Přejít na obsah


Fotka

PSIX TL


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 25 říjen 2013 - 13:24:25

Dostala se mi do ruky tahle věc a musim říct, že to vůbec není špatné. Ale bohužel nepoužitelné, ježto prostě se nedá spolehnout na to přetáčení. Je to dost konstrukční hrůza nechat třenim točit tyčinku a podle toho řídit posuv filmu. Ono je to svůdná myšlenka, protože pak to celý může bejt takový lehký a s málo součástkama. No a to mě dovedlo nejdřív k tomu, jestli to prostě nepředělat tak, aby se film přetáčel ručně, jako u starejch sklopek a pak mi došlo, že to vlastně není nutný, ale prostě by stačilo na zadní stěně udělat na správnym místě červený okenko a koukat, jestli mi to tam vlezlo, nebo ne. a případně to před puštěnim pacičky "doráčnovat" na další políčko.

Nepovažuju se za genia, takže předpokládám, že tohle už někoho napadlo. Čili se ptám, jestli ano, jsou nějaké zkušenostě z této předělávky v provozu? Případně jestli to nikdo nerealizoval, napadá někoho nějaká zásadní věc (kterou tejdě nevidim), která tu myšlenku odsuzuje k neúspěchu?

Dík
  • 0

#2 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 25 říjen 2013 - 14:19:02

Při "natahování" filmu u této východoněmecké pomsty se musí pomalu a s citem dotáhnout do konce a pomalu vracet. Pak to převíjí dle svých nejlepších možností . Pokud ani tohle nepomůže pak udělej flexou vokýnko. ;)
  • 0

#3 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 25 říjen 2013 - 15:05:12

Zakládání filmu do této kamery a přetáčení vyžaduje opravdu skorem vyšší dívčí. Je to komplikované a stroj je na to velmi háklivý. Ale když se to zvládne a funguje to, odmění se uživateli luxusními fotkami. Jinak malá inspirace zde :

http://www.temnakomo...ntaconu-six-r26
  • 0

#4 Ventillo

Ventillo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
  • Location49.215957,16.598999
Reputace: 10

Publikováno 25 říjen 2013 - 15:05:26

Mel jsem 4 kusy a po opatrnem a spravnem zalozeni filmu vsechny 4 pretacely jak meli. Jde opravdu jen o to poradne a rozumne to tam napnout a pretacet s citem. Klicku za zadnych okolnosti nepoustet. Kdyz jsem to jednou udelal kdyz jseom ho mel otevreny, tak jsem se nestihal divit. :-) Tam to secko lita jaxvin.
  • 0

#5 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 25 říjen 2013 - 15:19:52

Já tohle všechno vim, moc lidí říká, že je potřeba na to jít opatrně, ale právě ty samý lidi stejně přiznají, že to prostě se nepovede nikdy stoprocentně. Nebo ještě jinak - každej prostě přizná, že se mu to občas stane. A tahle nestoprocentnost lidi odrazuje. Jak sem ten mechanismus pochopil, tak prostě záruka nebude nikdy. Mám povícero filmových těl a tohle je jediný, kde je přetáčení takhle vachrlatý. Život je plnej stersu a tohle je něco, co bych rád vynechal... připadá mi, že vizuální kontrola by ten stres totálně eliminovala a pak bych si ten strojek mohl užít...
  • 0

#6 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 25 říjen 2013 - 17:10:38

Onehdá jsem se rozepsal...
http://www.temnakomo...out#entry462628
Jen se divím, že popsaný zcela jednoduchý fígl v průběho mnoha let nezdomácněl, přestože ho nutně museli znát všichni opraváři. Ale kdoví, jestli by pak měli co žrát...
Ještě bych podotkl, že správné zakládání včetné pomalého poušténí páčky, brždéní cívky či různých doporučovaných vkládaných vložek má na pověstnou funkci rostlináře zhruba stejný vliv jako česání pacienta po jeho akutním infarktu. Jediné, co má opravdu s transportem co dělat, je když tak dostatečné promáčknutí spouště. Ale instruktážní fotky v tom odkazu v předchozím příspěvku jsou pěkné...Leč...
  • 0

#7 Ventillo

Ventillo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
  • Location49.215957,16.598999
Reputace: 10

Publikováno 25 říjen 2013 - 18:18:45

Moc hezky napsane vaclave. V tom pripade asi pozorne domackavam a mam stesti na neulomene a neprohnute perka. Dobre pocteni. Jelikoz jsem se na sixech ucil jemnou mechaniku (bylo me 15) pod dohledem otce, nebylo mi vse znamo. Kupa veci se tedy objasnila, i kdyz par let pozdeji. :-)
  • 0

#8 Kapi

Kapi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationBergen,Norway
Reputace: 81

Publikováno 27 říjen 2013 - 22:40:21

Ja mam takto prerobeny pentacon. Vzadu mam vyrezane okienko s cervenym filtrom a pravym kolieskom ktorym sa zdola vklada a vybera zvitok sa zaroven aj pretaca. toto uz funguje 100% a vzdy.
  • 0

#9 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 29 říjen 2013 - 13:10:49

když ste o těch sixů.
Jakou viskozitu hodinářského oleje použít. Mě se stalo to, že po vyčištění a namazání hod. olejem neznámé viskozity mi behají ty dloudý časi o neco rycklejc.
  • 0

#10 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 29 říjen 2013 - 14:26:05

když ste o těch sixů.
Jakou viskozitu hodinářského oleje použít. Mě se stalo to, že po vyčištění a namazání hod. olejem neznámé viskozity mi behají ty dloudý časi o neco rycklejc.

Já od té doby co mám zkrácený střeva pro Morbus Crohn běhám taky o něco rychlejc a bez olejíčku. ^_^
  • 0

#11 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 29 říjen 2013 - 14:28:45

když ste o těch sixů.
Jakou viskozitu hodinářského oleje použít. Mě se stalo to, že po vyčištění a namazání hod. olejem neznámé viskozity mi behají ty dloudý časi o neco rycklejc.

To bych neřešil a bral bych to jako vlastnost. Změř si kolik to je doopravdy a je to.
  • 0

#12 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 29 říjen 2013 - 23:07:43


když ste o těch sixů.
Jakou viskozitu hodinářského oleje použít. Mě se stalo to, že po vyčištění a namazání hod. olejem neznámé viskozity mi behají ty dloudý časi o neco rycklejc.

To bych neřešil a bral bych to jako vlastnost. Změř si kolik to je doopravdy a je to.


jo ja to tak nák beru. Sekunda je je asi pul sekunda ta tak dál.... Když chce clovek patnáctinu dá tam osminu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních