Přejít na obsah


Fotka

kinoscaner Reflecta x7: zkušenosti...

scan kinofilm

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Gusto

Gusto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 5

Publikováno 7 únor 2014 - 12:41:06

Dlouhou dobu jsem řešil relativně kvalitní a praktické skenování kinofilmu. I když, jak to tady již jednou padlo, nejlepší "scan" je pozitivní proces, stejně ale je dobré mít i el. verzi snímku... Resp. jsem potřeboval nahradit klasické kontakty.
 
První zkušenost byl stolní Canon700F, docela dobrá mašinka, dalo se manipulovat se strmostí apod. ALE: skenování jednoho rámečku trvalo 7 min :sad:
Pak jsem zkoušel alternativní metody rychlejšího skenování přes hlavu zvětšováku... nebylo to ono.
Zkusil jsem tedy zakoupit skener 35mm Reflecta x7, zkušenost následující:
 
1. rozlišení solidní (výrobce udává 14 mega)
2. manipulace skvělá, rámečky by mohly být bytelnější
3. možnost skenování bez připojení na PC :smile:
4. rychlost: 1 snímekú2-3 s :smile:
5. obrazová kvalita: (i) nedá se manipulovat s kontrastem - ten je přednastavý a naštěstí odpovídá kontrastu negativu (nanastavuje jej tedy automaticky) - to je výtečné, pokud potřebujete nahradit výrobu kontaktů, máte pak představu o reálném kontrastu negativu, a dá se již předem předpokládat použití měkké, tvrdé, či normálně pracující poz. vývojky v komoře, pro skenovaní jako takové to ale chápu jako negativum, záleží zde na úmyslu použití skeneru... osobně tuto vlastnost považuji za výhodu, není to ale výhoda pro ty, kdož potřebují upravovat kontrast přímo v nastavení skeneru - ano, jde o pak doladit v PC ale stejně je nejvýhodnější nastavení přímo ve skeneru, protože to z negativu vytáhne ten dynamický rozsah, který tam skutečně je. (ii) na skeneru se dá nastavit expozice + a -, nicméně skener automaticky upravuje podsvícení svým vlastním měřením - nedá se to vypnout. Takže reálně vám skener neposkytne informaci, jak je negativ skutečně krytý - to vzhledem k použití na výrobu  el "kontaktů" považuji za velkou nevýhodu, kryt se musí odhadnout od oka, ale dá se to přežít, hlavní je naformulovat přesně strmost, zejména na kinofilmu z 36 políčky, kdy fotíme v různých světelných podmínkách....
 
Závěr:
+ dostupný skener malých rozměrů, rychlé skenování, bez připojení na PC
- horší kvalita rámečků, automatické podsvícení, není možnost nastavit kontrast
 
Pro mne je to OK výrobek, používám místo kontaktů, cena do 3 tis. Celkem vzato bych ho ale nedoporučoval tak, jak jej doporučují nadšenci na netu... má prostě své mouchy a je nedotažený.

Tento příspěvek byl upraven od ToFF: 9 únor 2014 - 00:24:13
upravil jsem název a přesunul na trošku správnější místo

  • 0

#2 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 7 únor 2014 - 13:05:01

ach ano :-) ... krabice od mlika 2.0 ...

 

muzes nekam uploadnout vyslednej obrazek v max rozliseni? Docela by mne zajimalo tech "14mpix". moje krabice od mlika 1.0 mela "zazracnejch" 5mpix (coz bylo usmevny kdyz sem ten kram cistil a objevil cidlo velikosti berusky :-D) ...

 

(jen bych pozadal nekoho at to pak cely nekam presune mimo MF sekci :-) )


  • 0

#3 Gusto

Gusto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 5

Publikováno 8 únor 2014 - 09:49:41

Jasně, přikládám foto. Pro srovnání ten samý snímek na Reflecta x7 a stolním Canonu 700F (krapec menší rozlišení, upravena křivka)Přiložený soubor  Reflecta x7.JPG   174,95K   11 Počet staženíPřiložený soubor  Canon700F.jpg   205,24K   10 Počet stažení. Ještě "drobnost", Reflecta x7 značně negativ ořezává :-(


  • 0

#4 Gusto

Gusto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 5

Publikováno 8 únor 2014 - 09:51:57

a jo, tak to nahrálo blbě.... zkusím ještě jednou.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5 Gusto

Gusto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 5

Publikováno 8 únor 2014 - 10:14:54

opět blbě, tak odkaz:

https://plus.google....CPOjtaKK_6feyAE


  • 0

#6 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 9 únor 2014 - 17:31:47

tak nevypada to zas tak spatne ... diky za ukazku ...


  • 0

#7 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 9 únor 2014 - 20:26:30

No, já nevím - mě to připadá dost tragické  :???:


  • 0

#8 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 9 únor 2014 - 21:32:52

Já na digi náhledy používám obyčejný 10MP digikompakt v makro režimu s využitím podsvícení mobilu a starého Opemusu. Výsledky jsou zde http://www.flickr.co...tos/jimmyhayek/ Vyžaduje to ale určitou postprodukci v PC, hlavně úpravu soudkovitého zkreslení objektivu. Problém je, že při takovémto snímání není v rozích ostrost nejlepší. Pokud ale chci mít obraz rovnoměrně ostrý, stačí nafotit zvlášť rohy a střed a v PC je spojit softwarem na tvorbu panoramat, např. vynikajícím Huginem. Ovšem to vše zabere nějaký čas.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:scan, kinofilm

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních