Přejít na obsah


Fotka

Budoucnost Super 8 barevní inverze?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
417 odpovědí na toto téma

#201 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 únor 2014 - 16:00:42

film do kazety musíš namotávať od zadu, lebo film musí ísť normálne. Na cievočku ho navíjaš emulznou vrstvou dovnútra v smere hodinových ručičiek, pričom perforácia je od stredu kazety, teda vonku. Po založení do kazety bude emulzná vrstva vonku, teda smerom k optike, a navíja s znovu emulziou dovnútra.

Neviem presne, ako je to s metrážou S8, teda 60 metrové balenie, len by som veľmi neveril tomu, že film je od zadu. Ono totiž toto balenie filmu je špeciálne robené na vloženie do 60 metrových kaziet S8, napr. pre Belžotky a podobne, a tam sa to vkladá asi tak, ako do kaziet pre Pentaflexku, teda neviem-neviem.


  • 0

#202 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 únor 2014 - 19:25:14

No jde o to, že teoreticky by se dala použít kamera (kterých asi moc není), kde by se dala celá cívka rovnou využít bez kazety. Ale protože takovou nemám, tak budu muset používat kazety. Nicméně, na emulzi pozor nějak snad dám. Kouknu se jak to vypadá v kazetách :) Ale jde asi taky trošku o to pnutí ne? Když jsou dlouho navinuté jedním směrem a teď by je člověk hodil druhým... ale spíš spekuluju, musí se to vyzkoušet. Film výhledově objednám určitě ten Aviphot, či co to je. Za 60Euro člověk má téměř pět kazet, to je cenově fakt jinde, než jedna kazeta za 26Euro nebo tak.


  • 0

#203 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 únor 2014 - 19:30:03

Do té kazety to tedy prostě musí jít emulzí ven a perforací nahoru :-) Není to jednoduchý úkol, řekl bych :) Otázkou je, jak právě bude na té cívce ten film natočen. Buď se to bude dělat snadno a nebo blbě.


  • 0

#204 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 19 únor 2014 - 20:01:20

Myslím,že ten film není na cívce,ale na jádře.


  • 0

#205 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 únor 2014 - 20:22:45

Neviem, aké kazety máš, ale ak Agfu, alebo Svemu (nie tu rozoberateľnú), tie majú rovnakú konštrukciu. Po rozobraní kazety je v časti pre neexponovaný film kotúčik s jedným čelom. Na tento kotúčik musíš film navinúť tak, aby perforácia bola na opačnej strane, ako je čelo a emulzná vrstva musí byť otočená dovnútra.. Keď potom film správne založíš do kazety, bude správne orientovaný.


  • 0

#206 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 únor 2014 - 21:44:05

Urobil som niekoľko fotiek, aby som názorne predviedol svoj spôsob plnenia kazety. Naplnil som tam ORWO UK17, samozrejme osvetlený, dúfam, že Vám to pomôže.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#207 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 únor 2014 - 23:07:23

Kazetu nemám zatím žádnou. Budu objednávat teprve ty od wittnera. Asi dvě koupím. Uvidíme, jak to bude řešené tam. Jinak proč máš z té kazety vytáhnuté dva kusy filmu? To jako ten jeden (z navíjecí cívky) je tam jen pracovně, aby se po nandání nenaexponovaného filmu k tomu kusu přilepil a navinul? Resp., abych tuto operaci (přichycení na navíjecí cívku) nemusel dělat za tmy?


  • 0

#208 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 21 únor 2014 - 17:26:00

Presne tak, na navíjacej cievke mám prilepený kúsok cca 20-30cm filmu a po založení nového filmu vytiahnem obidva konce a na svetle ich zlepím, potom to zatiahnem do kazety a môže sa točiť. Spočiatku som to robil tak, ako to všade prezentujú, teda snažil som sa navinuť film pod ten kúsok, ale nakoľko sa mi často stalo, že sa odtiaľ vyšmykol a musel som kazetu rozoberať, vymyslel som takéto riešenie. Samozrejme je tam odstránená spätná klapka, to však nevadí, nakoľko film sa nikdy veľmi nerozvinie, a v kamere nikdy..


  • 0

#209 Radku

Radku

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2014 - 13:19:56

Dobrý den,

 

jsem nově zaregistrovaným účastníkem fóra. Jsem již od dětsví milovníkem osmiček. Filmovou kameru jsem využíval až do téměř současnosti nejen k natáčení vlastních experimentů (např. animovaných filmů), ale i k zachycení rodinných událostí, cest a dovolených. Nikdy jsem se ale neosmělil filmy vyvolávat a spoléhal tak na služby oficiálních laboratoří. V současné době řeším otázku. Dokáže někdo v tuzemsku za rozumnou cenu vyvolat filmy super 8 Kodachrome 40 s prošlou záruční lhůtou (rok 1990)? A ještě jedna otázka: kdo u nás vyvolává v současné době černobílý inverzní film Fomapan DS 8? Děkuji předem za odpověď a případnou pomoc.


  • 0

#210 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 25 únor 2014 - 13:29:12

Kodachrome nikdo již nevyvolá.Jediná laboratoř,která to dělala je v USA.Ale to skončilo.Fomapan volá snad ještě p.Pokorný.Někde zde byl na něj kontakt,hledej....


  • 0

#211 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 25 únor 2014 - 13:50:46

Kodachrome porad vyvolat jde, ale pouze cernobile. (Princip originalniho procesu byl, ze barviva neobsahovala emulze, ale byla v laznich, ktere uz nejsou dostupne) Recepty na cernobile vyvolani se daji na netu najit, tusim ze nekde v Anglii to dela nejaka laborator na zakazku, v americe urcite taky. Obavam se vsak, ze 25 let prosly Kodachrom nema moc smysl vyvolavat ani timto zpusobem. Asi zalezi taky kdy a jak byl exponovan.

Zarizeni na Fomu mel pan Horsky, kam prislo po jeho smrti nevim.
Pan Pokorny asi funguje, ale jeho ceny mi uz pred 2 lety prisly zavratne, na to moje usmudlane filmovani.
  • 0

#212 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 25 únor 2014 - 14:06:28

Ve FOMA v Jungmannově ulici v Praze je (či byla, snad ještě je) sběrna na vyvolávání FOMAPANU. Někdo sice říkal, že to posílají panu Pokornému taky :D, ale nevím jistě. Taky se tam chystám jít, a ano, ceny nejsou dvakrát levné. Jenže ta alternativa moc není. Sám si vyvolávat FOMU není rentabilní, když chci používat FOMAset, který je drahý jako kráva. Resp. rentabilní by to asi bylo, ale musel bych to udělat všechno najednou, protože tam některé ty lázně rychle stárnou.


  • 0

#213 kazeta

kazeta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 únor 2014 - 18:32:43

Pokud to není něco jinýho, tak Foma už žádnou podnikovou prodejnu nemá, poslední byla v Hradci Králové a ta skončila někdy v roce 2008 tedy ta Pražská skončila ještě dříve. To byl také jeden z důvodů ukončení vyvolávání Fomapanu R100 sice těch prodejen je škoda, bylo to daleko lepší než současnej "internetovej"  fomaobchod kde bez registrace prakticky není šance nic koupit, ale už je to pryč. Tak to vypadá že vyvolávání buďto zkoušet doma s fomasetem, nebo využít toho p. Pokorného.

Pro informaci když ještě fungovalo vyvolávání fomapanu R100 ve Fomě tak cena za vyvolání ke konci této služby byla 450Kč za vyvolání 30m 16mm filmu.

Rybinin: ten fomaset je drahej to je fakt, ale to stárnutí platí pro namíchané (tedy použité) lázně, když si koupíš novej tak se s tím dá pracovat do expirace lázní, uvedeno na obale :)


  • 0

#214 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 26 únor 2014 - 03:46:58

kazeta: No, není to možná podniková prodejna, ale v Jungmannově ulici v pasáži stále je fotolab, kde filmy prodávají. A není to tak dlouho, co jsem tam byl. A vyvolávali. Teď mám doma x nevyvolaných věcí, takže je budu potřebovat, tak snad tam ještě jsou.

 

jinak k tomu fomasetu. Ano namíchané lázně, to je pravda. Ale je tam ten manganistan draselný (a ještě asi další věci), kterýho jsou tam dva pytlíčky a údajně se dá použít pouze dvakrát za sebou. Tzn. čtyři filmy a to ještě dva filmy se musí udělat těsně za sebou. Max 4 filmy vyvolám a stojí to 500,-, takže jako nic moc. Ale i tak levnější, než zaplatit za jednu osmičku 300,- (nebo kolik to je)


  • 0

#215 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 26 únor 2014 - 05:39:58

Fomaset zakoupen cca pred rokem a ani jeden sacek - vse formou koncentratu takze se da odlit i na jeden film
  • 0

#216 Radku

Radku

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2014 - 10:55:58

Děkuju všem za odpověď. S tím Kodachrome to tedy opravdu nemá cenu... Asi zakoupím opět po dlouhé době Fomapan a něco si natočím pro radost. Jsem z Brna, takže se budu muset asi vypravit do Prahy, protože u nás foto-kina osmičkové filmy nevedou... Jěště jsem se díval, že u Škody prodávají barevný inverzní film Ektachrome. To je nějaký doprodej? Myslel jsem, že Kodak výrobu ukončil. 


  • 0

#217 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 26 únor 2014 - 13:43:09

KGB: Tak to je tedy nějaká novinka, když jsem ho měl v ruce já (pravda, bude to tak pět let už), byly tam dva sáčky, které se s tím musely rozmíchat. A to rozmíchání vydrželo prý na dva filmy a muselo se spotřebovat hned.

 

Radku: Ektachrome asi bude doprodej. Taky je to drahý tak, že to hezký není (i když je v tom vyvolání). To už je lepší koupit si nové kazety té agfy či co to je  wittnera. I když kazety vycházejí draho, já zvažuju tu metráž, jak jsem tu psal.


  • 0

#218 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 26 únor 2014 - 14:05:36

8cku film maj (cca pred 3mesici) v dvf na pekarske kousek od mendlaku
  • 0

#219 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 26 únor 2014 - 23:39:58

Pokud se konečně odhodlám vážit si chemii doma, tak bych to zkusil volat i ostatním. Ale je to zatím ve fázi příprav tak nic neslibuji. Ale sám vím, že by mne to i bavilo:-) Hlavní je také otázka ceny, jakou částku jste ochotni za jeden film nabídnout. Je v tom hlavně chemie a čas. Pan Horský to volal naprosto špičkově a za naprosto přijatelnou cenu, což asi náklady za chemii pokrylo, ale u té práce nevím.. 


  • 0

#220 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 27 únor 2014 - 13:48:56

Pan Horsky mel vyvolavaci 'automat' na 8 mm primo z Fomy, ktera mu ho nechala/prodala kdyz sama vyvolavani rusila.

Udajne jeho syn ted vybaveni postupne rozprodava/rozprodal.
  • 0

#221 Radku

Radku

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2014 - 14:07:39

Děkuji za doporučení. Na Pekařskou se vydám.

 

Nedalo by se zjistit přesněji, co se s pozůstalostí pana Horského děje? Koupil (hodlá koupit) vyvolávací automat nějaký osmičkář nebo nějaký ignorant, který nemá o filmu ani páru? Nemá někdo na syna pana Horského kontakt?


  • 0

#222 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 únor 2014 - 17:42:28

Údajně..Co vím tak, žádný vyvolávací automat neměl. Používal ruskou vývojnici Lomo. A vybavení rozdával ještě během života.


  • 0

#223 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 28 únor 2014 - 12:24:21

Tyjo ja bych byl odprisahl, ze jsem kdesi na internetu videl inzerat, jak Foma prodava zarizeni, videl jsem i reakci pana Horskeho ve smyslu ze to bere.... ale je mozny, ze si fakt pamatuju  uz uplny nesmysly... jedine co jsem nasel tady, odpovida spis te vyvojnici LOMO:

 

http://www.temnakomo...mm-a-kinofilmu/

 

Cisla mam v telefonu dve, nevim bohuzel, ktere je ktere: 739036396 a 734730120


  • 0

#224 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 únor 2014 - 13:54:40

Co se týká osmičky, tak tu bych už neřešil, byl jsem s panem Horským v kontaktu a nějaké věci mi přenechal. Mám od něho nějaké řezačky na film 2x8mm, vzal jsem si je, ale nejsou tolik přesné a chtěl je stejně vyhodit. Pokud by je někdo chtěl mohu nabídnout. Tank LOMO jsem taky dostal, byl ulomenej šroub, kterej mi zhotovila dílna MBCORPa. Jinak jsem získal od jednoho pána z Aukra několik kazet na super 8, moc jich použitelných není, ale některé bych mohl nabídnout k nacvičení zakládání filmu, než budete objednávat od wittnera. 

Na ten automat bych se ptal přímo Fomy co s tím udělala...


  • 0

#225 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 28 únor 2014 - 18:54:03

Pokud se konečně odhodlám vážit si chemii doma, tak bych to zkusil volat i ostatním. Ale je to zatím ve fázi příprav tak nic neslibuji. Ale sám vím, že by mne to i bavilo:-) Hlavní je také otázka ceny, jakou částku jste ochotni za jeden film nabídnout. Je v tom hlavně chemie a čas. Pan Horský to volal naprosto špičkově a za naprosto přijatelnou cenu, což asi náklady za chemii pokrylo, ale u té práce nevím.. 

Pokud by sis chtěl pohovořit o tom, co to obnáší, a po tomto rozhovoru do toho měl stále chuť jít, jsem ochoten Ti předat know-how (potřeba chemie, rozložení zakázek v čase, nacenění) a případně zainvestovat do společného podniku. Počítej s tím, že kromě volání bude poptávka po přepisu do digitální podoby. 

 

Ve Velké Británii jsem tuto činnost ve velkém skoro 4 roky provozoval, Vím, co to obnáší, a o informace jsem ochoten se podělit.

 

Důrazně doporučuji, než se pustíš do volání ostatním, buď si setsakra jistej, že máš celej proces zmáknutej poslepu. Není nic horšího, než to, když musíš například zákazníkovi říct, že ten film se scénama do videoklipu, kterej měl odevzdávat po víkendu, je v čudu a musej to točit znovu. 


  • 0

#226 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 28 únor 2014 - 18:58:24

Děkuji za doporučení. Na Pekařskou se vydám.

 

Nedalo by se zjistit přesněji, co se s pozůstalostí pana Horského děje? Koupil (hodlá koupit) vyvolávací automat nějaký osmičkář nebo nějaký ignorant, který nemá o filmu ani páru? Nemá někdo na syna pana Horského kontakt?

Pan Horský neměl automat, Koupil od kohosi vyvolávací buben. Ten byl samodomo výroba. Dražil jej na aukru, tehdy jsem to to měl taky zájem, chtěl jsem něco velkokapacitního na volání šestnáctek - ty volat po 2x15 metrech v 5 lomo vývojnicích byl opruz. 

 

Obecně automat se vám nevyplatí, pokud nemáte pravidelný přísun desítek zakázek týdně - akorát to žere chemii. Proto to všechny malé domo-laby volají v lomo vývojnicích. Profit versus ztráta z této činnosti je hlavně o tom, jak dokážete optimalizovat hospodaření s chemií (u barvy E-6 a C-41)


  • 0

#227 Radku

Radku

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2014 - 12:47:59

Chtěl jsem se Vás všech zeptat, jakým způsobem čistíte filmy (např. Fomapan). Někde jsem četl, že se dá vyčistit hadříkem namočným v toluenu a údajně to na jedno promítnutí retušuje rýhy a oděrky v podložce. Zkoušel jste to někdo? Nějak se mně to příčí, ale potřeboval bych provést retuš kvůli digitalizaci. Nebo máte někdo program, který to dokáže až při digitálním zpracování? Zkoušel tady někdo převádět filmy do digitální podoby skenováním políčka po políčku? Ceny firem, provádějících tyto služby jsou neadekvátní...


  • 0

#228 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 3 březen 2014 - 15:54:48

Toluen NEEE!!

 

Pouziva se perchloretylen... i pri profi prepisech z 35mm se snima primo v perchlorove lazni. Cisti, odmastuje, nereaguje s emulzi ani s podlozkou a ma dokonce podobnej index lomu, takze skrabance, dokud zase neuschnou, nejsou tolik videt.


  • 0

#229 smrky

smrky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 8 červenec 2014 - 19:15:12

Tohle je asi nejaktuálnější vlákno, tak sem doplním, jak se to má s panem Pokorným.

 

Když jsem ke Škodovi donesl 8mm Fomachrom, řekli mi, že už to nikdo nedělá, že mám smůlu. Tady jsem našel kontakt, zavolal a pan Pokorný mi řekl, že Fomachromy už jsou v podstatě všechny mrtvé (rozuměj tak staré, že z nich už nic nejde vytáhnout). Také jsem se dozvěděl, že k němu Škoda posílá volat 8mm filmy, že to pořád dělá, ale už jim dává instrukce, aby na prodejně třeba takové Fomachromy nebrali :)

 

Nicméně film mi vzal a za 400,- během pár dní vyvolal. Měl pravdu, nebylo tam nic :) Každopádně pro opakování ještě jednou kontakt na pana Pokorného:

 

pan Libor Pokorný

Kubelíkova 22, Praha 3

tel.: 604 819 644 nebo 222 726 891


  • 0

#230 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 8 červenec 2014 - 23:42:59

Díky za informace :) Nevíš kolik stojí u něj ten Fomapan?


  • 0

#231 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 9 červenec 2014 - 07:10:22

Díky, smrky.

Já jenom doufám a věřím tomu že 8mm film není tak ztracený. Že je někdo kdo to dělá a že se najdou další co se tím budou zabývat i v náš prospěch a taky že jich časem bude víc. (že Evlo? ;-) )

Musí předci být víc lidí než jenom "dva" co si chtějí občas promítnout film ne jenom staršího data, ale i nový. Mé děti se na promítání pokaždé vysloveně těší. Říkají tomu "domácí kino".

Prostě osmička nezanikne, nevěřím tomu…


  • 0

#232 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 červenec 2014 - 07:37:53

Fomapan R100 dělal za 200Kč, bylo to tak ještě před rokem, řekl bych že to bude i nyní. Aha, takže on to Škodovi udělá za 200 a pak chtějí 390Kč, Solidní byznys:-) No vida teď tam koukám a je to už 490. Je tu někdo kdo má dobrou zkušenost s p. Pokorným?


  • 0

#233 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 9 červenec 2014 - 17:10:54

Díky, smrky.

Já jenom doufám a věřím tomu že 8mm film není tak ztracený. Že je někdo kdo to dělá a že se najdou další co se tím budou zabývat i v náš prospěch a taky že jich časem bude víc. (že Evlo? ;-) )

Musí předci být víc lidí než jenom "dva" co si chtějí občas promítnout film ne jenom staršího data, ale i nový. Mé děti se na promítání pokaždé vysloveně těší. Říkají tomu "domácí kino".

Prostě osmička nezanikne, nevěřím tomu…

Takže k pánovi Horskému - automatov mal niekoľko, videla som na vlastné oči, ba som uňho aj použila - uňho som totiž prvý raz zažila tmavú komoru na vlastnej koži (v r. 2011), uňho som prvý raz vyvolávala farebný film a zväčšovala farebnú fotografiu. Jeho syn nemá na to vlohy, aby po ňom fotokomoru prebral.

V Bratislave tiež stále pôsobí laborant, ktorý má celú výbavu, len ani za boha ho nikto nedokázal presvedčiť, aby ju znova rozbalil a začal robiť - nie je nás tu toľko, aby sme ho uživili.

 

Čo sa týka mňa, tak jeden neúspech ma neodradí, naopak - mám v tom jasno, toto leto dám svoj rodinný film, najprv ČB a ak sa mi niekedy v živote podarí zohnať aj farebný, tak kľudne dám aj farbu (E6). 

 

OK, aby ste teda boli v obraze, zatiaľ mám stále jediný problém - dostať exponovaný film do tanku .... ostatné je rutina (kinofilm a zvitok bez problémov, aj včera som robila 3x E6 a v pohode).


  • 0

#234 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 9 červenec 2014 - 18:47:55

Evla:jaký že to máš problém?jako že namotat film do cívky?to chce starý film a motat a motat/na světle/třeba 20x a musí to jít.....

       ještě dotaz:jakou chemii používáš?


  • 0

#235 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 9 červenec 2014 - 19:07:58

No, to sa povie .... so starým filmom to ide 2:1 (teda na 2 dobré pokusy 1 zlý) .... ale starý už ani nemá tú pružnosť, trhá sa jedna báseň .... Na ČB od Fomy Fomapan R100, na farbu mám od Miloša Fuji Hunt E6.


  • 0

#236 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 9 červenec 2014 - 20:58:24

inspirace. jej to už je let. než, abych to stokrát vysvětloval, natočil jsem to.

 

musíš se naučit toto. na světle. pak zkus po tmě, vše s "cvičným" filmem. Až to zvládneš alespoň 50x za úplné tmy, zkus to s "ostrým" filmem.

 

 

 

 

 

 

OK, aby ste teda boli v obraze, zatiaľ mám stále jediný problém - dostať exponovaný film do tanku .... ostatné je rutina (kinofilm a zvitok bez problémov, aj včera som robila 3x E6 a v pohode).

 


  • 0

#237 Vlasta

Vlasta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationHulín
Reputace: 8

Publikováno 9 červenec 2014 - 23:58:24

Právě že starej film je zkroucenej a vůbec se to s ním nedá nacvičovat. A s novým to dělat nebudu :wacko:
Leda že by měl někdo zkaženej novej film a chtěl mi ho poslat :cool:


  • 0

#238 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 10 červenec 2014 - 12:18:32

Leoši, ak sa môžem opýtať, čo za tank používaš, to je tá UPB na 10 metrov?

A ešte jedna poznámka, ja by som cievku s filmom pootočil o 90stupňov, film ľahšie vojde do tých drážok.


  • 0

#239 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 10 červenec 2014 - 13:52:34

no to je presne to video, podla ktoreho to skusam ....


  • 0

#240 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 12 červenec 2014 - 00:00:44

Tak jsem tak přemýšlel, jestli se nechcete někdo přidat na hromadný nákup Super 8 barevné metráže od wittnera - toho wittner chrome 200. Já bych do toho šel, protože to je jediná cenově schůdná možnost, jak dělat osmičku a neutratit majlant. Přemýšlím koupit i dvě ty rozebíratelné kazety. Cenově to vychází velmi slušně - 60Euro za 72metrů - tedy méně než 400,-Kč na těch cca 15metrů, co se dává do kazety. Jejich originální kazeta s tímto filmem stojí 28Euro, což se mi dávat nechce. Poštovné hromadné by to mohlo dosti zlevnit. Prodává se to na středovce těch 72 metrů. Já bych určitě jednu, možná dvě vzal. Co myslíte?

 

o toto se jedná: http://www.wittner-k...mm/s8_meter.php


  • 0

#241 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 červenec 2014 - 11:13:23

Dobré je taky toto video jak na ládování filmu do tanku, líbí se mi ten nápad s talířem gramofonu. 

Jen jednu chybu tam dělá, že by si měl cívku přemotat, aby byla perforace filmu v drážce. U ostatních videí se toho moc díky kvalitě poznat nedá.


  • 0

#242 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 červenec 2014 - 11:24:21

Tak jsem tak přemýšlel, jestli se nechcete někdo přidat na hromadný nákup Super 8 barevné metráže od wittnera - toho wittner chrome 200. Já bych do toho šel, protože to je jediná cenově schůdná možnost, jak dělat osmičku a neutratit majlant. Přemýšlím koupit i dvě ty rozebíratelné kazety. Cenově to vychází velmi slušně - 60Euro za 72metrů - tedy méně než 400,-Kč na těch cca 15metrů, co se dává do kazety. Jejich originální kazeta s tímto filmem stojí 28Euro, což se mi dávat nechce. Poštovné hromadné by to mohlo dosti zlevnit. Prodává se to na středovce těch 72 metrů. Já bych určitě jednu, možná dvě vzal. Co myslíte?

 

o toto se jedná: http://www.wittner-k...mm/s8_meter.php

Nevím no, zdá se mi ta prázdná kazeta trošku předražená. Ale je pravda, že jinde se asi sehnat nedá. Někde byl návod s rozměry na výřezy v kazetě, ale teď ho nikde nemohu najít. Nevíte? Ještě se ozvu, možná se přidám. 


  • 0

#243 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 28 červenec 2014 - 14:01:38

Máte někdo zkušenosti s ruskou Kacemma jako vyměnitelnou kazetou? Dá se sehnat levněji, ale jde mi o to, jak je to spolehlivé atd. Máte někdo zkušenost s tímto vs. tím, co nabízejí u Wittnera?


  • 0

#244 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 červenec 2014 - 15:53:42

Rybinin, však si povedal, že si vyvolávaš E6 (teda Kodak?) sám. Prečo si teda nerozoberieš dve-tri-štyri kazety, a máš problém vyriešený. Dve až tri kazety z piatich rozoberieš takmer bez poškodenia, a môžeš ich používať ďalších dvadsať rokov (ak ešte bude film)! ja mám takto rozobraných niekoľko kaziet Agfa a Svema, a všetky fachčia bez problémov. Agfy bez úpravy, teda 17/15DIN (40/25ASA) a Svemácke mám upravené na 21/19DIN či 23/21DIN (160/100ASA). Stačí k tomu neveľmi hrubý ostrý nožík, alebo podobný predmet. Prvé dve-tri kazety určite zničíš, ale pri tom sa zase naučíš, ako to máš robiť.


  • 0

#245 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 červenec 2014 - 16:03:39

Máte někdo zkušenosti s ruskou Kacemma jako vyměnitelnou kazetou? Dá se sehnat levněji, ale jde mi o to, jak je to spolehlivé atd. Máte někdo zkušenost s tímto vs. tím, co nabízejí u Wittnera?

Ak myslíš tu rozoberateľnú, tak to je problém. Niekto si ich chválil a nedal na ne dopustiť, ja som s nimi mal zlé skúsenosti a okrem niekoľkých skúšok som ich  nikdy nepoužil (asi to bolo zavinené tým, že som používal Nizo a to sa už len pri pohľade na rozoberateľnú kazetu stavalo na zadné). Naopak jednorazovky Svema boli vlastne Agfy, od ktorých ich rusi nie len vozili, ale vlastne kúpili od nich aj celú kompletnú technológiu vrátane strojov, a s týmito som nikdy nemal problém, či už tam bol ČB film CBEMA, či DDR ORWO UK17 respektíve UP15, alebo aj svemacka CD 15, teda ruská farebná inverzia (fuj).


  • 0

#246 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 červenec 2014 - 16:08:33

P.S. Ak by mal niekto ruské kazetové filmy Svema OČ45(50) a chcel by sa ich zbaviť, nech sa mi ohlási.


  • 0

#247 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 28 červenec 2014 - 16:19:33

Prázdných kazet mám spousta, dnes jsem se zrovna dvě snažil rozebrat, i jsem viděl nějaké video. Ale tak nějak mě to docela prudí, radši bych měl něco, co se opakovaně dát rozebírat snáz a nemusí se to lepit izolepou. Těch pár Euro, o ty mi nejde, spíš mi jde o to, abych nemusel to tak bastlit. A proto se ptám, na ebayi jsem viděl, že někdo prodává tu kacemmu, tak mi jde o to, jestli je to dobré a nebo ne.


  • 0

#248 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 červenec 2014 - 18:54:20

Podle mého je kacemma elegantní řešení pro plnění. Kazety od wittnera jsou vlastně ty od Kodaku, což se myslím musí lepit izolepou aby to drželo. Chce to odzkoušet, jaká kamera si s tím poradí nejlépe.


  • 0

#249 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 28 červenec 2014 - 20:16:22

Co se týče průchodnosti filmu v kazetě,tak nejlepší je od Kodaku i ty Agfy jsou dobrý.Kacema není dobrá,tam mi ten film zadrhával.Nakonec jsou teď na poličce.

Lepení izolepou je nějaký problém?Tu ruskou jsem taky pro jistotu přelepil.Ten jejich plastový zámek, no nic moc.

pokud tu" kacemu" seženeš,tak taky nebude levná...

ještě malá drobnost:pokud někdo vlastní Canon AZ 814,tak při použití ty ruské kazety nejdou zavřít dvířka kazetového prostoru.


  • 1

#250 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 červenec 2014 - 20:54:56

len tak som si pozrel tie fotky kazety u Wittnera, a myslím si, že aj túto kazetu musíš prelepiť izolepou, lebo pri vyberaní z kamery ti hrozí jej otvorenie, hlavne u kamier, do ktorých sa kazeta zakladá z bodu, napr. zvukové Niza. A ináč je to kazeta typu KODAK, teda kazeta len zo stredovým krúžkom. Agfa Svema majú jednočelovú cievočku, lepšia manipulácia. Priznám sa, že za cenu 20 EUR určite nie, to už radšej pridať 5 EUR a kúpiť aj s filmom Foma či ORWO.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních