Přejít na obsah


Fotka

FOTOKOR 1, 9x12


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 PrakticaL

PrakticaL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
  • LocationKošice
Reputace: 3

Publikováno 13 leden 2013 - 20:49:24

Přiložený soubor  $T2eC16Z,!ykE9s7t)2wCBQoZOcP7Hw~~60_1.jpg   22,46K   90 Počet stažení
Zdravím ... nedávno som zakúpil túto mašinku, ešte len cestuje z Ukrajiny :mrgreen: a trošku som nedočkavý. Chcel som sa spýtať na skúsenosti a vaše poznatky + na aký žáner aparát používate. Videl som fotografie na flickri a bol som prekvapený.

Dakujem za odpovede a neukameňujte ma prosím, som začiatočník vo VF.
  • 0

#2 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 13 leden 2013 - 21:30:26

Přiložený soubor  $T2eC16Z,!ykE9s7t)2wCBQoZOcP7Hw~~60_1.jpg   22,46K   90 Počet stažení
Zdravím ... nedávno som zakúpil túto mašinku, ešte len cestuje z Ukrajiny :mrgreen: a trošku som nedočkavý. Chcel som sa spýtať na skúsenosti a vaše poznatky + na aký žáner aparát používate. Videl som fotografie na flickri a bol som prekvapený.

Dakujem za odpovede a neukameňujte ma prosím, som začiatočník vo VF.



Zdravím :-) Hned na začátku...pokud nemáš ke kameře kazety, tak bude nejprve do vitríny.
Pokud jsou ke kameře kazety, tak dle tehdejších uživatelů to byla univerzální kamera...tím myslím formát 9x12.
Kontakty z 9x12 jsou dostačující.
  • 1

#3 PrakticaL

PrakticaL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
  • LocationKošice
Reputace: 3

Publikováno 13 leden 2013 - 21:52:48

Dakujem za reakciu, ano boli k nej 4 kazety + spúšť ... na ceste sú aj planfilmy od fomy takže sa neviem dočkať kedy už začnem fotografovať :-P
  • 0

#4 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 13 leden 2013 - 22:08:27

Tak to jsi šťastný člověk, když k tomu aparát máš kazety. Pokud ke kazetám nebudou vložky na planfilm, tak nechej uříznout nejtenší možné sklo. U některých kazet drží plan i se sklem uvnitř...u některých je třeba si pomoci...třebas růžky na uchycení fotografií do alba. Ale....někdy se stane, že už ty růžky jsou moc vysoko a šíbr nejde zasunout. Pak ještě zbývá trochu oboustranné pásky. Ale... :-) někdy ta potvora se přilepi na plan a ne a ne dolů...
  • 1

#5 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 14 leden 2013 - 00:09:32

troška medu splní svoji povinnost ...
  • 1

#6 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 30 říjen 2014 - 20:35:53

Tak se mi též dostala do ruky tahle mašinka, ovšem, ještě s tím bude hodně práce, abych aparát uvedl do plně provozuschopného stavu.

Vše jsem vyčistil, promazal, ale pořád zlobí závěrka, která častěji nefunguje, než funguje...

 

Pro začátek použiji k testovacím účelům místo filmů papíry, ale nejsem si příliš jistý, jaké expoziční časy v takovém případě budou vhodné.

Nevýhodou je, že mám pouze jednu kazetu.


  • 0

#7 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 30 říjen 2014 - 21:22:15



Pro začátek použiji k testovacím účelům místo filmů papíry, ale nejsem si příliš jistý, jaké expoziční časy v takovém případě budou vhodné.

Nevýhodou je, že mám pouze jednu kazetu.

 

Jako děti jsme takto používali tátův "měcháč" také :) Použitelné časy jsou ale dlouhé, jestli se dobře pamatuji na tyto pradávné hříchy mládí, tak bylo třeba několik sekund, pochopitelně s plně otevřenou clonou, a pak obrázek dolovat ve vývojce relativně dlouho, ale šlo to a obrázky sídliště to dělalo docela pěkně :)


  • 0

#8 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 30 říjen 2014 - 21:25:55

dostala som taky koncom zimy .... do mechu fuka svetlo, no mne to nevadi .... u mna jednoznacne figuralky: http://www.artmeetpo...a/vlasicova.htm (prosim, nereagujte na ceny, to si stanovil usporiadatel)


  • 0

#9 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 30 říjen 2014 - 21:39:02

 

Jako děti jsme takto používali tátův "měcháč" také :) Použitelné časy jsou ale dlouhé, jestli se dobře pamatuji na tyto pradávné hříchy mládí, tak bylo třeba několik sekund, pochopitelně s plně otevřenou clonou, a pak obrázek dolovat ve vývojce relativně dlouho, ale šlo to a obrázky sídliště to dělalo docela pěkně :)

 

 

Že budou časy v případě papírů vycházet v rozmezí několika sekund, s tím počítám, jde pouze o to, že nemám úplně představu, zda pět vteřin, nebo třeba padesát.

Až zjistím, co vše ještě fotoaparátu chybí či přebývá, tak samozřejmě zakoupím filmy, jen nimi nechci plýtvat na testy, to mi přijde zbytečné.

 

 

dostala som taky koncom zimy .... do mechu fuka svetlo, no mne to nevadi .... u mna jednoznacne figuralky: http://www.artmeetpo...a/vlasicova.htm (prosim, nereagujte na ceny, to si stanovil usporiadatel)

 

Úžasné fotografie, na ty bych se vydržel dívat hodiny. Atmosféra, myšlenka, kreativní výtvarné zpracování... to všechno tam je.


  • 0

#10 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 1 listopad 2014 - 16:16:15

Že budou časy v případě papírů vycházet v rozmezí několika sekund, s tím počítám, jde pouze o to, že nemám úplně představu, zda pět vteřin, nebo třeba padesát.

Až zjistím, co vše ještě fotoaparátu chybí či přebývá, tak samozřejmě zakoupím filmy, jen nimi nechci plýtvat na testy, to mi přijde zbytečné.

 

Tak to už si opravdu nevzpomenu, je to přeci jenom více jak dvacet let :) Z logiky věci mi ale vychází, že to budou spíše ty desítky sekund až minuty, než jednotky sekund. Také záleží na papírech a vývojce.


  • 0

#11 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 1 listopad 2014 - 21:21:18

Ja som fotil na papier pár krát skušobne, dal som na radu niekde odtiaľto z temnej, ISO 3 až 6. Mne sedelo pre RCčka ISO 6.


  • 0

#12 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 listopad 2014 - 18:56:46

Ja som fotil na papier pár krát skušobne, dal som na radu niekde odtiaľto z temnej, ISO 3 až 6. Mne sedelo pre RCčka ISO 6.

 

Díky za info. Vyzkouším a uvidí se, co se z toho vyvine.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních