Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

složení čoček v objektivu Kodak Triskop 1:11 / 105mm

kodak triskop

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 21 srpen 2012 - 13:33:20

ahoj,

dostal se mi do ruky lehce pošramocený Kodak Junior 0 s objektivem Triskop 1:11 / 105mm - http://www.breutel.d...eiten/0314.html a potřeboval bych vědět, jak jsou za sebou poskládaný čočky objektivu. zatím jsem to seřadil tímhle způsobem:

obraz-> (() |

přičemž závorky značí čočky a svislá čára film :-) ale po vyvolání prvního filmu je vše dost rozmazaný. napadá mě ale, že jsem i blbě zašrouboval objektiv a i když jsou čočky dobře, nesedí teď vzdálenost, značená na vnějším ostřícím kroužku. pokud byste měl někdo nějakou radu, tak ji uvítám.

EDIT: teď koukám, že už jsem se ptal, a rada je matnice na zadní dvířka. tak prosím admina o rozhodnutí, jestli téma ponechat nebo smazat. díky a omlouvám se...
  • 0

#2 Wisly

Wisly

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 10 únor 2013 - 13:31:06

Cau, Uz sa ti to podarilo dat dohromady? Ja mam doma Kodak No. 2A Folding autographic Brownie, KODAK vest Pocket model B a Kodak Bantam a este nejake bakelitove Kodaky. Este som ich nemal rozobrane, ale mozno by mal niektory podobne zlozenie optiky.
  • 0

#3 blood-girl

blood-girl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 27 září 2013 - 19:55:22

Zdravím vespolek, jestli tu ještě někdo operuje ... ?
Taky jsem po dědovi čerstvým vlastníkem Kodaku Junior o. Bohužel je problém ve spoušti a to takovej, že vlastně ani přesně nevím jakej. :mrgreen: Něco tam evidentě chybí, nebo je ulomený .... Chtěla bych Vás tu pěkně poprosit, zda-li by mi někdo mohl na základě fotek poradit, o jakou součástku se jedná? Ideálně taky formou podobný fotky tý součástky nebo tak něco ... :-P Bude-li třeba podrobnějších fotek nebo z jinýho úhlu, dodám, ale myslím, že by měly tyhle postačit. Předem Díky za odpověď....

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#4 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 7 říjen 2013 - 13:19:36

Ahoj, posílám fotky, které jsem pořídil, když jsem to čistil. Pokud bude potřeba jinej úhel, tak dej vědět. :) Kdybys to rozebírala víc, tak zas já prosím na oplátku mrkni na čočky. Díky! :)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5 blood-girl

blood-girl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 8 říjen 2013 - 19:55:05

Ahoj, posílám fotky, které jsem pořídil, když jsem to čistil. Pokud bude potřeba jinej úhel, tak dej vědět. :) Kdybys to rozebírala víc, tak zas já prosím na oplátku mrkni na čočky. Díky! :)


Paráda!! Děkuju mockrát. Já osobně foťák nerozebírala, koukal se mi na to přítel, a čočky ti můžu s jistotou napsat. Prej : " Napiš mu to takhle, tohle nebudu ani kreslit. Lomítko je film: / / ( )) ... a že sem to zkoušel i na matnici a že to ostří i to má pěknou krezbu. "
:-)


Tak snad taky budu k něčemu užitečná :-)
  • 0

#6 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 9 říjen 2013 - 08:51:28


Ahoj, posílám fotky, které jsem pořídil, když jsem to čistil. Pokud bude potřeba jinej úhel, tak dej vědět. :) Kdybys to rozebírala víc, tak zas já prosím na oplátku mrkni na čočky. Díky! :)


Paráda!! Děkuju mockrát. Já osobně foťák nerozebírala, koukal se mi na to přítel, a čočky ti můžu s jistotou napsat. Prej : " Napiš mu to takhle, tohle nebudu ani kreslit. Lomítko je film: / / ( )) ... a že sem to zkoušel i na matnici a že to ostří i to má pěknou krezbu. "
:smile:


Tak snad taky budu k něčemu užitečná :smile:


skvele, diky moc. :)
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:kodak, triskop

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních