Přejít na obsah


Fotka

Skladování neexponovanéfo filmu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 Amtrak

Amtrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 únor 2013 - 10:27:46

Zdravím, Začínám s fotografováním na kinofilm, chtěl bych se zeptat jak bych měl po zakoupení skladovat ještě nepoužitý kinofilm, někde jsem četl že by se měl dát do lednice ? je to pravda ? děkuji za odpověď :)

Tento příspěvek byl upraven od ToFF: 25 únor 2013 - 11:20:04
Přesunuto ze sekce negativní proces

  • 0

#2 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 25 únor 2013 - 10:35:57

do lednice ano. do mrazáku, pokud to má být nadlouho. tady to máš obšírně..

http://motion.kodak....nd_Handling.pdf
  • 0

#3 Amtrak

Amtrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 únor 2013 - 12:11:30

dobře, takže teplota kolem 2 stupňů v lednici by filmu neměla uškodit ?
  • 0

#4 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 25 únor 2013 - 12:31:40

v každém případě ho neprodyšně zabal, ať nenasává vlhkost z potravin.
  • 0

#5 Amtrak

Amtrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 únor 2013 - 14:06:03

je schovaný v tom plastovém pouzdru, zabalený v krabičce a ještě jsem ho dal do uzavíratelného igelitového sáčku, tak snad to budE stačit.:D děkuji za odpovědi :)
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 únor 2013 - 19:32:18

Jako, jestli ho budeš skladovat pár týdnů, než ho naláduješ do foťáku, tak to neřeš a měj ho skorem kde chceš (tedy za oknem v létě to úplně vhodný není, to přiznávám) :) Osobně používám mražák až když vím, že na to budu fotit nejdřív za půl roku. Koupil jsem si vakuovou svářečku folií a filmy mám v mražáku zavakuované, páč se bojím vlhkosti.
  • 1

#7 Amtrak

Amtrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 únor 2013 - 19:48:45

Aha, tak zase ak dlouho ho skladovat nechci, maximálně týden, myslíte že ho můžu s té lednice zase vyndat zpátky ven ? aby to na něj nemělo vliv.... :)
  • 0

#8 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 25 únor 2013 - 19:52:56

teď už tam musí zůstat napořád.
  • 1

#9 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 25 únor 2013 - 19:57:47

To sa neboj zasa tak o ten film :D Do chladničky sa dáva (myslím si) keď sa skladuje možno mesiace. Vo fotolabe kde kupujem ich tak má a tam to chápem lebo ich tam môže mať nejaký čas. Ale doma by som sa nebál :D A týždeň to je ozaj nič, minule som mal 2 týždne napoly nafotený film v Flexarete :D
  • 0

#10 Amtrak

Amtrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 únor 2013 - 20:34:49

ok , tak jsem ho s té lednice vyndal... doufam že bude v pořádku :D
  • 0

#11 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 únor 2013 - 21:44:13

Neboj, bude to naprosto v pořádku. Jak by to asi vypadalo, když chodíš fotit ven zimě? Film máš ve foťáku a než ho dofotíš, tak to třikrát změní teplotu z mínus dvaceti na plus dvacet... Foť a neřeš to :)
  • 2

#12 Amtrak

Amtrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 únor 2013 - 21:47:25

Jo to máte pravdu :)
  • 0

#13 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 26 únor 2013 - 00:57:03

Jen pro připomenutí : Po vytažení filmu z lednice (mrazáku) nech film pomalu v obalu vytemperovat, jinak se orosí, želatina bobtná a lepí se a je po pr.... (práci). Stačí pár hodin, nebo přes noc.
Osobně mám v mrazáku jen metráž, pohotovostní 3+3 kazety v brašně, ostatní naplněné kazety v lednici. Jakmile v lednici dojdou, odmražuju metráž a druhý den plním.
  • 1

#14 Amtrak

Amtrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 únor 2013 - 07:57:02

Tak to jsem naštěstí udělal :) Všem děkuji za rady :)
  • 0

#15 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 7 říjen 2013 - 08:31:46

Jeste mala pripominka. Ja davam vsechno automaticky do mrazaku. Pokud nevytece je tam minus 8 to znamena, ze tam neni vlhko. Naopak je tam vetsi sucho nez v lednici.
Mam tam kino i svitky v plastove krabici. Nahodou jsem narazil v LevneKnize na takovou supr plastovou krabici. Puvodne na toustovy chleb. Ma nepopiratelnou vyhodu! Nema zakulacene rohy na dne a steny jsou kolme. Takze se tam uplne noblesne vejdou filmy i s krabickou. Lituju ze jsem si nekoupil dve. Treba na ni zase nekdy narazim. Stala myslim 20 Kc
  • 0

#16 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 7 říjen 2013 - 11:09:09

Aj ja by som si dovolil malú pripomienku a otázočku: filmy som balil do potravinárskej fólie a napchal do mraziaku. Pred použitím samozrejme klasika cca 24hod temperovanie v chladničke... Pred časom ma ale jeden starší predajca fototechniky upozornil, že skladovať v mraziaku je blbosť, aj na dlhodobé skladovanie je najvhodnejšia chladnička - samozrejme tá fólia je nevyhnutnosť.
Kedysi vraj výrobca priamo na baleniach filmu udával aj teploty, pri kt bolo vhodné film skladovať - aj dlhodobo. A údajne to boli vždy teploty cca 2-8 Celziov.
Tak ako to vlastne je?
p.s. Tým "dlhodobo " mám na mysli povedzme rok...
  • 0

#17 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 7 říjen 2013 - 12:29:02

Mám v mražáku filmy i deset let staré. Po rozmrazení jsou jak včera zakoupené. Mám je sice v sáčku, ale neprodišnost neřeším (zamotaný mikroten). Mám tam takových 50kusů ze sta. Nikdy se s nima nic nestalo.
Jo a ve foťáku? Běžně fotím průběžně jeden film půl roku až rok (většinou kino). Takže na něm jsou latentní snímky i v rozmezí jednoho roku a taky všechno v pořádku.
Skladovat na delší dobu zásadně v chladu. Nic víc mě nezajímá.
  • 0

#18 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 7 říjen 2013 - 19:18:16

Ja to mam tak,starou lednici v garazi,kde mam vsechno,papiry,filmy, chemii.Chodim do toho jen kdyz neco potrebuju,tak ze je tam stala teplota,neni to jak v kuchynske lednici stokrat za den otevrit zavrit, a tak zmena teploty neni takova a je stala.Mrazak v podstate nepotrebuju,mam tam filmy vic jak deset let stare.Pro nejaky film se tam misto najde ale pro papiry uz moc ne,je to naslapany,Lednice asi 40let stara a slouzi ,abych to nezakrik.Mel jsem to kdysi v kuchynske ale zena nadaval ze se ji tam nic nevejde,kvuli tem pos... filmum .Tak to mam vyreseny na porad a bez zbytecnych vycitek,vzdyt to znate.
  • 0

#19 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 říjen 2013 - 06:50:42

Jen malý dodatek k tomu mražení. Pokud se film rozmrazí měl by se spotřebovat co "nejdříve" , jeho životnost se tím v rozmraženém stavu snižuje!
To znamená pokud dám film s exp. za dva roky do mrazáku a stejný do lednice a oba po roce vytáhnu, bude ten z lednice mít ještě rok na rozdíl od zmraženýho který podlehne "zkáze" po rozmražení daleko dříve. Takže nedávat zbytečně na mražák pokud vím že jej budu používat v dohledné době.
  • 0

#20 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 8 říjen 2013 - 07:17:40

Kelfiku, máš to nějak vědecky ověřeno?
  • 0

#21 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 říjen 2013 - 07:24:24

Jen malý dodatek k tomu mražení. Pokud se film rozmrazí měl by se spotřebovat co "nejdříve" , jeho životnost se tím v rozmraženém stavu snižuje!
To znamená pokud dám film s exp. za dva roky do mrazáku a stejný do lednice a oba po roce vytáhnu, bude ten z lednice mít ještě rok na rozdíl od zmraženýho který podlehne "zkáze" po rozmražení daleko dříve. Takže nedávat zbytečně na mražák pokud vím že jej budu používat v dohledné době.

To je tak ze vším....je li něco ve vodě,nebo v zemi tak to tam vydrží hodně dlouho,když se to vytáhne ven tím se zvýší přísun kyslíku a začne so to rychle rozkládat.Stím filmem je to podobný.
  • 0

#22 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 8 říjen 2013 - 07:35:42

:roll: :D :D :D
  • 0

#23 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 říjen 2013 - 07:36:39

Kelfiku, máš to nějak vědecky ověřeno?

Já osobně ne , ale četl jsem to v nějakém fotočlánku na toto téma. Bohužel už nevím kde to psali. Myslím že logiku to má.
  • 0

#24 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 říjen 2013 - 07:43:05

:roll: :D :D :D

Víš vůbec proč se dávaj potraviny do mrazáku?
  • 0

#25 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 říjen 2013 - 07:48:58


:roll: :D :D :D

Víš vůbec proč se dávaj potraviny do mrazáku?

Páč by se jinak hned sežralo :rolleyes:
  • 0

#26 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 8 říjen 2013 - 07:57:14

Já osobně ne , ale četl jsem to v nějakém fotočlánku na toto téma. Bohužel už nevím kde to psali. Myslím že logiku to má.


rád bych věděl, co je míněno tou zkázou, které dle této úvahy dříve zmražený film podlehne rychleji.
  • 0

#27 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 říjen 2013 - 08:11:44


Já osobně ne , ale četl jsem to v nějakém fotočlánku na toto téma. Bohužel už nevím kde to psali. Myslím že logiku to má.


rád bych věděl, co je míněno tou zkázou, které dle této úvahy dříve zmražený film podlehne rychleji.

Myšleno je že prostě emuleze mraženého filmu začne po rozmrazení degradovat dříve než film jen chlazený .Pokud jsou ještě oba v "záruční" době je tedy ten mražený na tom hůř (po rozmrazení se mu exp. doba zkracuje) Zkusím ten článek najít, bylo to někde ve starých fotočasopisech z dob dávno minulých které mám ve formě dvou vázaných knich.Musím pohledat za dlouhých zimních večerů ve které to je ;)
  • 0

#28 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 8 říjen 2013 - 08:16:07

srovnání s potravinama není podle mě na místě, protože tam jde o buněčnou strukturu (samozřejmě mám na mysli skutečný jídlo jako kus masa, zeleninu; ne teskochleba) a velký obsah vody. Mrazem se to roztrhá a rozmrazením znehodnotí/rozpadně. Snad jediný co se dá opakovaně mrazit (bez citelné stráty kvality) by měl být losos pro velký obsah olje.
  • 0

#29 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 8 říjen 2013 - 08:41:05

http://www.kodak.com...02.shtml#SEC844
  • 0

#30 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 říjen 2013 - 08:56:57

Další věc je ta,mrazením proces stárnutí nezastavíme,pouze zpomalíme.
  • 0

#31 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 říjen 2013 - 09:05:01

Kdysi brácha z východního Německa dovezl spousty filmů,Tam to vyšlo levněji jak tady,něco zůstalo v mrazáku.Deset let propadlý,nafotil jsem to,ty diáky mám do dneška,nevypadaj tak špatně.
  • 0

#32 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 červenec 2015 - 21:27:28

zak co je tedy lepší? mrazit nebo chladit?:-)


  • 0

#33 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 26 červenec 2015 - 22:19:11

za sebe

.

mraz.it


  • 0

#34 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 26 červenec 2015 - 23:48:35

ahoj ,ja za sebe -chladit,to znamena stala teplota 1 az 2 stupne,coz v lednici je,aspon v me a hlavne necourat,mit svoji lednici na fotomaterialy.Jdu tam jednou za cas a to rychle ,zbytecne  necumim do lednice co kde je , :)  ;)

borek


  • 0

#35 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 27 červenec 2015 - 08:32:59

ahoj ,ja za sebe -chladit,to znamena stala teplota 1 az 2 stupne,coz v lednici je,aspon v me a hlavne necourat,mit svoji lednici na fotomaterialy.Jdu tam jednou za cas a to rychle ,zbytecne  necumim do lednice co kde je , :)  ;)

borek

Tak to já teda občas čumím. Protože tam chodím opravdu jednou za dlouhý čas.

Tak se mi zkraje třeba stalo, že jsem měl část filmů špatně zabalených proti vlhkosti. To jsem pak čuměl co ta vlhkost nadělá za paseku ! 


  • 0

#36 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 červenec 2015 - 09:15:20

díval jsem se na zahraniční fóra, mražení se doporučuje zejména pro dlouhodobější uskladnění, u mne by šlo tak do roka, max. do dvou. koukám po nějaké lednici nebo mražáku (ten samotný mražák zase ale nevyužiji pro chemii). Je to zapeklité:)


  • 0

#37 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 27 červenec 2015 - 11:28:06

ahoj ,ja za sebe -chladit,to znamena stala teplota 1 az 2 stupne,coz v lednici je,aspon v me a hlavne necourat,mit svoji lednici na fotomaterialy.Jdu tam jednou za cas a to rychle ,zbytecne  necumim do lednice co kde je , :)  ;)

borek

 

 

Nestačí ty materiály dát v tej Kanadě jen za okno? :-)


  • 0

#38 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 27 červenec 2015 - 11:34:10

 

ahoj ,ja za sebe -chladit,to znamena stala teplota 1 az 2 stupne,coz v lednici je,aspon v me a hlavne necourat,mit svoji lednici na fotomaterialy.Jdu tam jednou za cas a to rychle ,zbytecne  necumim do lednice co kde je , :)  ;)

borek

 

 

Nestačí ty materiály dát v tej Kanadě jen za okno? :smile:

 

Zase ale takovej medvěd...může se z něj vyklubat nadšenej fotograf-amatér-klasik. Ta lednička bude jistější. :-D


  • 0

#39 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 28 červenec 2015 - 01:59:15

To nejde ,v zime je tu -40 a v lete +40C(v cera na slunci!+52C,ale ve stinu +41 :) ) bez stare lednice se neobejdu,je fakt,ze kdyz do ni nelezu,tak spina max.5x za 24 hod,coz je nadhera,mala spotreba a zadna elektronika,musim zaklepat na svoji dubovou hlavinku,aby vydrzela ;)

Tady u nas,je to tak,jake teploty pod nulou v zime tak takove nad nulou v lete.Zima je lepsi,muzes se obleknout ,ale v lete kdyz nemas uz co sundat....

 

borek

 

to jsme ale odbocili od tematu


  • 0

#40 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 28 červenec 2015 - 10:49:06

Milý Borku, v tzv. "Zatuchlé Kotlině" na medvěda bez svetru zpravidla nenarazíš, i když je nutno konstatovat, že některé notně prašivé a línající vycpaniny v depozitářích se zmíněnému letnění blešounů blíží. Jezevci chytře využívají k chlazení odvážné módní pruhy, účinné jak v zimních, tak i v letních slunečních paprscích. V případě vysokého kontrastu v kožichu je optimálním šamponem tradiční Rodinal 1+100 s několika kapkami smáčedla Mirasol 2000 pro vysoký lesk a ochranu před našemu metabolismu ostře prospěšným UV zářením. V letních parnech jsou fotoaparáty skryty hluboko v chladu brlohu a budou proto vyneseny zpět na světlo až na sklonku tzv. "Babišova léta". Opatruj a chlaď se jen ušlechtilými destilovanými, či též převařenými chmelovými nápoji, nikoli kontaminovanou vodou z horských bystřin, plnou trusu zde často se zde vyskytujících migrujících polodivokých stád rodu Homo Tikitalis. :cool:  S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#41 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 29 červenec 2015 - 01:57:31

Mily Eriku,dika za psani.Mas pravdu,v tomto horku je vse ulozeno v chladu,filmy,papiry,chemie v lednici a me pristroje v mem doupeti,kde je velice prijemne-sklepni mistnosti,stala teplota.Minuly tyden mi to nedalo a vecir jsem musel ven,nadherna obloha,kupovita oblacnost prevladal nad tmavymi mraky skrz ktere pronikaly slunecni paprsky,dramaticka obloha,no nadhera.Mam to jen na 35mm,nechl jsem medium doma,ono se to proneze ,na velkej to uz ne na tu chvilku,to uz by bylo moc.jak se rika -vseho s mirou(nebo s Mirou-samozrejme hezkou :wub:  :) )

Chemii zatim nemicham,ale maltu na udirnu jo..ale mel bych cekaji tu ctyri filmy na svoje zrozeni,uz jsou oplodneny ;)

Jo medved se zatim letos v Thunder Bay neukazal,zatim je cas az tak v zari,jako kazdy rok,nas prijdou navstivit.Ani milovany skunk se neukazal na zahradce,jen ty bestie veverky-plundrujou mi zahradku  :angry:

Tak se opatrujte v te Zatuchle Kotline a s pevnym zdravim a nervy,preckejte Babisovo-nebo Buresovo?-leto

 

opatruj se a s chladivou chmelovinou se to nema prehanet v tomto horku!

borek


  • 0

#42 ziki

ziki

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 srpen 2015 - 09:29:15

Zdravím,

dneska mi přijdou poštou nějaké filmy od Fomy a měl bych jednoduchý dotaz ohledně skladování. Doteď jsem dával filmy před uložením do lednice ještě do mikroténového sáčku, ale výsledné balení filmů v sáčku je hodně neforemné a nemůžu jej dát do místa v lednici kam bych chtěl. Můj dotaz, je nutné nerozbalené kinofilmy ještě do něčeho balit než se dají do lednice, nebo je to černé plastové pouzdro s kinofilmem dostatečně hermetické, aby se k filmu nedostala vlhkost a jiné nežádoucí vlivy?


  • 0

#43 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 6 srpen 2015 - 10:16:54

Zdravím,

dneska mi přijdou poštou nějaké filmy od Fomy a měl bych jednoduchý dotaz ohledně skladování. Doteď jsem dával filmy před uložením do lednice ještě do mikroténového sáčku, ale výsledné balení filmů v sáčku je hodně neforemné a nemůžu jej dát do místa v lednici kam bych chtěl. Můj dotaz, je nutné nerozbalené kinofilmy ještě do něčeho balit než se dají do lednice, nebo je to černé plastové pouzdro s kinofilmem dostatečně hermetické, aby se k filmu nedostala vlhkost a jiné nežádoucí vlivy?

Filmovka je vodotěsná.


  • 0

#44 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 6 srpen 2015 - 12:07:45

Filmovka je vodotěsná.

 

to jsem si svého času taky  myslel... :-)

než jsem  si do ní dal  trochu suchého rhodanidu draselného,  strčil ji do suché skříňky   a  po  dvou měsících  z ní vyléval roztok.  


  • 0

#45 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 6 srpen 2015 - 12:08:00

Zdravím,

dneska mi přijdou poštou nějaké filmy od Fomy a měl bych jednoduchý dotaz ohledně skladování. Doteď jsem dával filmy před uložením do lednice ještě do mikroténového sáčku, ale výsledné balení filmů v sáčku je hodně neforemné a nemůžu jej dát do místa v lednici kam bych chtěl. Můj dotaz, je nutné nerozbalené kinofilmy ještě do něčeho balit než se dají do lednice, nebo je to černé plastové pouzdro s kinofilmem dostatečně hermetické, aby se k filmu nedostala vlhkost a jiné nežádoucí vlivy?

niekedy si tak vravim ze ludia fotografovani v horucej prasnej Afrike, 97% vlhkej Azii, v bojovych zonach, na mesiaci a tu je problem ci pouzit mikrotenovy sacek o hrubke 1/100mm alebo dat to do tretej ci stvrtej polcike v mraznicke vedla vanilkovej alebo orieskovej zmrzliny.


  • 0

#46 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 6 srpen 2015 - 12:34:47

 

Filmovka je vodotěsná.

 

to jsem si svého času taky  myslel... :smile:

než jsem  si do ní dal  trochu suchého rhodanidu draselného,  strčil ji do suché skříňky   a  po  dvou měsících  z ní vyléval roztok.  

 

Filmovka je vodotěsná, nevložíte-li do ní rhodanid. Lepší? :-)


  • 0

#47 ziki

ziki

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 srpen 2015 - 13:20:11

 

Zdravím,

dneska mi přijdou poštou nějaké filmy od Fomy a měl bych jednoduchý dotaz ohledně skladování. Doteď jsem dával filmy před uložením do lednice ještě do mikroténového sáčku, ale výsledné balení filmů v sáčku je hodně neforemné a nemůžu jej dát do místa v lednici kam bych chtěl. Můj dotaz, je nutné nerozbalené kinofilmy ještě do něčeho balit než se dají do lednice, nebo je to černé plastové pouzdro s kinofilmem dostatečně hermetické, aby se k filmu nedostala vlhkost a jiné nežádoucí vlivy?

niekedy si tak vravim ze ludia fotografovani v horucej prasnej Afrike, 97% vlhkej Azii, v bojovych zonach, na mesiaci a tu je problem ci pouzit mikrotenovy sacek o hrubke 1/100mm alebo dat to do tretej ci stvrtej polcike v mraznicke vedla vanilkovej alebo orieskovej zmrzliny.

 

Prostě přijde mi balík filmů, které budu fotit třeba rok. A já slušně položil dotaz, jestli se filmům něco stane, když je umístím do lednice nijak nezabalené, poněvadž tím efektivněji využiji prostor lednice (která slouží mimo jiné i na uskladnění potravin), poněvadž mým dosavadním skladováním v naplněných a neforemných mikrotenových sáčcích jsem zabíral skoro půlku police/patra lednice. Jestli se Vám zdá můj dotaz moc stupidní, tak jste na něj nemusel vůbec reagovat a Vaše sarkastická reakce mi stejně nepomohla.


  • 0

#48 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 6 srpen 2015 - 13:59:46

A co takhle zabalit každý jeden kus do svého vlastního sáčku?


  • 0

#49 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 6 srpen 2015 - 21:16:52

Zdravím,

dneska mi přijdou poštou nějaké filmy od Fomy a měl bych jednoduchý dotaz ohledně skladování. Doteď jsem dával filmy před uložením do lednice ještě do mikroténového sáčku, ale výsledné balení filmů v sáčku je hodně neforemné a nemůžu jej dát do místa v lednici kam bych chtěl. Můj dotaz, je nutné nerozbalené kinofilmy ještě do něčeho balit než se dají do lednice, nebo je to černé plastové pouzdro s kinofilmem dostatečně hermetické, aby se k filmu nedostala vlhkost a jiné nežádoucí vlivy?

Nejsem si jistej, jestli mikrotenový sáček je opravdu přínosem - mám pocit, že rozhodně není vodo/vzduchotěsný. Já kupuju v papírnictví sáčky se "zipy" (igelit), do kterých dávám naexponovaný filmy, většinou je pak ještě dávám do vzduchotěsnejch krabiček na jídlo. Do těch mj. dávám i ty nový filmy, člověk si to může pěkně nasortovat a většinou je to skladnější než ledabyle naházený filmovky/svitky někde v ledničce/mrazničce. Aspoň mně to tak víc vyhovuje. Doporučuju si vzít pár prázdnejch filmovek do krámu s těma krabičkama, abys vybral tu, která se nejefektivněji zaplní.

Jinak jestli ty filmy vyfotíš cca za rok, tak bych to asi nehrotil, já takhle uchovávám hlavně dlouhodobější zásoby.


  • 0

#50 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 srpen 2015 - 23:49:53

Ondrasi, a ty dávaš naexponované filmy do mrazáku? Hm, zaujímavé, ja ich totiž v priebehu dvoch troch dní vyvolám, takže v pohode vydržia aj pri izbovej teplote. Neexponované filmy držím v mrazáku, a vyberám ich deň pred fotením, plus niečo mám aj v kufríku pri foťáku, také NZ zásoby pre prípad nepredvídaného fotenia, kedy by sa filmy z mrazáku nestihli zohriať


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních