlava

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 18 srpen 2012 - 13:05:27

Zdravím,
nemá tady někdo tuto kulovou hlavu? Podařilo se mi z ní ztratit hlavní aretační šroub (sice jsem si toho všiml včas, ale když jsem se vrátil, našel jsem už jenom tu gumovou čepičku, šroub nikoliv :roll: ). Takže bych potřeboval, kdyby nějaká dobrá duše ten svůj šroub vyšroubovala (není třeba se bát, že by se z hlavy něco vysypalo) a oměřila ho, abych si mohl nechat vyrobit náhradu. Jde mi hlavně o ten závit, protože M6 je moc velká, M5 zase moc malá (snad M5,5x0,5 ?? ). Prosil bych tedy šuplérou jmen. průměr přes závity a rozteč (změrit co největší počet závitů a vydělit počtem) a já budu doufat, že si tam soudruzi z Itálie nevymysleli nějaký speciální profil.
S kinem jsem si vystačil se šroubem regulace tření, ale s větším a těžším aparátem to asi bude krajně nepraktické, takže bych byl moc vděčný za pomoc...
  • 0

#2 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 18 srpen 2012 - 13:17:57

Ahoj, prumer pres zavity jsem nameril 5,86mm, roztec se mi merila celkem spatne, ale vyslo mi to cca 1mm, plusminus desetina. To fakt nejsem schopny zmerit poradne. Nicmene nekde mam merku na zavity, tak az ji najdu tak ti dam vedet, jestli je to nejaky rozumny zavitovy rozmer. Od oka to ale vypada pomerne nestandartne, prijde mi velke stoupani...
  • 0

#3 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 18 srpen 2012 - 15:31:47

Díky moc, zatím to tedy nevypadá na žádný standard, ale tak to by nemuselo vadit v případě výroby. Jinak rozteč se dá změřit také otisknutím závitu do kousku papíru a změřením obtisku, když se chytne větší počet závitů, tak to nevychází špatně...
  • 0

#4 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 18 srpen 2012 - 16:15:44

No meril jsem to zavitovou merkou, 1mm tam pasuje akorat, podle mikroskopu je mezi vrcholy jednotlivych zavitu cca 1,1mm. Problem je, ze ten zavit se nepodoba normalni sestce, ma jakoby vetsi uhel. To znamena ze na min otoceni se sroubek vice zasrubuje. Mam obavy ze ti nikdo neco takoveho nevyrobi. Leda to projet zavitnikem a predelat na normalni sestku nebo sedmicku.
  • 0

#5 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 18 srpen 2012 - 18:34:08

Jak tak koukám do té díry zející po šroubu, není ten závit náhodou dvouchodý? Tedy M6x2 (P1) či něco podobného...
  • 0

#6 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 18 srpen 2012 - 19:23:16

Tu mas jeho fotku...
Přiložený soubor  _MG_5856.jpg   99,38K   35 Počet stažení
  • 0

#7 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 18 srpen 2012 - 20:16:49

Jop, dvouchodý, tak to jsme asi doma. Rozteč 1mm, stoupání 2mm, průměr 5,86mm, profil bude klasický s vrch. úhlem 60°, to by mělo k výrobě stačit. Mockrát děkuji za pomoc, snad se ho podaří nahradit. Hlava je to sice mrcha těžká, ale shánět nějakou odpovídající náhradu se mi nechtělo...
  • 0

#8 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 18 srpen 2012 - 20:42:09

Kdyby jsi mel tu verzi s destickou, tak bych se ji mozna ujal...zn.: sroub uz mam :))) Jo a mozna to nevis, kdyz ti vypadl a nemel jsi to nikdy predtim rozdelane, ale pod ten sroub jeste patri pruzina.

Na ty srouby je potreba davat bacha, ja uz takhle jednou vytratil ten mensi, nastesti jsem nasel...
  • 0

#9 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 18 srpen 2012 - 21:45:01

Mám verzi bez destičky a až na to, že se těch 1,3kg docela pronese, jsem s ní spokojený. Já jsem šroub ztratil tak před rokem při běhu na tramvaj se stativem na popruhu přes rameno, asi jak se hlava při poskakování třela o batoh, tak se vyšrouboval, taková je teorie :) . Během půlminuty jsem byl zpět, žel šroub byl fuč. O pružině jsem neměl tušení, řekněme, že tam není důležitá...
  • 0

#10 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 22 říjen 2012 - 13:44:40

takže tady http://mediacdn.shop....pdf?1287563559 si člověk najde referenční číslo náhr. dílu a tady http://www.manfrotto-foto.cz/ si objedná

Spol. Lino Manfrotto + Co. je snad jediná co znám, která běžně dodává náhradní díly ke stativům, dokonce i k těm, které již nejsou v distribuci. Prostě doživotní servis v praxi!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních