Přejít na obsah


Fotka

Amatérská digitalizace a jiné problémy s osmičkou spjaté


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#1 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 23 září 2012 - 21:08:37

Zdravím, založil jsem nové téma, ve kterém se budu ptát na různé věci, jelikož jsem se po dlouhých letech opět začal věnovat 8mm filmu.
První věc se týká digitalizace...
Pořídil jsem si dig. foťak a stativ a snímám obraz promítaný na zeď, sám nevím jestli mám být s kvalitou spokojen, nebo by to bylo lepší snímat kamerou. V tmavších místech filmu to vytváří jakýsi dig. šum, fuj. Viz. první ukázka
film je nejstarší, který mám, 1946 Kodak.

Na druhý film mám otázky dvě. Začátek filmu je vlivem stárnutí poškozen, ale nevím jak se tomu odborně říká, jednou jsem se s tím setkal ve filmu Pitva mimozemšťana, kde byl film obdobně znehodnocen, naštěstí je to jen kousek.

V pozdější fázi filmu dochází k další nepříjemné chybě a tou je poskakování filmu, původně jsme si myslel, že je to promítačkou, ale nakonec to bude asi smrsknutou nebo špatně provedenou perforací viz. třeba minuta 18. Hlavně si nepouštějte zvuk zapomněl jsem ho vypnout u Pc a je tam slyšet skype volání:_(
poradíte nějaký dobrý program na úpravu videí? myslím smazaní zvukové stopy a přidání jiné a taky by se mi hodilo, aby šlo používat různé filtry,změnit ořezání záznamu.

Říkáte si proč se s tím patlám a nenechám si to někde převést, ale já jsem tak odhadem spočítal.. udělal jsem půlku filmů cca přes 5hodin záznamu a kdybych to nechal převést, např. ve fotoškoda, stálo by mě to desítky tisíc korun. Ani nevím jakou technikou ten převod provádějí, nemáte s nima někdo zkušenost? Jaká je u nich kvalita převodu.

Mimo převod filmů jsem začal točit (normal 8mm č b B), podařilo se mi získat dvě kamery na film super 8, jedna Quarzka a Druhá Eumig Viennette.
Našel jsem si, kde se dají sehnat filmy pro tyto kamery a zajímalo by mne jak je to s kazetovým Kodakem, chtěl bych něco natočit v barvě, ale slyšel jsem, že se to musí posílat na vyvolání do německa (nemám představu o cenně za poštovné), neumíte to někdo vyvolat?.-) Nebo není jiná možnost barvy mimo kazety, třeba na formát normal 8.

Jsem tu nedávno zaregistrovaný a už Vás takhle zaměstnávám:-D
Díky za pozornost to je prozatím vše, co jsem měl za ty dny na srdci..
Geo
  • 0

#2 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 září 2012 - 22:53:16

Kodak barevný (inverzi i negativ) si vyvoláš buď doma sám, nebo se ozvi redovi (http://redprocessing.tomhudecek.co.uk, pripadne me www.leosphotolab.co.uk)
Jedna se o blbuvzdorny proces, bud ja nebo RED ti ho ukazeme, budes si to schopen volat sam. Andec v Nemecku je alternativa, ale... rucne vyvolany film, je rucne vyvolany film.
Barva mimo kazety Super 8 mozno, koupis bud na kahlfilm.de nebo wittner-cinetech.de, je tu info v jinych vlaknech, nevim uz ve kterych (dej vyhledat wittner nebo kahl a urcite najdes)

odpovedi na ostatni otazky necham zatim moznost jinym (je tu osmickaru a sestnactkaru celkem dost), pripadne se ozvu jindy, nemam ted moc cas.

L.
  • 0

#3 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 září 2012 - 19:28:51

Kodak barevný (inverzi i negativ) si vyvoláš buď doma sám, nebo se ozvi redovi (http://redprocessing.tomhudecek.co.uk, pripadne me www.leosphotolab.co.uk)
Jedna se o blbuvzdorny proces, bud ja nebo RED ti ho ukazeme, budes si to schopen volat sam. Andec v Nemecku je alternativa, ale... rucne vyvolany film, je rucne vyvolany film.
Barva mimo kazety Super 8 mozno, koupis bud na kahlfilm.de nebo wittner-cinetech.de, je tu info v jinych vlaknech, nevim uz ve kterych (dej vyhledat wittner nebo kahl a urcite najdes)

odpovedi na ostatni otazky necham zatim moznost jinym (je tu osmickaru a sestnactkaru celkem dost), pripadne se ozvu jindy, nemam ted moc cas.

L.

Díky za info,
Ještě by bylo asi slušností říci něco málo o sobě.. Je mi 22 let, jsem z Prahy, obdivuji starou filmovou techniku...je mi ctí být tady mezi Vámi.

zkontaktoval jsem Reda a dnes jsem si byl koupit filmy.. byl jsem akorát nepříjemně překvapen.. kamerka Eumig Viennette 8 je super až na jednu chybičku..je u ní poškozen zoom.
Rozebral jsem a zjistil jsem, že je hřídelka držící ozubené kolečko ulomená, tak jsem jí přilepil, ale drželo to chviličku, protože je tam jinej problém.. mechanismus de celkem ztuha, tak se pokusim něco natočit na ní bez zoomu, a pak uvidím co dál.. jestli komplet rozebrat a najít problém.. a budu muset vyrobit náhradu za plastovovou hřídel. Ta druhá kamerka na film DS8 Quarzka vypadá v pohodě, tak uvidím zítra jak kočky pošlapou...

Zatím zdar
Geo
  • 0

#4 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 září 2012 - 14:05:41

Tak barevné filmy jsem vytočil, při poslední kazetce, kamerka začala zlobit.. Když už jsem měl rozebraný objektiv, tak jsem rozběhal ten Zoom, ale stala se jiná věc.. něco se vevnitř začalo palít a hlavní motorek neběžel. tak jsem se a to podíval a jak je ten motorek, na něm leží vodiče a jejich izolace byla poškozená a došlo ke zkratu (nejspíše poškozená vlivem staří, taková žužu+ ten olej z motorku tomu taky nesvědčil), kameru jsem prozatím odložil, teď zrovna nemám naládu na hraní si s ní, včera jsem blbnul celý den a dost mě to vyčerpalo a ani není jisté, zda poběží, když vyměním poškozené vodiče za nové... Na Ebay jsem viděl Quarzku na kazetky, tak o takové přemýšlím ,pokud ještě budu chtít mít super osmu barvu
  • 0

#5 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 1 říjen 2012 - 22:43:00

Kamerky na osmičku, i kazetové, se dají fakt sehnat za babku. Já sám jich mám doma celou řadu, ale používám jenom jednu, s ní jsem sžitý. Občas se něco stane, to jo, taky jsem si užil svoje, ale teď to naštěstí docela šlape.
  • 0

#6 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 2 říjen 2012 - 08:59:31

Ja sem promital na obycejnou A3ku ve vzdalenosti cca 40cm od projektoru a snimal obycejnou Hi8 .. do PC jsem to hnal pres VIVO Radeon... (to dneska odpada, ale nemeni se to, ze je nesmysl promitat na zed buhvijak veliky :) )
  • 0

#7 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 říjen 2012 - 09:15:55

Kamerky na osmičku, i kazetové, se dají fakt sehnat za babku. Já sám jich mám doma celou řadu, ale používám jenom jednu, s ní jsem sžitý. Občas se něco stane, to jo, taky jsem si užil svoje, ale teď to naštěstí docela šlape.

To jsem rád, že v tom nejedu sám:-) Snad příde den, kdy se tato úžasná technika dostane opět na výsluní Ještě jsem zkoušel tu quarzku DS8 a chtěl jsem vytvořit prolínání scén, vemu kličku a jedu, anichž bych přemyšlel, že mám vypnout drapák.. (ztrhnutí kousku perforace u filmu)a to jsem si to ještě nedávno četl v návodu.. no nemám to zažité a naštestí to vypadá, že se kamerce nic nestalo, sle stejně mám na sebe vztek.
Až bude kdy, tak se zkusím vydat k Pazderovi a okouknu kamerky na kazetky.

Dal jsem na radu, kde hledat filmy a nejak nevím nevím. http://www.wittner-k...mm/d8_filmm.php hned první film je barevný a formát normal, píšou u něho, že je to Kodak ektachrome 100D, to se ještě vyrábí na cívce pro normal osmu? nebo je to ze starých zásob.

Zatím,
pěkný den Geo
  • 0

#8 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 2 říjen 2012 - 11:37:33

Jojo vyrábí. Ale výhoda kazet je ta, že je seženeš i tady. (taky Ektachrome 100D) Za cenu 340,- přímo u Kodaku v Praze. Což je cena naprosto v pohodě. Je to tedy bez vyvolání, s vyvoláním je to o 400,- víc, což je dost zběsilý. Ale já si to dělám sám doma, takže náklady snížím na hodně málo.
  • 0

#9 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 říjen 2012 - 15:32:23

Ja sem promital na obycejnou A3ku ve vzdalenosti cca 40cm od projektoru a snimal obycejnou Hi8 .. do PC jsem to hnal pres VIVO Radeon... (to dneska odpada, ale nemeni se to, ze je nesmysl promitat na zed buhvijak veliky :) )

Já už jsem všechny domácí filmy převedl tím promítáním na zeď, akorát ta zeď je hrubá tak to není kvalitní. je tam občas rušívá bíla tečka, jak se odráží světlo.. Uvidím co dál, pokud si koupím dig. kameru tak zkusím převod znovu a na čtvrku:-) Ale hodil by se mi program, který umí filtrovat různé nedostatky..
  • 0

#10 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 říjen 2012 - 20:29:02

pro sve zakazniky v uk jsem nabizel levnou a presto dostatecne kvalitni moznost prevodu do cislicove formy pomoci hama hranolu, z nej obraz snimany digitalnim fotoaparatem jako video, trocha post procesu a hotovo. Material pro komercni ucely (videoklipy kapelam) bych takhle nedelal, ale pro rodinne pouziti vice nez dostacujici.
  • 0

#11 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 říjen 2012 - 21:54:45

pro sve zakazniky v uk jsem nabizel levnou a presto dostatecne kvalitni moznost prevodu do cislicove formy pomoci hama hranolu, z nej obraz snimany digitalnim fotoaparatem jako video, trocha post procesu a hotovo. Material pro komercni ucely (videoklipy kapelam) bych takhle nedelal, ale pro rodinne pouziti vice nez dostacujici.

Jo to je taky možnost, ještě zkusím zjistit jakou metodu používají ve fotoškoda.. ale fakt kdybych u nich měl přepsat všechny rodinné filmy, tak to bude kolem 30 tis. fakt hrůza, spíše mě to jen zajímá:-)
  • 0

#12 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 říjen 2012 - 22:01:10

Jo ještě dodatek s kamerkou eumig viennette 8 jsem dobře nedopadl, ale což je to fakt luxusní kamera, teda aspoň ve své době, jen mohla být vymyšlena kvalitněji udělaná mechanika na spoušť a zoom..Trochu jsem to promazal, bylo to zadřené a u spouště praskla jedna pružina a druhé pérko bylo vytáhle, tak kamerka aspoň funguje na hadičkovou spoušť, ale bez zoomu to není ono.

Tak už jsem si vyhlídnul náhradu na kazetky, ale na ebay ty ceny jsou občas vysoké (aspoň tedy to poštovné), co myslíte? Dá se u nás sehnat levněji? http://www.ebay.com/...=item27c5c57048
Podle mě to může být dobré.. žádná elektronika, kdyžtak dejte nějakej tip, na kamerku kazetovou elektro..
Díkes
  • 0

#13 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 říjen 2012 - 07:07:47

Už sa to tu preberalo, treba si pohľadať. Do Qurtzky by som neišiel, radšej nemecké alebo japonské, na eBay.de je toho spústa. Doporučujem Nizo alebo Canon, alebo potom novu kameru Beaulieau, ponúka Wittner za cenu cca 3500,-Eur.
  • 0

#14 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 říjen 2012 - 12:06:52

no, jeden by do "kvarcky" nesel, jiny sel, a ted si vyber zejo.

Tech japonskych a nemeckych kramu jsem ve svejch letech hojnosti 2009 - 2011 prostridal asi 10. Kazda odesla na nejaky neduh po odtoceni cca 10 - 20 kazet, vcetne ruznych Canonu, nekolika modelu Braun Nizo ...
V podstate co projekt to kamera, nejlepe dve az tri stejneho modelu, aby s tim clovek alespon ten projekt dotocil.

Nakonec jenom ta kvarcka porad slape bez problemu, odtoceno ma za tech 35 let, co ju mame doma hodne desitek kilometru filmu.
  • 0

#15 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 říjen 2012 - 12:43:18

no, jeden by do "kvarcky" nesel, jiny sel, a ted si vyber zejo.

Tech japonskych a nemeckych kramu jsem ve svejch letech hojnosti 2009 - 2011 prostridal asi 10. Kazda odesla na nejaky neduh po odtoceni cca 10 - 20 kazet, vcetne ruznych Canonu, nekolika modelu Braun Nizo ...
V podstate co projekt to kamera, nejlepe dve az tri stejneho modelu, aby s tim clovek alespon ten projekt dotocil.

Nakonec jenom ta kvarcka porad slape bez problemu, odtoceno ma za tech 35 let, co ju mame doma hodne desitek kilometru filmu.

Osobně bych radši šel do Quarzky.. teď mám doma dvě na normal 8 a Ds8, obě šlapou .. uvidím no, jaká bude nabídka, ještě k té ceně, kolik si myslíte, že je za tuto kameru standardní cena? Penízky pomalu a jistě docházejí a ještě jsem chtěl sehnat tank...
  • 0

#16 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 říjen 2012 - 19:12:03

Myslel som kazetovú Quartzku, DS8-M mám jednu a DS8-3 mám tri kusy a natočil som s nimi 75% mojich filmov, asi desať hodín čistého času. V súčastnosti pre zmenu točím Canonom 512 alebo Fuji P1 preto, aby som šetril filmy, z DS8 mám potom 19-20 metrov čistého filmu. Samozrejme kazety si plnim sám aj vyvolávam.
  • 0

#17 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 říjen 2012 - 08:13:47

Myslel som kazetovú Quartzku, DS8-M mám jednu a DS8-3 mám tri kusy a natočil som s nimi 75% mojich filmov, asi desať hodín čistého času. V súčastnosti pre zmenu točím Canonom 512 alebo Fuji P1 preto, aby som šetril filmy, z DS8 mám potom 19-20 metrov čistého filmu. Samozrejme kazety si plnim sám aj vyvolávam.

Jo tak sem to i pochopil.. quarky na cívky mám, ale chybí mi teď kamera na ty kazetky, tak zkusím taky quarz, neměl by v tom být takovej rozdíl.. teď jde jen o to kde jí pořídiť .. to samé s vývojnicí.. rád bych se naučil vyvolávání doma:-), na ebay sice jsou, ale to je za 2tis. a ještě není jistota, že nejsou poškozené.
  • 0

#18 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 říjen 2012 - 14:15:29

Občas, veľmi zriedka sa objavia aj na Aukru či Bazoši, len treba vyčkať a mať šťastie na dobrú kúpu. Tých kazetových Quartziek veľa nebolo, takže som ju v reále ani nikdy nevidel, ťažko poradiť.
  • 0

#19 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 říjen 2012 - 14:21:19

P.S. To vyvolávanie doma zvládneš v pohode, pokiaľ máš aspoň nejaké skúsenosti s vyvolávaním negatívu a fotiek. S tankom, napr. UPB 1, alebo nemeckou myslím Colentou? je to fajn, a ak si vieš navážiť z chémie, je to aj finančne prijateľné, či už ČB alebo farba. Jeden dva pokusy a budeš volať ako v labáku na bežiacom páse.
  • 0

#20 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 říjen 2012 - 22:15:03

P.S. To vyvolávanie doma zvládneš v pohode, pokiaľ máš aspoň nejaké skúsenosti s vyvolávaním negatívu a fotiek. S tankom, napr. UPB 1, alebo nemeckou myslím Colentou? je to fajn, a ak si vieš navážiť z chémie, je to aj finančne prijateľné, či už ČB alebo farba. Jeden dva pokusy a budeš volať ako v labáku na bežiacom páse.

S vyvoláváním mám nulové zkušenosti, ale věřím, že to časem zvládnu. Teď mě mrzí, že jsem nevěděl kolik mám nabídnout za ten tank v srpnu byl na aukru a vydražil se za 500Kč.
  • 0

#21 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 10 říjen 2012 - 06:59:30

Treba skúsiť pozháňať po školách, veľa ich malo aj zariadené fotokomory, ja som získal jednu UPB1 práve takto, z vysokej školy a dve Flexarety IV školské prístroje zo ZŠ, len treba pátrať, oni totiž majú také predpisy, že je problém to odpísať, a tak ich musia mať v inventári. Dá sa to občas obísť.
  • 0

#22 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 říjen 2012 - 16:44:01

Tak, Quarzka na kazetky objednána, tak doufám, že bude skutečně fungovat, jak se píše v popisu..
  • 0

#23 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 19 říjen 2012 - 08:52:51

Co se tyka fakt luxusniho skenovani...tak doporucuji Svedy nebo Spanely...nic v CR moc nema cenu

http://www.uppsalabi...ik.com/english/

http://ochoypico.com...lish/?page_id=6

RED
  • 0

#24 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2012 - 10:29:02

http://ochoypico.com...lish/?page_id=6

Ochoypico!!!! :D
krasnej nazev pro internetove stranky. skoro jsem si rikal, ze tohle nemuze byt odkaz na nekoho, kdo dela prevody - skenovani cine filmu
  • 0

#25 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 říjen 2012 - 14:23:36

Pořídil jsem si ještě dvě kamery na filmy 2x8 normal a super.
Tady je zkušební video, opět digitalizováno přes zeď:D


  • 0

#26 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 říjen 2012 - 17:12:33

Prepis je vcelku dobrý. Jedna poznámka - zaujímalo by ma, kto naháňal kameramana? Keď si pozriem ten film, tak je tam jeden alebo dva statické zábery, všetko ostatné je v pokluse, bolia z toho oči. A ešte jedna technická - zaostruje sa tak, že transfokátor sa nastaví na maximálne ohnisko, zaostrí sa a potom sa roztiahne podľa potreby. Sorry za mudrovanie.
  • 1

#27 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 24 říjen 2012 - 17:31:11

Ještě si pamatuju, kdy jsme se snažili před léty zdigi osmičku, takže Hi8 kamerka zlihala, neunesla dim.rozsah, stíny utopený ve tmě a světla vypálená, laborování brzo skončilo, přinesli jsme VHS-c ale ono to byl polodigitál-hybrid, takže opět nic moc, strýc vyhrabal z krabice obstarožitní VHS-c Panasonic asi z 91-93 roku a ejhle, ta kamera si poradila i s občasným poskočením obrazu či třesem, přepis byl super, pak už to šlo v poho stáhnout TV-kartou do PC... na kino platí jedině analog ...
  • 0

#28 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2012 - 18:11:25

Prepsane do cislicopodoby to mas pekne.

Ted si jeste tu na TK najdi Reduv prispevek o strihove skladbe, a u me se nekdy prihlas do intenzivniho jednodenniho kurzu nataceni kamerou... Jak uz predeslal sokolvideo... Nejenze z toho boli hlava, neda se na to divat :D ale neboj, ono to pujde. Jen je nutno zbavit te zlych navyku, dokud je jeste cas
  • 0

#29 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 říjen 2012 - 18:21:48

Prepis je vcelku dobrý. Jedna poznámka - zaujímalo by ma, kto naháňal kameramana? Keď si pozriem ten film, tak je tam jeden alebo dva statické zábery, všetko ostatné je v pokluse, bolia z toho oči. A ešte jedna technická - zaostruje sa tak, že transfokátor sa nastaví na maximálne ohnisko, zaostrí sa a potom sa roztiahne podľa potreby. Sorry za mudrovanie.

V pořádku a díky za každou radu. Točeno je to naprosto amatérsky, ještě jsem se nedostal ke čtení příruček, teď mám doma dvě půjčené. V podstatě jsem jen koukal co mě zrovna zaujalo a točil jsem bez jakýchkoliv pravidel. Zatím jsem spokojenej s tím, když dostanu vyvolanej film a něco tam je:-D, ale časem zvednu nároky.
  • 0

#30 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 říjen 2012 - 18:55:27

Ještě si pamatuju, kdy jsme se snažili před léty zdigi osmičku, takže Hi8 kamerka zlihala, neunesla dim.rozsah, stíny utopený ve tmě a světla vypálená, laborování brzo skončilo, přinesli jsme VHS-c ale ono to byl polodigitál-hybrid, takže opět nic moc, strýc vyhrabal z krabice obstarožitní VHS-c Panasonic asi z 91-93 roku a ejhle, ta kamera si poradila i s občasným poskočením obrazu či třesem, přepis byl super, pak už to šlo v poho stáhnout TV-kartou do PC... na kino platí jedině analog ...

Taky jsem si vzpomněl, že kdysi dávno jsme měli některé filmy zdigitalizované na vhs.. zajímalo by mne ja kto vypadá dnes:-D
  • 0

#31 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 listopad 2012 - 10:46:17

Tak jsem si pořídil dig. kameru Canon, musel jsem se donutit, jinak bych dal kousek peněz do osmičky a pak bych už zase na ní neměl:-D
Zkoušel jsem přepis a vypadá to fakt luxusně, až to bude uplně vychytané (díky Redovi za tip)hodím sem link.

Až zase budou penízky, tak se zaměřím na nákup kamery na kazetky.. nejlépe tedy Canon a taky se mi hodně zamlouvá eumig 800, jen mám zase obavu s nákupem přes net.
Nejlepší by bylo kdyby se tu někdo našel, kdo má těchto kamer plně fukčních vícero a nepředpokládá už jejich využití.
  • 0

#32 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 23 listopad 2012 - 14:42:19

Tady je ukázka, jak to vypadá nasnímané s tou novou kamerou Canon Legria, bohužel chlupu v kameře Eumig viennette 8 jsem si nevšiml, i když jsem dražku pro film čistil.
Už jsem spokojenej, občas se to rozladí, když není promítačka správně nažhavená, ale koukat se na to dá a při užití správného režimu to vypadá kontrastněji než na plátně.

  • 0

#33 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 listopad 2012 - 14:47:22

Já jsem všechny pokusy o domácí přepisy vzdal. Jsou studia, kde ti to přepíší za pár korun /POLAS/ a výsledek je dobře koukatelný. Však posuď:



  • 0

#34 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 23 listopad 2012 - 20:11:10

Já jsem všechny pokusy o domácí přepisy vzdal. Jsou studia, kde ti to přepíší za pár korun /POLAS/ a výsledek je dobře koukatelný. Však posuď:


Tak tento film je naprosto úžasný!! Fakt moc dobře udělaný, hlavně se mi líbí ten stop motion? jestli se to tak nazývá.. a pak zrychlené záznamy. Západ slunce taky nádhera:-)
A ten přepis není špatný
, já už jsem se do toho naplno pustil a už jsem téměř u konce ještě mi zbývá udělat cca 3 velké cívky.
Mám v plánu jeden větší projekt, ale ten bude chtít pořádnou přípravu..
  • 0

#35 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 listopad 2012 - 20:50:23

Je to spíš jen taková kompilace na hudbu. Tenkrát jsem zkoušel co ten nový Kodak umí. Pokud bys chtěl opravdu špičkový přepis S8, který z osmičky vytáhne téměř vše, obrať se na http://www.andecfilm.de/de/d_start.htm , ale samozřejmě za tvrdý €:)) , nebo něco z českých vod http://www.film-video.cz/prepisy.htm , http://www.polas.cz/ ,

Osmičku jsem si nechával přepsat na mini DV, pak jednoduše natáhl do PC do střižny, tam sestříhal, doostřil, dobarvil, zrychlil zpomalil, ozvučil a vyplivl znovu buď na pásku /nejlepší archivace, nebo na DVD.)
  • 0

#36 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 listopad 2012 - 20:54:21

Je to jen taková kompilace na hudbu. Tenkrát jsem chtěl zjistit, co nový Ektachrome umí. Jinak kdybys chtěl opravdu špičkový přepis, obrať se na ANDEC do Berlína, tam je to jistý, ale taky za €:)) U nás dobře přepisuje studio Polas, od nich je taky ten přepis.

Dával jsem si to přepsat na mini DV, pak nasosal přes kameru do PC do střižny, sestříhal, dobarvil, zpomalil, zrychlil, ozvučil a vyplivl zpět buď na pásku nebo na DVD:)
  • 0

#37 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 listopad 2012 - 20:55:24

Tak máš tady dvě verze odpovědí, anžto mi to nějak nechtělo odeslat, a najednou tam je všechno:)
  • 0

#38 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 23 listopad 2012 - 21:03:52

všem filmařským začátečníkům můžu doporučit DVD "Ondřejova filmová škola", i pro naprosté laiky velmi stravitelnou formou od A do Z popsáno a ukázáno vše podstatné. Jestli se tu Ondřej Kepka někde skrývá, tak Onřeji, věz, že ti za tento dárek děkuji! Je to sice už dost let, co jsem v průměru 6 hodin týdně u oka VHS kameru měl, ale o to více dokážu ocenit, jak jednoduché filmování je, když se ví, jak na to (nemyslím nyní otázku čudlíků)
  • 0

#39 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 23 listopad 2012 - 22:41:36

děkuji Jirin_ol za připomenutí.Už jsem se chystal k objednání někdy před měsícem a vypadlo mi to z hlavy.Příští týden objednám.
  • 0

#40 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 prosinec 2012 - 22:51:19

všem filmařským začátečníkům můžu doporučit DVD "Ondřejova filmová škola", i pro naprosté laiky velmi stravitelnou formou od A do Z popsáno a ukázáno vše podstatné. Jestli se tu Ondřej Kepka někde skrývá, tak Onřeji, věz, že ti za tento dárek děkuji! Je to sice už dost let, co jsem v průměru 6 hodin týdně u oka VHS kameru měl, ale o to více dokážu ocenit, jak jednoduché filmování je, když se ví, jak na to (nemyslím nyní otázku čudlíků)

Super, už jsem zapomněl, že něco takového existuje!
ve volném čase na to koukám v archivu Čt a už vím jaké chyby při filmování dělám:-)
  • 0

#41 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 10 prosinec 2012 - 05:53:56

Současná nabídka materiálů S8 je docela bídná, spíš hrozně drahá. Nejsem technik, ale kdyby se tady v Česku ujal někdo domácí výroby třeba inverze Fomapan, nařezal a naperforoval 35mm na S8 a nabíjel do kazet, myslím že by bez práce úplně nebyl. Ale ty pořizovací náklady asi taky nebudou nejlevnější:((
  • 0

#42 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 12 prosinec 2012 - 22:32:49

Ještě jedna prosba, někde, myslím, že to bylo tady někde na temné komoře byl odkaz na povedený klip umístěný na youtube. Teď to pořád prohledávám a nemohu ho najít.
Film byl barevný, velmi známá pisnička, jednou jsem jí zaslechl v reklamě na auto. Sakra nic si nevybavím. ani název písničky, tak se pokusím popsat o co tam šlo..
Film byl barevný, takový trochu přeexponovaný, střih hodně dynamický, muž a žena, on měl sluneční brýle, procházeli se po památkách (že by ve francii?), drželi se za ruce, v objetí a kamera krouží okoli nich. možná to byla na něco reklama.
Jo a ještě k té pisničce si vybavuju trochu text.. strange, show me secrets:-D
No nic snad se k tomu dostanu, měl jsem pocit, že jsem to měl uložené v oblibených a ono nic.._)
Díky za tip
  • 0

#43 Tomas484

Tomas484

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2017 - 21:50:22

Ahoj, téma bylo založeno v roce 2012. Zajímalo by mě jak "nováček" který ho zakládal od té doby pokročil? Popř. jestli se tomu nějak věnuje dál? Přeci jen ta doba pokročila....


  • 0

#44 Tomas484

Tomas484

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2017 - 09:22:53

Sorry, myslel jsem uživatele GEO.


  • 0

#45 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 10 listopad 2017 - 15:20:21

Geo už má profi přístroj a dělá to fakt dobré obrázky, doporučuju. A ceny jsou příznivé. A co vím, umí to taky 16mm.


  • 0

#46 Tomas484

Tomas484

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 listopad 2017 - 13:49:52

Nemá náhodou ten scanner pro digitalizaci co mají na stránkách tady: http://8mmfilm.cz/ ??? Ten by měl umět i těch 16mm i 9,5mm. Nikde jsem ale neviděl nic, co by umělo skenovat a zároveň digitalizovat i zvuk. Tady http://www.mwa-nova....fer_choice.html mají peckový zařízení, ale to bude asi dost drahý.


  • 0

#47 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 11 listopad 2017 - 21:57:22

Je to něco velmi podobného


  • 0

#48 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 12 listopad 2017 - 21:21:05

Ahoj,

pokud jsou to opravdu jejich fotky, tak by to měl být stejnej stroj.

Se zvukem je to horší, s velkou pracností by si to mělo poradit s optickým zvukem.

Na magnetický k tomu prodávaj synchronizátor, ale bez projektoru se to neobejde.


  • 0

#49 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 13 listopad 2017 - 08:55:10

Nakolik příjde ten stroj?


  • 0

#50 Tomas484

Tomas484

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 listopad 2017 - 16:07:17

Ještě bych měl jeden dotaz. Neví náhodou někdo, jestli existovaly kamery, které na ty 8mm filmy zaznamenávaly i zvuk (magneticky)?. Nebo jestli je to vesměs tak, že se ten zvuk dodatečně přidával. U optického zvuku je to jasný. Ptám se na magnetický záznam.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních