Přejít na obsah

Fotka

Kde koupit chemii a nadobicko?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#51 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 452 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 195

Publikováno 1 červen 2021 - 12:37:34

Ja mám dva recepty na odstránenie rem-jetu, jeden je s uhličitanom sodným a druhý zo síranom sodným. Ten zo síranom by mal byť "rýchlejší" a malo by stačiť len desať sekúnd a s uhličitanom dve minúty. Zatiaľ som netestoval, mám v pláne ECN, tak skúsim jeden aj druhý. Potom tam ide len borax 20g a hydroxid sodný 1gram.

• 0

#52 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 452 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 195

Publikováno 1 červen 2021 - 12:39:45

Áá, zabudol som,  jak síranu tak aj uhličitanu ide po 100 gramoch.

• 0

#53 Sajmonus

Sajmonus

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 1 červen 2021 - 14:12:03

Recept přímo od Kodaku je
800ml vody
20g boraxu
100g síranu sodného
1g hydroxidu sodného
Voda do 1000ml
  • 0

#54 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 754 příspěvků(y)
  • LocationLobkovice
Reputace: 1 241

Publikováno 1 červen 2021 - 18:50:16

Recept přímo od Kodaku je
800ml vody
20g boraxu
100g síranu sodného
1g hydroxidu sodného
Voda do 1000ml

ano,  vím o tomto receptu (PB-2). Alternativní recept od Kodaku je taktéž ve stejném dokumentu: (7-34 na straně 36),

více o úspěšně praktikovaném odstranění remjetu  na TK  dříve sděloval  tuším Kony,  Red a  Šnek (kdo další, si už nepamatuji),   dle mého názoru  v současné  době,  kdy se stává borax i  síran sodný těžko dostupný,  je  ta alternace  výhodnější.   Nejdůležitější je asi zásaditá reakce a teplota této lázně.  

Já osobně jsem to před asi 10 lety zkoušel taky,  když jsem se  chystal  na  C-41 proces  s cine barvou Fuji a Kodak,   jestli bude nutno  rem-jet odstraňovat vatovými tampony,    šel jsem dle rady zkušenějších cestou ještě jednodušší:  38 st.C,  3 polévkové lžíce siřičitanu sodného + 3 polévkové lžíce uhličitanu sodného na litr vody,   1 cívku s kinofilmem v tanku pro 2 filmy,   3 minuty poctivého šejkrování,   potom   2x za sebou dvouminutový proplach  v  38 st. teplé čisté vodě  za poctivého šejkrování, až mě ruka bolela.  Povedlo se. 

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních