Přejít na obsah


Fotka

Objektivy pro 8x10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Christian

Christian

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 9

Publikováno 20 srpen 2012 - 16:31:22

Mám skromný dotaz, pořizuji si standart malej VF 8x10" a protože je to jen tělo, tak musím ještě pořídit objektivy.
Ze SF jsem uvyklej na 55, 80, 200mm a tak bych něco v tomto hledal. Mohl by mi někdo doporučit nějaké ty objektivy?
Díky za informaci kdyžtak moje fotky jsou buď pod jménem Cjristian TODE dohledatelné a jsou to povětšinou postavy a sem tam zátiší.

Díky moc

Christian
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 srpen 2012 - 18:01:12

no tak 80mm je záklaďák, to by dělalo asitak 300mm (12"), 55mm by odpovídlo ohniskem tak 210mm a ta 200mm je těžko realizovatelná, ohnisko 800mm není už nic moc (ale jsou).

Těžký radit. V závěrce/bez závěrky, moderní/klasické/staré, s velkým kruhem pro pohyby nebo bez, vysoká/nízká světelnost, cena.....

Třeba symmar 300mm nebo g-claron, Super Angulon 210/8, Angulon 210/6.8, pěknou osmistovku dělal Fuji, ze starších to můžou být dagory, anastigmaty, tessary/xenary... je toho spousta.

jen pro inspiraci co dělal Schneider:

http://www.schneider...chiv/archiv.htm
  • 0

#3 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 srpen 2012 - 06:52:02

U VF to neni jako u SF nebo maleho formatu, kdy vyrobce k aparatu nabizel ucelenou radu skel a v podstate jsi nemel kam uhnout. Uvedu par bodu, ktere je dobre zvazit pri vyberu:
- predevsim je treba vzit v uvahu vytah kamery, tomu pak odpovida max. pouzitelne ohnisko objektivu. Musis pocitat s tim, ze na kratko bude treba vetsiho vytahu nez je konkretni ohnisku objektivu
- dlouhe ohnisko se da pri zaostreni na blizsi objekty nahradit vetsim vytahem
- hmotnost skla versus pevnost predni standardy kamery
- preference, mam rad rezave ostrou moderni kresbu(g-claron, moderni nikkory, fujinony), nebo chci spise mekci retro podani (starsi konvertibilni symmary, angulony, dagory, heliary, starsi ektary, caltary, vsechna stara mosazna skla, cim vic lamel clony tim lip)
- je nutne sklo v zaverce ci postaci bez zaverky
- v neposledni rade rozpocet
- s tim souvisi i pripadna moznost pouziti konvertibilnich skel, kdy treba u starsich symmaru mas 2 ohniska v 1
  • 0

#4 PetrH

PetrH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 68 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 srpen 2012 - 20:00:31

Doporučuji začít zde: http://www.largeform...s/LF8x10in.html, sloupeček 8x10in equiv. to 35mm, osmý z prava udává přibližný ekvivalent vůči kinofilmu. Ta tabulka obsahuje především novější a nové objektivy, starší jsou například zde: http://www.largeform...lenseslist.html. Velkoformátových skel je habaděj, kvalita je více méně úměrná ceně.
  • 0

#5 Christian

Christian

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 9

Publikováno 23 srpen 2012 - 11:59:52

Omlouvám se za malou přestávku v odpovědích. Z VF jako takovým začínám a tak mnoho dotaz zněl mnohým možná divně, nicméně je z mé strany pravdivý. Nyní si dopisuji s Gunterem z Lotus view Camera- z té malé vísky v Rakousku- sem tam u něho nakupiji filmy a papíry a s SCHNEIDER jakožto výrobcem. Do toho pár info zasla i LF Deardorff & Sons, Inc takže s jejich i Vaší pomocí to snad dám dokupy, tak abych na tom nenechal majlant- i tak to nejni zrovna levná záležitost, a aby to splnilo má očekávání. Jsem celkem trpělivej i snad učenlivej, ale fotím ne studuji technické detaily toho či onoho prvku co potřebuji. Zkouknu ta fora a dám určitě vědět, protože je tu ještě otázka negativů, jejich vyvolání, zvětšovák- mám "jen" D- 1200 , ale u jednoho pána jsem vidl dvě 184 a tak se snad nechá ukecat, scany- něco se dá dělat tady na scanu určeném pro obrazy apod.- pokud jde o negativy tak buben, polaroidy- zčásti už jsou u mne v lednici, zbytek podle výsledků. :-) uf, je toho ještě dost.
  • 0

#6 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 23 srpen 2012 - 13:22:14

tak 8x10 ani nemusíš zvětšovat - z toho jsou tak krásný kontaktíky :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních