Přejít na obsah


Fotka

Prach


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 macejo1

macejo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín (SK)
Reputace: 1

Publikováno 7 únor 2014 - 18:23:03

Zdravím Vás,poradte mi ako bojovať s prachom, stale mam na fotkách stopy po prachu a neviem ako to vyriešiť. Dakujem za vase postrehy...


  • 0

#2 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 7 únor 2014 - 18:43:30

o tom se tu napsalo už mnoho, velmi mnoho příspěvků...


  • 0

#3 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 7 únor 2014 - 18:46:39

hermeticky uzavrena mistnost s vlastni filtraci vzduchu a pro jistotu ESD kartace ... no a nebo castejc upratovat :-D (na to se zeptej neznejsi polovicky nebo maminky)

 

a pokud ti to nestaci, tak nahore vpravo je takovy policko "Szukaj"... tam napis slovo "prach" ... 


  • 0

#4 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 10 únor 2014 - 12:24:37

No ono je to voodoo... Fotky dělám v aťasu, kterej je zároveň temnou komorou a takovym mojim pokojíčkem. CHoději tam lidi, nezouvaji se, občas tam paříme, kouříme, uklízečka se tam bojí... a prach prostě není ani na filmech, ani na zvětšeninách. Zato, když chci v pravidelně uklízené kanceláři (luxování, vytírání, utírání prachu) něco naskenovat, tak prostě na skle skeneru je pořád nějakej bordel, čili s tim luxovánim mi to nějak nezapadá


  • 0

#5 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 10 únor 2014 - 14:09:15

Vážení kolegové, prach je neodmyslitelnou součástí našeho, vládními nařízeními modifikovaného životního prostředí. Lze účinně bojovat proti zrnu na ČB negativu, ale proti prachu a zbytkům polétavých exkrementů v tzv. "Zatuchlé Kotlině" - domnívám se - nikoli. Tzv. "Autorský prach na negativu" je součástí fotografova rukopisu, včetně náhodných otisků prstů, jak jsme toho na výstavách často přímými vizuálními svědky. Boj o zrno přijde co nevidět, ale máme zatím oproti většinové laické populaci jistou výhodu... S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik 


  • 1

#6 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 10 únor 2014 - 15:00:41

 Nemohu se nepřidat, ANI ZRNO NA ZMAR!!!


  • 0

#7 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 10 únor 2014 - 15:01:02

Krásně to tu někde psal Jirinol. Musíš se s ním naučit žít. Tedy zejména ho nevířit. A jinak mít po ruce balónek a při zvětšování ofouknout negativ, skla. A taky přiměřený úklid nemůže uškodit...
  • 0

#8 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 10 únor 2014 - 15:14:28

Krásně to tu někde psal Jirinol. Musíš se s ním naučit žít. ...

Nedrážděte Standulina Jirinolem :mrgreen:


  • 0

#9 Jirka28CZ

Jirka28CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationPraha 10 - Vršovice
Reputace: 18

Publikováno 10 únor 2014 - 15:49:40

Nějak nechápu souvislost, to je nějaká chemie proti statické elektřině, která brání usazování prachu? Já používám takovou utěrku od Tetenalu a spokojenost.


  • 0

#10 Androxx

Androxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 4

Publikováno 10 únor 2014 - 16:07:56

Ze začátku mi prach na fotkách dost vadil - nazval bych to jako analogovej šok... Stačí si odvyknout na digitál a trochu toho prachu se mi tam nakonec i líbí, dodává to těm fotkám spolu se zrnem takovej "lidskej faktor" a uvěřitelnost :-)

 

P.S. Nejsme dokonalí  :cool:


  • 0

#11 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 únor 2014 - 19:43:01

Prach a otisky? A na to jste hrdí? Ne, na fotku to opravdu nepatří... 

Já jsem bordelář, ale prach na negativech (už) nemám. Chce to jen trochu systematičnosti, pečlivosti. 

Fotky s tečkami od prachu mě rozčilují, protože kazí dobré jméno fotografie. 

 

A perličku na závěr. Pan Bartoš, jeden z nejlepších fotografů pojizeří mi jednou ukázal fotografii, která byla naprosto úžasná, půlmetrová fotka z kinofilmu. Mno a prý když jí vyvolával, tak mu trubkama přišla rezavá voda a na negativu tak ulpělo na tisíc malých teček. I tak byla ona fotografie čistá. Jak to? Věnoval retuši mnoho a mnoho hodin. A o tom je černobílá fotografie. Ruční práce přece není o tom, že vám z ručně dělaného nábytku trčí hřebíky a třísky. Ale naopak o preciznosti, nádheře a vložení kusu sama sebe do jednoho mistrovského díla... 


  • 3

#12 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 10 únor 2014 - 20:28:41

... o preciznosti, nádheře a vložení kusu sama sebe do jednoho mistrovského díla... 

... proto asi  pan  Erik K.  hovoří s tak krásnou nadsázkou (a to považuji za jeden z jeho velmi  povedených příspěvků zdejších) o exkrementech v tzv. "Zatuchlé Kotlině" :-D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních