Přejít na obsah


Fotka

Expozimetr Platin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 00Mira00

00Mira00

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 únor 2014 - 16:22:56

Zdravím, 
na Aukru se objevil jakýsi expozimetr Platin, tak se chci zeptat, jestli někdo neví (poněvadž Google mi nepomohl), zda-li se jedná o CdS, nebo selen. Chci sehnat nějaký expozimetr a chci, aby byl alespoň trochu spolehlivý, ale nemám na rozhazování, takže nějaké nové expozimetry v cenové relaci 2.500 Kč a výše nepřipadají v úvahu. Děkuji

 

P.S.: Za tu cenu to bude, tuším, selen, ale přesto se chci zeptat...


  • 0

#2 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 3 únor 2014 - 17:11:01

Nešetřit na spolehlivém expozimetru se bohatě vyplatí!!!

Do 3.000 Kč se dá v koupit nový Sekonic L-208. Vřele doporučuji na něj našetřit a mít jistotu. Selenový, nota bene nevyzkoušený, bych nebral ani zadarmo (s výjimkou Sekonic L-398).


  • 0

#3 00Mira00

00Mira00

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 únor 2014 - 19:00:49

Děkuji, 

později mám v úmyslu koupit nový, ale pro začátek... Právě proto sháním nějaký CdS expozimetr. Pochopitelně nebudu hned v začátcích fotit v extrémních světelných podmínkách - prostě klasika...  


  • 0

#4 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 únor 2014 - 19:08:56

Samozřejmě nikdo neříká že si musíš koupit nový expozimetr. Mám dva a oba z bazaru - a neměnil bych. Cena se sice i tak pochybuje nad hranicí 1000Kč, ale ono se to docela brzo vrátí v ušetřeném materiálu, nebo alespoň v přesnější expozici -> lepší fotky.


  • 0

#5 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 3 únor 2014 - 20:00:55

Samozřejmě nikdo neříká že si musíš koupit nový expozimetr. Mám dva a oba z bazaru - a neměnil bych. Cena se sice i tak pochybuje nad hranicí 1000Kč, ale ono se to docela brzo vrátí v ušetřeném materiálu, nebo alespoň v přesnější expozici -> lepší fotky.

O stativech se často říká, že až ten třetí v pořadí si konečně člověk koupí pořádnej. O expozimetrech to bude platit asi zrovna tak, ale jak se zdá, zkušenost je nepřenositelná! :-D Kup si aspoň nějakej Lunasix. Já měl kdysi Minoltu Autometer 3. Přesnej, spolehlivej, akorát velká kráva. Špatnej nebyl ani Weimar Lux Cds. Ten seženeš do litru, ale baterka bude problém.


  • 0

#6 00Mira00

00Mira00

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 únor 2014 - 20:17:34

Joo, Nějaký ty Lunasixy nebo Weimer Luxy jsem po bazarech i Aukru viděl, tak zkusím štěstí.


  • 0

#7 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 únor 2014 - 20:17:38

já se trefil už napodruhý. První expozimetr byl Sekonic L308 ale vůbec jsme si nesedli. Pak přišla L408 a mám jí už několik let a spokojenost. A nakonec vloni jsem si pořídil Gossena Digisixe a moc se mi líbí ta kombinace. Není problém ho mít někde po ruce, když mi třeba dojde baterka v L408 a jsem línej hledat jinou, Gossenem jsem schopen ho částečně zastoupit (je to pak odhadologie proti spotu, ale dá se).

 

U stativů je výběr ale mnohem složitější. Se svejma jsem sice taky spokojenej, ale nepřestávám pokukovat po jinejch, s pěknějšíma nohama :).


  • 0

#8 00Mira00

00Mira00

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 únor 2014 - 21:33:58

Ještě se chci zeptat na Sverdlovsk 4. Je to CdS, ale jak je to se spolehlivostí? Samozřejmě se budu ohlížet po 2 výše uvedených...


  • 0

#9 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 3 únor 2014 - 21:38:03

Ještě se chci zeptat na Sverdlovsk 4. Je to CdS, ale jak je to se spolehlivostí? Samozřejmě se budu ohlížet po 2 výše uvedených...

ANO!


  • 0

#10 00Mira00

00Mira00

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 únor 2014 - 21:43:39

Ano, takže je spolehlivý? Omlouvám se za tak blbý dotaz, ale jistota je jistota...


  • 0

#11 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 4 únor 2014 - 08:27:54

Sverdlovsk se počítá ke slušným expozimetrům. Kromě výše zmiňovaných bych tam přidal ještě Leningrad 6.


  • 0

#12 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 4 únor 2014 - 08:50:51

Ne! Mě sverdlovsk 4 jednou velmi vypekl a zmiňovaný leningrad 6 mám taky a smsluplné údaje neukazuje. Možná jsem měl smůlu na špatné kusy a možná jsem rozežranej od japonců, když mi odchylka dvě clony přijde moc. Na černobílém negativním filmu to nemusí vadit, pořád z toho nazvětšuješ slušné fotky, ale na diáky je to průšvih. Takže jedině pokud si je vyzkoušíš za různých podmínek a porovnáš se spolehlivým expozimetrem, pak možná.
  • 0

#13 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 4 únor 2014 - 09:00:00

Ne! Mě sverdlovsk 4 jednou velmi vypekl a zmiňovaný leningrad 6 mám taky a smsluplné údaje neukazuje. Možná jsem měl smůlu na špatné kusy a možná jsem rozežranej od japonců, když mi odchylka dvě clony přijde moc. Na černobílém negativním filmu to nemusí vadit, pořád z toho nazvětšuješ slušné fotky, ale na diáky je to průšvih. Takže jedině pokud si je vyzkoušíš za různých podmínek a porovnáš se spolehlivým expozimetrem, pak možná.

Pokazit se může i japonskej nebo německej přístroj. Jak píšeš, nejlépe to prověřit porovnáním s něčím zaručeně spolehlivým. Sverdlovsk 4 se řadí k solidním přístrojům a je dost oblíbený. Osobně bych ovšem dneska do nákupu na blind bez provnání nešel, sám si expozimetr opravit nebo zkalibrovat nedovedu a nejsem tak bohatej, abych si kupoval levný(podezřelý) věci.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních