Přejít na obsah


Fotka

Kalendář temnakomora.cz 2014 - podpořte projekt

kalendář

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
222 odpovědí na toto téma

#201 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 3 December 2013 - 15:54:38

Taz: Nechci být rýpavka, ale 0.9% je irelevantní číslo, ideální číslo je přímo počet zůčastněných, kteří fotografie zaslali, v poměru 54 možných výherců to je? (na procenta bych to nepočítal)... :huh:

Nojo, co naděláme, je to opravdu smutné, ikdyž by zájem o kalendář jakš takš byl, však koukat se na prázdnou plochu bez fotografie by bylo velice nepříjemné... :unsure:
  • 0

#202 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 3 December 2013 - 16:23:02

No, škoda .... nemala som sa na to vybodnúť vlani!
  • 0

#203 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 3 December 2013 - 16:33:40

čili to znamená, že prakticky nikdo doopravdy nezvětšuje? Jakože toto forum je taková virtuální realita?
  • -1

#204 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 3 December 2013 - 17:36:39

Caramba, fakt jsem se těšil. :cry:
  • 0

#205 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 3 December 2013 - 18:42:01

čili to znamená, že prakticky nikdo doopravdy nezvětšuje? Jakože toto forum je taková virtuální realita?

Ale ba!!!
Keby som tušila, že to takto dopadne, tak nepošlem 4 zväčšeniny, ale aspoň 12! Som bola príliš opatrná, aby som to nezahltila celé sama svojimi fotkami. :D
  • 0

#206 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 3 December 2013 - 20:18:53

Škoda, já teda dal taky čtyři nebo pět, rád bych je ale dostal zpátky.. Dával jsem je PavloviP. v Rajnochovicích..
  • 0

#207 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1,252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 3 December 2013 - 22:32:24


čili to znamená, že prakticky nikdo doopravdy nezvětšuje? Jakože toto forum je taková virtuální realita?

Ale ba!!!
Keby som tušila, že to takto dopadne, tak nepošlem 4 zväčšeniny, ale aspoň 12! Som bola príliš opatrná, aby som to nezahltila celé sama svojimi fotkami. :D


Nebo by každý mohl dodat 53fotek a dělal bych autorské kalendáře na požádání. ;)
  • 1

#208 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1,252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 3 December 2013 - 22:32:58

Škoda, já teda dal taky čtyři nebo pět, rád bych je ale dostal zpátky.. Dával jsem je PavloviP. v Rajnochovicích..


Já bych si je rád ponechal na příští rok, třeba se podaří doplnit ještě nějaké autory.
  • 0

#209 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 3 December 2013 - 23:08:23

Já bych si je rád ponechal na příští rok, třeba se podaří doplnit ještě nějaké autory.

Neprošel jsem selekcí? Když se mi obálka s fotkama zaslaná na hore uvedenou adresu minulý týden vrátila, měl jsem chuť strčit kebuli do písku...
  • 0

#210 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 3 December 2013 - 23:22:51

No já myslím (i když jsem mezi hříšníky s včas neodeslanými fotkami), že počet autorů, pokud každý odeslal několik fotek, by pro kalendář měl stačit?? Nebo je kvalita děl tak nízká?
  • 0

#211 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 4 December 2013 - 05:15:48

Bohužel nemám dosud zařízenou komoru, takže těžko můžu do kalendáře přispět jinak než skenem filmu. Ale na příští rok už ano, bude-li se nějaký kalendář vůbec tvořit.
Možná je na tom spousta ostatních členů podobně?
  • 0

#212 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 4 December 2013 - 07:07:17

Komoru mám a fotky zvětšuju nebo kontaktuju (bez toho by přece klasická fotografie byla úplně k ničemu)... ale zatím jsem se opravdu necítil na to, viset mezi vašimi díli....to chce ještě čas a hodně práce.
  • 0

#213 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 4 December 2013 - 07:48:02


Škoda, já teda dal taky čtyři nebo pět, rád bych je ale dostal zpátky.. Dával jsem je PavloviP. v Rajnochovicích..


Já bych si je rád ponechal na příští rok, třeba se podaří doplnit ještě nějaké autory.


Alespoň tak, světélko naděje zase bliklo.
Spero dum spire :-)
  • 0

#214 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1,252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 4 December 2013 - 10:37:04


Já bych si je rád ponechal na příští rok, třeba se podaří doplnit ještě nějaké autory.

Neprošel jsem selekcí? Když se mi obálka s fotkama zaslaná na hore uvedenou adresu minulý týden vrátila, měl jsem chuť strčit kebuli do písku...


Tak to jsi neprošel selekcí české pošty :(
  • 0

#215 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 4 December 2013 - 11:30:49

Takže to vyřeším tak jak posledně:

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  ++.jpg   171.54K   119 Počet stažení
  • Přiložený soubor  +++.jpg   194.42K   121 Počet stažení

  • 0

#216 Anry

Anry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 December 2013 - 13:31:25

škoda, já poslal dva kousky z pinhole ... tak třeba za rok ;-) ..........>
  • 0

#217 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 4 December 2013 - 20:27:54


Taz: A já si bláhově myslel, když se neozíváš, že na tom těžce pracuješ no a opak je pravdou. Zajimavé tedy je, že se přihlásolo k předobjednání spousty lidí ale dodáno bylo jen tak málo snímků, tedy to je opravdu zajimavé, měli jsme na to celý rok a 1/3 to prostě nezvládla Vložený obrázek

Takže nezbývá nic jiného, než si ze svých snímků udělat svůj kalendář Vložený obrázek aby přecijenom bylo na co v roce koukat, ikdyž si teď spíše říkám, že je to stejnak zbytečnost, když dobře osvětlený baryt za sklem je něco daleko hežčího Vložený obrázek


To není o jedné třetině co to nezvládla. Zájem o účast na kalendáři projevilo 0.9% uživatelů a argumenty, že kdyby šli dodat digitální data tak... jsou podobné jako loňské "kdyby na to bylo víc času".


Temnokomorníci, kteří se hrdlí nad digitálníma záležitostma by pro vlastní presentaci v kalendáři chtěli upřednostňovat digitální data? To mě rozum nebere.
  • 0

#218 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 5 December 2013 - 09:11:13

Já musím velmi souhlasit s Tazem,byl na to rok,opakuji rok času! Pokud autor není schopen dodat za celý rok tři,čtyři zvětšeniny-není se o čem bavit! Třeba to bude "nakopnutí" na kalendář 2015 a pokud to ještě bude Taze bavit,tak by klidně mohl udělat uzávěrku do června 2014....
  • 2

#219 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 5 December 2013 - 10:59:45

Já musím velmi souhlasit s Tazem,byl na to rok,opakuji rok času! Pokud autor není schopen dodat za celý rok tři,čtyři zvětšeniny-není se o čem bavit! Třeba to bude "nakopnutí" na kalendář 2015 a pokud to ještě bude Taze bavit,tak by klidně mohl udělat uzávěrku do června 2014....


Kus pravdy na tom je. Čím více času,tím bývá laxnější přístup. I když sám jsem odesílal taky až před koncem termínu. Ale určitě každý máme doma nějaký archiv, byť nemusí být stoletý, z něhož jde několik snímků vybrat. A tak jsem to udělal i já, neboť jsem neměl provozuschopnou fotokomoru.
  • 0

#220 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 5 December 2013 - 16:02:28

Tak udělejte měsíční nástěný kalendář, když není materiál na týdenní, ne?
A když se příští rok nesejde ani 12 snímků, tak roční...
  • 2

#221 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 5 December 2013 - 17:48:10

Ještě je tu varianta dvoutýdenní.
Ale myslím, že už je stejně trochu pozdě to teď řešit.

A k tomu, že někdo nemá komoru, nebo prostě nezvětšuje a přesto by se chtěl se svou fotkou zařadit. Jsou přeci různé způsoby, jak se k papírové podobě dopracovat. Pomůže kamarád, nebo temnokomorník v dosahu, zvětšenina z fotolabu myslím zavržena také není, bude to snad na tom kalendáři poznat, když to dopadne slušně ?
Ale je i pár jednotlivců, co ještě nabízejí zvětšování na zakázku.
Možná by se dala na některém příštím srazu udělat výrobna pro kalendář pro tyto případy ...... (nebrat za slovo, to bych to napsal takhle - "případy")
Stačí jenom chtít, že ? To známe všichni. :)
  • 0

#222 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 5 December 2013 - 21:25:25

No já myslím (i když jsem mezi hříšníky s včas neodeslanými fotkami), že počet autorů, pokud každý odeslal několik fotek, by pro kalendář měl stačit?? Nebo je kvalita děl tak nízká?


Tazi, kolik se těch fotek teda sešlo?
  • 0

#223 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 6 December 2013 - 11:07:30

Taz má pravdu, při účasti temné 0.9% to dělá cca 26 lidí, tedy jen tolik projevilo zájem se podílet, tak by tam měl každý autor dva snímky, což je stejnak málo, ideální by bylo, kdyby opravu 53 uživatelů (i víc, ať je z čeho vybírat) dodalo po 2-4 snímcích pro užší výběr, leč se tomu tak nestalo a plně chápu Taze, že jde o kalendář Temnékomory nikoliv kalendář autorský, takže by se měli podílet VŠICHNI !!! bez rozdílu velikosti zvětšováku, komůrky, vědomostí či výsledného papíru, prostě všichni z temné, je to společný projekt a všichni měli na to celý rok, nedodali, tak kalendář nebude a vymlouvat se na to, že nemá komoru, neměl ji dostavěnou nebo tak něco je trapné a zbytečné, protože každý přeci ví, že zvětšování není náročné a že se zvětšovat dá i ve stanu u řeky na čundru, stačí jen chtít, né sichtít pouze kalendář koupit, ale hlavně chtít se zapojit do NAŠEHO společného projektu!

PS: minulý rok jsem ještě komůrku neměl však to nebyla překážka si opravdu vyhradit noc, nejít spát, vybrat snímky a alespoň na malý formát něco hodit v rámci možností, to protože jsem chtěl přispět ikdyby se nic nevybralo, však mne potěšilo, že alespoň jeden snímek byl vybrán a líbil se, takže to za námahu a probdělou noc stálo, a vo tom to je! :huh:
  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních