Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti s Fujifilm GW690


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#1 Jirkovnik

Jirkovnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 březen 2013 - 12:07:06

Ahoj,

vedle jiných SF foťáků jsem šilhal ještě po dálkoměru Fuji GW690. Nemáte někdo? Vypadá to na robustní stroj, dálkoměr jsem kdysi měl, 6*9 je pro mě obrovská plocha :-) 3:2 známej formát :-)

Děkuju za info,
Jirkovnik
  • 0

#2 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 29 březen 2013 - 12:28:27

Nejsem tolik znalý ani GW690 nevlastním, ale chci se podělit o moji impresi z něj. Hodně jsem sháněl SF a nejlépe do formátu 6x9, ale GW jswm hned na začátku zavrhl jako "velikou, objemnou a těžkou k..ávu a tak jsem nakonec tehdy koupil Horsemana VR-H 6x9. A pak jsem jednoho dne byl na srazu TK (tuším že v Žirovnici) a tam jeden kolega (jméno mi již vypadlo a snad mi promine, ale je to známá postava z TK) a on se vytasil s GW690. A já čuměl. Velké- tak snesitelně, krásný hledáček dálkoměru, přiměřeně bakelitový ale robustní a hlavně LEHKÝ - to jsem nečekal !! Od té doby jsem na GW silně změnil názor a pokud bych hledal dnes a neměl podmínku kipování, tak by to byl velký favorit. Ber to jako názor nestranného. Zdařec Luigi :shock:
  • 2

#3 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 29 březen 2013 - 14:02:20

já nejsem nestranný.... od r. 2007, kdy jsem ji držel v ruce poprvé, (tehdy v.3) a byl z ní nadšen, jsem si ji vyčkal, nyní jsem tedy konečně naprosto spokojený uživatel (v.2). Nemám, co bych jí vytknul - že neměří? S tím jsem počítal a jsem zvyklý z jiných, menších dálkoměrů. Tady aspoň v hledáčku vidím, aniž bych mhouřil poloslepé oko...
  • 0

#4 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 29 březen 2013 - 15:31:24

vedle jiných SF foťáků jsem šilhal ještě po dálkoměru Fuji GW690. Nemáte někdo? Vypadá to na robustní stroj, dálkoměr jsem kdysi měl, 6*9 je pro mě obrovská plocha :smile: 3:2 známej formát :smile:

Máme :-P
A jsme plně spokojeni. Na tu velikost negativu je to vlastně malé, dělá to výborné fotky, a kdo je zvyklý na kinofilmový dálkoměr, tomu okamžitě padne do ruky. Jestli jedeš na Ještěd, tak ji můžu vzít ssebou - nebudeš první, kdo si ji osahával.
  • 0

#5 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 29 březen 2013 - 16:32:07

ja po nej poskulujem tiez, je to kus stroja aj ked v plastovom kabate...

Vložený obrázek

nedrzal som ju v ruke, zaujima ma hlavne verzia III, kvoli novemu dialkomeru s ostrymi hranami. zaujimalo by ma hlavne, ci je dobre viditelny a ci 'nemizne' ked sa nan pozrie trochu z uhla.
  • 0

#6 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 29 březen 2013 - 17:10:26

nekraď fotky, není to hezké :-)
  • 0

#7 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 29 březen 2013 - 17:13:48

p.s. mně se vleze do ledvinky i s oly XA, oba okamžitě připraveny k akci ... neumím si už představit, že bych pod pupkem nosil jiný SF, takhle lehký a pohotový.
obraz na negativu není přesně 6x9, je o něco menší, jak to bývá obvyklé....
  • 1

#8 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 29 březen 2013 - 19:56:53

Pravidelne skenujem z oboch FUJI 690-tok (G i GW). Obe su nadherne ostre, odporucam.
  • 0

#9 MR

MR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationZpupná Lhota
Reputace: 283

Publikováno 30 březen 2013 - 13:24:16

mám a jsem spokojen, jen bych ji potřeboval přetěsnit, takže teď odpočívá, jinak fotí výborně
  • 0

#10 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 30 březen 2013 - 14:29:54

to MR: jestli chceš pomoci s přetěsněním, materiál mám. Jen se u mě zastavit, jak pojedeš do práglu.
  • 0

#11 MR

MR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationZpupná Lhota
Reputace: 283

Publikováno 30 březen 2013 - 15:11:32

díky za nabídku, do Prahy to mám trochu z ruky, ale pokud bych tam měl cestu, ozvu se předem
  • 0

#12 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 30 březen 2013 - 16:33:14

napiš mi e-mail (adresa pod čarou), potřebuji vědět, jakou máš verzi, brzy budu přetěsňovat tu svoji, tak bych nachystal těsnění i pro tu tvoji a třeba to svěřil Dubrarovi - jezdívá do Havířova, tuším, a když se s ním domluvíš, třeba ti s tím pomůže.
  • 0

#13 Jirkovnik

Jirkovnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 duben 2013 - 08:36:45

Děkuju všem za odpovědi, vypadá to, že mi začala palčivá touha :-) Nechcete se jí někdo zbavit, kdyby vím doma jen tak ležela?Dostala by se do dobrých rukou :-) :-) Na Pdix sice jedna k mání je, ale moc mě to nepřesvědčilo. Tak ještě jednou díky. Jirkovnik
  • 0

#14 Jirkovnik

Jirkovnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 duben 2013 - 15:27:03

jirin_ol: děkuju za info! Jirka
  • 0

#15 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 4 duben 2013 - 15:45:29

Loni byl jeden GSW690III v bazaru u Škody. Dlouho jsem ho ošahával, kroužky ovládání časů a clony přístupné po vysunutí sluneční clony mě dostaly. Taky začínám šetřit do kasičky a časem požádám zkušeného ýbejistu, aby pomohl s koupí, protože u nás jich asi moc není.
  • 0

#16 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 duben 2013 - 12:25:14

Tak až přijde čas, můžu se ti nabídnout. Odměnou by mi bylo, že bych si mohl tento fotoaparát také osahat. Nedávno jsem ho měl také v merku, tak bych se rád podíval, jestli jsem prohloupil, když jsem si vybral mladší a menší sestřičku Bronicu...
  • 0

#17 Jirkovnik

Jirkovnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 5 duben 2013 - 12:57:25

jirin_ol mi dal tip na prodejce e-bay, kuk jsem na něj a pár jich tam v nabídce má. Snad i ve verzi I. Různě jsem se koukal po netu na doporučení, kterou vzít, na zkušenosti, atd., a rady jsou jsou vesměs různý: pragmaticky takovou, na kterou člověk má až po III nebo Mamiyu 7II :-) Zkušenosti pozitivní, snad se nedá udělat s žádným modelem chyba. Kuk jsem i na anglickej e-bay a tam jsou taky. Ceny asi srovnatelný s Japonskem, výběr je ale menší. V podstatě se dá říct, že začínají na USD 300 (jsou i nižší výjimky) a končí někde na 900+. Střed je kolem 500-550. Jsou i verze se širokáčem.
Je to dobrá cihlička, vraj ji Fuji vyvinuli pro japonský turisty, čemuž bych i věřil. Tak třeba bych se připojil k Acerovi a spolu by nám Pavel_P pomohl s nákupem :-) Nemám vůbec zkušenosti s pay-pal, moje karta nebo banka to asi ani neumí - pokud to tedy musí umět :-)

Ahoj,
J.
  • 0

#18 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 duben 2013 - 13:06:51

Není problém, Jirinoluv prodejce je spolehlivy clovek, takze se klidne muzeme dohodnout...
  • 0

#19 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 duben 2013 - 16:26:25

Zaujíma ma či je výhodnejšie zobrať na prírodu Fujifilm GW690 s 90-kou, alebo 65-ťkou objektívom. Má s tým niekto skúsenosti? Ide mi o výsledné foto. Ako to vyzerá na papieri.
  • 0

#20 Jirkovnik

Jirkovnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 8 duben 2013 - 10:43:03

Zapask: tak to netuším, nemám ji, ještě :-) Ale čítal jsem, že oba objektivy jsou dobrý, tedy ostrý. 65 je jako 28 na kinu, 90 jako cca 40. Nej by bylo mít buď oba :-) nebo něco se zoomem nebo výměnnými objektivy. Ale jiná volba a množství už dost leze do peněz.
Mně se zdá ta 90 univerzálnější. Můj názor, nic víc.

Ahoj,
J.
  • 0

#21 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 8 duben 2013 - 21:10:52

Mám GSWIII (s 65kou). Poskytuje VELMI ostrý obrázek. Charakter mi připomíná pentaxovskou (67) 55ku nebo 75ku v posledních verzích. Ti, kteří s těmito objektivy mají zkušenost, je poznají. Stejně tak GSW.
  • 0

#22 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 9 duben 2013 - 09:37:04

Ďakujem Vám za reakcie.

Mám GSWIII (s 65kou). Poskytuje VELMI ostrý obrázek. Charakter mi připomíná pentaxovskou (67) 55ku nebo 75ku v posledních verzích. Ti, kteří s těmito objektivy mají zkušenost, je poznají. Stejně tak GSW.

Nedala by sa naskenovať nejaká fotografia, pre lepšiu predstavu o ostrosti a podaní priestoru?
  • 0

#23 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 9 duben 2013 - 10:03:35

http://www.flickr.co.../?q=Fuji GSW690 například.
nebo http://www.flickr.co...ji GW690&m=text
nebo http://www.vasina.net/?page_id=116
  • 0

#24 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 9 duben 2013 - 13:22:28

zapask:
Bohužel nešlo, neumím to... Ale stejně si myslím, že posuzovat ze skenu se dá opravdu špatně.
  • 0

#25 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 duben 2013 - 13:54:25

Vykašlete se na ten "grainpeeping" .) U tohohle foťáku si musíte pouze zodpovědět na tyto otázky - Není to moc velké? Chci fotit s dálkoměrem? Neomezí mě pevné sklo? Nic víc řešit nepotřebujete, kvalita je garantovaná. Není na tom kruci nějaký plastový seťák, či jak se tomu nadává...
  • 1

#26 MR

MR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationZpupná Lhota
Reputace: 283

Publikováno 9 duben 2013 - 15:17:18

obdélníkové fotky, které tu mám v galerii, jsou focené 90 kou
  • 0

#27 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 9 duben 2013 - 16:24:00

Poobzerám si to. Ďakujem za reakcie!
  • 0

#28 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 24 srpen 2016 - 08:05:54

Půlhodinka  hraní s GW690 a  zkouška  dopadla  dobře  (nad  očekávání).   Provizorní maska  na  obrázek  24x76mm vsazena  do  otvoru,  rovina  negativu  přesná (již  ověřeno i na snímcích ze  zkušebního filmu).  2x adaptér  cívky  120 na  kinokazetu 135,   na  rolku  počítadla posuvu a aretace spouště nalepeny  dva neklouzavé  úzké pásky  tak,  aby  kraje  filmu  s  perforací  otáčely  rolkou  bez  prokluzu,    plná kazeta  doleva,  prázdná kazeta  s  čouhajícími  20cm  starého  filmu vpravo,   spoj nového a starého filmu   slepen mnohokrát již  ověřenou izolepou,  obrácení  přítlačné desky na dveřích na  220 film, 2 filmy  nacvakány,  vyvolány,  na každém 13 snímků s  pravidelnými  rozestupy  a pohodlnými mezerami.    Samozřejmě,  lze  doladit  délku  čouhajícího  filmu z prázdné kazety,  do které  se  převíjí,  pak  by tam vešlo  snímků  14 - 15,  ale mně bude  stačit snímků  11-12,  neboť výměna filmu bez  nastavování  zaváděcího  kusu filmu je velmi snadná  a rychlá  (hlavně  bez  rukávu),  stačí  mít  s sebou v terénu kromě  zásoby  filmů  v kazetách  i   kousek  dobré izolepy a  ostrý nožík

Pokud  mi  nevydrží  provizorní maska a budu chtít přesnou kovovou, koupím  si  v číně  novou, která  vypadá  dost  dobře (i  s adaptéry 120/135.   

Akorát je  nutno  se naučit a dávat si pozor  na kompozici obrazu v dálkoměrném hledáčku (pokud  si  nevyrobím odpovídající masku na hledáček,  ovšem  tam  nevyřeším  paralaxu  na  krátké  vzdálenosti, s  těmi ale vůbec nepočítám)


  • 1

#29 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 24 srpen 2016 - 09:40:46

Pěkně si hraješ  :)

 

Formát 24x76 mm je zajímavý, stejně jako využití kinofilmu trochu jinak. Nemluvě o pěkném popisu jak na to. To by možná zasloužilo i krátké zpracování na YouTube.

 

Dotaz by byl - neb nevím jak vypadá ten adaptér cívek - je tam reálné využití rozebíratelných cívek (typu ORWO)? Že by pak odpadla ta izolepa.

 

Jen mě ještě napadá -  slýchám (neb to mám jen naposlouchané), že objektivy pro středoformát a malý formát jsou trochu rozdílné. Nebude tahle kombinace - kinofilm a "středoobjektiv" na úkor výsledku při zvětšování z kina, v porovnání se svitkem ?  

Sám si odpovídám, že ten rozdíl by nemusel být až tak patrný, bude spíš záležet na použitém filmu a jeho citlivosti a způsobu exponování + jeho dalšího zpracování (např. "Jakk", nebo jinak). 


  • 0

#30 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 24 srpen 2016 - 10:24:06

a )   jedno,  jaká  kazeta.   prostě  135  (já se  rozebíratelným cívkám vyhýbám,   po mnoha použitích  jejich sametky  štěrbiny fungují jako  šmirgl).   plnění a opakované použití kazet  u mě:  nejvýše  2x a dost.  Ale je to  subjektivní přístup,  chápu.   Mám kazet  dost. 

 

b ) http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT

mají tam v popisu chybu,  šířka okna  tohoto adaptéru je 80mm (ověřeno dotazem)

 

c )   objektivy.   ano,   pravdu  díš  a vlastně sis správně odpověděl  sám.   jednoduchá matematika  je  věc  jedna,   co  vidíš na zvětšenině,  je  věc  druhá.   Ve stručnosti čistě matematicky:   pro zvětšeninu   šíře  70 cm  z  formátu 24x76mm  zvětšuji  9,21x,   z formátu 24x35mm  zvětšuji 20x.   I kdybych nakrásně měl  tak  super ostrý objektiv pro kinofilm,  kde vezmu  tak  dobrý  film (stejné citlivosti)  a  zvětšovací objektiv, abych dostal stejný detail obrazu na pozitivu? 


  • 0

#31 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 24 srpen 2016 - 12:48:54

Nedávno jsem zkusil origoš (i.e. ne samo domo, nemám Jiřího zručnost) kinofilmový adaptér ve středoformátu - 54 × 24 mm, což je poměr stran 9 × 4 (32 × 2místo 3 × 2 u normálního kina). Tenhle poměr stran mě docela baví, překvapilo mě o co jinak tyhle nudle vypadají proti "normálním" 18×24 fotkám.

 

54 milimetrů je jen o maličko užší negativ nežli co leze z klasického 120 filmu a chová se to jako normální středoformát = objektiv padesátka je na focení širokáč, ne normální sklo. Kinofilmový zvětšovací objektiv to pochopitelně nevykreslí, takže osmdesátka a klííd.


  • 0

#32 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 24 srpen 2016 - 13:08:01

Třeba u Mamiye7 se dá fotit i bez té vložky vedoucí film, takže člověk osvítí celou plochu filmu. Pro zajištění perfektní paralelity filmu je však dobré přetočit film těsně před snímáním. Na druhou stranu, 43ka objektiv na f/11 to hloubkou ostrosti pobere.

Mamiya7 navíc umí přetáčet film zpět do kazety, čupr vychytávka. Ale XPan to není no.


  • 0

#33 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 24 srpen 2016 - 13:15:16

bez té vložky na film  vymezující rovinnost je to jako  se zvětšováním z kinofilmu  v rámku bez skel  6x9.   Viděl jsem,  co  to  dokáže :-)


  • 0

#34 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 24 srpen 2016 - 13:18:48

p.s. na  120 stupňů  úhlu záběru  mám  Tokareva,   ovšem   ta obrazová kvalita  tam  prostě není,  navíc nemožnost použít  filtry,   strašení  holubů na kilometry daleko,  a bez několika  orig. ocelových kazet  je to jednorázovka  :-(


  • 0

#35 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 25 srpen 2016 - 05:40:29

Lubo z Jihu, odpověď na otázku "Nebude tahle kombinace - kinofilm a "středoobjektiv" na úkor výsledku při zvětšování z kina, v porovnání se svitkem ?"  už  mám.

Včera jsem  3 fotky z toho zkušebního pásku  (Ilford 400 P3 Surveillance,  JAKK v.5),  zvětšil na 12,6x40 a byl jsem  docela  příjemně překvapen.  u jednoho snímku jsem ze zvědavosti  vytáhl  hlavu zv. trochu výš,  vylezl mi  na stole  formát  30,3x96cm. Kousek z toho,  z  pravého kraje negativu, jsem promít na ústřižek papíru  a vyvolal... teď ráno před snídaní,  dokud  mám zrak nezničený monitorem PC,  jsem  to  skrze  silné brýle  prohlížel. Ostrost,  množství a kresba jemného detailu,  kontrast,   nemá to  chybu.  (zvětšoval jsem  APO Rodagonem 4/80mm při cloně 8).   
 


  • 0

#36 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 srpen 2016 - 09:29:38

Díky za tip, už ho mám ve watch listu.


  • 0

#37 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 25 srpen 2016 - 11:39:06

Jsem tím také docela naočkovaný. 

 

Jen ještě jedna věc - "na  rolku  počítadla posuvu a aretace spouště nalepeny  dva neklouzavé  úzké pásky  tak,  aby  kraje  filmu  s  perforací  otáčely  rolkou  bez  prokluzu"    

Co to máš za neklouzavý pásek ? A předpokládám, že tam zůstává i pro svitek, takže by to měla být dobře provedená úprava, která tam vydrží a nebude hrozit, že to odpadne.  Nebo když tam budu mít měsíc i dýl vložený svitek, že se na něj něco z té pásky neobtiskne či nenalepí.  A nebo je to potřeba pokaždé odstranit ? To bych se pak trochu bál, že s tím častější manipulací provedu něco chybného.


  • 0

#38 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 25 srpen 2016 - 12:33:43

obavy mám stejné jako ty... tohle  je stádium zkoušky,  pro svitek  to odstraním...


  • 0

#39 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 25 srpen 2016 - 22:13:12

další 2 pseudopanofilmy vyvolány (Ilf-P3/400, Ilf-PAN100).   bez viditelného kazu.   spokojenost.


  • 0

#40 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 25 srpen 2016 - 23:27:50

Asi je to počítadlo dobré, ale když se nebude ta rolka točit, ovlivní to něco jiného než to počítadlo ? Asi by nemuselo ne ? 


  • 0

#41 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 26 srpen 2016 - 06:05:05

když se netočí,  převíjet  můžeš  nonstop až  do aleluja,  a závěrku nespustíš. 


  • 0

#42 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 26 srpen 2016 - 08:03:12

Aha. Po zavření dvířek se to tam nějak zaaretuje a je to jak říkáš. Při otevření komory to cvaká, po zavření asi opravdu jen s tím počítadlem. Maj to ty japonský kluci vymakaný.


  • 0

#43 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 26 srpen 2016 - 10:50:59

... je nutne aby se to tocilo, protoze fotak podle toho pozna, kdy se film posunul o 9 cm dal a zablokoval natahovaci packu... z duvodu ruzneho prumeru navijeci civky na zacatku filmu a ke konci, je pri posuvu potreba jiny pocet otoceni packou... na zacatku je po kazdem snimku potreba 'natahnout' dvakrat az nadoraz, posledni snimek uz jen jednou, mozna jednou a kousek.
  • 0

#44 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 8 září 2016 - 17:52:46

Tak si říkám - čemu by mělo vadit, kdyby to na té rolce počítadla zůstalo.  Pokud by ta nová páska byla o chlup nižší než je to ozubené na krajích, tak to tomu svitku nebude vadit. Nebo to vidíte jinak ? 


  • 0

#45 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 8 září 2016 - 20:02:18

nemůže to mít  o moc  menší  průměr, neb  je  to  ze  strany  dvířek  přitlačováno  úzkou  rolnou,  tzn.  pokud  by kinofilm prošel mezi těmito  dvěma rolničkami  na volno,  tak  film  rolnou  počítadla  snímků  a blokace  závěrky  neotočí.   Spíš  jednou  na  svitku  zkusím,   jaké  to  nechá na tom  filmu  stopu.  Fomapan 200 nepoužívám,   takže  pokud  např. na  HP5+ nebo na Trixu  budu mít  v místě  těch  vycpávek  dráty,  budu vědět,  že tudy cesta nee....

 

mimochodem,   dvě  fotky  24x78 cm  na barytu  Kentmere  už  jsou   kapadesce v dřevěném  rámečku,   vůbec  to  nevypadá  marně :-)


  • 0

#46 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 8 září 2016 - 20:04:44

p.s.  tu  masku  budu muset  udělat  znovu a pořádně,   nebo si koupit  řemeslně  dobře  udělanou kovovou,   neboť  při tomhle zvětšení  už  je  nepřesnost  díry vyřezané kudlou v kartonu  docela  vidět,   takže  jsem  musel  udělat  mírný  ořez,   zvětšit  celý  obrázek i  s okrajem  z  čirého  filmu  nevypadá  moc  dobře. 


  • 0

#47 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 8 září 2016 - 20:52:28

nemůže to mít  o moc  menší  průměr, neb  je  to  ze  strany  dvířek  přitlačováno  úzkou  rolnou,  tzn.  pokud  by kinofilm prošel mezi těmito  dvěma rolničkami  na volno,  tak  film  rolnou  počítadla  snímků  a blokace  závěrky  neotočí.   Spíš  jednou  na  svitku  zkusím,   jaké  to  nechá na tom  filmu  stopu.  Fomapan 200 nepoužívám,   takže  pokud  např. na  HP5+ nebo na Trixu  budu mít  v místě  těch  vycpávek  dráty,  budu vědět,  že tudy cesta nee....

 

mimochodem,   dvě  fotky  24x78 cm  na barytu  Kentmere  už  jsou   kapadesce v dřevěném  rámečku,   vůbec  to  nevypadá  marně :smile:

a/ ano, chce to vyzkoušet, jen jsem myslel, že by se to  potom toho svitku nemuselo vůbec dotýkat a nebyl by tedy důvod to odstraňovat. 

b/ vemeš sebou příští sobotu ?  ;-)

c/ dnes mi dorazila zásilka dle tvého odkazu a ta maska vypadá slušně. Zítra to chci vyzkoušet. První film mi zatím šel založit normálně, tak uvidím.


  • 0

#48 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 8 září 2016 - 21:01:33

a/  zkus.

b/  vezmu.

c/  super,  já se  na to  dosud nezmohl  a  jen tak brzy  ani  nezmůžu....   (neboť dnes  mi  nějakej  dacan  ukradl  auto)

p.s.   k  c/   film jde  určo  založit  lehce,   větší sranda je  strefovat se  při kompozici  v  dálkoměrném  hledáčku  tak,  aby  něco  neulítlo nahoru  či  dolů :-D


  • 0

#49 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 8 září 2016 - 21:47:43

....  větší sranda je  strefovat se  při kompozici  v  dálkoměrném  hledáčku  tak,  aby  něco  neulítlo nahoru  či  dolů :grin:

Udělal jsem si na hledáček (zvenku) papírovou masku s výřezem, pro začátek ...    Pravda, u toho kinofilmu bych pro tu nudli neměl počítat s nějakým dodatečným ořezáváním, třeba i jen pro dorovnání horizontu. To by tam toho asi moc nezůstalo.


  • 0

#50 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 16 březen 2017 - 14:23:57

Přátelé temnokomorníci, stále tak nějak otlapkávám kolem širšího SF, mám Contax 645, fotí to naprosto báječně, ale něco nudlovatělšího by se mi líbilo, koukám po FUJI GW690 III, na ebay je to za celkem rozumné peníze, máte s tím nějaké podrobnější zkušenosti, resp. nápad co místo toho?

 

Samozřejmě mé srdce zaplálo pro Hassyho XPan, ale tam stačí na ebay juknout a rychle zavřít, ceny jsou "maličko" divoké. :shock:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních