Přejít na obsah


Fotka

ADOX Silvermax - novinka na Photokina 2012

adox silvermax photokina

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 září 2012 - 22:45:40

Adox na fotokině uvede nový film:

http://www.adox.de/e...ge35/index.html

takže kdo náhodou pojede do kolína, může navštívit stánek a třeba vyžebrat zkušební ruličku

http://www.photokina...dox","start":0}

akorát by mne zajímalo, jestli bude moci cenou konkurovat PlusX-u který je boží

joa vyjádření zaměstnance Adoxu na apug.org:
Silvermax is a special film based on an APX 100 emulsion but with a silver rhicher coating.
It uses an Agfa stock of clear triacetate base just like our first coating of PAN 400 did. This helped keeping the price within reason.
We have enough film for about 5 years. After this material is sold making such a film again will probably become very expensive.


překlad
Silvermax je speciální film na bázi emulze APX 100, avšak s tlustší vrstvou stříbra.
Triacetátová podložka pochází ze zásob Agfy, stejně jako bylo použito u prvních polevů PAN400 - toto umožnilo udržet cenu v rozumné výši. Máme dostatek filmu na přibližně 5 let. Po vyprodání těchto zásob bude výroba nové várky zřejmě nesmírně drahá.

  • 0

#2 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 9 září 2012 - 04:55:39

No jo... Ale zdá sa, že iba ako kinofilm :(
  • 0

#3 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 9 září 2012 - 08:24:45

Nejen zdá - mají to tam i výslovně napsáno: "Because of it´s high production price per sqm of coated material SILVERMAX is only available as a 35mm film and will not be manufactured in other formats"
  • 0

#4 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 10 září 2012 - 08:44:02

Vážení kolegové, vzhledem k relativní "nedalekosti" příbuzenstva (v chemickém oboru) pevně věřím, že SILVERMAX splní vysněná
přání okruhu nepřehlasovatelných obdivovatelů kvality materiálové produkce počátku 50. let. Gigabitfilm Type 135/36 ISO 40+ 24ml
vývojky s deklarovanou rozlišovací schopností 600 l /mm ( snímaný za podmínek přesně definovaného poměru kontrastu měřením na vzdušný obraz na optické lavici ), jako jediný finančně vesměs nedostupný materiál formátu 135, nahrazující i KODAK Technical Pan, dostane finančně dostupnější alternativu pro úzký okruh specializovaných zájemců. Nastupuje předvídaný trend malovýroby ve špičkové kvalitě produktu, který zajisté ocení zejména majitelé špičkových objektivů německé produkce Fy. LEITZetzlar. Tradiční velkovýrobci během velice krátké doby převedou produkci do třetích zemí, jak už bylo před časem velmi živě diskutováno i v jiném vláknu. Pokud je důvod pracovat s formátem 135 a nevyužít alternativ formátu filmu 120, případně formátu velkého, je SILVERMAX díky na stříbro bohatému typu emulze velice perspektivní alternativou pro ty, kteří neignorují kvalitu surovin od nichž požadují také odpovídající rovnoměrnost a spolehlivost. Viz. příspěvek Jendy o kvalitě řetězce v souvislosti s příspěvky na téma ztráty kontrastu.
Výroba speciálních materiálů ve formátu 120 a větším nemá technické opodstatnění vzhledem k fyzikálním limitům použité optiky.
S pozdravem a přáním nádherně slunečného barevného podzimu Vám všem "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#5 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 24 září 2012 - 08:45:43

Vážení kolegové, nový film formátu 135/36 ADOX Silvermax Art.Code: 42205 - 1ks EUR 3:81 nad 10ks - EUR 3:45 , nová vývojka ADOX Silvermax 250ml koncentrátu na 7,5 l pracovního roztoku Art.Code: 42210 - EUR 16:54 . S pozdravem "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#6 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 10 říjen 2013 - 08:38:05

Vážení kolegové, nový film 135/36 Adox Silvermax 21 je v prodeji za Kč 120,- . Jaké jsou Vaše zkušenosti s materiálem s vyšším obsahem stříbra v emulzi? Film bude rovněž ve formátu 120, ale prodej zatím nezačal. "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#7 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 říjen 2013 - 10:38:20

alespoň by se mohl jmenovat pořádně teutonsky. Co to má být, silvermax? Jestli bude mít nedostatky, tak pro nedostatek uvědomění... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#8 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 10 říjen 2013 - 12:22:48

Hmmm... Tak keď bude dostupný ako 120 tak sa na to rád mrknem. A bude? Kedy? Odkiaľ pochádza tá informácia, že bude ako 12O???
  • 0

#9 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 10 říjen 2013 - 12:29:13

Hmmm... Tak keď bude dostupný ako 120 tak sa na to rád mrknem. A bude? Kedy? Odkiaľ pochádza tá informácia, že bude ako 12O???



na stranke maju napisane>

SILVERMAX is only available as a 35mm film and will not be manufactured in other formats.
  • 0

#10 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 10 říjen 2013 - 17:29:11


Hmmm... Tak keď bude dostupný ako 120 tak sa na to rád mrknem. A bude? Kedy? Odkiaľ pochádza tá informácia, že bude ako 12O???



na stranke maju napisane>

SILVERMAX is only available as a 35mm film and will not be manufactured in other formats.


To tam samozrejme vidím.

Ale tuto v diskusii občan Erik Kurach píše: "Vážení kolegové, nový film 135/36 Adox Silvermax 21 je v prodeji za Kč 120,- . Jaké jsou Vaše zkušenosti s materiálem s vyšším obsahem stříbra v emulzi? Film bude rovněž ve formátu 120, ale prodej zatím nezačal. "Starý Jezevec" Erik "

Tak som moju otázku smeroval skôr na neho, či má nejaké "insiderské" informácie...
  • 0

#11 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 11 říjen 2013 - 00:20:55

Tak já už mám 10 roliček 135/36 ADOX Silvermax za sebou. Vyvolával jsem v ADOX Silvermax koncentrátu dle návodu. Vyšly mi opravdu pěkné negativy. Velmi hezky kryté a přesto, že jsem jich měl několik exponovaných v dost kontrastním světle, tak stíny i světla jsou pěkně prokreslené. Dynamický rozsah negativu je vynikající. Tento film se mi velmi líbí a opravdu by bylo bezva ho mít i v středoformátu. Přivezu ukázat negativy i foto z nich na Setkání v Krakenovu.
  • 0

#12 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 11 říjen 2013 - 02:17:09

Cau Slavku, jestli se nekdy zase potkame, tak mi to budes muset ukazat jak to dopadlo u tebe, ja jsem zatim zkousel jenom dva filmy a nejsem si zcela jist, zda je to ono :)

a ted co se tyce 120tky ... dokavad ADOX s Agfou neposkladaj na to linku tak nebude ... To je info co sem vedel pred pul rokem ... jelikoz ted budu brat nejaky haraburdi z FI, tak se muzu zeptat jich, jestli neco nevi ...
  • 0

#13 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 11 říjen 2013 - 09:08:03

to Bimbak: Ahoj. Jedeš tento měsíc do Krakenova? Budu to brát s sebou.
  • 0

#14 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 9 únor 2014 - 00:46:12

ummm nevim co je to za vodicku ta jejich vyvojka k tomuhle, zkusil sem v tom vymachat P3@640 1+19 11min (v sheetu se pise 10min) a prihodil jsem k tomu Il.Pan100 pro "srandu kralikum" ... zatim sem okukoval negativy pres kukatko a zda se ze "vice nez OK"...

 

jo, ve vyvojce se po pul roce od otevreni vytvorili jakysi cerni bubaci, nevim co to je, ale vliv na funkci to nema ... volal jsem v tom vcera prvni nocne nafocenej silvermax .. musim rict, ze takhle peknou katedralu Sv.Vita jeste ve sbirce nemam :-) ...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních