Přejít na obsah


Fotka

vývojnice plastimat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 23 listopad 2013 - 10:56:45

Zdravím ve spolek,
koupil jsem plastimatku (50kč) jako novou snad nikdy nepoužitou,
ale nemohu přít na to jak se přestavuje na svitek,
před tím jsem měl takovou ruskou, kde nebyl ten kolíček, ale matice, a tam to bylo jednoduché, ale tady se mi povedlo rozdělat cívky (je to spojeno bajonetem) a víc nic.
poraďte mi prosím.
Předem Děkuji za rady
  • 0

#2 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 23 listopad 2013 - 11:16:38

Na civce je nekolik radialnich drazek
Uplne na doraz kino
Posledni drazka svitek
A je potreba pohlidat orientaci bajonetu a necpat to tam silou (ax. Drazky/pera maji rozdilnou sirku)
  • 0

#3 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 23 listopad 2013 - 12:18:31

děkuji,
tohle mě vůbec nenapadlo
  • 0

#4 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 listopad 2013 - 12:23:36

Flexamane, mě už tvoje dotazy příjdou podobné tomuto:
Zdravím ve spolek,
koupil jsem toaleťák (27 Kč), jak nový snad nikdy nepoužitý,
ale nemůžu přijít na to, jak ho načít a rozmotat,
předtím jsem měl takový ruský, kde nebyl papír na středové roli, ale volně natrhané ústřižky voskovaného papíru, víc nic.
Poraďte mi prosím jak se vytřít.
Předem Děkuji za rady.
  • 7

#5 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 23 listopad 2013 - 16:44:41

Flexamane, mě už tvoje dotazy příjdou podobné tomuto:
Zdravím ve spolek,
koupil jsem toaleťák (27 Kč), jak nový snad nikdy nepoužitý,
ale nemůžu přijít na to, jak ho načít a rozmotat,
předtím jsem měl takový ruský, kde nebyl papír na středové roli, ale volně natrhané ústřižky voskovaného papíru, víc nic.
Poraďte mi prosím jak se vytřít.
Předem Děkuji za rady.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#6 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 23 listopad 2013 - 18:30:55

Tak nutno přiznat, že někteří se ze strachu, aby se jim prastarý plast nerozpadl v ruce a skrze vlastní neumětelství, nedostali ani k tomu, jak cívku rozělat. Nicméně je zase potřeba uznat, že když už je to rozdělané, je vidět, jak to správně nastavit.

Na youtube je dost videí, jak správně namotat film, hlavně nic nedělat surově a plastimatku při zavírání přechytit (dát prsty na jinou část víčka) a znovu dotáhnout, aby z ní nic neteklo.
  • 1

#7 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 6 leden 2015 - 22:45:10

No vida, za kolik se da na Aukru vydrazit Plastimatka, a to jeste par dni do konce zbyva: http://aukro.cz/retr...4960032855.html
  • 0

#8 Pavlos

Pavlos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 duben 2015 - 14:38:35

Aby Plastimatka netekla, tak je potřeba po nalití roztoku a nasazení toho bílýho deklu ten dekl uprostřed jakoby promáčknout. Tím v tanku vznikne mírnej podtlak, kterej se chvílí (asi tak minutu) vyrovnává, takže nemůže týck. No a před každým otočením znovu zmáčknout. (ANI KAPKA).

P.S. Z mojí hlavy to není, tak chytrej nésu P.


  • 0

#9 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 2 duben 2015 - 17:13:29

Systém podobný jako u Jobo 1000 ale ten to udrží po celou dobu volání či ustalování bez kapání. Měl jsem dvě Plastimatky (darované) a ani jedna to tu minutu neudržela. A to Jobo provozuji od doby, kdy se u nás objevily a to bude pomalu ke čtyřiceti letům. 


  • 0

#10 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 3 duben 2015 - 14:20:08

Já mám plastimatku starší bez bílého těsnění a trošku teče, ale volám nad vanou, tak to zas tak nevadí. Měl jsem půjčenou plastimatku s bílým těsněním a ta netekla vůbec.


  • 0

#11 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 3 duben 2015 - 14:28:19

Tak problémy s Plastimatkou, to je evergreen. Pokud nepřestane kapat ani při suchých styčných plochách a promáčknutí víka (což by u neopotřebovaného těsnění mělo stačit), tak kvérdlat nad "něčím" čemu to nevadí... Pokud to stále vadí, je třeba podpořit ekonomiku.


  • 1

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 duben 2015 - 14:36:52

Podařilo se mi sehnat ve vojenském výprodeji plastimatku, která nabyla použitá. Ani nekápne. Jest-li jsme si je nezkazili tím, že jsme při skladování měli uzavřené víko. Já jsem dal do víka zavařovačku a neteče. Páč kvalitních nezpuchřelých zavařovaček je málo, tak jsem další zalil silikonovým tmelem na vany a zašrouboval jen tak trochu přes igelit. No a neteče. Je to ale dost pracné.


  • 0

#13 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 3 duben 2015 - 14:43:04

..tak ono to původní těsnění je plastové a při přísném nedodržování všech "norem", jaksi nahrává kapání samo o sobě. Silikon nebo guma je určitě lepší.


  • 0

#14 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 8 květen 2017 - 10:39:41

Tak zdravím všetkých. Už dva dni hľadám vhodné vlákno, kam to zavesiť, ale nenašiel som nič na chválenkárstvo, tak to dávam sem. Kdesi som tu už preberal možnosť vyvolať krátky kus 16mm filmu a bol tu uvedený aj návod na úpravu Plastimatky na 16 mm. Nevýhoda tejto úpravy bola v nevratnosti procesu a nutnosti "zničiť" resp obetovať jednu cievku. Veľmi som sa stým nechcel zmieriť, tak som trošku hútal a napadlo mi prerobiť tú cievku na spôsob cievok v ruskej UPB. Takže som si vyrobil z novodurovej trubky vonkajšieho priemeru jeden prstenec o šírke 12mm, ten v smere osi na jednom mieste rozrezal a natiahol na tú časť cievky, ktorá má menší priemer. Pod okrajom jednej časti som pilníkom urobil miesto pre prichytenie filmu. Prstenec je nutné na cievku nasadiť tak, aby miesto pre prichytenie filmu bolo v tej časti cievky, kde sa končí / v tomto prípade začína / závit cievky. Druhú časť cievky nasadím po prichytení filmu opačne ako obyčajne a zaistím poistkou. Pod ňu je potrebné vyrobiť ešte jeden plastový prstenec na vymedzenie vôle asi 1mm. Film tam potom nasadzujem ako do tanku LOMO UPB-1, otáčaním cievky a pridržiavaním filmu otočeného o 90 stupňov na plocho pri okraji hornej cievky. Tak sa vyhnem aj jazýčku na spodnej cievke. Do tanku je možné nasúkať asi 150-160cm 16mm filmu a na spracovanie stačí 130ml roztoku. Ale pre istotu používam 150ml. Kratší kus ako 70cm sa pri troche trpezlivosti dá vtlačiť aj z konca závitu spôsobom obvyklým pre vývojnicu Plastimat.

 

Pozdravuje Peter Girman.


  • 0

#15 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 8 květen 2017 - 10:42:21

Tak zdravím všetkých. Už dva dni hľadám vhodné vlákno, kam to zavesiť, ale nenašiel som nič na chválenkárstvo, tak to dávam sem. Kdesi som tu už preberal možnosť vyvolať krátky kus 16mm filmu a bol tu uvedený aj návod na úpravu Plastimatky na 16 mm. Nevýhoda tejto úpravy bola v nevratnosti procesu a nutnosti "zničiť" resp obetovať jednu cievku. Veľmi som sa stým nechcel zmieriť, tak som trošku hútal a napadlo mi prerobiť tú cievku na spôsob cievok v ruskej UPB. Takže som si vyrobil z novodurovej trubky vonkajšieho priemeru jeden prstenec o šírke 12mm, ten v smere osi na jednom mieste rozrezal a natiahol na tú časť cievky, ktorá má menší priemer. Pod okrajom jednej časti som pilníkom urobil miesto pre prichytenie filmu. Prstenec je nutné na cievku nasadiť tak, aby miesto pre prichytenie filmu bolo v tej časti cievky, kde sa končí / v tomto prípade začína / závit cievky. Druhú časť cievky nasadím po prichytení filmu opačne ako obyčajne a zaistím poistkou. Pod ňu je potrebné vyrobiť ešte jeden plastový prstenec na vymedzenie vôle asi 1mm. Film tam potom nasadzujem ako do tanku LOMO UPB-1, otáčaním cievky a pridržiavaním filmu otočeného o 90 stupňov na plocho pri okraji hornej cievky. Tak sa vyhnem aj jazýčku na spodnej cievke. Do tanku je možné nasúkať asi 150-160cm 16mm filmu a na spracovanie stačí 130ml roztoku. Ale pre istotu používam 150ml. Kratší kus ako 70cm sa pri troche trpezlivosti dá vtlačiť aj z konca závitu spôsobom obvyklým pre vývojnicu Plastimat.

 

Pozdravuje Peter Girman.

Zabudol som ako sa sem pridávajú fotky, ak mi niekto poradí, tak ich sem dám.


  • 0

#16 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 8 květen 2017 - 10:53:03

Tak zdravím všetkých. Už dva dni hľadám vhodné vlákno, kam to zavesiť, ale nenašiel som nič na chválenkárstvo, tak to dávam sem. Kdesi som tu už preberal možnosť vyvolať krátky kus 16mm filmu a bol tu uvedený aj návod na úpravu Plastimatky na 16 mm. Nevýhoda tejto úpravy bola v nevratnosti procesu a nutnosti "zničiť" resp obetovať jednu cievku. Veľmi som sa stým nechcel zmieriť, tak som trošku hútal a napadlo mi prerobiť tú cievku na spôsob cievok v ruskej UPB. Takže som si vyrobil z novodurovej trubky vonkajšieho priemeru jeden prstenec o šírke 12mm, ten v smere osi na jednom mieste rozrezal a natiahol na tú časť cievky, ktorá má menší priemer. Pod okrajom jednej časti som pilníkom urobil miesto pre prichytenie filmu. Prstenec je nutné na cievku nasadiť tak, aby miesto pre prichytenie filmu bolo v tej časti cievky, kde sa končí / v tomto prípade začína / závit cievky. Druhú časť cievky nasadím po prichytení filmu opačne ako obyčajne a zaistím poistkou. Pod ňu je potrebné vyrobiť ešte jeden plastový prstenec na vymedzenie vôle asi 1mm. Film tam potom nasadzujem ako do tanku LOMO UPB-1, otáčaním cievky a pridržiavaním filmu otočeného o 90 stupňov na plocho pri okraji hornej cievky. Tak sa vyhnem aj jazýčku na spodnej cievke. Do tanku je možné nasúkať asi 150-160cm 16mm filmu a na spracovanie stačí 130ml roztoku. Ale pre istotu používam 150ml. Kratší kus ako 70cm sa pri troche trpezlivosti dá vtlačiť aj z konca závitu spôsobom obvyklým pre vývojnicu Plastimat.

 

Pozdravuje Peter Girman.

Přiložený soubor (y)


  • 3

#17 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 1 únor 2018 - 07:11:01

Jestli někdo v práglu hledá do začátku  levnou vývojnici,  tak  pár  jich bylo za  pusu včera  v  hrabáku  v BeFotu. (jejich stav a kompletnost jsem nezkoumal)


  • 0

#18 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 31 květen 2019 - 20:50:50

Dobrý den. Hledal jsem a povšiml jsem si tohoto tématu. Myslím, že neoživuji pošlé téma, protože tohle téma je věčné, a hlavně protože přicházím se zcela novým dotazem, nikoli s několik let zpožděnou odpovědí na dotaz úvodní. Pakliže se mýlím, mohu založit téma zcela nové.

 

Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Tato nádoba má objem 550 ml. Vejdou se tam ale dva filmy najednou (135). V takovém případě by měla být plná. Ale je nutné ji plnit doplna, i když volám jen jeden film, nebo stačí, aby byla ta jedna cívka ponořená?


  • 0

#19 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 31 květen 2019 - 21:45:20

Druhá možnost je správně, potřebné množství by mělo být napsané zespod na dně.


  • 0

#20 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 31 květen 2019 - 22:29:21

Napiš název vývojnice a hned Ti někdo odpoví. Pravděpodobně bude černá s bílým, nebo s červeným víkem. Ty jsou nejrozšířitelnější. 


  • 0

#21 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 červen 2019 - 22:36:57

Hmm... Já sice vůbec (nebo z větší části) nejsem blbej, ale teď si tak připadám, protože jsem hledal na netu návody a vkládal dotazy, aniž by mne napadlo tu vývojnici otočit. Na dně je to skutečně napsáno, že při jednom kinofilmu to má být 300 ml. Děkuji za odpovědi, bez vás by mne to nenapadlo.


  • 0

#22 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 2 červen 2019 - 08:42:17

Jo a taky nezapomeň, že vlivem stáří většina plastimatek trpí inkontinencí.

Tu se budeme snažit odstranit na dalším srazu. Pravděpodobně v říjnu, či listopadu v Broumově. 


  • 0

#23 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 červen 2019 - 20:33:07

Děkuji, na to nezapomínám, ale zatím nic nekape. Četl jsem doporučení, že když se jakoby promáčkne to bílé víko, že vznikne podtlak a nic ven nejde. Promačkávám víko preventivně pokaždé, a tak nevím, zdali by bez promáčknutí tekla, ale takhle neteče, tak jsem rád :D


  • 0

#24 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 9 červenec 2023 - 22:55:34

SOS pánové,

Při pátečním úklidu mi uklízečka vyhodila zaražku k civkam na moji novou plastimatku. Opravdu prosím, je tu někdo, kdo by mi jednu prodal?

Nebo třeba nafotil s kotama, pro 3d tisk…


Mockrát Vám dekuju za pomoc.

Martin
  • 0

#25 Heliar

Heliar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 10 červenec 2023 - 05:45:21

Mám tu několik plastimatek - nabízím za odvoz.


  • 0

#26 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 10 červenec 2023 - 06:27:30

SOS pánové,

Při pátečním úklidu mi uklízečka vyhodila zaražku k civkam na moji novou plastimatku. Opravdu prosím, je tu někdo, kdo by mi jednu prodal?

Nebo třeba nafotil s kotama, pro 3d tisk…


Mockrát Vám dekuju za pomoc.

Martin

Sehnat novou plastimatku bude jistě brnkačka, ale kdyby ti šlo o náhradu, sám jsem si kdysi udělal zarážku z širšího korkového špuntu (z železářství) asi tak za 5 Kč, nožíkem jsem do něj udělal díru a drželo to dostatečně. A určitě by to šlo i lépe. P.S. kousky korku ze špuntu neupadávaly


  • 0

#27 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 10 červenec 2023 - 07:40:09

Plastimatka není špatný tank, ale vyplatí se do ní dát mnohem lepší cívky Paterson. Na té ode drží perfektně i bez té zarážky. Ale to určitě objevuju Ameriku. Tu zarážku bych ale určitě někde našel, pokud bude třeba.
  • 0

#28 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 176 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 10 červenec 2023 - 08:44:33

Daruju jednu a půl starší plastimatky: 2 nádoby, 2 víčka, jedna středová trubka, 2 cívky, jedna zarážka. Ideálně kdo si to na Praze 6 nebo Praze 1 vyzvedne osobně.


  • 0

#29 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 10 červenec 2023 - 09:07:01

Pánové díky moc!!

Kolegovi jdu hned napsat. Popr, zkusím ten zlepšovák. :-)
  • 0

#30 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 11 červenec 2023 - 17:54:33

Asi by tam šlo použít i bytelnější O kroužek. Kdyby něco, mám jednu zarážku navíc, kdyžtak SZ.

 

Shimpan


  • 1

#31 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 11 červenec 2023 - 23:52:48

Na thinkverse jsem našel přesnou kopii ( https://www.thingive...m/thing:3157313 ). Zkusil jsem ji dneska vytisknout. Je to v podstatě 1:1, ale PLA prostě ta fotochemie likviduje (nejspíš by to fungovalo s PET).

Takže musím sehnat originál, a nebo jak mi napsal kolega, koupit cívky Peterson a je klid. :-)
  • 0

#32 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 176 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 12 červenec 2023 - 05:19:22

Pokud byste šel do těch cívek Paterson, můžete zvážit investici 150Kč navíc (ceny z Befoto) do kompletní vývojnice Paterson vč. 2 cívek. Osobně mi připadá zásadně lepší a proto je má plastimatka k dispozici za odvoz, než ji vyhodím.


  • 0

#33 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 184 příspěvků(y)
Reputace: 81

Publikováno 12 červenec 2023 - 07:21:59

Na thinkverse jsem našel přesnou kopii ( https://www.thingive...m/thing:3157313 ). Zkusil jsem ji dneska vytisknout. Je to v podstatě 1:1, ale PLA prostě ta fotochemie likviduje (nejspíš by to fungovalo s PET).

Takže musím sehnat originál, a nebo jak mi napsal kolega, koupit cívky Peterson a je klid. :smile:

No v tom popisu právě autor na to upozorňuje, že je nutno použít PETG. PLA nedoporučuje  vydrží 1-2 použití, citace níže. Osobně doporučuju taky koupit celý tank Paterson i s cívkami a je klid.

"So I designed this replacement part. I recommend to print it in PETG as it is flexible and can withstand the chemicals without any issues. Do not use PLA, it will deteriorate very quickly and only last 1-2 times before breaking apart."


  • 0

#34 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 12 červenec 2023 - 09:20:34

Ona kombinace Plastimat a cívky pateson je ověřená věc a přináší jednu docela dobrou výhodu, totiž možnost naráz vyvolávat jeden svitek a jeden kinofilm.
  • 0

#35 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 12 červenec 2023 - 10:14:00

Chlapi, me je strašně líto to vyhazovat. Ta plastimatka nebyla nikdy predtim použita, a dokud ta věc muže fungovat, používat ji budu… fakt je ten, ze tu cívku si koupím. Svitek se do ni bude asi dávat lip. :-)

Každopádně, musím Vám všem poděkovat! Myslím, že podobné fórum s takovymi lidmi jako tohle asi nikde na internetu nenajdu. Díky moc.
  • 0

#36 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 184 příspěvků(y)
Reputace: 81

Publikováno 12 červenec 2023 - 10:17:00

Ona kombinace Plastimat a cívky pateson je ověřená věc a přináší jednu docela dobrou výhodu, totiž možnost naráz vyvolávat jeden svitek a jeden kinofilm.

Zajímavé! Zatím jsem nebyl v situaci, kdy by se mi to hodilo, ale dovedu si to představit s nějakou vývojkou typu Diafine. Nepoužívám stejné typy kinofilmu a svitku...


  • 0

#37 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 12 červenec 2023 - 10:50:26

Ona kombinace Plastimat a cívky pateson je ověřená věc a přináší jednu docela dobrou výhodu, totiž možnost naráz vyvolávat jeden svitek a jeden kinofilm.

Zajímavé! Zatím jsem nebyl v situaci, kdy by se mi to hodilo, ale dovedu si to představit s nějakou vývojkou typu Diafine. Nepoužívám stejné typy kinofilmu a svitku...
To já právě ano, proto se mi to hodilo mockrát. Už léta používám na oba formáty tentýž film, tedy Tri-X. A možnost vyvolat to dohromady je tudíž příjemná.
  • 0

#38 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 176 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 12 červenec 2023 - 20:18:28

 

 

Ona kombinace Plastimat a cívky pateson je ověřená věc a přináší jednu docela dobrou výhodu, totiž možnost naráz vyvolávat jeden svitek a jeden kinofilm.

Zajímavé! Zatím jsem nebyl v situaci, kdy by se mi to hodilo, ale dovedu si to představit s nějakou vývojkou typu Diafine. Nepoužívám stejné typy kinofilmu a svitku...
To já právě ano, proto se mi to hodilo mockrát. Už léta používám na oba formáty tentýž film, tedy Tri-X. A možnost vyvolat to dohromady je tudíž příjemná.

 

Opravdu zajímavé! Hned jsem si to ověřil a opravdu, vývojnice se dotáhne stejně dobře a těsní. Navíc samožřejmě stačí Paterson jen 1 cívka, ta horní.

 

Tož to já si tu Plastimatku taky nechám, když má tak šikovné užití! Díky.


  • 0

#39 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 12 červenec 2023 - 20:51:38

Není zač, poradil mi to v mých začátcích jeden profík, byl to pro mne rovněž objev, z něhož těžím dosud.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních