Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak opravit cokoliv sloužícího k pořízení fotografie - rady a nápady od šikulů či přímo profíků


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
132 odpovědí na toto téma

#51 Nicole

Nicole

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 14 April 2020 - 07:53:59

Existuje aj toto - vyzerá to celkom profi a presné, trochu možno odradí cena cca 30 eur za to čidlo, aplikácia je zadarmo... Ale ak by sa zložili viacerí temnokomorníci, nebolo by to až také hrozné.

https://www.filmomat.eu/photoplug

Byl jsi rychlejší :D To čidlo prý není potřeba, už nevím kde jsem to četla, ale zkusím to dohledat.


  • 0

#52 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 14 April 2020 - 08:06:43

 

Zkoušel někdo z vás pomoci záznamníku zvuku s grafickým ukazatelem měřit čas závěrky?

Mám na mobilu jednu apku která umí i grafický záznam stopy tak mě napadlo že bych zkusil změřit čas rychlosti závěrky. Samozřejmě s předsklopením zrcadla.

Možná to někdo z vás zkoušel jinak...s jinou apkou...jednodušeji?

Je na to přímo speciální aplikace pro Android, četla jsem o tom nedávno na nějakém zahraničním fóru, ale nezkoušela jsem ji (zatím). https://play.google...._speed&hl=en_US

 

To som napísal príspevok predtým - len na to treba zakúpiť svetlocitlivé čidlo za cca 30 eur. Predáva ho v EU nemecký fotoimpex...


  • 0

#53 Nicole

Nicole

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 14 April 2020 - 08:56:10

 

 

Zkoušel někdo z vás pomoci záznamníku zvuku s grafickým ukazatelem měřit čas závěrky?

Mám na mobilu jednu apku která umí i grafický záznam stopy tak mě napadlo že bych zkusil změřit čas rychlosti závěrky. Samozřejmě s předsklopením zrcadla.

Možná to někdo z vás zkoušel jinak...s jinou apkou...jednodušeji?

Je na to přímo speciální aplikace pro Android, četla jsem o tom nedávno na nějakém zahraničním fóru, ale nezkoušela jsem ji (zatím). https://play.google...._speed&hl=en_US

 

To som napísal príspevok predtým - len na to treba zakúpiť svetlocitlivé čidlo za cca 30 eur. Predáva ho v EU nemecký fotoimpex...

 

Je tam psáno, že časy delší než 1/30 s to změří i bez čidla, podle zvuku. To čidlo nemůže být těžké vyrobit, 30 € by za to dal leda někdo kdo neví co s penězi.


  • 0

#54 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 14 April 2020 - 09:03:49

Taky zde : 

http://www.temnakomo...ky/#entry437545


  • 0

#55 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 14 April 2020 - 11:37:11

Co jsem před lety měřil, tak mechanický závěrky extra přesný nejsou, elektronicky řízený sedí. Po zralé úvaze si tím, stejně jako Keko, hlavu nelámu.

Ono se z nějakých 20% času nestříií :-)


  • 0

#56 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 14 April 2020 - 12:14:28

 

 

 

Zkoušel někdo z vás pomoci záznamníku zvuku s grafickým ukazatelem měřit čas závěrky?

Mám na mobilu jednu apku která umí i grafický záznam stopy tak mě napadlo že bych zkusil změřit čas rychlosti závěrky. Samozřejmě s předsklopením zrcadla.

Možná to někdo z vás zkoušel jinak...s jinou apkou...jednodušeji?

Je na to přímo speciální aplikace pro Android, četla jsem o tom nedávno na nějakém zahraničním fóru, ale nezkoušela jsem ji (zatím). https://play.google...._speed&hl=en_US

 

To som napísal príspevok predtým - len na to treba zakúpiť svetlocitlivé čidlo za cca 30 eur. Predáva ho v EU nemecký fotoimpex...

 

Je tam psáno, že časy delší než 1/30 s to změří i bez čidla, podle zvuku. To čidlo nemůže být těžké vyrobit, 30 € by za to dal leda někdo kdo neví co s penězi.

 

Vsadim pivo, že to čidlo je buď fotodioda, nebo fototranzistor s odporem, korunový záležitosti.


  • 0

#57 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 14 April 2020 - 14:02:41

Čidlo je fototranzistor BPX38 + rezistor 4,7kOhm. Fototranzistor podle mě vyhoví každý širokospektrální. Zapojení viz. 

 

photoplug.jpg

 

Konektor je 4pin. Chtít za tohle 30EUR je chucpe.


  • 1

#58 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 14 April 2020 - 17:52:09

Neviem ako vy, ale ja za pracu dostavam zaplatene. A viete kolko stoji xcode rocna licencia a  moznost dostat aplikaciu to Apple appstoru ? 


  • 0

#59 barney

barney

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 April 2020 - 20:32:46

Pozdravy všem, potřebuji vlepit tři malé kovové šroubečky do kusu plastu. Ty šroubečky už pěkně vykotlaly závity v plastu, takže tam nedrží. Celý čudl se otáčí, takže tam nějaké síly na šroubky působí, otáčí se proti pérku, čili ztuha.

Čím tam vlepit ty šroubky a jak?


  • 0

#60 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 14 April 2020 - 21:54:51

Neviem ako vy, ale ja za pracu dostavam zaplatene. A viete kolko stoji xcode rocna licencia a  moznost dostat aplikaciu to Apple appstoru ? 

Taky mi za práci platí. Nakolik ta licence příjde ?

Ale debata nebyl o tom jak prodat aplikaci, ale o tom jak změřit závěrku. A na to stačí součástky za pár korun a cokoli, co lze použít jako stopky. Arduino určitě bude mít něco na měření času. 


  • 1

#61 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 14 April 2020 - 22:23:33

 

Neviem ako vy, ale ja za pracu dostavam zaplatene. A viete kolko stoji xcode rocna licencia a  moznost dostat aplikaciu to Apple appstoru ? 

Taky mi za práci platí. Nakolik ta licence příjde ?

Ale debata nebyl o tom jak prodat aplikaci, ale o tom jak změřit závěrku. A na to stačí součástky za pár korun a cokoli, co lze použít jako stopky. Arduino určitě bude mít něco na měření času. 

 

Ale ved ano, samozrejme. Reagujem len na to ze ked niekto vyroby zariadenie a aplikaciu na meranie, tak za to chce dostat aj zaplatene. Aj na to arduino nieco ma, ale svet div sa ..Aj to arduino nieco stoji. Takze ak chces merat asi to bude nieco stat.. Alebo sa na to vykaslat a ak to naozaj nieje velky problem pri exponovani neriesit, film to poberie. Ak to chces riesit tak sup servis ;)


  • 0

#62 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 14 April 2020 - 22:57:55

 

 

Neviem ako vy, ale ja za pracu dostavam zaplatene. A viete kolko stoji xcode rocna licencia a  moznost dostat aplikaciu to Apple appstoru ? 

Taky mi za práci platí. Nakolik ta licence příjde ?

Ale debata nebyl o tom jak prodat aplikaci, ale o tom jak změřit závěrku. A na to stačí součástky za pár korun a cokoli, co lze použít jako stopky. Arduino určitě bude mít něco na měření času. 

 

Ale ved ano, samozrejme. Reagujem len na to ze ked niekto vyroby zariadenie a aplikaciu na meranie, tak za to chce dostat aj zaplatene. Aj na to arduino nieco ma, ale svet div sa ..Aj to arduino nieco stoji. Takze ak chces merat asi to bude nieco stat.. Alebo sa na to vykaslat a ak to naozaj nieje velky problem pri exponovani neriesit, film to poberie. Ak to chces riesit tak sup servis ;)

 

Osobně si myslím, že není třeba se babrat v tom, o kolik procent mi závěrka ujíždí. Pro potřeby uživatele je to nepodstatný, pro opraváře závěrek důležitý měřák. 

Na přesnější měření by to chtělo doladit tvarovač, ale žádná raketová věda.

Ta licence je jen paušál, nebo paušál plus procenta z prodeje ? Zatím jsem se o to nezajímal, jen jsem zvědavej :-)


  • 0

#63 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 15 April 2020 - 08:40:52

samozrejme to platis rocne a aj nieco z ceny aplikacie. ale to si dohladas na webe :)

 

pre kutilov https://emulsive.org...4il1wmyLpvWqCWk


  • 0

#64 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 April 2020 - 10:02:14

Dík.

Ten arduino vehement je drsnej, zvlášť lepicí páska ve filmový dráze. No, zatím mi fototrazistor a osciloskop mi přijde jednodušší. A kdo nemá oscik, ať si tam dá zvukovku :-)


  • 0

#65 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 15 April 2020 - 10:43:04

mna by zaujimalo co urobis, ked zistis ze 1/200 ide 1/129.


  • 0

#66 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 15 April 2020 - 10:47:52

mna by zaujimalo co urobis, ked zistis ze 1/200 ide 1/129.

... rozpadne sa mi svet, ako ho poznam. :shock: :shock: :shock:

 

 

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


  • 0

#67 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 15 April 2020 - 11:01:54

 

mna by zaujimalo co urobis, ked zistis ze 1/200 ide 1/129.

... rozpadne sa mi svet, ako ho poznam. :shock: :shock: :shock:

 

 

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Mal som tam napisane 1/200 "je" 1/129. Potom som si povedal, ze to prepisem na "ide" aby sa tu nevyskytol niekto kto sa toho hned chyti :-P


  • 0

#68 otecinternetu

otecinternetu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 3 May 2020 - 12:40:22

Využil jsem karantény k opravě fotoaparátu AGFA Optima 1535 (takový malý dálkoměr v braunovském designu s nádherně velkým hledáčkem). Původní poruchu (vypadlý šroubek kalibrace dálkoměru) jsem sice opravil, ale teď zase nefunguje expozimetr, respektive závěrka pořád cvaká jedním časem.

 

Na tohle už si netroufnu, netušíte prosím kam to nejlépe dát opravit? Do Škody nebo jinam?


  • 0

#69 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 31 July 2020 - 20:02:40

Kolegovia,
ako sa zmeria/odhadne závit?
Je to na popruhové očko z ruského Horizontu, jedno mi chýba (a je tam krásna diera takže ju v prvom rade chcem zakryť, o pútko až tak nejde). Dakde by som pohľadal, len ani neviem či CCCP nemalo vlastné normy.

Mal som síce dáke základy strojariny, ale dávno a zrovna takéto praktické veci nie (zato sme rátali prútové sústavy).

Přiložený soubor (y)


  • 0

#70 patriot

patriot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 109 příspěvků(y)
Reputace: -7

Publikováno 1 August 2020 - 07:29:46

závitová měrka


  • 0

#71 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 1 August 2020 - 11:52:54

Vďaka, toto vidím prvý raz.
Niečo takéto?

https://naradie-tool...1662580117.html

Len či je to metrický závit :)
  • 0

#72 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 1 August 2020 - 12:11:12

Vďaka, toto vidím prvý raz.
Niečo takéto?

https://naradie-tool...1662580117.html

Len či je to metrický závit :)

Citaj s porozumenim:
"LIMIT Závitové mierky metrické 0,25-6 na meranie stúpania závitov skrutiek"


 


  • 0

#73 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 1 August 2020 - 12:17:08

Čítam.
Skôr ma zaujíma, či na Horizonte sú použité metrické závity? Čiže či s tou mierkou vôbec zmeriam.
  • 0

#74 patriot

patriot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 109 příspěvků(y)
Reputace: -7

Publikováno 1 August 2020 - 13:12:32

důležité je stoupání, dále profil zubu(měrka pěkně zapadne), průměr snad netřeba zmiňovat, pak požít vhodné závitové očko, pokud takové neseženeme, svěříme práci majiteli soustruhu


  • 0

#75 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 1 August 2020 - 16:16:29

Patriot, dík, už sa začínam chytať.
  • 0

#76 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 August 2020 - 19:23:28

já si takhle naběhl s nádobou na party plyn na nafukovací balonky, origo je dělaná beznadějně na jedno použití, přes ventil ji nelze plnit a já ji potřeboval na dvoře do sestavy ke kompresoru

tak ohřát, vyšroubovat zalepený ventil, ale ouha na nádobě jsoucí závit nelze sehnat, mají to schválně, pomůže jen soustružník

nakonec jsem ten ventil chirurgicky řízl flexou a ejhe v něm byl schovaný jeden palcový závit, kde jsem se chytil! a šlo to to i bez odborníka, to byla velká euforie to vítězství nad italskými pacholky, ventil šel zpátky do tělesa nádoby a do něj palcový hadičník 1/4 a už tlakuju o 107


  • 0

#77 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 1 August 2020 - 23:08:41

Čítam.
Skôr ma zaujíma, či na Horizonte sú použité metrické závity? Čiže či s tou mierkou vôbec zmeriam.

Ahá, ja ťuňťo :)


  • 0

#78 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 5 October 2020 - 19:54:49

Má někdo s kolegů zkušenosti s expozimetry u starších Nikonů? Nehýbe se mi ručička u FG20...
V A režimu foťák pracuje korektně...jen ten ukazatel ochable setrvává mezi časy 2 a 4.
Taky se mi nějak z anglického manuálu nedaří vyčíst co znamená na voliči rychlosti závěrky M90....a do třetice abych to tak shrnul netuším jak funguje to tlačítko v manuálu označeného jako korekce expozice :)
Děkuji velice kolegové za vaše znalé rady...postřehy a zkušenosti ;)
  • 0

#79 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 212 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 8 October 2020 - 06:27:57

M90 označuje rýchlosť uzávierky (1/90s), ktorá na elektronickom aparáte funguje mechanicky (teda aj keď ti dojdú baterky, alebo je iný problém s elektronikou). Tlačidlo korekcie expozície, pokiaľ si dobre spomínam, záber preexponuje o jednu stopku (alebo jeden a pol stopky?), keď chceš fotiť do protisvetla / na snehu / a pod.

 

S tou ihlou expozimetra nepomôžem, ale to skôr vyzerá že by chcel Nikon ísť do servisu.


  • 0

#80 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 8 October 2020 - 13:43:09

Ono byt tam M125 nebo M60 tak bych se asi ani neptal ale s 1/90 casem jsem se jeste nesetkal ;)

To korekcni tlacitko expozice je zahadou i dle manualu....nejsem schopen z nej vycist jak funguje....jakou hodnotu a o kolik meni.

Servis se mi moc resit nechce....preci jen dal jsem za tu spise hracku a fotak na prvni osahani pro mladeho cca 400kc. Navic mam externi expozimetr...kdyby uz s tim doslo na nejake vaznejsi foceni :) na druhou stranu kdyby to byla drobna oprava v radu stokorun sel bych do toho....preci jen mam radsi foto veci v poradku ;)

V kazdem pripade diky moc za pomoc ;)


  • 0

#81 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 18 October 2020 - 15:40:18

Nemáte někdo odkaz na nějaký e-shop či prodejce, kde by se dal koupit set na přetěsnění 120 kazet na Mamiya RZ 67? Nedávno jsem tu někde viděl link na prodejce co ma sadu na RB....RZ jsem nenašel. Díky.
  • 0

#82 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 18 October 2020 - 16:31:43

Zkus http://aki-asahi.com...-seal/index.php
Ebay je plny nabidek materialu pro light seal, kdybys neporidil. Musel by sis to sam nastrihat.
  • 0

#83 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 18 October 2020 - 16:32:36

Promin ty hledas opacne na RZ. Nejak jsem to pri hledani zapomnel
  • 0

#84 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 18 October 2020 - 17:33:53

Jo to je přesně ten RBčkový co tu už byl :)
Já hledám přesně to samé, ale na RZ ;)
  • 0

#85 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 28 October 2020 - 18:25:13

Dámy a pánové, pěkně jsem si naběhl.

Kamarád měl doma krásný pentax spotmatic po nějakém slovutném fotografovi. Že mi ho půjčí. Nádherná mašinka, krásně ohmataná, bylo vidět, že pán si nepotrpěl na pózu, všechno mu asi muselo fungovat, ale jestli tam ná provázek, nebo něco origo... to mu bylo fuk. Skla nádherně udržovaná, čisťounká, žádné takové nemám. :)

Založil jsem film, čtyři obrázky paráda, pátý se nezavřelo zrcátko a zvuku taky něco chybělo.

Závěrka je (asi) látková, štěrbinová, druhá lamela se kousla v kolejničce a nechtěla zpět. Pomalinku jsem ji dotlačil do výchozí polohy, zrcátko spadlo.

 

Nevíte, kdo by mi tu závěrku opravil? Nechci to kamarádovi vracet v tomto havarijním stavu.

 

Děkuji mnohokráte za radu vedoucí k opravě.

Míra


  • 0

#86 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 29 October 2020 - 00:39:09

Ajaj, když se to sere, tak i hajzlik spadne :-(


  • 0

#87 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 29 October 2020 - 09:10:29

Ukecet pana Doležala, jinak to nevidím...


  • 0

#88 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 29 October 2020 - 09:28:01

zkusili jste oslovit  pana Vítka z Terezína?   Nedávno jeden náš zdejší kolega mu na servis  dával  dva pentaxy K1000 na servis závěrek a  jak mi  sděloval telefonicky,  šlapou jak švýcarské hodinky. 

na netu hledejte kontakt na  fotoservis-vitek.sluzby tečka cz


  • 1

#89 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 29 October 2020 - 09:29:06

A co by kamarád čekal od foťáku vyráběného mezi roky 1964-1976? Vždyť je to staré >40let. Možná levněji než servis (pokud to vůbec u nás někdo dělá) vyjde sehnat jiný co ještě funguje.


  • 0

#90 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 29 October 2020 - 11:29:07

Děkuji všem za rady.
Mira
  • 0

#91 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 2 November 2020 - 19:15:03

Ahoj. Potřeboval bych zrcátko do Rolleiflexe 620 starý standart. Máte někdo zkušenosti s vlastní výrobou? Myslel jsem že koupím nějaké kosmetické zrcátko a doma to nějak zkusím říznout. Amíci nemají a číňani mi vrátily peníze s tím, že do ČR teď prý neposílají. Nějaká rada nebo nápad? 


  • 0

#92 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 2 November 2020 - 19:42:58

Marty1107 na ebay, z US.
Rezne čokoľvek.
  • 0

#93 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 2 November 2020 - 19:43:56

Tu?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#94 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 2 November 2020 - 20:33:10

No to jsem koupil a odpověď byla taková:

 

 Dobrý den, v současné době naše pošta nemůže odesílat zboží do České republiky s nákladem 7,50 USD

. Náklady na dopravu jsou příliš vysoké (13,8 USD), omlouváme se, transakci můžeme zrušit pouze.


  • 0

#95 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 2 November 2020 - 20:43:57

A napísal si, že vyššie náklady na dopravu ti nevadia?

Marty je fajn chlapík, bez problémov som sa s ním dohadoval. I keď, bohvie čo sa teraz za oceánom deje, že.
  • 0

#96 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 2 November 2020 - 20:44:52

P.s. vyslovene mi písal, že rád pošle aj viac zrkadiel za tú cenu, nech sa vyzbieram s kamarátmi.
  • 0

#97 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 2 November 2020 - 20:59:20

No já jsem mu ještě neodpověděl. A to je normální zrcátko? Soudím podle té nálepky že ano. Zkoušel ho někdo vyrobit doma? Ono to původní má napařenou vrstvu nahoře. Přemýšlel jsem nad tím a napadlo mě, že když použiju normální zrcátko bude ta vrstva vlastně o tu tloušťku původního zrcátka (asi 1mm) dál od objektivu. To by šlo elegantně vyřešit 1mm podložkama pod ty dva šroubky co drží horní objektiv.
  • 0

#98 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 2 November 2020 - 21:01:18

A co by kamarád čekal od foťáku vyráběného mezi roky 1964-1976? Vždyť je to staré >40let. Možná levněji než servis (pokud to vůbec u nás někdo dělá) vyjde sehnat jiný co ještě funguje.

Velmi trefná a pravděpodobně fundovaná odpověď. Pokud mi tedy dokážeš sehnat funkční tělo K 1000 za 600-700 Kč/ cena servisu i s poštou/ beru pro jistotu hned dvě!


  • 0

#99 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 4 November 2020 - 19:38:09

Zrcátko do Rolleiflexe mám vyřešené. Našel jsem v Tetě supr kosmetická zrcátka za 40 nebo za 120 Kč. Mají tloušťku 1,2mm a nejsou přilepený v rámečku. Jsou tam jenom volně vsazený. Tak jsem dneska nařezal i přes pár nepovedených několik kousků. Mám i namontováno. Je to rozdíl jako bejk. Ještě mě trochu trápí to, že teď je ta odrazná plocha dál od objektivu o 1,5 mm. Ale zatím to řešit nebudu. Uvidim jestli mě to bude prudit.Navíc tam mám založený film a teď to nemůžu rozebrat. Ale radost veliká ..... to nemohu říct! :) Udělal jsme během oprav i pár obrázků mobilem, ale nemám mašličku (i když zaplaceno mám už dlouho) tak jsme to dal na Rajče. Tady odkaz: calon.rajce.idnes.cz/Rolleiflex/


  • 0

#100 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 4 November 2020 - 19:57:20

Vždy, když balím stativ, překáží drátěná spoušt., někdy i spadne a v brašně se tak divně vlní. Uvědomil jsem si, že je svou funkcí vždy svázána se stativem.Takže jsem si opatřil kousek hadičky odpovídajícího průměru, přilepil izolepou k jedné noze stativu a horkovzdušnou pistolí trochu  rozšířil horní konec. drátěnku teď jenom odšroubuju a zasunu do připravené pochvy, přilepené k noze stativu.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních