Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

chybné sklápění zrcadla po expozici


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 barbora

barbora

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 únor 2014 - 13:42:04

Ahoj,

mám bazarovou Prakticu BX20. Vyfotila jsem s ní jeden film v pohodě, ale teď se mi docela často stane to, že se mi po expozici prostě nesklopí zrcadlo - netuší prosím někdo, čím by to mohlo být..? Popř. něco o opravě, nemá někdo zkušenost..? Zrcadlo se vrátí až když do foťáku třeba klepnu, nebio otočím kolečkem pro volbu času...

Děkuju moc za odpověď


  • 0

#2 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 21 únor 2014 - 14:55:16

baterky? :-) ... 


  • 0

#3 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 21 únor 2014 - 20:12:31

Osobně bych to tipoval na zanesenej (zatuhlej) mechanismus zrcátka, stalo se mi to u nikkormatu. Opravili mi to, ale po čase se to zase pokazilo...
  • 0

#4 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 21 únor 2014 - 20:26:43

Zkusil bych baterku. BX20 jsem kdysi taky měl a zlobila stejným způsobem. Už si ale nepamatuju, jestli baterka pomohla. Celkově jsem ji měl 2x v servisu(3Kfoto) a když se vysrala potřetí, už jsem ji opravovat nenechal. Za podobný peníze nebo o něco víc koupíš dneska spolehlivější stroj. Třeba Olympus OM-1 nebo dvojku. A pokud máš(náhodou) originál praktikáckej blesk(BD32), tak funguje kompletně na Olympusech, kontakty i protokol jsou obšlehutý. :-)


  • 0

#5 barbora

barbora

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 únor 2014 - 21:48:59

Zkusila jsem vyndat baterku a funguje to i bez toho, to by nemělo být závislé na baterce..? Volala jsem do servisu a tam mi taky nic moc neřekli, ať ten foťák prostě přinesu.. děkuju moc za reakce. Kdyby to někoho zajímalo, můžu potom napsat co to bylo za závadu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních