Přejít na obsah


Fotka

začínáme s VF - výběr přístroje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
218 odpovědí na toto téma

#1 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 16 April 2013 - 14:11:17

Zdravím, rád bych si pořídil VF kameru. Hledal jsem vlákno, které by se zabývalo výběrem přístroje pro začátečníky a až na drobné odkazy, zde není. Poradíte: investice nějakou střední cestu, abych vůbec věděl, jestli mě to bude bavit, abych se naučil atd. v cenové relaci do 5-10tis. možná nějakou korunu navíc. děkuji
  • 0

#2 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 16 April 2013 - 14:29:13

Asi by jsi měl prozradit formát, v tom by jsi měl mít jasno. Od toho se odvíjí cena.
  • 0

#3 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 16 April 2013 - 14:34:45

no jestli platí, že čím větší, tím lepší, tak tak:)...ale třeba se větší-lepší pro začátečníka s VF nehodí..napadlo mě toyo-view 4x5?
  • 0

#4 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 16 April 2013 - 14:52:56

Názorů je mnoho, podíval by jsem se do peněženky a vybral něco s modernímy zády, tzn. na nové kazety. Stačí jeden základní objektiv a musíš si k tomu připočítat i ty ostatní věci, plany, misky. Sehnat si sklo, aby jsi mohl dělat kontakty, volat se dá v miskách. Jen jsem tím chtěl řict, že investice nebude malá. Z aparátů mi napadá předělaná Magnola, ale v tom se neorientuju. VF je pro opravdové nadšence a borce, je to piplačka s každým záběrem, hodně se toho i nosí na hrbu.
  • 1

#5 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 16 April 2013 - 14:55:51

Prilis malo informaci. Co s VF chces hlavne delat, tedy jake hlavni tema (portret, krajina, zatisi, ...), lokace - do 10metru od auta, ci fotograficka turistika apod....
Na doma ten kardan ok, tahat ho nekam hodne daleko do terenu asi nebude to prave orechove. I kdyz znam i takove hard core fotografy, kteri s nim delaji krajinu.
Na architekturu by ten kardan byl asi optimalni.
Cenove - kardany budou posazeny vzdy o chlup niz nez sklopne kamery.
Kontakt/zvetsenina : 4x5 na kontakt vcelku male, idealni format pro zvetsovani, 5x7 krasny format do ruky pro kontakt, jeste jakz takz dostupna moznost zvetseni, 8x10 a vetsi - v zasade jen kontakt, zvetsovani jen pro maximalisty typu Clyde Butcher apod.
Toz tak jen v rychlosti...
  • 0

#6 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 16 April 2013 - 15:03:00

jiří, tak portrétní fotografie, fotografická turistika (aneb všude jezdím na kole:). určitě kontakt...zvětšuju si střední formát a VF bych chtěl je na kontakty, tak třeba 8x10? Kardanem myslíš Linhof 4x5?
  • 0

#7 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 16 April 2013 - 17:02:47

turisticka (na kole) fotografie - tim padem muzes vyloucit kolejnicove pristroje; i kdyz nektere jde rozdelat do relativne skladne podoby, je tezce predsavitelny pokazde skladat a rozkladat fotak na atomy;

problem budes mit s formatem, proto ze 4x5 je na kontaktni tisky malo, a 8x10 je na vozeni se sebou (vcetne stativu, kazet) trosku moc - ale teoreticky to jde, lide to delali; nejaky Kodak 2D nebo neco obdobneho - vyrobcu byla spousta, resp. moderni Shen Hao (to se ti ale vubec nevejde do rozpoctu); nekdo uz poznamenal, ze vyhodou budou "mezinarodni" zada na moderni kazety. kazdopadne pocitej: 5kg fotak, 0,5 kg objektiv, 3kg par kazet, 5kg stativ (carbonovy asi min, ale treba velmi pohodlna a stabilna Foba cca 12kg)

existuje jeste 5x7, ale zda se, ze ma vady obou predchozich... nejaka novinarska kamera byla by vhodna, da se tim fotit i z ruky, ale vetsinou se vyrabely do 4x5";

vetsina sklopnych ci novinazskych aparatu neni moc vhodna na foceni portretu, chybi jim vytah mechu, a to cim vetsi format, tim vic (na 8x10 portret muze uz byt i 1:1, coz s portretnim objektivem cca 450mm chce vytah 900mm, plus minus autobus)

holt foceni je o kompromisu, a ani neomezene finance neresi vsechno :)
  • 0

#8 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 16 April 2013 - 17:23:05

čistě teoreticky, z pánského bicyklu by šel udělat cestovní monorail na formát 8x10" a větší, při využití štangle, že...
  • 3

#9 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 April 2013 - 17:30:25

čistě teoreticky, z pánského bicyklu by šel udělat cestovní monorail na formát 8x10" a větší, při využití štangle, že...


Jen by to chtělo bowdeny vedené v rámu, aby ti nepřekážely :D.

Btw, po srazu jsem se začal po nějakém VF také poohlížet :D. Ta práce s tím je uchvacující! Ještě, že nejsou prachy :D :D !
  • 0

#10 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 16 April 2013 - 18:26:11

turisticka (na kole) fotografie - tim padem muzes vyloucit kolejnicove pristroje; i kdyz nektere jde rozdelat do relativne skladne podoby, je tezce predsavitelny pokazde skladat a rozkladat fotak na atomy;

problem budes mit s formatem, proto ze 4x5 je na kontaktni tisky malo, a 8x10 je na vozeni se sebou (vcetne stativu, kazet) trosku moc - ale teoreticky to jde, lide to delali; nejaky Kodak 2D nebo neco obdobneho - vyrobcu byla spousta, resp. moderni Shen Hao (to se ti ale vubec nevejde do rozpoctu); nekdo uz poznamenal, ze vyhodou budou "mezinarodni" zada na moderni kazety. kazdopadne pocitej: 5kg fotak, 0,5 kg objektiv, 3kg par kazet, 5kg stativ (carbonovy asi min, ale treba velmi pohodlna a stabilna Foba cca 12kg)

existuje jeste 5x7, ale zda se, ze ma vady obou predchozich... nejaka novinarska kamera byla by vhodna, da se tim fotit i z ruky, ale vetsinou se vyrabely do 4x5";

vetsina sklopnych ci novinazskych aparatu neni moc vhodna na foceni portretu, chybi jim vytah mechu, a to cim vetsi format, tim vic (na 8x10 portret muze uz byt i 1:1, coz s portretnim objektivem cca 450mm chce vytah 900mm, plus minus autobus)

holt foceni je o kompromisu, a ani neomezene finance neresi vsechno :)


děkuji za odpověď...takže mi z toho vychází Kodak 2D? Nebo se mám začít koukat po jiné značce, typu?
  • 0

#11 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 16 April 2013 - 19:47:13

Na fototuristiku leda Ritter kamerka...
  • 0

#12 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 April 2013 - 07:17:57

Tak esli temu chápu, toš Lukáš ještě žádný VF neměl a chce si to jen vyskúšat. A taky má dost omezený rozpočet. Tadyk je každá rada drahá! Něco do desítky i se sklem? Toš viděl sem inzerát od Tilberiena:


Nabízím monorail VF kameru Omega View 45D s objektivem a dalším příslušenstvím.

Kamera je používaná, ale bez problému funkční. Stav je vidět na fotografiích- stativ není součástí prodeje !!!

Jeden z ovládacích prvků kamery je "nataven". Je to jen vzhledová vada, nemá vliv na funkci. Měch je opravován a někde prosvítá. Osobně jsem to řešil tak, že jsem přes měch při expozici pokládal kus látky.

Objektiv Rodenstock Sironar 180/5,6 v závěrce Synchro Compur je opticky v pořádku bez viditelných škrábanců. Závěrka obsahuje časy T,B,1,2,5,10,25,50,100,200,400. Všechny časy fungují a nezpožďují se. Závěrka dále obsahuje tlačítko pro otevření závěrky bez nutnosti měnit čas na T nebo B - šikovné pro kompozici.

Objektiv má filtrový závit M67. Závit je v pořádku, bez poškození, filtry jdou bez problémů našroubovat.


K objektivu přidávám gumovou sluneční clonu a přední krytku.

Součástí prodeje je 5 oboustranných kazet 9x12 cm. Kazety jsou od různých výrobců, ale jsou těsné a neprosvítají. Je možné používat i kazety pro formát 4x5". Přidám i načatou krabičku planfilmů 9x12 - Foma 100 - cca 10-20 kusů.

Ke kameře jsem si nechal na míru ušít přepravní tašku. Lze v ní přenášet kameru v rozloženém i složeném stavu a další příslušenství.

Součástí prodeje je originální stativová objímka s oběma velikostmi závitu a dále stativová objímka pro hlavy Manfrotto bez nutnosti použít destičku.

Zde si můžete stáhnout manuál k kameře -www.butkus.org/chinon/omega/omega_view_45d/omega_45d.htm

tilberien.rajce.idnes.cz/Omega_View_45D/

Docela bych uvítal osobní převzetí - bývám k zastižení v těchto městech - Louny, Praha, Pardubice, Děčín

Cenu bych viděl na 7500 Kč - 290 € za vše.



Jsem na mailu -

  • 0

#13 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 17 April 2013 - 07:53:03

Měch by možná šel opravit černou barvou na textil.
Koupil jsem ji ve švadlence, jde nanést ve více vrstvách a po zaschnutí má "gumovou" konzistenci.
  • 0

#14 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 April 2013 - 08:10:20

Na opravu měchu je daleko nejlepší černá tekutá izolačka: http://www.gme.cz/te...cerna-p749-089/
  • 0

#15 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 17 April 2013 - 09:06:03

jiří, tak portrétní fotografie, fotografická turistika (aneb všude jezdím na kole:). určitě kontakt...zvětšuju si střední formát a VF bych chtěl je na kontakty, tak třeba 8x10? Kardanem myslíš Linhof 4x5?


O kardanu jsi se zminoval ty - Toyo View.
Pokud se budeme zabyvat tim nejzakladnejsim rozdelenim VF aparatu, tak v zasade jsou 2 moznosti. Kardanova konstrukce s jednou stredovou tyci, ke ktere jsou pripojeny obe standardy a konstrukce field kamer, sklopna, kterou lze vcelku jednoduse uzavrit.Zjednodusene kardan poskytuje vice moznosti pohybu a je slozitejsi na pripravu v terenu, sklopne kamery jsou na tom presne naopak. Je to ale velmi zjednodusene srovnani.

Pokud je limit financi 10 tisic, tak v podstate muzes vynechat kamery 4x5, protoze dalsi nemalou investici by byl zvetsovak.
Cenovy strop by mohla splnit 5x7 Magnola ci Mentor. U 8x10 se zrejme do desitky nevejdes.
S nazorem, ze 5x7 je format nekde na pul cesty, moc nesouhlasim. Naopak, s postupem let ho zacinam vnimat jako idealni, jiz jsem zminoval velmi peknou velikost kontaktu do ruky a pritom stale jeste dostupnou moznost zvetseni. Obcas neco udelam s Rittreck View a ten format ma skutecne neco do sebe. Samozrejme, kdyz to polozim vedle 11x14, tak jsme nekde jinde, ale i tak ma 5x7 na sve strane hodne plusovych bodu. A to i v porovnani s 8x10, jak cenove co se tyka materialu, tak co se tyka dostupnosti skel, vahy cele vybavy, atd.
Kdyz chci jit nalehko, beru Rittrecka.
Kazdopadne je otazka, jak moc chces zkouset. Pokud opravdu nevis, zda bude VF pro tebe to prave orechove, zkus se s nekym domluvit na pujceni kamery, bude stacit na den, par veci vyfotit, vyvolat, vykopirovat a uvidis.
  • 0

#16 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 April 2013 - 09:20:38

navíc fieldky 5x7 nebývají o mnoho větší, než 4x5. a že to lze velmi dobře vystavit ukazují fotografie Jaroslava Beneše a jiných. 5x7 / 13x18 je můj nejoblíbenější formát. a jak kolegové často správně zmiňují, možnost zvětšování není o tolik vzdálenější, než 4x5
  • 0

#17 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 April 2013 - 09:21:38

Samozřejmě máš pravdu Jirko. Na zvětšovací obludu s trochu slušným sklem jsem zapomněl.
  • 0

#18 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 17 April 2013 - 10:24:39

Soukromá otázka mimo téma:

Jirko, můžeš mi zběžně srovnat jak moc je od sebe rozdílná práce s tím rotreckem a klasickou sklopkou (Linhof/Magnola)?
dík
  • 0

#19 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 17 April 2013 - 10:25:14

tyjo píšu jak tatar...
  • 0

#20 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 17 April 2013 - 11:42:02

Rittreck View je taktez sklopna kamera.
http://www.wista.co....hat/e_wista.htm

Sklopnou Linhof Techniku nepovazuji za stastny aparat. Nejaky cas jsem s ni delal (4x5), ale ma urcite slabiny, ktere mi vadily. Neni dobre navrzena. S Magnolou se Rittreck neda srovnavat vubec, funkcne je uplne nekde jinde. Tomu ale take odpovida cena.
Jedina vyrazna nevyhoda Rittrecku v porovnani s Magnolou/Linhof je kratsi vytah mechu. V krajine to v zasade nevadi, na kratke ostrici vzdalenosti pro zatisi, portret apod to muze byt pro trochu problem. Musi se pak pouzivat sirsi skla.
  • 0

#21 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 17 April 2013 - 11:43:44

Ted si uvedomuji, ze to co jsem napsal muze byt zavadejici, ta nestastnost konstrukce u Linhof byla minena pro 4x5. U 5x7 uz je to jinak.
  • 0

#22 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 17 April 2013 - 12:03:30

Rittreck je hlavne bytelna kamera, zadne vule nebo pracujici material, dela se s nim velmi pohodlne a na 5x7 je to velmi skladna vec... hle
Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 1

#23 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 17 April 2013 - 12:45:59

Hele neukazujte tyhle čudlíky, to by to pak jeden i chtěl... hrůza...
  • 3

#24 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 17 April 2013 - 12:46:37

Zase ta chlupata ruka, vis zes mel za ukol to prefotit se slecnou!
  • 1

#25 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 17 April 2013 - 12:50:05

Hele neukazujte tyhle čudlíky, to by to pak jeden i chtěl... hrůza...

Jo, dejte to vode mně, nebo se neznám!
  • 2

#26 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 17 April 2013 - 13:22:37

Zase ta chlupata ruka, vis zes mel za ukol to prefotit se slecnou!

kdo vi, treba to prave je divci rucicka :)

k tem kontaktum z 5x7 - jo, jde to, ale je fakt do ruky, ne na zed (jista finta je dat to do velke pasparty);

kazdopadne pri vyberu formatu stoji za to zvazit celou cestu, od dostupnosti i ceny materialu pres velikost a vahu pristroje, vyvolavani, zvetsovani/skenovani az k expozici;
  • 1

#27 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 17 April 2013 - 14:55:38

VF je o kompromisech, predevsim o vybalancovani toho, kolik jsem ochotny nalozit na hrbet a vyslednou velikosti kontaktu. Pokud ma stat kamera nekde v atelieru, tak klidne muze byt treba 50x60cm. Pokud ji ovsem chci nosit do terenu, tak se od tohoto idealu zacinam vzdalovat. Kam se az v tom vzdalovani dostanu je jen veci kazdeho fotosoudruha, to mame posunute kazdy jinak.
Sveho casu mi prosly rukama nejake kontakty od Mudr. Helbicha, tam jsem se ujistil, ze 5x7 je luxusni format. A naopak, mel jsem to stesti drzet v rukou 30x40cm od Jana Reicha, to bylo tez velmi inspirativni! Kazdemu co jeho jest.
  • 0

#28 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 17 April 2013 - 17:09:17

Jakožto známý pokušitel tedy ještě přidám, ať mě potom vaše manželky nenávidí :D

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 1

#29 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 17 April 2013 - 18:09:24

no půjdou cestou jistoty, takže si zkusím si někde na den půjčit..psal mi něco standa (ypress)+prý je možnost VF od Bohouška:)? Poradíte, kdo je bohoušek, případně není mezi Vámi někdo, kdo by mě zaškolil? Na odměně se určitě domluvíme:)
  • 0

#30 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 17 April 2013 - 18:22:12

no půjdou cestou jistoty, takže si zkusím si někde na den půjčit..psal mi něco standa (ypress)+prý je možnost VF od Bohouška:)? Poradíte, kdo je bohoušek, případně není mezi Vámi někdo, kdo by mě zaškolil? Na odměně se určitě domluvíme:)

to byla interní informace, ne že to vylepovat do světa... grrrr :-(
  • 0

#31 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 17 April 2013 - 18:38:35

Však ypresu, všeci tu víme, že jsi jantar a nabízíš nenabídnutelné :)
Bohousek ať se nabídne sám a ty si svoje vraky nech, Lukáš má dle fotek hen ten potenciál, tak by asi rád vyzkoušel fotit něčím funkčním :)
Buď zdráv.
  • 0

#32 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 17 April 2013 - 18:45:49


no půjdou cestou jistoty, takže si zkusím si někde na den půjčit..psal mi něco standa (ypress)+prý je možnost VF od Bohouška:)? Poradíte, kdo je bohoušek, případně není mezi Vámi někdo, kdo by mě zaškolil? Na odměně se určitě domluvíme:)

to byla interní informace, ne že to vylepovat do světa... grrrr :sad:


standovi se omlouvám za nediskrétnost a ostatní prosím o shovívavost, standa mi napsal v dobré vůli pomoci a nepsal, že mi někdo VF půjčí, to se spíš já sám drze ptám já...
  • 0

#33 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 17 April 2013 - 20:53:57

Jakožto známý pokušitel tedy ještě přidám, ať mě potom vaše manželky nenávidí :D

Ja ťa nesnášam... na ebayu je ted jedna v americe volná... eště že nesu solventni.
  • 0

#34 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 April 2013 - 21:05:18

ale dávat pozor, aby tam ta 5x7 záda byla - často jsou nabízené "jen" s 4x5 a dokupovat vyjde často docela draho
  • 0

#35 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 7 May 2013 - 21:40:18

mimochodem, jak velké a těžko vyrobitelné jsou destičky na Rittreck?
  • 0

#36 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 8 May 2013 - 08:57:42

Deska Rittreck, 115x115mm. Jak moc tezce vyrobitelne nevim, prave je zadavam do vyroby. :)
  • 0

#37 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 3 June 2013 - 20:34:04

Rittreck View je taktez sklopna kamera.
http://www.wista.co....hat/e_wista.htm

Sklopnou Linhof Techniku nepovazuji za stastny aparat. Nejaky cas jsem s ni delal (4x5), ale ma urcite slabiny, ktere mi vadily. Neni dobre navrzena. S Magnolou se Rittreck neda srovnavat vubec, funkcne je uplne nekde jinde. Tomu ale take odpovida cena.
Jedina vyrazna nevyhoda Rittrecku v porovnani s Magnolou/Linhof je kratsi vytah mechu. V krajine to v zasade nevadi, na kratke ostrici vzdalenosti pro zatisi, portret apod to muze byt pro trochu problem. Musi se pak pouzivat sirsi skla.


no, máš mě tady s těmi kumpány okolo nasvědomí....
  • 0

#38 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 4 June 2013 - 06:29:01

zpusobil jsem neco? :)
jinak byl jsem se podivat na temer hotove desky pro rittrecka, pred opiskovanim a eloxem, vypadaji moc pekne.
  • 0

#39 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 4 June 2013 - 06:37:56

ano, způsobil :-) tedy spoluzpůsobil. měl jsem tento problém za překonaný, vrátil se na scénu... a jsem o pěkných pár tisíc lehčí. přitom mi magnola naprosto vyhovuje. no nic, už se stalo :-)
  • 0

#40 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 4 June 2013 - 07:33:15

Tady je dalsi z pravdepodobnych viniku :)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#41 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 5 June 2013 - 07:49:19

Kdepak, jde vidět, že jen přihlížím :D
  • 0

#42 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 June 2013 - 09:32:29

jen se nesnaž vyvléknout! taky jsi sem dával pokušitelské fotografie. vyplývají z toho pro tebe stejně závažné důsledky, jako pro tu pana kozubíkojc.

jinak první zkušenosti jsou dobré, je to sympatický vehement.
  • 0

#43 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 5 June 2013 - 10:24:49

Dobře, přiznávám spoluúčast, pokud to bude polehčující okolností :)
Moje první a druhé a třetí zkušenosti jsou, že je to fakt bytelný stroj, zelenkavá barva dobře sedí do přírody i do opuštěných interiérů.
Přeji mnoho zdařilých snímků :)
  • 0

#44 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 June 2013 - 10:39:20

no, už mám trochu roupy nacpat tam i těch 8x10...
  • 0

#45 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 5 June 2013 - 11:24:57

Ty k tomu mas i 8x10 prdelku?
  • 0

#46 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 June 2013 - 11:26:49

právě že zatím ne... a měl jsem za to, že jí nechci. ale už si nejsem tak jist. škoda že to nemá větší čumák na objektivy.
  • 0

#47 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 5 June 2013 - 12:10:59

No pocitej s tim, ze s 8x10 zadkem budes mit dost mozna kratky vytah. Resp. bude te to tlacit do sirsich skel, obvzlaste na kratke ostrici vzdalenosti. Takze ja bych asi radsi zustal jen u 5x7.
  • 0

#48 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 June 2013 - 12:14:33

no, počítám s tím, ale ještě uvidím. zatím mám na co 8x10 dělat, takže mě nic netlačí. 13x18 jsem ale taky měl :-)
  • 0

#49 barney

barney

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 July 2013 - 20:36:33

Potřebuju cestovní 4x5 s moderníma zádama nebo něco na plechové kazety, ale plně funkční. Nemusí to mít skla, těch mám dost. Jak už jste psali, 5x7 je ještě pořád malé na kontakty, tak se nebudu tahat s magnolou, ale chci něco lehčího. Máte nějaké návrhy? Jen pro orientaci v ceně, jsem učitel :).
  • 0

#50 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 7 July 2013 - 20:43:49

barney,
pozri si graflexy (crown, century, speed).

íbej pre predstavu o cene
graflex.org pre informácie
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních