Pentax P30t

#1 Amtrak

Publikováno 8 srpen 2013 - 09:47:26

Zdravím, dostal jsem tento fotoaparát Pentax P30t společně s objektivem MC Vivitar 28-70mm Macro, chtěl bych se zeptat jestli má někdo z vás zkušenosti s tímto přístrojem a sklem, zatím jsem ještě s žádným Pentaxem nepracoval :) děkuji za odpověď.
style="font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; margin-bottom: 0px; font-size: 16px; color: rgb(51, 92, 180);">

#2 tess_red

tess_red

• LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše

Publikováno 8 srpen 2013 - 10:07:35

A co bys k němu potřeboval vědět? Já jeden doma mám, a čas od času s ním fotím. A s tím sklem jsem měla čest jen jednou, protože my ho kamarád půjčil s jiným tělem, ale fotila jsem stejně raději na pevné sklo 50 mm.

Ten pentax je taková očesaná verze, vadí mi, že tam není závit na drátěnou spoušť, a ani to nemá samospoušť. Takže fotit ze stativu s tím moc nejde. ;) Ke všemu citlivost filmu si nastavuje foťák sám podle filmu, který tam vložíš. Což, když chci pushovat tak mi taky moc nevyhovuje. Takže jsem ho nejčastěji brala na dovču na focení s barevným filmem.

#3 nlc

nlc

Publikováno 8 srpen 2013 - 10:17:04

Terko, trochu te poopravím. P30T který mám, samospošť má a to jako druhou polohu tlačítka pro zapnutí. Závit pro drátěnku má také a to navlevo pod bajonetem pro objektiv. Nemáš náhodou jen P30?

Jinak ten můj je naprosto spolehlivý, závěrka je přesná a celkem tichá, hledáček pěkný a kontrastní. Snad kromě kompenzace expozice a nastavení citlivosti mi na něm nic nechybí. Pro běžné fotografování je úplně v pohodě, mám ho rád i když teď už delší dobu odpočívá na poličce.

#4 Luboszz

Publikováno 8 srpen 2013 - 13:29:22

Některý obchody dělali to že ti překodovali film,prostě ti tam nalepili jinou citlivost.To tlačítko co je na levý straně je pamět času a clony.Najedeš naměříš a pak ho zmáčkeš,on si to pamatuje a ty můžeš změnit scénu.To třeba když máš moc světlou oblohu atd.Je pravda že měli dost hlučný závěrky,já když to srovnám třeba z20 co mám taky tak je to nebe a dudy.

#5 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

• LocationPoděbrady

Publikováno 8 srpen 2013 - 14:14:36

DX code si může přelepit každý podle této tabulky: http://en.wikipedia....eading_DX_codes ... chce to jen alobal a izolepu. dělám to běžně.

#6 Amtrak

Publikováno 8 srpen 2013 - 16:25:22

Děkuji za odpovědi, mohl by ještě někdo říci něco o tom objektivu ? co se týče kvality a podob.

#7 Luboszz

Publikováno 8 srpen 2013 - 17:50:32

Máš tady dvě fotky,ta kočka je focená na tevřenou clonu,čož je důležitý v kvalitě oběktivu.To chce vyskoušet.

#8 nlc

nlc

Publikováno 8 srpen 2013 - 17:55:13

S tímto Vivitarem zkušenost nemám, ale víc než průměrné výsledky bych od něj nečekal (mohu se ale mýlit). V tomto rozsahu mám dobrou zkušenost s Pentaxem FA 28-70/4 AL a jako náhradu za ten Vivitar bych ho hned doporučil - ostatní napříč internetem ho také celkem chválí.

#9 Luboszz

Publikováno 8 srpen 2013 - 18:47:28

Sory já myslel že máš k tomu základák padesátku.

#10 Flaizer

Flaizer

• LocationOrlické podhůří

Publikováno 10 srpen 2013 - 16:14:26

Tak P30t je můj hlavní přístroj :wub: , je to pro mne bets-of zrcadlovka, skoro vždy jedu na manuál protože jen někdy volím režim P nebo automat pokud to dovolí sklo (ale na A nemám žádný), navíc jediné co fotograf nutně potřebuje na přístroji ovládat je clona a čas a tímto přístrojem to jde ruku v ruce parádně s náhledem DOF, navíc je malý lehký skladný ;) nedám na něj dopustit, zatím mne zklamal jen jednou ale o nic vážnějšího nešlo, každopádně tento přístroj jen doporučuji ;) já mám k němu 5 skel, z toho 3 ze střední řady SMC-M, které jsou více než dobré... :P (35/2.8 // 50/2 // 135/3.5) v porovnání se strojem co mám na M42 skla a to EOS 55 je tento prcek lepší, u tej EOS ky někdy nemmám expozici plně pod kontrolou, ale spíše mi vadí velikost toho zmetka, Pentax P30t je oproti tomu prcek ale s duší obra :lol:
No a s tím pushováním nebo korekcí expozice, to je jednoduché, ale moc často to nedělám, podle DX kódu oškrabu nožíkem potřebné místo na kazetce a nepotřebné přelepím izolačkou, při focení to je pak jednoduché, exposimetr na mne bliká třeba 125, takže když potřebuju +1EV, dám 60 nebo naopak, ale to by měl každý fotograf ovládat, je to velmi jednoduché B) :D

#11 Luboszz

Publikováno 10 srpen 2013 - 21:40:07

Je to určite dobrá zrcadlovka,nevzpomínám si kdy by mě zklamal.Jen mě vadí hlučnost závěrky,tím riziko roztřesení obrazu.

#12 Amtrak

Publikováno 12 srpen 2013 - 20:33:22

Všem děkuji za odpovědi :)