Přejít na obsah


Fotka

Čo fotíte?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 macejo1

macejo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín (SK)
Reputace: 1

Publikováno 8 únor 2014 - 20:25:06

Neviem či som to vložil do spravnej sekcie ale moja otázka znie: ČO NAJRADSEJ FOTÍTE? čo vas baví fotit? archytektúra? ludia? príroda?


  • 0

#2 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 8 únor 2014 - 21:11:30

příroda, rodina


  • 0

#3 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 8 únor 2014 - 21:46:16

Zapeklitá otázka. Všechno, co mě zaujme. Nalezené zátiší ve stodole nebo lese, krajinky, dokument. To je asitak v souhrnu to co fotím. Nemůžu ale s jistotou říct, že všechno fotím rád nebo nejraději. Občas si dám takový cíl nafotit něco co obvykle nedělám. Ono to může člověka chytnout, nebo udělá pár nových snímků, které potěší mě i ostatní... a nebo zjistím že touhle cestou jít nechci.

 

Třeba dneska jsem se někdy po obědě konečně vykulil ven že půjdu udělat pár snímků do nedalekého lesa. Moc mě to nešlo, nakonec jsem udělal dvě expozice se kterými nejsem ani kdovíjak spokojený, zábly mě ruce přes tenký rukavice a tak jsem se nakonec byl projít po okolních lesích a hledal škody po zimních vychřicích (našel jsem toho překvapivě málo - práce na dopoledne). Pokud bude v neděli podobný světlo, chci to jít ale zkusit znova a doufám v lepší výsledek. Možná to očekávání a zlepšování se mě baví ze všeho nejvíc. Zároveň je to ale prokletí, protože  v momentě, kdy dosáhnu určitého stupně "kvality" tak končím a jdu si hrát s něčím jiným. Nejsem tak příliš schopen pracovat systematicky na jednom tématu.

 

P.S.: tahle kategorie je vhodnější.


  • 1

#4 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 9 únor 2014 - 07:20:47

Krajinný detail někde v chřástku. :mrgreen:

Fotografii používám jako způsob meditace. Toulám se s velkou kouzelnou bedýnkou krajinou. Prolézám křoví a mokřady, pak to uvidím a už nevnímám nic... ani čas ani prostor. V ten moment jakoby přestanu existovat a vnímám jen to co chci stvořit. To co svým způsobem zmáčknutím spoště vyrvu ze sebe sama.

Jinak to za mě pěkně shrnul Petr Zinke zde:

http://www.ceskatele...em/20956226712/


  • 1

#5 JozefB

JozefB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 86 příspěvků(y)
Reputace: 95

Publikováno 9 únor 2014 - 08:02:41

Fotografujem na formát 9 x12 a 13x18 ženský akt,portrét a zátišie,prírodu len občas na ukludnenie :-) 

...na zvitok a kino,rodinu,mestá,prírodu... asi tak ...

www.photoboron.sk


  • 0

#6 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 9 únor 2014 - 11:11:40

Rodinu - to tu asi mnohých prekvapí :), akty, a najnovšie aj krajinu, prírodu, detail a zátišia ....

Rodinu vyslovene ako dokument do rodinného albumu. Prostredníctvom figurálnych motívov svoje pocity, duševné stavy, zážitky, ale aj pozorovania zo života cudzích ľudí. Krajinu a prírodu aktuálne ako nadstavbu aktu - krajinu nie len vonkajšiu, ale aj vnútronú - ako mapu duše - a zisťujem, že je to nesmierne náročné nie len na výber lokality, ale aj na stvárnenie toho, čo chcem :).


  • 0

#7 jenda94

jenda94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 16

Publikováno 9 únor 2014 - 12:23:16

Drtivě u mě převažuje kinofilm a to jsou takové pouliční snímky, různé detaily budov, trochu i krajin... a na svitky fotím především portréty a krajinu, zátišší i město.. ochutnávám už druhou krabičku filmu Foma 100 9x12cm po 50kusech a na to fotím tedy hlavně zátišší, krajinu a portréty :) - no jinak zkouknout můžete tady: http://oliverman.dev...rt.com/gallery/


  • 0

#8 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 9 únor 2014 - 12:28:03

momentálně již roky prakticky výhradně pražskou letnou. VF 13x18, sem tam panoram. a moc mi to nejde :-(


  • 0

#9 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 9 únor 2014 - 14:06:42

Miluji hru světla a stínu. Různá tajemná zákoutí. Mlhu. Staré hřbitovy.  Zahrávám si s pouliční fotografií. A zkouším mužské akty na mém muži. ;)  Hlavně pro mne je procházka s fotoaparátem způsob terapie, nabíjí mne to úžasnou energii, vzbuzuje to ve mne pocit štěstí, takže je pro mne i takovou drogou. Je to pro mne únik od starostí všedních dnů. ;) 


  • 1

#10 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 9 únor 2014 - 14:26:36

cmouhy, tmavy neco, rozmazany obliceje, vselijaky dalsi UFO, UDO, UHO, USO ... a mam toho pres 200 filmu :-D ... 


  • 1

#11 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 9 únor 2014 - 14:31:00

vrany
  • 1

#12 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 303

Publikováno 9 únor 2014 - 14:37:12

Ja nefotím nič.   Ja fotografujem.


  • 0

#13 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 9 únor 2014 - 14:44:52

fotim chujoviny, gyce, kalendarove fotky a nefotim nahe baby, frajerka mi to zakazala. :oops:


  • 0

#14 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 9 únor 2014 - 15:30:28

Tak fot frajarku :-P

Ja? zkouti co lidem nejak unikaji a nevsimaji si toho pro svuj spech,ulice,lidi,par fotek pro kapelu,veci ktere mi neco rikaji adostanou se dovnitr(mne)

Stredoformat,kino.VF zustava na takove zajimavosti,zatisi...


  • 0

#15 macejo1

macejo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín (SK)
Reputace: 1

Publikováno 11 únor 2014 - 23:43:58

Ja som este neodpovedal ;-)  takze ja fotografujem prevažne stare historicke zaležitosti ako napr. Stare hrobky, pomníky, hrady, zámky a pod. proste vsetko čo dýcha históriou. Tento rok by som strasne chcel ist do Černobylu a mestečka Pripyat len nemám s kým, pokial by ste niekto chceli isť dajte vedieť... hlavne taký co viete po anglicky ;-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních