Přejít na obsah


Fotka

Kde vyvoláváte v Brně a za kolik?

vyvolávání brno fotolab filmy cross

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Murdoc

Murdoc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationMutěnice
Reputace: 5

Publikováno 4 duben 2013 - 12:36:24

Ahoj, jelikož nemám vybavení, čas ani zkušenosti, nechávám si filmy vyvolávat ve fotolabu. Rád bych se zeptal především těch, co jsou z Brna: kde vyvoláváte? Chodím do AZfoto na Solniční, jsem amatér a jsem s nimi celkem spokojený, dělají kino i svitek crossem, což mi bohatě na moje potřeby stačí. Jen na B&W nebo E-6 se musí čekat déle, ale i to se dá přežít. Ceny jsou kolem 90-120 Kč za film. Jde mi hlavně o to, jestli třeba někde nebudou levnější? Máte nějaké tipy v Brně? Jsem student a každá koruna je pro mě dobrá.

Díky.
  • 0

#2 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 4 duben 2013 - 12:43:38

No nejsem z Brna, ale jinak. Pokud je pro tebe každá koruna dobrá, tak bych určitě BW filmy vyvolával doma (na koleji). Vstupní náklady tak 30,- Kč za starou Plastimatku, 20,- Kč za teploměr a pak negat. vývojka a ustalovač, což se vše promítne do vyvolání 1 filmu tak za 15,- Kč a máš proces pod kontrolou. Barva je už jiná liga, o té nemluvím. Zvaž to, vyvolat film dokážeš i v koupelně 1x1 metr. Zdařec Luigi :shock:
  • 0

#3 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 4 duben 2013 - 12:59:12

Vyvolávat barvu se zakoupenou sadou není o nic těžší a plastimatka s teploměrem stačí stejně. Připravoval jsem si i vlastní lázně, ale přineslo to jen lepší pocit, jinak doporučuji koupit sadu na pět litrů a prostě volat, volat, volat. http://www.lightq.cz...d-pro-5-lt.html 2132,50Kč včetně pošty, to je při vyvolání šedesáti filmu(při citlivosti do 200 až osmedesát) cca 36kč/ks. Barva se tu vícekrát probírala, jsou tu i zdatní odborníci(ne, nemyslím sebe, v této věci jsem jen mírně poučeným laikem). Nevím, jak dalece hledí sem, ale na výtečném webu afuk.cz bývá uživatel red, který si v oboru zpracování barevné fotografie vybudoval jisté renomé.
  • 0

#4 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 4 duben 2013 - 14:44:41

http://www.fotoatelierdvf.cz/vyvolani-fotek
osobní zkušenost zatím nemám, ale chci je zkusit
  • 0

#5 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 4 duben 2013 - 15:44:32

Před pár lety jsem si tam nechával vyvolat diáky, ovšem co mi paní za pultem říkala, tak nevolají sami. Říkala snad i jméno volajícího, paměť však s postupujícím stářím slábně( :mrgreen:). Kvalita ovšem "všetko dobré".
  • 0

#6 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 4 duben 2013 - 17:45:08

Pro DVF vyvolávali (možná ještě vyvolávají) barevné filmy a diáky na Antonínské. Osobní zkušenost mám jen pozitivní.
  • 0

#7 Amper

Amper

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2013 - 22:58:54

Afoto za 69Kč čb, barevný nevím, možná i stejně ;)
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:vyvolávání, brno, fotolab, filmy, cross

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních