Přejít na obsah


Fotka

Minolta Himatic F

Minolta Himatic F - funguje z

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#51 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 23 leden 2008 - 15:09:21

tak som zrovna dotelefonoval s chlapikom z Detvy..pri troche stastia budem Minoltu Hi-Matic F o par dni doma..sa tesim..tvrdil ze je funkcna a na obrazku vyzerala zachovalo.. 8-)
  • 0

#52 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 23 leden 2008 - 19:01:08

Další co tomuhle foťáčku podlehl... 8-)
  • 0

#53 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 23 leden 2008 - 21:25:53

..pri troche stastia budem Minoltu Hi-Matic F o par dni doma..


Nebudeš litovat. Je to fakt příjemný strojek, který můžeš mít stále u sebe.
  • 0

#54 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 23 leden 2008 - 21:28:12

..pri troche stastia budem Minoltu Hi-Matic F o par dni doma..


Nebudeš litovat. Je to fakt příjemný strojek, který můžeš mít stále u sebe.


to bol aj zámer..mať ho stále pri sebe..zrkadlo všade vláčiť so sebou je vcelku otrava..najma kvôli veľkosti... sa teším 8-)
  • 0

#55 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 leden 2008 - 21:25:51

Tady jedna je: http://sk.aukro.cz/i...hi_matic_f.html
  • 0

#56 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 leden 2008 - 21:28:11

Nebo něco podobného:
http://sk.aukro.cz/i..._rd_pozor_.html
  • 0

#57 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 leden 2008 - 01:29:47

dyk je to oly, ...a za takový prachy? :)
  • 0

#58 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 27 leden 2008 - 10:24:33

dyk je to oly, ...a za takový prachy? :)


Já vím, ale někdo možná na cenu nekouká...
  • 0

#59 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 leden 2008 - 18:13:55

Nepoznám ceny Hi -maticu F v ČR, ale mám rád kontrolu nad fotením a preto som si vybral Olympus 35 SP. Je tam možnosť plne manuálneho režimu a ceny na e-buy v UK sa pohybujú tak 80 - 120 lib. Sám som ho kúpil od chlapíka v BA a po nafotení a vyvolaní 1 filmu naozaj ceny neľutujem. Niekedy si je lepšie podľa mňa priplatiť, nech s toho má človek radosť.
  • 0

#60 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 leden 2008 - 19:05:28

botas: moc by mě zajímali tvoje zkušenosti neb se po tomhle kousku taky poohlížim. zajímá mne hlavně pohotovost a ovladatelnost. zdá se taky, že je to už trošku větší mašinka než příbuzní RC a RD, vejde se do kapsy?. dík
  • 0

#61 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 27 leden 2008 - 21:19:52

Nepoznám ceny Hi -maticu F v ČR, ale mám rád kontrolu nad fotením a preto som si vybral Olympus 35 SP. Je tam možnosť plne manuálneho režimu a ceny na e-buy v UK sa pohybujú tak 80 - 120 lib. Sám som ho kúpil od chlapíka v BA a po nafotení a vyvolaní 1 filmu naozaj ceny neľutujem. Niekedy si je lepšie podľa mňa priplatiť, nech s toho má človek radosť.


Ten Olympus je taky moc pěkný... :wink:
  • 0

#62 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 27 leden 2008 - 22:37:08

ono vačšina tých starých krabičiek je fakt celkom pekných :wink:
  • 0

#63 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 leden 2008 - 11:08:28

venca : Mám ho veľmi krátko a tak sa tiež učím ho používať, ale moje prvé skúsenosti sú dobré. Vyfotil som 1 film, už je vyvolaný a mám náhľad. Fotil som deti na deckom ihrisku v plne manuálnom režime. Ja potrebné si zvyknúť na to, že v hladáčiku sa ukazuje stupnica EV, takže človek musí vedieť aké EV mu daná kombinácia času a clony dáva. Zaostrovanie dobré i keď moja Konica Hexar RF má lepšie. Mierny problém len v protisvetle, kde nie je dobre vidieť stupnica EV, ale dá sa to vyriešiť uhlom natočenia fotoaparátu. Osobne nemám problém fotiť v manuálnom režime a rýchlosť mi nerobila problém, na druhej strane s F100-kou som asi rýchlejší. Fotoaparát má aj plne automatický režim. Ešte som ho nepoužil s filmom, ale v prípade, že nie je dostatok svetla nedovolí exponovať / myslím - bez filmu to tak fungovalo /. Rozmerovo je väčší ako RD, ale zas menší než tá Konica, mal som ho vo kapse bundy a bolo cítiť, že tam je. Kvalitu fotiek až budúci týždeň, do komory sa dostanem cez víkend, film vypadá dobre naexponovaný. Mám v tom originál baterku PX625 a tak s meraním expozície nemám problém.
  • 0

#64 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 únor 2008 - 20:17:29

Teď jsem koukal na Aukro. Mají tam Hi-matic F (už jsem sem dával odkaz) Lidi se zbláznili, dát za něj tolik peněz... :-)

Asi bude dost oblíbený.

http://sk.aukro.cz/i...hi_matic_f.html
  • 0

#65 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 3 únor 2008 - 20:52:09

tak som zrovna dotelefonoval s chlapikom z Detvy..pri troche stastia budem Minoltu Hi-Matic F o par dni doma..sa tesim..tvrdil ze je funkcna a na obrazku vyzerala zachovalo.. 8-O


Dotyčný na mňa se... jak na placatý kameň... zdá sa, že z toho nič nebude.. :) Na druhú stranu si za ušetrené prachy asi objednám zopár barytov...
  • 0

#66 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 únor 2008 - 20:56:21

tak som zrovna dotelefonoval s chlapikom z Detvy..pri troche stastia budem Minoltu Hi-Matic F o par dni doma..sa tesim..tvrdil ze je funkcna a na obrazku vyzerala zachovalo.. 8-O


Dotyčný na mňa se... jak na placatý kameň... zdá sa, že z toho nič nebude.. :) Na druhú stranu si za ušetrené prachy asi objednám zopár barytov...


Nebo negativů. Já mám stále pocit, že jich mám málo.
  • 0

#67 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 3 únor 2008 - 20:59:01

to zas ani ne...negatívy si kupujem tak nejak priebežne..keď som v meste a fotím, tak si sem tam 1-2 kúpim, takže vždy sa mi ich v chladničke alebo v brašne pár neexponovaných povaľuje. Len zväčšovať už nejak nemám a čo..
  • 0

#68 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 únor 2008 - 21:02:26

Já po dnešku zase mám co zvětšovat a dokonce jsem to nafotil Minoltou Hi- maticom F. Je to jenom zopár záběrů...
  • 0

#69 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 3 únor 2008 - 21:04:48

pozerám, že mi vypadlo "n"-ko ...nemám zväčšovať na čo... Že by som nemal čo zväčšovať sa sťažovať nemôžem :)
  • 0

#70 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 únor 2008 - 21:05:30

A pak ty psí závody, teda psí spřežení. Byla to moc hezká akce. 4 fotky už mám a ještě jednu budu dělat.
Fotil jsem na Pan 400 jako 800, volal v ID-11 stock. Je to kontrastní jako prase i s filtren 2, ale na reportáži se mi to líbí. :)
  • 0

#71 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 3 únor 2008 - 21:07:05

a koľko si toho na tej akcii napráskal?
  • 0

#72 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 únor 2008 - 21:09:25

2 filmy, z toho se mi líbí, ale dost málo.
  • 0

#73 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 únor 2008 - 21:11:41

Ale jenom 6 fotek Hi-maticem. 70 kousků Canonem. :)
To je dost, ne?
  • 0

#74 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 únor 2008 - 21:16:29

tak to pak nevim, na co ho s sebou taháš? takhle z tebe martine pořádnej rangefinderista nikdy nebude :)
  • 0

#75 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 3 únor 2008 - 21:17:13

2 filmy na takú akciu mi príde celkom v pohode... a skôr by som sa divil, keby si väčšinu fotiek spravil Hi-maticom... :)
  • 0

#76 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 únor 2008 - 21:20:49

Tam potřebuju rychlý autofocus a funkci ostření "OL SERVO" S tím to jde perfektně. To ale Hi-maticu chybí.
  • 0

#77 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 7 únor 2008 - 18:26:30

Další minolta na prodej:
http://sk.aukro.cz/i...hi_matic_f.html
  • 0

#78 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 14 únor 2008 - 16:24:29

a další
http://www.aukro.cz/...66_minolta.html
  • 0

#79 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 14 únor 2008 - 16:42:20

zdá sa, že v Čechách je tých minolt vcelku požehnane...na Slovensku za to ani chýru ani slychu.. :-)
  • 0

#80 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 14 únor 2008 - 16:56:50

chceš ji?
  • 0

#81 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 únor 2008 - 17:02:48

zrovna to řešíme vedle ve vlákně - jakymsi nepsanym pravidlem u aukcí foťáků z aukra je to, že na tebe po rozbalení balíčku se zhruba sedmdesáti procentní pravděpodobností čeká dodo... dodělej doma, jako na martina s jeho himatičkou :-)
  • 0

#82 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 14 únor 2008 - 17:05:29

chceš ji?

Hi-Matic by som chcel..ale má to čas.. Momentálne sú trochu iné priority.. A trochu ma odrádza aj to, čo píše Mamiak :-)
  • 0

#83 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 14 únor 2008 - 17:06:25

chceš ji?

Hi-Matic by som chcel..ale má to čas.. Momentálne sú trochu iné priority.. A trochu ma odrádza aj to, čo píše Mamiak :-)


mamiak?
  • 0

#84 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 14 únor 2008 - 17:08:06

Toto som myslel

zrovna to řešíme vedle ve vlákně - jakymsi nepsanym pravidlem u aukcí foťáků z aukra je to, že na tebe po rozbalení balíčku se zhruba sedmdesáti procentní pravděpodobností čeká dodo... dodělej doma, jako na martina s jeho himatičkou :-)


  • 0

#85 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 14 únor 2008 - 17:10:31

Ale ty dva poslední odkazy vypadaj moc hezky. Já toho Hi-matica nosím pořád při sobě. Vejde se do kapsy na bundě.
  • 0

#86 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 14 únor 2008 - 17:17:52

jj...to ma tom foťáčiku asi najviac láka. že to môže mať človek stále pri sebe. Mám momentálne v úmysle spraviť taký kompromis.. moja Minolta 505si super je na zrkadlovku fakt malá a ľahká..akurát k nej hľadám rovnako spratný objektív (teraz je na nej nasadený 24-105)...28 alebo 50 spĺňajú požiadavky aj na kvalitu aj veľkosť...tak keď budú prachy vyberiem sa asi touto cestou...Hi-Matic by som potom do výbavy doplnil časom..
  • 0

#87 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 únor 2008 - 18:05:28

aniž bych chtěl komukoliv kazit radost z novýho foťáčku, myslim, že tahle kategorie krabiček se spíš tváří jako dobrý univerzální řešení problému zvanýho vždy s sebou.
ve skutečnosti je stále tím, čím byla v době zrodu - mejdlovou krabičkou, která se na seriózní práci moc nehodí. co dneska může mást je to, že se v tý době mejdláky ještě dělaly z plechu a místo super zůůmu tam bejvá často velmi slušný pevný sklo, což umožňuje vobčas (!) pořídit krásnej vobrázek. taky mam ze svýho ricoha 500g několik takovejch...

v zásadě tu proti sobě stojej dvě hlediska - skladnost vs. obsluha (řiditelnost výsledku)

když se zamyslim nad tim dilematem brát nebrat s sebou vo fous dva větší kameru - mít nemít fotky z náhodný situace, ke který se nachomejtnu, protože neni čim versus mít nemít fotky (zkažený) z tý samý situace na konto nedostačivosti aparátu samotnýho............
vyšlo mně z toho po letech - ano, je dobrý mít s sebou malej pohotovej strojek, ale ne ten úplně nejmenší. vydal jsem se zlatou střední cestou, nosim s sebou minikinozrcadlovku om (pravda ne úplně vždy a všude) a zdá se mi, že úspěšnost je větší. možná je to i o tom, že ve chvíli, kdy óemko vkládám do kapsy bundy a je pravda, že o něm teda vím, celej se na to focení tak nějak nastavím, připravím a pohled pak už sám zaměřuje potenciální záběry. s krabičkama se mi stává, že už musim do něčeho narazit, abych si vůbec uvědomil, ve který kapse ji mam. a ještě jako na potvoru pak stejně zjistim, že mam dneska nesprávnej kabát, tašku, batoh...

ale může to bejt dost individuální to určitě. sám sem zvědavej jestli máte někdo zkušenost z cesty ve vopačnym směru. i když já tu svoji asi taky spíš prošel několikrát tam a zpátky :-)
  • 0

#88 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 14 únor 2008 - 18:18:57

mamiaku: ale někdy je prostě lepší mít zkaženou fotku, nežli žádnou.

Ale taky se stále koukám po něčem malinkatém a manuálním. Zatím jsem nic za přijatelnou cenu neobjevil.
  • 0

#89 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 14 únor 2008 - 18:46:39

ja jsem si tento problem jednou provzdy vyresil systemem OM. zrcatko nekope, je to tichounke, male, s velikymn hledackem, velmi dobrymi skly miniaturnich rozmeru. a je to zrcadlovka...ne dalkomer. dalkomer ma pro mne vetsi opodstatneni u vetsich formatu jako 6x7 a 6x9 kde se uz konstrukce zrcadlovky stava hmotnostne a velikostne neunosnou, na kino je dalkomerna koncepce (alespon pro mne) pouha zajimava kuriozitka.
  • 0

#90 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 únor 2008 - 20:24:36

Jo, taky jsem došel k tomu samému. Olympus 35RD byl skvělý, ale zrcadlo je zrcadlo. Jediné, co mě sere, je, že pancake je fin. nedostupný a padesátka je docela dlouhá, takže se mi foťák nevejde do kapsy.
  • 0

#91 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 únor 2008 - 22:04:59

Jo, taky jsem došel k tomu samému. Olympus 35RD byl skvělý, ale zrcadlo je zrcadlo. Jediné, co mě sere, je, že pancake je fin. nedostupný a padesátka je docela dlouhá, takže se mi foťák nevejde do kapsy.


že by malý kapsy? :-)

a došels přímo taky k om systému? asi jo, když zmiňuješ ten pankovej koláč :)
  • 0

#92 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 14 únor 2008 - 22:36:46

Pavel_P, Mamiak: To sem rád chlapi, že jste došli k tomu samému co já (ikdyž .. u mne to tedy bylo dřív :-) ) Hned je mi tak nějak líp... když můžu tak nějak kolektivně si pochvalovat OMka... ono ty majoritní skupiny C a N nejsou nějak pro mne... plynout s davem... když můžu jít proti a sem tam vidět i podobně zatvrzelého jak si to šine stejným směrem...
Jej sem zas filozoficky tam kde nemám
  • 0

#93 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 14 únor 2008 - 23:18:23

OM system forever! Ještě potřebuju 28/2, 135/2,8, 180 nebo 200 a rybí očičko...a mám pořešeno :D

Olympus OM-2SP
Olympus OM-1n
Olympus OM-1
Olympus OM-2000
Olympus OM-10
Olympus OM-20
- Vivitar 19/3,8
- Zuiko 21/3,5
- Zuiko 24/2,8
- Kiron 28/2
- Zuiko 28/2,8
- Zuiko 35/2,8
- Zuiko 35-105/3,5-4,5
- Zuiko 50/1,8
- Tamron SP 90/2.5
  • 0

#94 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 únor 2008 - 08:25:58

Jo, taky jsem došel k tomu samému. Olympus 35RD byl skvělý, ale zrcadlo je zrcadlo. Jediné, co mě sere, je, že pancake je fin. nedostupný a padesátka je docela dlouhá, takže se mi foťák nevejde do kapsy.


že by malý kapsy? :lol:

a došels přímo taky k om systému? asi jo, když zmiňuješ ten pankovej koláč :)


Nojo, já tě úplně zapoměl informovat. Cca měsíc po fin. krizi, při které jsem musel zrušit náš plánovaný obchod s OM2n jsem se jen tak náhodou juknul večer na ebay. a šlo to samý, zadarmo i s motorem. Neodolal jsem. Takže mám OM-2n, 50/1,4 a motůrek + jedno špatně měřící, ale jinak funkční tělíčko OM-1. Jako omluvu jsem na tebe poslal známého, snad jste se už dohodli....
  • 0

#95 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 únor 2008 - 17:44:23

z anglickýho ýbeje, co? :D taky sem tam na něj koukal a přemejšlel - tak ještě, že jsem se nezačali přehazovat

kolega se ozval, obchod právě probíhá - děkuju
  • 0

#96 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 únor 2008 - 18:27:45

Já bych ty (trochu větší) dákoměry na kino až tak nezatracoval... vy OMkáři jedni :D
  • 0

#97 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 únor 2008 - 19:06:44

Mno Bessy, Leicy či třeba Hexaru atp bych se asi tak jednoduše nezbavoval. Ale dálkoměry oné nižší třídy mají místo dálkoměru spíš takový obláček. Při dobrém světle je to ok, ale při tom horším, na který jsem dálkoměr chtěl to už nebylo tak dobré. Však já mám taky jeden dálkoměr vysněný, ale to až trochu povyrostu .)
  • 0

#98 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 únor 2008 - 19:13:00

Však já mám taky jeden dálkoměr vysněný, ale to až trochu povyrostu .)


smím hádat ctihodný?

cajz ikon? :D
  • 0

#99 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 únor 2008 - 00:20:06

Vedle! :) Ne, mou vysněnou věcí, která by měla plně nahradit kinofilm tak, abych pracoval jen od svitku výš je Mamiya 6. Líbí se mi v mnoha parametrech víc, než sedmička. (čočky zajíždějí do těla, miniaturní rozměry, absence externích hledáčků atd...) (děkuj mé přiopilosti, já už o tom teď nerad mluvím, oni lidi tu šestku přehlíží, nerad bych dopadl tak, že ji pak budou mít zase všichni .) Ale pořád je to věc, která i z ebay s nějakou tou čočkou vyjde bratru přes 2000dolarů, tzn. ještě budu muset šetřit. Zeiss Ikon úžasný, ale holt svitek je svitek .) Nicméně, nějaká dálkoměrná 6x9 měchová ikonta, jo o něčem takovém teď velmi přemýšlím!
  • 0

#100 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 únor 2008 - 00:29:56

u tohohle nádhernýho kvadratýho formátu žiju ještě pořád v zajetí představy, že je to poslední velikost, kde je ještě smysluplně uplatnitelná zrcadlovka, která má svoje nepřehlédnutelný výhody...

zrovna nedávno mi někdo vo tý mamče šestce vyprávěl, že je to takovej černej kůň - nebyl's to ty?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních