Přejít na obsah


Fotka

Vývojnice na 8 mm film

8mm film vývojnice

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
264 odpovědí na toto téma

#1 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 30 listopad 2013 - 14:59:38

Přátelé,

sháním vývojnici na 8 mm film za rozumnou cenu. Neválí se doma někomu z Vás nějaká či nevěděli byste o něčem ?

Díky moc...
  • 1

#2 PAVEL C

PAVEL C

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 30 listopad 2013 - 17:28:22

Nabízím vám prakticky novou, nepoužívanou vývojnici na film šíře 16 mm. Cena 190 Kč.
S pozdravem P.Černík, Velvary u Prahy
V případě zájmu mi napište a pošlu vám fotografii. Mail: p.cernik.foto@centrum,cz
  • 1

#3 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 30 listopad 2013 - 17:32:12

Děkuji za nabídku. Lze uvedenou vývojnici použít i na 8 mm ?
  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 listopad 2013 - 21:53:22

Ak je to Plastimat, tak po úprave určite, ale len 10 metrov, pokiaľ je to ruská UPB, tak bez problému. Západné nepoznam.
  • 0

#5 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 30 listopad 2013 - 22:27:26

No, bylo mi sděleno, že to funguje následujícím způsobem:

"8 mm film má šířku 16 mm. Po osvitnutí z obou stran se vyvolá ve vývojnici 16 mm. Teprve pak se film rozřízne (jednoduchá řezačka se žiletkou) na dva svitky šířky 8 mm."

Je to tak ?
  • 0

#6 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 30 listopad 2013 - 22:46:06

Ano
  • 0

#7 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 30 listopad 2013 - 22:48:23

To jako že přímo 8 mm film neexistuje a používá se vždy 16 mm ?
  • 0

#8 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 30 listopad 2013 - 23:06:41

Ale existuje.Je to super8 v kazetě.Potřebuješ na vyvolání vývojnici UPB pro 15m.Nepsal jsi na co chceš točit.Jestli 2x8mm či DS8,nebo kazetovou S8.
  • 0

#9 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 30 listopad 2013 - 23:13:20

Nechci točit, chci fotit přístrojem Kiev 30. Ale nemám s tímhle typem filmu ještě zkušenosti.
  • 1

#10 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 prosinec 2013 - 09:56:17

A tak, potom ti stačí obyčajná plastimatka s upravenou cievkou na šírku 16mm. Do kazety Kyjeva sa zmestí cca 60cm 16mm filmu a preto s vývojnicou na desať metrov sa ti bude robiť dosť zle, zbytočne veľka cievka. Ale aj tak v tomto prípade by ti lepšie vyhovovala myslím Plastimatka na film 16mm a desať metrov, lebo do nej ide len pol litra vývojky, do UPB na 16mm treba minimálne liter vývojky, a je aj menšia, takže práca s ňou je pohodlnejšia.
  • 0

#11 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 prosinec 2013 - 12:04:49

Ahoj,
pokusil jsem se film vyvolat, vše bylo dobré. Ke konci film vytahuji z tanku a film docela špiní. Tak jsem to vzal ještě vyprat, ale to jsem dělat neměl protože to odstranilo trošku emulzi z okrajů perforace a částečně z obrázků.. jsou tam takové škrábance. Chci se zeptat zda ten film má před tím sušením špinit? Povrch byl takový dost slizký a hodně silný, díky té černotě. Na druhou stranu byl i tak průhledný..
  • 0

#12 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 prosinec 2013 - 12:58:06

O aký film sa jedna?
  • 0

#13 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 1 prosinec 2013 - 14:13:53

A tak, potom ti stačí obyčajná plastimatka s upravenou cievkou na šírku 16mm. Do kazety Kyjeva sa zmestí cca 60cm 16mm filmu a preto s vývojnicou na desať metrov sa ti bude robiť dosť zle, zbytočne veľka cievka. Ale aj tak v tomto prípade by ti lepšie vyhovovala myslím Plastimatka na film 16mm a desať metrov, lebo do nej ide len pol litra vývojky, do UPB na 16mm treba minimálne liter vývojky, a je aj menšia, takže práca s ňou je pohodlnejšia.


Díky za info. Ta Plastimatka na film 16mm film se mi jeví až tak nejlíp.
  • 1

#14 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 prosinec 2013 - 14:53:58

O aký film sa jedna?

Nový Fomapan R 100
  • 0

#15 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 prosinec 2013 - 21:22:27

GEO
A v čom si to vyvolával? Ja som Fomu R100 robil posledne pred cca 10 rokmi a nič podobné som nepozoroval. Ako vývojku som použil Fomu LQR myslím. Proste takú, ako je aj v tej sade a ostatné lázne som si vážil z chémie, a bolo to OK.

Darksome
určite stačí, naraz môžeš vyvolať cca 1,7 metra filmu, čo je náplň zhruba troch kaziet z Kyjeva 30 a asi 150? obrázkov, čo je myslím si haja-jaj! A na vyvolanie ti stačí cca 1,5dl lázni.
  • 0

#16 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 prosinec 2013 - 21:49:14

GEO
A v čom si to vyvolával? Ja som Fomu R100 robil posledne pred cca 10 rokmi a nič podobné som nepozoroval. Ako vývojku som použil Fomu LQR myslím. Proste takú, ako je aj v tej sade a ostatné lázne som si vážil z chémie, a bolo to OK.


Ve Fomasetu na tu čb inverzi. Postupoval jsem podle návodu MBCorpa, ale už je nějaký čas starý http://8mm.wz.cz/vyvolani.htm .. přesně jsem dodržoval ty teploty a časy. Ale když koukám na návod od Reda, tak tam má to praní celkem v krátkých časech. Vložený obrázek
  • 0

#17 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 1 prosinec 2013 - 22:37:32

pokud si dodržel teplotu a časy,tak bych si tipnul,že to je tím manganstanovým běličem.
  • 0

#18 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 1 prosinec 2013 - 22:39:31

oprava:manganistanovým
  • 0

#19 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 prosinec 2013 - 09:16:02

Pranie tomu určite nepoškodilo, to by som dokonca nedoporučoval skracovať kvôli životnosti filmu. To odlupovanie emulzie môže mať na svedomí manganistanová lázeň. Tu ale nemôžem slúžiť, nakoľko som ju nikdy v živote nepoužíval. Vždy som používal len Dvojchroman draselný aj na tieto nové filmy.
  • 0

#20 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 prosinec 2013 - 16:39:04

Pranie tomu určite nepoškodilo, to by som dokonca nedoporučoval skracovať kvôli životnosti filmu. To odlupovanie emulzie môže mať na svedomí manganistanová lázeň. Tu ale nemôžem slúžiť, nakoľko som ju nikdy v živote nepoužíval. Vždy som používal len Dvojchroman draselný aj na tieto nové filmy.

Co mohu tak srovnat... tak první volání dopadlo celkem nejlépe, tolik to nemazalo a emulze zůstala držet. Náznaky porušení tam byly, ale ne tak veliké. Zatím to vidím na dobu působení toho manganistanu. jestli nedělám chybu, že odpočítávám čas až po plném nalití chemie do tanku, zda by to nemělo být spíše od zahájení.
  • 0

#21 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 prosinec 2013 - 02:48:00

Ja to riešim tiež tak, že nalejem celu náplň, a až potom zapnem stopky. Povedal by som to asi takto, u inverzie je najdôležitejšie presne dodržať teplotu a čas prvej vývojky, u ostatných lázni radšej menší presah času, nevadí, samozrejme u prania tak isto. Skús si urobiť inverziu z dvojchromanu a uvidíš, či ti to bude blbnúť. Podľa mňa nie, ak áno, tak potom je niekde inde pes zakopaný.
  • 0

#22 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 prosinec 2013 - 21:45:43

Do toho dvojchromanu se mi zatím moc nechce.. Ještě mě napadá, jestli tomu filmu nevadí, když po první vývojce peru na 20 stupňů a když peru po běliči dávám cca 24-25 stupňů. Jestli to není moc šokový skok
  • 0

#23 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 3 prosinec 2013 - 22:46:12

no a už jsme doma.To víš,těch 25 st.je dost.Manganistan je prevít,ten tu emulzi změkčuje.Během procesu je film náchylný na poškrábání a ta teplota se má držet,jak doporučuje výrobce. Bělič s DD,tak tam jsem tento problém nikdy neměl.Ten tu emulzi utvrzuje.
  • 1

#24 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 prosinec 2013 - 02:06:31

Pracia voda by mala mať rovnakú teplotu ako lázeň, alebo nepatrne nižšiu, nikdy nie viac a nikdy nie menej ako 15 stupňov. Fomapan R100 je "pomalý" film, teda teplota vyvolávacích lázni je 20 stupňov, 1 , 2 stupne naviac veľmi nevadia, ak sa upraví čas v prvej vývojke, ale vyššie a s manganistanom by som neišiel. ORWA som vyvolával aj pri 26 stupňoch, v lete, keď sa mi nechcelo ochladzovať lázne, a takýto problém som nepozoroval.
  • 0

#25 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 prosinec 2013 - 13:04:28

Dobře. Já se jen obával, aby film nebyl flekatý. Na jednom mám hnědé flíčky. Tak nevím zda je to nedostatečnou lázní běliče nebo špatně vyprané. Pročítal jsem si zde komplet diskuzi vyvolávání super 8, ale jak se to průběžně hromadí, tak to časem bývá méně přehledné. Tak se omlouvám, že jsem to prsknul sem.
  • 0

#26 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 prosinec 2013 - 13:38:02

Tie hnedé fliačky by mohli byť spôsobené nedostatočným vypraním po inverzii, opraviť sa to žiaľ nedá. Preto ja stále upozorňujem, že intenzívne pranie filmu medzi jednotlivými lázňami procesu je veľmi dôležité a oblbovať to nemá zmysel a určite sa to vypomstí.
  • 0

#27 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 prosinec 2013 - 12:39:50

Náhodou se úplně tmavý film nedá spravit že. Proti světlu není téměř nic vidět,
jen halogenka promítačky to prosvítí, ale jen do 20ti centimetrů od plochy. Exponování bylo správné.
  • 0

#28 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 18 prosinec 2013 - 13:24:48

Náhodou se úplně tmavý film nedá spravit že. Proti světlu není téměř nic vidět,
jen halogenka promítačky to prosvítí, ale jen do 20ti centimetrů od plochy. Exponování bylo správné.

Nebylo.
  • 0

#29 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 18 prosinec 2013 - 18:10:42

Náhodou se úplně tmavý film nedá spravit že. Proti světlu není téměř nic vidět,
jen halogenka promítačky to prosvítí, ale jen do 20ti centimetrů od plochy. Exponování bylo správné.


Skús zosvetliť film v 2% lázni manganistanu. Namoč film do čistej vody na cca desať minút a potom ho prenes do 2% manganistanu na cca minútu, potom to prenes do zosvetľovacej lázne z 20g thiosírau sodného a 2g pyrosiričitanu sodného, až kým nezmizne hnedý nádych. Môžeš použiť aj klasický kyslý ustaľovač zriedený 1:10, a potom film dôkladne vyper. Postup môžeš opakovať, len pozor, proces prebieha aj po vytiahnuti filmu z manganistanu, takže radšej kratšie a niekoľko krát opakovať.
Musíš si však uvedomiť, že výsledok nebude nikdy taký ako dobre vyvolaný a exponovaný film, Keď sú tam však nejaké dôležité zábery, tak za pokus to stojí. Hlavne opatrnosť pri manipulácii s filmom, nakoľko manganistan neutvrdzuje emulznu vrstvu, ako dvojchroman, a veľmi ľahko sa môže poškodiť.
  • 0

#30 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 prosinec 2013 - 20:30:28


Náhodou se úplně tmavý film nedá spravit že. Proti světlu není téměř nic vidět,
jen halogenka promítačky to prosvítí, ale jen do 20ti centimetrů od plochy. Exponování bylo správné.


Skús zosvetliť film v 2% lázni manganistanu. Namoč film do čistej vody na cca desať minút a potom ho prenes do 2% manganistanu na cca minútu, potom to prenes do zosvetľovacej lázne z 20g thiosírau sodného a 2g pyrosiričitanu sodného, až kým nezmizne hnedý nádych. Môžeš použiť aj klasický kyslý ustaľovač zriedený 1:10, a potom film dôkladne vyper. Postup môžeš opakovať, len pozor, proces prebieha aj po vytiahnuti filmu z manganistanu, takže radšej kratšie a niekoľko krát opakovať.
Musíš si však uvedomiť, že výsledok nebude nikdy taký ako dobre vyvolaný a exponovaný film, Keď sú tam však nejaké dôležité zábery, tak za pokus to stojí. Hlavne opatrnosť pri manipulácii s filmom, nakoľko manganistan neutvrdzuje emulznu vrstvu, ako dvojchroman, a veľmi ľahko sa môže poškodiť.

To by bylo fajn pokud by to takhle šlo. Film by byl jinak v podstatě k ničemu. Chtěl bych ho promítat z větší vzdálenosti než z pár cm... Záběrů mám dost. tak to mohu na kouscích vyzkoušet, rozhodně není co ztratit.
  • 0

#31 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 prosinec 2013 - 10:36:25

Ešte som zabudol povedať, že pre zrýchlenie procesu je možné pridať k manganistanu 1ml kyseliny sírovej koncentrovanej, alebo radšej 3ml akumulátorovej z drogérky a ustaľovač môžeš použiť aj neriedený. Ale v prípade použitia kyseliny by som neriskoval a lázeň po použití vylial a urobil si novú, neverím totiž na životnosť manganistanu s kyselinou dlhšiu ako hodinu, ale možno sa mýlim. Lázeň je tak lacná, že tu nie je čo váhať.
  • 0

#32 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 listopad 2014 - 18:47:59

Ešte som zabudol povedať, že pre zrýchlenie procesu je možné pridať k manganistanu 1ml kyseliny sírovej koncentrovanej, alebo radšej 3ml akumulátorovej z drogérky a ustaľovač môžeš použiť aj neriedený. Ale v prípade použitia kyseliny by som neriskoval a lázeň po použití vylial a urobil si novú, neverím totiž na životnosť manganistanu s kyselinou dlhšiu ako hodinu, ale možno sa mýlim. Lázeň je tak lacná, že tu nie je čo váhať.

Achjo, achjo:-D

Dneska jsem to zkusil. No měl jsem postupovat opatrněji a po kouskách zkoušet. Ale to ne dal jsem tam celých 15 metrů a sebralo to celý obraz. Druhý pokus vypadá lépe. Film lze o něco více prosvítit a je to viditelnější proti světlu. Takže to chce opravdu máchat v manganistanu pár vteřin.


  • 0

#33 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 listopad 2014 - 19:36:19

Dalo by sa to ešte spomaliť a použiť len 1% manganistan bez kyseliny. Alebo potom sa dá ešte použiť Farmerov zoslabovač zložený zo 100g thiosíranu a 5-10g Hexakyanoželezitanu draselného (červená krvná soľ). Pozor, táto lázeň ma životnosť len hodinu, po zoslabení je potrebné film veľmi dôkladne vyprať aspoň pol hodiny.


  • 0

#34 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 listopad 2014 - 12:07:46

Jo je to sice trošičku lepší. Dá se to použít na promítání, ale na digitál to není. 

Možná bylo také chybou, že jsem to tam nalil hned, takže byl manganistan ještě v plné síle.


  • 0

#35 borca

borca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 listopad 2014 - 19:25:03

Mám na prodej 2 ks vývojnic LOMO, už se tomu nebudu věnovat (bohužel), takže pokud někdo má zájem, rád poskytnu.

Můj mail je :boruvka@dvk.cz.


  • 0

#36 Jck

Jck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
  • LocationÚnětice
Reputace: 4

Publikováno 12 listopad 2014 - 18:21:31

Mám na prodej 2 ks vývojnic LOMO, už se tomu nebudu věnovat (bohužel), takže pokud někdo má zájem, rád poskytnu.

Můj mail je :boruvka@dvk.cz.

 

Ahoj, zájem by byl...

jsou to na 10 nebo 15 metrů?

jedno nebo dvoupatrový?

v dobrým stavu?

 

nechtěl jsem rovnou přes mail, počítám že by to zajímalo všechny tady,

včetně teda případný ceny..

díky


  • 0

#37 borca

borca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2014 - 23:29:25

Tak tedy : Je to typ LOMO UPB-1A na 15 metrů.

Možnosti :  1x8 mm

                  1x16 mm

                  1x35 mm

                  2x8 mm

                  2x16 mm

                  1x8 mm + 1x16 mm

 

Vývpojnice jsou v dobrém stavu, ale pro jistotu zkontroluji kolmost čel (navinu na cívku filmy).

Mám k nim originální ruský návod - viz přiložené foto.

Cena by byla 300 kč za jednu.

 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#38 Jck

Jck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
  • LocationÚnětice
Reputace: 4

Publikováno 23 listopad 2014 - 12:08:16

Tak tedy : Je to typ LOMO UPB-1A na 15 metrů.

Možnosti :  1x8 mm

                  1x16 mm

                  1x35 mm

                  2x8 mm

                  2x16 mm

                  1x8 mm + 1x16 mm

 

Vývpojnice jsou v dobrém stavu, ale pro jistotu zkontroluji kolmost čel (navinu na cívku filmy).

Mám k nim originální ruský návod - viz přiložené foto.

Cena by byla 300 kč za jednu.

 

tak fajn, 15m bych vzal, obě... těch není nikdy dost.

těším se až se dostanu na 360 vyvolanejch metrů za noc :)

kde by byly k dostání?


  • 0

#39 borca

borca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2014 - 21:22:32

Jsem ze Dvora Králové nad Labem.


  • 0

#40 Jck

Jck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
  • LocationÚnětice
Reputace: 4

Publikováno 25 listopad 2014 - 13:30:54

Jsem ze Dvora Králové nad Labem.

ok. více mailem...


  • 0

#41 kuk

kuk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 25 prosinec 2014 - 20:06:18

Kdyby se ještě někdo zbavoval vývojnice LOMO UPB-1A tak bych měl zájem. Toto bude asi jediný řešení pokud si to chci zkusit vyvolat sám.

Ještě jsem někde viděl samo-doma vývojnici z velký novodurový trubky, ale tam se zase spotřebuje zbytečně moc chemie.


  • 0

#42 kuk

kuk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 25 prosinec 2014 - 20:43:36

Samo-doma vývojnice z PVC trubky a z plechovky na film

http://www.peaceman....processing-tank

http://www.chrisgavi...k-for-cine.html


  • 0

#43 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 30 leden 2015 - 01:04:55

Nemůžu si pomoct, ale ani po hodině usilovného bádání jsem nepřišel na to, jak do Plastimatky na 16mm film ten 16mm film dostat. 

Nikde to nemá žádný začátek, kterým bych ho tam začal nastrkovat, jako je tomu u vývojnic na kinofilm či svitek.


  • 0

#44 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 leden 2015 - 17:10:08

Darksome, u tejto vývojnice sa postupuje opačne. Na jadro prichytiš film, našrubuješ hornú cievku a otáčaním cievky ten film do cievky dostaneš. Treba si to vyskúšať nasucho z nejakým kusom filmu, a až potom isť naostro. Samozrejme naostro musíš isť v úplnej tme.


  • 0

#45 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 2 únor 2015 - 22:23:04

Kdyby někdo sháněl vývojnici na 16 a 8 mm, náhodou jsem spatřil na Aukru toto: http://aukro.cz/vyvo...5044246937.html


  • 0

#46 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 2 únor 2015 - 23:15:39

Přihazuji na to už :) Tak pokud mi to někdo vyfouknete, tak se budete prát se mnou :D


  • 0

#47 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 5 únor 2015 - 22:39:35

Jenom asi pro zajimavost, nebo kdyby snad nekdo chtel vyvolavat i ostatnim, tady je nejakej sovetskej stroj asi na... no proste na vic filmu:

 

http://www.ebay.com/...l-/321646801379

 

:shock: 


  • 0

#48 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 únor 2015 - 07:47:33

Poznám to z obrázkov, videnia, ale 1100 dolárov?, tak teda to už je pálka, hm, zlatokopi ešte nevymreli.


  • 0

#49 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 6 únor 2015 - 08:29:36

Přihazuji na to už :) Tak pokud mi to někdo vyfouknete, tak se budete prát se mnou :D


Koukam ze se cena prehoupla uz do ctyrcifernych cisel, to je teda sila! Necekal bych, ze jsou tyhle vyvojnice tak vzacne. No ale filmar nejsem, jenom z povzdali sleduji...
  • 0

#50 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 6 únor 2015 - 14:14:43

Polaci a ukrajinci to nabizeji na ebay za x tisic :-/ od toho se pravdepodobne bude odvijet dosazena cena na aukru...


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:8mm film, vývojnice

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních