Přejít na obsah


Fotka

MEOLUX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 mojo150

mojo150

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
  • LocationBrno/Hradec Králové
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2013 - 21:14:18

Zdravím, chcel by som sa spýtať či niekto nevie ako je na tejto premietačke riešené navíjanie filmu na cievku? lebo náhon je napriamo od motora a točí sa celkom rýchlo, nemá tam byť nejaký trecí medzikus? detailné foto by potešilo :) ďakujem
  • 0

#2 Foto-kuk

Foto-kuk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 září 2013 - 22:49:21

možná Ti to pomůže...mezikus tam ale není

  • 0

#3 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 3 září 2013 - 15:01:45

Fotokuk:To mu určitě nepomůže,pač se jedná o jiný projektor.
Mojo150:K Meoluxu 1 musíš mít specielní cívku,na které je namontována redukce se spojkou.Jinak je projektor na nic.
  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 září 2013 - 15:35:38

Podľa mňa to funguje správne, na oske je trecia spojka, a je samozrejme, že keď je cievka prázdna, tak sa točí rýchlejšie, a čím je filmu na nej viac, tak spomaľuje. Treba urobiť skúšku a pustiť nejaký nepotrebný kúsok filmu. Ak to funguje správne, tak sa film bude navíjať normálne, ak nie, tak buď sa nebude navíjať, alebo ho bude sťahovať, teda obraz bude skákať, alebo ho dokonca roztrhne.
  • 0

#5 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 září 2013 - 15:37:03

asi som zle pochopil, o aký model sa jedná, 1 alebo 2
  • 0

#6 Foto-kuk

Foto-kuk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2013 - 19:41:42

ááá asi minela... jedná se o 2.
ale já bych se chtěl zeptat. Existuje ještě servis na tyhle mašinky? ( Škoda už neopravuje) Nebo...nevíte, kde sehnat poháněcí gumičky, nebo, čím je nahradit? Popřípadě, kde hlavně promazat, pokud je již delší dobu mimo provoz?
  • 0

#7 mojo150

mojo150

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
  • LocationBrno/Hradec Králové
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2013 - 21:27:24

Ďakujem pekne všetkým. Jedná sa o jednotku.
anry44: toho som sa obával. ale nejako si už pomôžem. Prvé premietanie som vyriešil kusom ABS hranovacej pásky v diere cievky normal 8 :) trochu to hádzalo, ale nemusel som aspoň zbierať film po zemi.
  • 0

#8 Vlasta

Vlasta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationHulín
Reputace: 8

Publikováno 4 září 2013 - 01:26:05

ááá asi minela... jedná se o 2.
ale já bych se chtěl zeptat. Existuje ještě servis na tyhle mašinky? ( Škoda už neopravuje) Nebo...nevíte, kde sehnat poháněcí gumičky, nebo, čím je nahradit? Popřípadě, kde hlavně promazat, pokud je již delší dobu mimo provoz?

Řemínky dodává pan Sekera z Křesetic (má všude inzeráty). Nevim jestli je vyrábí nebo čaruje, ale když mu napíšeš rozměry, za tři dny máš doma fungl nový řemínky. Mě dělal řemeny na 70 let starej Opefon. Jinak promítačky asi už nikdo nespravuje, jenom kutilové typu Mbcorp nebo Vlasta..
  • 0

#9 Ondra85

Ondra85

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2015 - 08:03:54

Ahoj, nemohl by mi někdo prosím vyfotit, jak vypadá ten unašeč navíjecí cívky na Meoptu 1? Myslím ten díl, kde by asi měla být namontována redukce s třecí spojkou spojkou. Mně ven leze jen ta hřídelka... :(

 

Díky moc!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních