Přejít na obsah


Fotka

objektiv 21 mm s bajonetem Leica M


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 5 září 2012 - 09:40:36

Nevlastníte někdo? Nějaké poznatky, co vím existuje od Voigtlandera, Leicy a Zeiss Biogon. Od Leicy je to v podstatě jeden typ s různou dobou vzniku, kdyby jsem měl peníze tak ho vezmu a nepřemýšlím o tom. Zeiss Biogon dělá dvě světelnosti, nějak okolo 2,8 a 4. Ten světelnější mi přijde už docela čůro, jakože velký. Ten menší se mi líbí, nevím jak z praktického hlediska chybí ta jedna clona a jaké je srovnání ostrosti s Leicou, která si myslím nemá konkurenci. Voigtlander je za ty peníze asi super, ale nová skléčka si nekupujeme každý den, tak si myslím má cenu počkat. Taky kdyby byl stříbrný, bylo by to milé. Někdo možná se teď trošku naježil :)
  • 0

#2 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 5 září 2012 - 11:25:27

rozdíl mezi světelnějším a tmavějším Zeissem je především ve zkreslení - ten tmavší drží téměř dokonale rovné linie. o jiných nevim, stačí mi Zuiko:)
  • 0

#3 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 5 září 2012 - 13:39:16

Všechny tři značky jsou výborné.
Budu přepokládat, že si Leicu nekoupíš (staré objektivy nejsou tak ostré, jako současný Voigtlaender a Zeiss, nové zase poměrně drahé - i když 21/3,4 Super Elmar je dokonalý a ne za přehnanou cenu):
Mám Voigtlaender 21/4 (1. verzi) - ostrost a kontrast vynikající, poměr cena/výkon také, proti Leice a Zeissovi horší v protisvětle. Malý a lehoučký, fitlry 39mm jako spousta jiných leicových skel, zaostření od 0,5m.
Zeiss - oba objektivy vynikající ostrost ve středu, nepatrně horší a míň kontrastní rohy než nejnovější 21 od Leicy (asi vyjma 21/1,4), při zaclonění rozdíly mizí.
21/2,8 robustnější, 21/4,5 malý a vynikající v protisvětle.
Ber v potaz nutnost externího hledáčku - pokud vím, Zeiss jej k objektivu nedodává (u Škody za 8500,-), Voigtlaendera jsem dostal i s hledáčkem (nevím, jak je to teď).
Dost info na www.kenrockwell.com.
  • 0

#4 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 5 září 2012 - 17:35:12

díky kluci, možná popřemýšlím o tom menším Biogonovi. Si tak říkám, jestli nepůjde použít jakýkoliv hledáček 21 mm, třeba od Voigtlandera. S tím chválením Voigtlandera nejsi první, od koho to slyším, ale se mi na něm ekluje ten plast, prej ho tam trošku je? Taky mě trošku překvapuje, že starší Leicy jsou méně ostré než Voigt., je možné že mají třeba lepší podání obrazu?, jako rozostření (bůkeh) třeba. Nemá jí někdo doma? Asi už se pohybuju na hodně vratké ploše. Na kenrockwella taky koukám, škoda že neumí česky bo englicky moc nevládnu.
  • 0

#5 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 5 září 2012 - 18:16:28

Ahoj, pokud vím, tak ty nový (a nejspíš i starý) voigtlandery jsou z kovu, dokonce i ta kolíbke, která je u leicových skel plastová, je na voiglanderu kovová.
Co jsem se dozvěděl na netu ve srovnání skel od leicy a voigtlanderu je to, že skla od voigtlanderu mají vyšší kontrast...
co jsem četl článek u rockwella, tak ho vychválil do nebes, a to v jinejch recenzích dost nadržuje leice, teda hodně nadržuje leice a voigtlandery prakticky nesnáší:-D
  • 0

#6 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 5 září 2012 - 18:43:31

ahoj Jakube, no pokud jsou kovový, tak to je jiná. Zkusím to třeba u Škody omrknout. Dík
edit: i když nevím, jestli to vůbec poznám, všechno je to mrňavý a lehký. A hřebíkem mě do toho asi rejpnout nenechaj :) , uvidím co mi řeknou.
  • 0

#7 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 5 září 2012 - 18:46:40

Podobně, Jakube....
docela jsem se divil, že Ken R napsal pro Voightländer Heliar 15mm/4 review tak pozitivní, páč je lajkař jak vyšitej, na vlastní kůži jsem se přesvědčil, že ten Heliar je naprosto úžasné sklíčko.
http://kenrockwell.c...lander/15mm.htm
p.s.
Ještě ho mám schovanej, i s tím správným držákem na film a hledáčkem. Děkuji tímto veřejně jednomu hradeckému ortodoxnímu čudlíkáři.
  • 0

#8 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 září 2012 - 19:08:21

ty Voigtlander 21/25 jsou dost kontrastni, ale kdyz jsem je mel moc jsem je nepouzival :-), preci jen to prave ohnisko bylo 35mm,
kazdopadne, mel jsem tu novejsi verzi, telo bylo cele z kovu, mozna az moc kompaktni, hledacek byl plastovej, vcetne patice, ale co.... za tu cenu.
Jen bohuzel u techto novych uz hledacky nejsou soucasti objektivu ale dokupuji se zvlast.

Jinak mel jsem pujcenou pre-asph Leicu 21/2.8 ale byla to takova mrcha velka ze jsem ztratil zajem, jen jsem to videl, neskutecny hovado...

jinak Ken Rockwell nic neni, ten spravny leicar je Erwin Putts, ale na jeho stranky uz jsem nekoukal nekolik let.
  • 0

#9 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 5 září 2012 - 19:22:40

35mm to je jasný, tu jednadvacítku jsem myslel použít na nějakej celek, jedno dvětři políčka z filmu a nebo na nějaký hovadiny s tekutým stativem. Taky jí ještě nemám.
edit:
mě by se nejvíc líbila ta Leica, protože jsem magor. Když do pekla tak na pořádný kobyle. Třeba mi jí někdo daruje.
Vlčáku, ty Putsovy stránky fungujou, ale zase nejsou česky :)
  • 0

#10 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 5 září 2012 - 20:20:45

výhoda leicy je v tom, že za 10let ji s velkou pravděpodobností prodáš za stejné prachy, jako dnes koupíš.. :)
  • 0

#11 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 5 září 2012 - 20:43:11

Kenovi moc nevěřit, je, mírně řečeno, nekonzistentní, neláme si hlavu s přepisováním článků (bez varování), voightlander zadupává do země tuším že kvůlivá mizerným výsledkům na M8/M9, kde proti tomu prý (podle něj) je Leitz lepší.

Takovej americkej Neff.

dal bych přednost info z tohoto zdroje: http://www.cameraquest.com/mlenses.htm
  • 0

#12 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 5 září 2012 - 20:45:49

Kenovi moc nevěřit, je, mírně řečeno, nekonzistentní, neláme si hlavu s přepisováním článků (bez varování), voightlander zadupává do země tuším že kvůlivá mizerným výsledkům na M8/M9, kde proti tomu prý (podle něj) je Leitz lepší.

Takovej americkej Neff.

dal bych přednost info z tohoto zdroje: http://www.cameraquest.com/mlenses.htm


s tím můžu jen souhlasit, dokonce jsem u něj na stránce našel několik vět, který si vzájemně úplně protiřečily. :shock:
  • 0

#13 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 17 září 2012 - 20:09:16

toto by vyzeralo zaujimavo.
ultron 21mm f1.8
  • 0

#14 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 17 září 2012 - 20:27:02

toto by vyzeralo zaujimavo.
ultron 21mm f1.8

dyk je o 2/3 těžší a větší než OM Zuiko 21mm f/2 na SLR :shock:
  • 0

#15 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 17 září 2012 - 20:35:48

no aspon je skoro 5 krat lacnejsi ako jeho o chlp svetelnejsia verzia od laiky...
inak su tam o ľ kusy skla viac ako v tom zuiku...
:-)
  • 0

#16 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 17 září 2012 - 20:36:32

och joj moja lavacka...
o 2 kusy skla viac.
  • 0

#17 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 17 září 2012 - 20:48:29

Otiku, ja osobne jdu do tohoto:

http://lenses.zeiss....gont4521zm.html

Uz by mel byt potvurka na ceste :-P

Leicu jsem cenove zavrhnul. Voigtlandery jsou urcite fajn, ale tohle mi prislo jako rozumny kompromis mezi cenou, kvalitou a uzitnymi vlasnotmi. 2,8 verze neni o moc drazsi, ale uz je to relativne docela velke sklo. Navic to prakticky nulove zkresleni a vyborne chovani v protisvetle Cecka to rozhodlo. Clona 4,5 mi nevadi, na stredoformatu (obzvlaste predvalecnem) je to bezna zalezitost.
  • 0

#18 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 17 září 2012 - 21:01:23

Vladik: tento typ mě zaujal hned po uvedení na trh. Jestli soudruzi od Zeisse s MTF nekecají, tak jde o zcela výjimečný objektiv. Až na tu vinětaci teda. Ale to je podle vkusu každého širokoúhelníka a navíc je to pro RF 21mm obvyklé :)
  • 0

#19 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 17 září 2012 - 21:18:31


toto by vyzeralo zaujimavo.
ultron 21mm f1.8

dyk je o 2/3 těžší a větší než OM Zuiko 21mm f/2 na SLR :shock:

a ostří až od 70cm narozdíl 20cm u Zuika...
  • 0

#20 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 17 září 2012 - 21:19:10

Ten Ultron vypadá pěkně, ale už je taky docela velkej. Jinak Vládiku, mi se ten malej Biogon taky líbí, asi je to zlatá střední cesta, mezi Leicou a Voigtlanderem. To je strašný slovo.
  • 0

#21 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 18 září 2012 - 19:52:12

a víte že jsem se zrovna nedávno podivoval, že cosina má jenom velmi omezený sortiment širokáčů? 21/25mm jenom f/4... ale že jsem zrovna chtěl vidět ultron 1.8, to teda ne. něco kompaktního, ostrýho, se světelností tak f/2,5. Má někdo vůbec tušení jak se s těma jejich světelnejma objektivama ostří? Už mají docela dost všelijakých noktonů (35/1.2, 50/1.1, nebo heliar 75/1.8), dá se to vůbec uostřit na Besse? nemá zase až tak dlouhou bázi... věřím, že na Leice nebo Zeissovi by to mohlo být lepší, ale stejně. Navíc si moc nedovedu představit praktickou práci s takovým sklem. Zaostřit dálkoměrem+překomponovat externím hledáčkem? Nebo je dálkoměr u R4 dostatečně precizní? Předpokládám použití při téměř otevřené cloně, jaký by mělo smysl clonit na 5.6 když podobnou službu (za míň peněz a s jinými rozměry) by udělal i 21/4, že.
  • 0

#22 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 18 září 2012 - 20:38:59

Když zacloníš 2,8 na 5,6 tak by jsi měl teoreticky mít lepší obraz, než s tím míň světelným na plnou díru. K tomu ostření, nastavit na stupnici třeba dva metry, cvakat a po vyvolání tam třeba něco bude.
  • 0

#23 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 19 září 2012 - 08:57:01

a víte že jsem se zrovna nedávno podivoval, že cosina má jenom velmi omezený sortiment širokáčů? 21/25mm jenom f/4... ale že jsem zrovna chtěl vidět ultron 1.8, to teda ne. něco kompaktního, ostrýho, se světelností tak f/2,5. Má někdo vůbec tušení jak se s těma jejich světelnejma objektivama ostří? Už mají docela dost všelijakých noktonů (35/1.2, 50/1.1, nebo heliar 75/1.8), dá se to vůbec uostřit na Besse? nemá zase až tak dlouhou bázi... věřím, že na Leice nebo Zeissovi by to mohlo být lepší, ale stejně. Navíc si moc nedovedu představit praktickou práci s takovým sklem. Zaostřit dálkoměrem+překomponovat externím hledáčkem? Nebo je dálkoměr u R4 dostatečně precizní? Předpokládám použití při téměř otevřené cloně, jaký by mělo smysl clonit na 5.6 když podobnou službu (za míň peněz a s jinými rozměry) by udělal i 21/4, že.

Besu nemam takze neviem ale typujem ze to bude horsie. uz dajaky cas fotim s zeissom a noktonom 35 1.2. a je to parada. na 1.2 prekomponovanie nefungije uznavam, objektiv je trocha mäkší... ale od 1.4 je to parada prekomponovavat sa uz ako tak da! akurat kukam foto co som fotil na plus-x clona medzi 1.2-2 (vatsinou 1.4) a 90% horizontalne prekomponovanych veci su pozeratelne. vertikalne su vsetky paradne. cim dalej je clovek od objektu tym je to lepsie. daco mam na flickri ale bohuzial len stredovky.
a to ma 35ka velmi malu hlbku ostrosti oproti 21! to musi byt parada.
rad by som si vyskusal takuto svetlu 21notku aspon na tyzden! ci by bola sradna to prekomponovavanie.
  • 0

#24 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 19 září 2012 - 21:37:16

Máte někdo srovnání Voigtlaenderu Color Skopar 21mm a Color Skopar II pancake 21mm?
Co se nového Ultronu 21mm týká - měl by ostřit od 0,5m (ale od 0,7m s dálkoměrem).
K zaostřování se světelnými objektivy na dálkoměru - osobní zkušenost s Noktonem 50/1,5 - odcloněný, žádné experimenty s kompozicemi příliš do rohů a všechno v pohodě. Samozřejmě foceno bez potuchy, jestli to ostré bude :)
  • 0

#25 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 září 2012 - 07:38:36

sorry, trochu jsem splácal ten můj dotaz nepřehledně dohromady :-/. Ta poznámka o překomponování patřila především k použití té 21/1.8 - protože se to komplikuje použitím externího hledáčku... Ale jinak díky za postřehy, nevěděl jsem že tu někdo má ten 35/1.2 :-).

Neměly by ty Skopary (starý/nový) být opticky totožné? Osobní zkušenost s tímhle nemám ale žádnou...
  • 0

#26 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 20 září 2012 - 09:43:53

jestli ten ll není lepší v protisvětle, jako že lepší vrstvy.
  • 0

#27 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 září 2012 - 13:27:02

Neměly by ty Skopary (starý/nový) být opticky totožné? Osobní zkušenost s tímhle nemám ale žádnou... jsou uplne stejne, jen maji jinej barel.

Mel jsem tu dvojku, je dost kontrastni, ale fajn male sklicko s 39mm sklem, jeste mam nekde slunecni clonu, kdyby nekdo chtel :-)
  • 0

#28 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 20 září 2012 - 13:56:19

Barel, to jako že je celý z kovu? Jako že barel = tělo?
  • 0

#29 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 září 2012 - 14:06:06

EN "barrel" - sud, válec, trup, buben, plášť, hlaveň, u objektivů lze přeložit jako tubus, tělo. Může být z kovu, plastu nebo třeba z papíru.

... vlčák sem zatahuje anglismy a uvádí jiné v omyl :D
  • 0

#30 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 září 2012 - 14:08:08

Kdo ... uvede někoho v omyl, ... bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti. (zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, § 181)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#31 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 20 září 2012 - 14:10:58

ovšem jen s úmyslem obohatit sebe nebo jiného :-D
  • 0

#32 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 září 2012 - 14:25:58

jirin_ol: kdepak - obohacení není nutné !!! Na to bacha!
  • 0

#33 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 20 září 2012 - 15:38:57

nevytrhávej z kontextu, chich :mrgreen:

§ 181 Poškození cizích práv
(1) Kdo jinému způsobí vážnou újmu na právech tím, že

a) uvede někoho v omyl, nebo
B) využije něčího omylu,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 jinému značnou újmu na právech,
B) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného značný prospěch
, nebo
c) vydává-li se při takovém činu za úřední osobu.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 jinému újmu na právech velkého rozsahu, nebo
B) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.
  • 0

#34 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 20 září 2012 - 15:39:32

místo toho brejlatýho xichta patří b )
  • 0

#35 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 20 září 2012 - 15:42:29

takže, zeptáš-li se mě, jak se mám, a já odpovím "skvěle! "
sice tě uvedu v omyl, ale není to trestným činem, neb žádnou újmu na tvých právech nezpůsobím, ani si za to nic nekoupím. :-P
můžu mít leda radost z toho, že tě tím naprdnu.
  • 0

#36 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 20 září 2012 - 16:14:32

Proto zásadně říkám, že se mám dobře.
A protože stokrát opakovaná lež se stává pravdou, začínám tomu sám věřit :)

BTW jaký je rozdíl mezi značným prospěchem a prospěchem velkého rozsahu? To je skoro jako větší než malé množství :)
  • 0

#37 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 září 2012 - 17:47:24

Drevorubec: termíny jako "množství větší než malé", "škoda značného rozsahu" etc. jsou obecné pojmy a jsou dále obvykle určeny zákonem na jiném místě (v obecné části) nebo jiným zákonem nebo podzákonnými právními akty (vyhláškami) nebo judikaturou.

http://cs.wikipedia....i/Škoda_(právo)
  • 0

#38 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 září 2012 - 19:33:16

Barel, to jako že je celý z kovu? Jako že barel = tělo?


nejak se to rozjelo, ale ano - telo je z kovu, nejlepe ozkouset treba u Skody, maj ho skladem.
  • 0

#39 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 21 září 2012 - 00:19:29

ty voigtlaendery mají z kovu dokonce i takovou tu kolíbku na ostření, co mají objektivy od leicy z plastu.
ale jak jsem jsem si, otíku, na srazu od tebe půjčoval ten summicron, tak je fakt, že se s ním ostřilo mnohem snáž. ten nokton co mám, má ostření trošku zužší...
  • 0

#40 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 21 září 2012 - 05:27:10

se sumýšem jsem nedávno praštil o zem, tak že už to není taková slast, okolo nekonečna se trošku zadrhává, ale dá se. No holt se někdy stane.
  • 0

#41 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 21 září 2012 - 10:31:37

ha!
sumyš! :-)
to znie ako amiš!
mne sa ovela lepsie ostri s leica objektivmi ako voigtlander... co som zatial skusal. taky ten dzindzik uchyteny o ostriaci prstenec to je super vec!
  • 0

#42 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 21 září 2012 - 11:41:03

ha!
sumyš! :smile:
to znie ako amiš!
mne sa ovela lepsie ostri s leica objektivmi ako voigtlander... co som zatial skusal. taky ten dzindzik uchyteny o ostriaci prstenec to je super vec!


to uz maji voigt. skla davno take :-), 35/25/21...
  • 0

#43 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 21 září 2012 - 12:19:22

Ptal jsem se na rozdíly mezi Skopary 21mm, protože jsem donedávna myslel, že jen vyměnili závit za bajonet a optika zůstala.
Když se podíváte na www.voigtlaender.com , uvidíte řezy s rozdílnou optickou stavbou.
Zkusím připojit obrázky: potvora s plochou čočkou je novější Skopar Pancake, který má Vlčák. Vypouklá čočka je starší verze, kterou mám já. Tak kdo vyzkoušel oba? :)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#44 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 21 září 2012 - 12:21:21

Nebere mi to dva obrázky: Skopar II Pancake

Přiložený soubor (y)


  • 0

#45 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 21 září 2012 - 12:24:46

máš tam příponu .gif , .jpg by mělo jít
  • 0

#46 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 21 září 2012 - 12:28:07

Díky za upozornění.
  • 0

#47 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 21 září 2012 - 12:36:50

není ten druhý obrázek ohnisko 25mm, že v názvu souboru je colorskopar25_4_P ? První je colorskopar21_4. Koukal jsem na ty stránky a opravdu jsou to obrázky od těch sklíček, ale u pětadvacítky žádný není, tak jestli to u fojchtlendra nezkonili.
  • 0

#48 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 21 září 2012 - 12:58:02

Aha, tím se asi problém řeší - to bude ta pětadvacítka a na webu ji mají špatně umístěnou.
Zřejmě opravdu jen změna barelu/těla objektivu + bajonet M.
Každopádně objektiv je to vynikající - první fotky z něj mi docela vyrazily dech a používám jej rád. Prodal jsem Nikkor 20/2,8, protože se mi nechce tahat a opticky na Voigtlaendera také nestačí. Summicron 35, Skopar 21 a jedna sada filtrů je ideální stav (hmotnost i s tělem Leicy poloviční proti tělu Nikonu D 800) :)
  • 0

#49 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 21 září 2012 - 13:23:35


ha!
sumyš! :smile:
to znie ako amiš!
mne sa ovela lepsie ostri s leica objektivmi ako voigtlander... co som zatial skusal. taky ten dzindzik uchyteny o ostriaci prstenec to je super vec!


to uz maji voigt. skla davno take :smile:, 35/25/21...

no moja 35ka to nema tak som myslel ze ani ostatne... he
  • 0

#50 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 21 září 2012 - 13:55:42

ty mas tu 1.2ku, ze ?
1.4 uz to ho ma..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních