Přejít na obsah

Fotka

vývojnice plastimat

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 flexaman

flexaman

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 listopad 2013 - 10:56:45

Zdravím ve spolek,
koupil jsem plastimatku (50kč) jako novou snad nikdy nepoužitou,
ale nemohu přít na to jak se přestavuje na svitek,
před tím jsem měl takovou ruskou, kde nebyl ten kolíček, ale matice, a tam to bylo jednoduché, ale tady se mi povedlo rozdělat cívky (je to spojeno bajonetem) a víc nic.
poraďte mi prosím.
Předem Děkuji za rady
  • 0

#2 KGB

KGB

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 23 listopad 2013 - 11:16:38

Na civce je nekolik radialnich drazek
Uplne na doraz kino
Posledni drazka svitek
A je potreba pohlidat orientaci bajonetu a necpat to tam silou (ax. Drazky/pera maji rozdilnou sirku)
  • 0

#3 flexaman

flexaman

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 listopad 2013 - 12:18:31

děkuji,
tohle mě vůbec nenapadlo
  • 0

#4 vanourek

vanourek

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 830 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 123

Publikováno 23 listopad 2013 - 12:23:36

Flexamane, mě už tvoje dotazy příjdou podobné tomuto:
Zdravím ve spolek,
koupil jsem toaleťák (27 Kč), jak nový snad nikdy nepoužitý,
ale nemůžu přijít na to, jak ho načít a rozmotat,
předtím jsem měl takový ruský, kde nebyl papír na středové roli, ale volně natrhané ústřižky voskovaného papíru, víc nic.
Poraďte mi prosím jak se vytřít.
Předem Děkuji za rady.
  • 5

#5 Golfista

Golfista

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 584 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 23 listopad 2013 - 16:44:41

Flexamane, mě už tvoje dotazy příjdou podobné tomuto:
Zdravím ve spolek,
koupil jsem toaleťák (27 Kč), jak nový snad nikdy nepoužitý,
ale nemůžu přijít na to, jak ho načít a rozmotat,
předtím jsem měl takový ruský, kde nebyl papír na středové roli, ale volně natrhané ústřižky voskovaného papíru, víc nic.
Poraďte mi prosím jak se vytřít.
Předem Děkuji za rady.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#6 Motorbiker

Motorbiker

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 955 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 184

Publikováno 23 listopad 2013 - 18:30:55

Tak nutno přiznat, že někteří se ze strachu, aby se jim prastarý plast nerozpadl v ruce a skrze vlastní neumětelství, nedostali ani k tomu, jak cívku rozělat. Nicméně je zase potřeba uznat, že když už je to rozdělané, je vidět, jak to správně nastavit.

Na youtube je dost videí, jak správně namotat film, hlavně nic nedělat surově a plastimatku při zavírání přechytit (dát prsty na jinou část víčka) a znovu dotáhnout, aby z ní nic neteklo.
  • 1

#7 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 544 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 88

Publikováno 6 leden 2015 - 22:45:10

No vida, za kolik se da na Aukru vydrazit Plastimatka, a to jeste par dni do konce zbyva: http://aukro.cz/retr...4960032855.html
  • 0

#8 Pavlos

Pavlos

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 duben 2015 - 14:38:35

Aby Plastimatka netekla, tak je potřeba po nalití roztoku a nasazení toho bílýho deklu ten dekl uprostřed jakoby promáčknout. Tím v tanku vznikne mírnej podtlak, kterej se chvílí (asi tak minutu) vyrovnává, takže nemůže týck. No a před každým otočením znovu zmáčknout. (ANI KAPKA).

P.S. Z mojí hlavy to není, tak chytrej nésu P.

• 0

#9 kapros1

kapros1

Nováček

• Předplatitel
  • 494 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 347

Publikováno 2 duben 2015 - 17:13:29

Systém podobný jako u Jobo 1000 ale ten to udrží po celou dobu volání či ustalování bez kapání. Měl jsem dvě Plastimatky (darované) a ani jedna to tu minutu neudržela. A to Jobo provozuji od doby, kdy se u nás objevily a to bude pomalu ke čtyřiceti letům. 

• 0

#10 Karfik

Karfik

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 53

Publikováno 3 duben 2015 - 14:20:08

Já mám plastimatku starší bez bílého těsnění a trošku teče, ale volám nad vanou, tak to zas tak nevadí. Měl jsem půjčenou plastimatku s bílým těsněním a ta netekla vůbec.

• 0

#11 Alibaba

Alibaba

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 3 duben 2015 - 14:28:19

Tak problémy s Plastimatkou, to je evergreen. Pokud nepřestane kapat ani při suchých styčných plochách a promáčknutí víka (což by u neopotřebovaného těsnění mělo stačit), tak kvérdlat nad "něčím" čemu to nevadí... Pokud to stále vadí, je třeba podpořit ekonomiku.

• 1

#12 oteccasu

oteccasu

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 300 příspěvků(y)
Reputace: 458

Publikováno 3 duben 2015 - 14:36:52

Podařilo se mi sehnat ve vojenském výprodeji plastimatku, která nabyla použitá. Ani nekápne. Jest-li jsme si je nezkazili tím, že jsme při skladování měli uzavřené víko. Já jsem dal do víka zavařovačku a neteče. Páč kvalitních nezpuchřelých zavařovaček je málo, tak jsem další zalil silikonovým tmelem na vany a zašrouboval jen tak trochu přes igelit. No a neteče. Je to ale dost pracné.

• 0

#13 Alibaba

Alibaba

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 3 duben 2015 - 14:43:04

..tak ono to původní těsnění je plastové a při přísném nedodržování všech "norem", jaksi nahrává kapání samo o sobě. Silikon nebo guma je určitě lepší.

• 0

#14 PetoG

PetoG

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 127 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 18

Publikováno 8 květen 2017 - 10:39:41

Tak zdravím všetkých. Už dva dni hľadám vhodné vlákno, kam to zavesiť, ale nenašiel som nič na chválenkárstvo, tak to dávam sem. Kdesi som tu už preberal možnosť vyvolať krátky kus 16mm filmu a bol tu uvedený aj návod na úpravu Plastimatky na 16 mm. Nevýhoda tejto úpravy bola v nevratnosti procesu a nutnosti "zničiť" resp obetovať jednu cievku. Veľmi som sa stým nechcel zmieriť, tak som trošku hútal a napadlo mi prerobiť tú cievku na spôsob cievok v ruskej UPB. Takže som si vyrobil z novodurovej trubky vonkajšieho priemeru jeden prstenec o šírke 12mm, ten v smere osi na jednom mieste rozrezal a natiahol na tú časť cievky, ktorá má menší priemer. Pod okrajom jednej časti som pilníkom urobil miesto pre prichytenie filmu. Prstenec je nutné na cievku nasadiť tak, aby miesto pre prichytenie filmu bolo v tej časti cievky, kde sa končí / v tomto prípade začína / závit cievky. Druhú časť cievky nasadím po prichytení filmu opačne ako obyčajne a zaistím poistkou. Pod ňu je potrebné vyrobiť ešte jeden plastový prstenec na vymedzenie vôle asi 1mm. Film tam potom nasadzujem ako do tanku LOMO UPB-1, otáčaním cievky a pridržiavaním filmu otočeného o 90 stupňov na plocho pri okraji hornej cievky. Tak sa vyhnem aj jazýčku na spodnej cievke. Do tanku je možné nasúkať asi 150-160cm 16mm filmu a na spracovanie stačí 130ml roztoku. Ale pre istotu používam 150ml. Kratší kus ako 70cm sa pri troche trpezlivosti dá vtlačiť aj z konca závitu spôsobom obvyklým pre vývojnicu Plastimat.

Pozdravuje Peter Girman.

• 0

#15 PetoG

PetoG

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 127 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)

Publikováno 8 květen 2017 - 10:42:21

Tak zdravím všetkých. Už dva dni hľadám vhodné vlákno, kam to zavesiť, ale nenašiel som nič na chválenkárstvo, tak to dávam sem. Kdesi som tu už preberal možnosť vyvolať krátky kus 16mm filmu a bol tu uvedený aj návod na úpravu Plastimatky na 16 mm. Nevýhoda tejto úpravy bola v nevratnosti procesu a nutnosti "zničiť" resp obetovať jednu cievku. Veľmi som sa stým nechcel zmieriť, tak som trošku hútal a napadlo mi prerobiť tú cievku na spôsob cievok v ruskej UPB. Takže som si vyrobil z novodurovej trubky vonkajšieho priemeru jeden prstenec o šírke 12mm, ten v smere osi na jednom mieste rozrezal a natiahol na tú časť cievky, ktorá má menší priemer. Pod okrajom jednej časti som pilníkom urobil miesto pre prichytenie filmu. Prstenec je nutné na cievku nasadiť tak, aby miesto pre prichytenie filmu bolo v tej časti cievky, kde sa končí / v tomto prípade začína / závit cievky. Druhú časť cievky nasadím po prichytení filmu opačne ako obyčajne a zaistím poistkou. Pod ňu je potrebné vyrobiť ešte jeden plastový prstenec na vymedzenie vôle asi 1mm. Film tam potom nasadzujem ako do tanku LOMO UPB-1, otáčaním cievky a pridržiavaním filmu otočeného o 90 stupňov na plocho pri okraji hornej cievky. Tak sa vyhnem aj jazýčku na spodnej cievke. Do tanku je možné nasúkať asi 150-160cm 16mm filmu a na spracovanie stačí 130ml roztoku. Ale pre istotu používam 150ml. Kratší kus ako 70cm sa pri troche trpezlivosti dá vtlačiť aj z konca závitu spôsobom obvyklým pre vývojnicu Plastimat.

Pozdravuje Peter Girman.

Zabudol som ako sa sem pridávajú fotky, ak mi niekto poradí, tak ich sem dám.

• 0

#16 PetoG

PetoG

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 127 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)

Publikováno 8 květen 2017 - 10:53:03

Pozdravuje Peter Girman.

Přiložený soubor (y)

• 3

#17 jirin_ol

jirin_ol

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 854

Publikováno 1 únor 2018 - 07:11:01

Jestli někdo v práglu hledá do začátku  levnou vývojnici,  tak  pár  jich bylo za  pusu včera  v  hrabáku  v BeFotu. (jejich stav a kompletnost jsem nezkoumal)

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních