Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Brom extra v dierkovej škatuli

brom extra pin hole dierkova komora

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Cervotoc

Cervotoc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 October 2012 - 20:51:18

Chel by som požiadať istú dobrú dušu v tematike derkových komôr znalú. Mám dierkovú komoru s priemerom dierky 0.25mm , keď som v nej starý brom extra N 2111 ( celkom určite nie osvietený, zdanlivo zaslúžilo funkčný) naexponoval bol takmer úplne tmavý iba s nepatrnými známkami obrazu. Znamená to teda že expozícia nebola dostatočná ? Na priamom slnečnom svetle tušite niekdo koľko času tomu môžem dopriať?
  • 0

#2 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 17 October 2012 - 21:21:10

pokud do pinhole dáš obyčejný papír, budeš mít negativní obraz. Tak že potom naskenovat a invertovat. Víš jistě, že ten brom nezávojuje. Pokud vložíš čistý, neosvícený papír do vývojky, je bílý, aspoň trošku?
edit: tak že je možné, že jsi exponoval moc dlouho.
  • 0

#3 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 October 2012 - 22:30:23

pokud dáš do pinhole obyčejný papír, budeš mít negativní obraz. Takže papír pak vezmeš, přiložíš k jinému papíru, prosvítíš a dostaneš pozitivní obraz. Tím pádem se můžeš vykašlat na nějaké skenování a invertování.
  • 0

#4 jozzzo

jozzzo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 4

Publikováno 17 October 2012 - 23:24:40

casy si zistis podla clony a vzdialenosti dierky od papiera cez program Pinhole designer
  • 0

#5 Cervotoc

Cervotoc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 October 2012 - 00:31:19

Ten pinhole designer mám, je to dobrá vec, pri filme som to používal aj na prepočet expozícii, lebo je to pomerne presné pre každý film. Teda tvrdis že ak tam nezadám vobec žiadny film, tak tie prepočty expozicie budú pomernepresné...?
  • 0

#6 jozzzo

jozzzo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 4

Publikováno 19 October 2012 - 20:27:19

ano, ja som to tak pouzil pri svojich zaberoch http://blog.pajersky.../tag/pinhole-2/
(prve dva clanky su o pinholkach na papier)

nesmies len potom zabudnut, ked si budes merat svetlo expozimetrom alebo inym fotakom, ze mas ISO okolo 5, kedze je to papier
  • 0

#7 Cervotoc

Cervotoc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 October 2012 - 20:09:09

Otazku este jednu mam, aby som vylucil zlihanie papiera poriadil som si Foma speed, matne aby mi to vnutry komory svetlo nahodou neodrazalo. Pri teste som dostal moj negativ cely cierny- bol tam cas 17minut, ale tak mi to aspom vyhodil prepocet pre clonu 22. Moze to suvisiet s pohybom v snimanom obraze pri tak dlhom case?
  • 0

#8 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 23 October 2012 - 20:19:18

jenom taková technická - dírkovky bych doporučil RC papír (lesk vs mat až tak moc nezáleží dle mého) baryty mi při kontaktech dělají nepěkné vzorování (fomabrom C111)
  • 0

#9 Cervotoc

Cervotoc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 October 2012 - 20:27:33

Hej, Hej ten papier co mal som tam mal rc podlozku
  • 0

#10 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 23 October 2012 - 20:36:19

pardon to mi uniklo
  • 0

#11 jozzzo

jozzzo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 4

Publikováno 23 October 2012 - 21:03:16

Otazku este jednu mam, aby som vylucil zlihanie papiera poriadil som si Foma speed, matne aby mi to vnutry komory svetlo nahodou neodrazalo. Pri teste som dostal moj negativ cely cierny- bol tam cas 17minut, ale tak mi to aspom vyhodil prepocet pre clonu 22. Moze to suvisiet s pohybom v snimanom obraze pri tak dlhom case?

ak je cely cierny, tak bol cas privelmi dlhy. ci sa tam nieco hybalo je podla mna jedno
skus premerat dierku ci si pouzil nasledne spravne clonove cislo, nechcem sa opakovat, ale merat svetlo treba pri ISO 5
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních