Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Linhofka a magnolka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 10 říjen 2013 - 18:43:31

Ahoj.
Ví někdo bezpečně, zda-li se hodí kazety z magnolky do linhofky? Popřípadě jest-li má někdo na prodej tyto kazety.
Dále se nechci sólo rozepisovat, ale budu si nechat řezat nerezové šíbry. Tak kdyby někdo měl zájem se přidat, tak klidně může. Je jen třeba si napsat rozměry. Bude se jednat o několik kusů. Poučen s triky temné komory se do větších akcí nechci pouštět.
  • 0

#2 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 10 říjen 2013 - 21:40:08

Muzu vedet zcela presne vse, mam oboji. Co presne te, otce, zajima? Jestli si dobre vzpominam, magnolacke kazety jsou o povestny chlup sirsi, jinak je rozmer totozny, ale primo, diky te o chlup vetsi tloustce, pouzit nejdou. Kdyz tak zavolej, telefon bys mel mit, zitra bych vse mohl znovu proverit.
  • 0

#3 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 11 říjen 2013 - 16:31:27

Ještě potřebuji vědět, kdo upravuje záda linhofky pro nové kazety. Nakonec Máriuš koupil nový.
  • 0

#4 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 11 říjen 2013 - 19:58:04

Romane, ja ti nevim, ja bych do Linhofky asi nevrtal. Ztraci se tim historicka hodnota. Jiste neni problem sehnat Linhofku modernejsi, ktera je uz na oboustranne kazety.
  • 0

#5 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 11 říjen 2013 - 21:45:18

Tak jsem to prostrachal a skutecne plechove kazety na Magnolu jsou pouze o pul milimetru sirsi, tj. tlustsi nez originalni Linhofacke. Jinak rozmery sedi zcela presne i sibry jsou zamenitelne. Uprava Linhofky na pouziti Magnolackych klazet by mela spocivat pouze v podlozeni kusu, do kterych se uklada kazeta, napr. usni, papirem, ci jinym materialem vhodne tloustky. Rovina planu by mela sedet (nijak presne jsem toto nezkoumal, ale citem mi to tak prijde).
Osobne povazuji predelani zad predvalecne Linhofky (pokud neni originalni jako treba u Linhofek na anglo-americky trh) na univerzalni imperialnich rozmeru za barbarstvi. Osobne mi plechove kazety neprijdou nijak horsi a metricke rozmery planu se stale zatim daji sehnat, tuk tuk.
  • 0

#6 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 11 říjen 2013 - 21:47:15

K tem modernejsim Linhofkam podotykam, ze jsou to oproti predvalecnym silene velke a tezke kravy.... jedina vyhoda je ve vetsi objetivove desticce, coz umoznuje pouziti vetsich zaverek, respektive objektivu bez zaverek. Ale jinak to fakt nebe a dudy z hlediska rozmeru a hmotnosti.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních