Přejít na obsah


Fotka

Klub Obstarožních Kecalů Občas s Temnou Ideou


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 červen 2013 - 08:08:19

Jak to před lety psal ten Fabius? Něco o místě, pro lidi který nebaví věčný dohady jestli je lepší tohle nebo tamto..
Tohle je místo pro starý i nový známý. Místo, který jsem si urval jen pro sebe a bez dovolení. Místo, kde bych chtěl mít starý známý pohromadě, ne rozuteklý po všech koutech internetu. Téma máte úplně volný, klidně se i hádejte, mně je to fuk, ale spíš se na to vyserte, jestli můžu poprosit. Prostě pohoda... Jsme sice na temný, ale tohle jediný místečko bych z něj rád vyňal, páč mě lepší od kterýho máte většinou ještě starý klíče nenapadá... Byl bych rád, kdyby se tu zase objevili ty starý lidi, co jsou třeba ještě nasraný zkdovíkdy. Tohle nemá bejt téma na revitalizaci temný. Tohle má bejt téma, na revitalizaci starejch přátelství, který tu furt jsou v reálným životě, ale z kdovíjakejch důvodů to nějak skříplo v tom internetovým. Všichni tihlecti Bzencáci, Mamiáci, Krakeni, klasici, čudlikáři a kdovíkdo ještě. Internet se nám rozpad na tisíc malejch míst, tak se třeba sejdem tady, jak za starejch časů na průvodci, v jednom divokým vlákně... Tož si to nějak mezi sebou řekněte a když bude výsledkem to, že se někde všichni zase sejdem na pivu, budu moc rád... Však mi každej pořád říká, že by to chtělo zas nějak seskupit.. A když se to nepovede, tak se z toho taky neposerem, žejo :) Pro mě je to popravdě taková poslední šance co dávám internetu, abych se přiznal :)
  • 1

#2 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 15 červen 2013 - 11:13:24

Mám dojem, že to co máš na mysli v prvních větách, napsal ve skutečnosti Mamiyak a to na FA a bylo to základním kamenem pro vznik TK. Zajímavé je, že se mi nepodařilo ten příspěvek na FA najít. Mamiyak na fotoaparatu.cz zahájil diskusi, která vedla k samotnému založení TemneKomory. Našel jsem tu iniciační diskusi na FA, ale první příspěvek tam z nějakého záhadného důvodu chybí.

http://www.fotoapara...i=86233&t=85719

Naštěstí jsou nám ona památná slova Mamiyakova zachována díky Radimovi, který je zavčasu zkopíroval na TK - zde tedy čtěmež slova Mamiyakova:

Autor: Mamiak / Petr V.
Datum: 22.02.2007 11:46

"helejte kolegové klasici, nemáte někdo pocit případně chuť, že by to už chtělo (vytvořit) něco jako českej APUG? prostě fórum pro lidi votrávený věčnejma trilematama, qdrilematama a pod. na téma hon-čoi smgf 1245xy versus bombastik 4567dg nový generace apod. a chtěli byste si místo toho rochňat v detajlech typu majkrofen 1:0 nebo 1:3, případně rodinal 1:200, co?"

http://www.temnakomo...ujete-se-jeste/
  • 0

#3 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 15 červen 2013 - 11:20:03

A jinak pozor na slovo "revitalizace" - v praxi to totiž může snadno vést k přesně opačnému efektu, než by člověk ze slova samotného očekával:

http://jakl.blog.idnes.cz/c/253572/
  • 0

#4 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 15 červen 2013 - 11:21:31

A jak to tak čtu - nepiju pivo :(
  • 0

#5 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 červen 2013 - 16:08:56

Podobná postižení asi nejsou na překážku :)
Koukl jsem na ten článek od tebe a trochu jsem si zakýval hlavou. Jsem zasejc v emirátech a zrovna včera jsme řešili, že na oknech mrakodrapů není vidět to poblázněné blikání od televizí, zato ulice jsou plné lidí, parky už vůbec. Na hřiště aby si člověk vystál frontu, všude hrají ten ujetý kriket. Ten život venku, mezi lidmi mi zase bude doma chybět... (včera byl pátek - supermodlící den a tohle kdyby viděli naši faráři, tak puknou závistí. Stovky, ba tisíce lidí v jednom štrůdlu za sebou hurá do mešity, málem jsem to několikrát narval do cizích aut, když jsem se snažil řídit a fotit zároveň)
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 červen 2013 - 16:21:59

Ale i tak se těším dom jak malej Jarda. Budu předělávat komoru, před odjezdem jsem si udělal radost a pořídil si krásnej dřez z plastu, 70x200cm, pěkně s vyspádovaným dnem, aby to hezky odtékalo a takovýma trojůhelníkama zase dorovnávanej, aby se mi misky uvnitř nevylejvaly. Jsem úplně zamilovanej do toho bazmeku divokýho :)
  • 0

#7 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 16 červen 2013 - 18:14:07

P_P .. chvilku mi to trvalo nez sem na to prisel :D ... Well done! ... proste sou vsude kolem nas .. i my sme jedni z nich! :)
  • 0

#8 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 červen 2013 - 08:54:19

zdravim, po dllllhej dobe ;),

ja pivo sice pijem, ale mam to kapanek daleko momentalne.

jou, pred par mesiacmi som par tyzdnov pokukoval po Fujifilm x10, kupit, nekupit, hmm. tak som si jeden vecer dal par piv naviac a druhy den rano som za tu istu
cenu kupil Rolleicord Vb :D :D :D veru ku mne maju pixely riadne dlhu a strastiplnu cestu, zatial ani jeden nedosiel :D :D :D

zatim...
  • 0

#9 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 červen 2013 - 10:04:09

Tu Fujinu jsem měl zrovna včera v ruce. Tak pěkné tělo a tak hnusný objektiv, ze kterého má člověk pocit, že kdyby ho pevněji uchopil, tak ho pomačká... Čekal jsem něco co se bude blížit dálkoměru s autofocusem, ale mají kluci před sebou ještě dlouhou cestu, než se dokáží vrátit do ergonomie doby před třiceti lety :)
  • 0

#10 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 červen 2013 - 10:30:55

vdaka za radu, tym padom to uz pre mna nema zmysel ;) vsetci to vychvaluju, ale toto nepovedia, hehe...
  • 0

#11 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 18 červen 2013 - 12:02:53

Tu Fujinu jsem měl zrovna včera v ruce. Tak pěkné tělo a tak hnusný objektiv, ze kterého má člověk pocit, že kdyby ho pevněji uchopil, tak ho pomačká... Čekal jsem něco co se bude blížit dálkoměru s autofocusem, ale mají kluci před sebou ještě dlouhou cestu, než se dokáží vrátit do ergonomie doby před třiceti lety :)


Já tady teda nechci šířit heretický myšlenky, ale už nějakou dobu s ní fotím a nijak zvlášť si nestěžuju. Jasně, proti zrcadlovce je pomalejší, ale skladnost to vyváží. Objektiv se nedá porovnávat s VF ani SF (na které jsi předpokládám hlavně zvyklý), ale ve srovnání s konkurencí je určitě nejbytelnější. Co mě vadí asi nejvíc, je blbě pořešená paralaxa, ale s trochou zvyku ani to už není problém. Kupovali jsme ji pro náš studentksý spolek, já kvůli tomu zpracovával docela obsáhlou rešerši, co je a není momentálně na trhu a ta Fuji mi vyšla jako jasný vítěz.
Já naopak soudím, že ergonomie je tady alespoň o 10 let dál než u konkurence. Zde je to 30 let za "filmovým průmyslem" si netroufám hodnotit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních