Přejít na obsah


Fotka

Sítotisk


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 19 August 2012 - 11:07:28

Nemáte někdo zkušenosti se sítotiskem (jde mi hlavně o potisk textilu). Sítotisk na trika jsme dělali loni s dětmi na táboře, ale šlo o tisk pomocí síta přes papírovou šablonu. Zajímá mě teda hlavně vytvoření tiskové šablony pomocí emulze na sítotisk. Na internetu pochopitelně návody jsou, ale zajímají mě spíš vaše vlastní zkušenosti.
  • 0

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 August 2012 - 11:31:14

Šablóny som robil pomocou počítača a laserovej tlačiarne na transparentné fólie. To je asi najjednoduchšie riešenie. Ak by si potreboval, mám kdesi nádobku s prostriedkom na čistenie sita, za nejaký zvitok -dva, alebo inverzný kinofilm by som to vymenil.
  • 0

#3 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 19 August 2012 - 11:37:46

S tiskem na fólii tak trochu počítám. Spíš mě zajímalo nanášení emulze na síto a osvit. Je třeba to spešl nanášecí korýtko, nědá se to nějak vojebat? A je třeba UV světlo? V nějakém návodu jsem četl, že na to stačí takový ten 500w halogen.
  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 August 2012 - 12:21:32

Nanášal som to obyčajnou stierkou, tá guma síce bola kúpená v obchode s potrebami na sieťotlač, používal som ju aj pri samotnej tlači, ale ináč nič. Na osvetľovanie som mal urobený taký stôl, na vrchu bolo sklo a vnútri niekoľko neónových trubíc, koľko, to si už presne nepamätám, snáď päť-šesť, stôl mal rozmer asi 60-70/120-130cm. Jediná vec, ktorá bola originálna bol pracovný stôl, mal šesť stolov, takže som mohol robiť maximálne päťfarebnú tlač. Robil som však maximálne štvorfarebnú tlač na tričká, a je to celkom paráda, len je makačka to nastaviť, aby sa to krilo
  • 0

#5 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 19 August 2012 - 13:19:24

Tak to si mě uklidnil : )
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních