Přejít na obsah


Fotka

Ako fotiť vysokú lesnú zver?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 26 listopad 2012 - 15:21:16

Ahojte. Máte niekto nejaké skúsnosti z fotením lesnej zveri? Mám na mysli hlavne vysokú zver. Ako, kedy ísť fotiť, či ráno alebo večer, prípadne ako sa správať v lese?
Chodím do jedného odľahlého lesa, kde už poznám chodníčky aj miesta kde sa zver počas dňa zdržiava a vždy sa mi ich podarilo nájsť, lenže vždy ma zbadali a ušli skôr (aj keď som bol veľmi potichu) ako som sa dostal na vhodný "dostrel". Alebo je lepšie na ňu niekde skrytý čakať, napríklad z teleobjektívom?
  • 0

#2 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 listopad 2012 - 15:26:01

Pročti si něco o vábění, kamarád takto láká, pozoruje a fotografuje zvěř již dlouho.
  • 0

#3 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 26 listopad 2012 - 16:29:32

Na toto vhodná kniha Fotolovy od Rosti Stacha. Ale myslím ,že jednodušší budeš mít zajít na pivo s místním polovníkem.
  • 0

#4 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 26 listopad 2012 - 16:50:46

Sláva Štochl též lesní autor.
  • 1

#5 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 26 listopad 2012 - 17:01:32

Pročti si něco o vábění, kamarád takto láká, pozoruje a fotografuje zvěř již dlouho.

Vďaka za tip, hmm ale vábenie bude učinné asi iba v ruji. Skúsim o tom ešte niečo pozrieť.

Na toto vhodná kniha Fotolovy od Rosti Stacha. Ale myslím ,že jednodušší budeš mít zajít na pivo s místním polovníkem.

Miestny poľovník chodí tak často na pivo že už to asi aj pozabúdal :mrgreen: Ale skúsim tú knihu pozrieť a prelistovať ak ju budú mať v kníhkupectve niekde.
  • 0

#6 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 listopad 2012 - 19:53:01

Vábit se dají i dravci, třeba liška. Sice to není tak atraktivní cíl jako jelen, ovšem uspěješ snáze - vábí se totiž napodobením hlasu kořisti.
  • 0

#7 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 26 listopad 2012 - 21:08:17

Inak mám doma aj ten roh na ručanie, na vábenie jeleňov ale neviem to. Asi sa to naučím, stojím mi to za fotku ;-)
  • 0

#8 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 27 listopad 2012 - 01:01:38

jsem kdysli slyšel něco o tom, že čím nenápadnější a tišší se člověk snaží bejt, tím míň toho uvidí. bezpečná zvěř v lese (tzv. ne dravec) se totiž nesnaží chovat velmi tiše, prej. ale ruku do ohně za to nedám - zvěř mě nevzrušuje jinak, než na talíři.
  • -1

#9 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 27 listopad 2012 - 01:35:37

A pokud chceš vidět vskutku hodně kusů vysoké, návštěva pole s "černým zlatem" budiž Ti přínosem.
Jsou z té řepky tak "nafetovaní", že Tě pustí poměrně blízko.
Já osobně to však nerad vidím, jednak kvůli tomu, že si tímto zvěř škodí (a teď si nejsem jist, zda-li nemám použít minulý čas, protože se mi donesla zpráva o nové rostlině, která ty smrťácký látky nemá) a také škodí na úrodě...
Také je důležité brát v potaz, zda-li nebude radost ze snímku větší, pokud se s tvorem seznámíme osobně, poznáme jeho návyky... Ale to zde, u temnokomorníků snad ani nestojí za zmínku.
  • 0

#10 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 27 listopad 2012 - 07:30:13

Pak je ještě jedna možnost usnadnění. Třeba v Brně v Kohoutovicích je pěkná obůrka obklopená ze čtyř stran sídlišti(střílet nutno doopravdy proti svahu, jinak skončí střela někomu v okně :-D). Zvěř je tam navyklá na návštěvníky, opatřil jsem pěkné snímky i s pouhou stopetatřicítkou, kdo má tele 300mm, ten zde vykoná mnohdy víc, než na volno s dvakrát takovou rourou od kamen. Jistě i jinde jsou podobná místa.
  • 0

#11 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 27 listopad 2012 - 13:23:20

V zasade je to se zviratama, stejne jako s jakoukoli jinou spionazni fotografii, takhle: cim delsi objektiv mas, tim lip. Vim, ze fotografove divoke zvere maji nejradeji sestistovku.
  • 0

#12 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 27 listopad 2012 - 15:01:17

jednoduchsie asi bude skamaratit sa s majstrom vabicom ako sa ucit.
cez polovnikou urcite kontakt dostanes.
  • 0

#13 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 27 listopad 2012 - 19:34:34

Vďaka za rady. Asi skúsim skočiť o radu aj do jedného poľovníctva kde občas kupujem diabolky do vzduchovky. Ono mňa to nikdy nejako nenapadlo že fotiť zver, ale raz som náhodou narazil na jelene (bohužiaľ iba s takým "rodinným" kompaktom) a odvtedy ma to akosi trocha zaujalo. Časom zoženiem aj niečo s meniteľnými objektívmi, temnú komoru musím zariadiť....a všetko čo treba. Zatiaľ môžem s Flexaretom fotiť zver zblízka :grin:
Toto je tá náhodna fotka.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#14 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 30 listopad 2012 - 16:16:37

Ahojte. Máte niekto nejaké skúsnosti z fotením lesnej zveri? Mám na mysli hlavne vysokú zver. Ako, kedy ísť fotiť, či ráno alebo večer, prípadne ako sa správať v lese?
Chodím do jedného odľahlého lesa, kde už poznám chodníčky aj miesta kde sa zver počas dňa zdržiava a vždy sa mi ich podarilo nájsť, lenže vždy ma zbadali a ušli skôr (aj keď som bol veľmi potichu) ako som sa dostal na vhodný "dostrel". Alebo je lepšie na ňu niekde skrytý čakať, napríklad z teleobjektívom?


Ahoj, potichu můžeš být jak chceš (třeba i létat), ale jak tě zvěř zvětří, tak je v tahu natotata. A že tě ucítí na více než sto honů je zaručeno. Ke zvěři se přibližuj tedy výhradně proti větru. Budiž ti má rada k něčemu.
Jo a kdybys přeci jen sehnal nějakého známého myslivce, zajdi s ním občas na kazatelnu, určitě ti vábení ukáže. Nicméně vábení tak jednoduché není a chce to nějaký ten cvik.
  • 0

#15 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 30 listopad 2012 - 18:19:29

No to je tiež pravda. Snažím sa chodiť proti vetru ale aj tak. Vyskúšam znova niečo "vystopovať" až keď napadne sneh a potom ak niečo sa mi podarí "uloviť" tak sa pochválim ;-)
  • 0

#16 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 3 duben 2013 - 18:27:15

Vše co potřebuješ vědět najdeš zde:

http://www.wildlifef...um.cz/index.php
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních