Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kde koupit šroubováky na drobnou práci s fotoaparátem?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 snaketherunner

snaketherunner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 duben 2014 - 12:01:36

Dobrý den,

 

nemáte nějaké tipy, kde lze výhodně koupit drobné šroubováčky pro práci na foťáku či objektivu? Rád bych rozdělal a promazal obj. Helios 44-2 a také vyčistil dvě analogová těla, ovšem nemám k tomu potřebné šroubováky. Pokud máte nějaký tip v okolí Brna, budu jen rád.

 

Aukro, ebay či nějaký hodinář? Pokud možno za rozumnou cenu. Díky za tipy a přeji spoustu hezkých fotek. :)


  • 0

#2 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 2 duben 2014 - 12:07:23

Zrovna v Brně býval takový obchůdek na Kounicově ulici č. 19 - jmenuje se Madal Bal. v přízemí prodávají takový ty dárkový blbostičky, ale v přízemí je obchod s nářadím. Kouknul bych se tam.


  • 0

#3 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 2 duben 2014 - 12:08:32

aukro, ebay, dx nebo nejblizsi kamenej tunkalik :-D ...


  • 0

#4 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 2 duben 2014 - 13:34:37

Jednoduchá rada - pro nářadí chodím k Veselému (Brno, Olomoucká 158)

 

http://www.naradi-vesely.cz/

 

Mají šroubováčky Narex (řada MICRO LINE) - tři křížové PH0x60 - PH00x60 - PH000x60 a ploché 1,5x50 - 1,2x50 - 1x50


  • 0

#5 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 2 duben 2014 - 14:02:18

Mám tohle, je perfektní: http://shop.boukal.c...xxon-sada-15ks/


  • 0

#6 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 2 duben 2014 - 14:38:10

To vypadá také pěkně :)

 

Ty Narexy se prodávají po kuse (tuším mají i sadu) a stojí 50 Kč/ks


  • 0

#7 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 2 duben 2014 - 15:16:23

Přiznávám, že to nejsou jediné malé šroubováčky co mám. Mám ještě asi tři sady. Každá je v něčem jiná a někdy se hodí. Našel jsem prodejnu na opravdu špičkové šroubováky. Je to nářadí pro optiky, problém je ale v tom, že prodávají jenom optikům. I když já dostal nabídku si tam něco koupit i tak. A ceny? Jsou takové že že 99% z nás se pousměje a půjde hledat dál. Zato ale provedení nářadí je opravdu dokonalé. A za dokonalost se platí...


  • 0

#8 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 duben 2014 - 15:24:20

no kdo někdy zkoušel utáhnout/povolit opravdu malej a přesnej šroubek určitě na takovým nářadí šetřit nebude

podle mě je 50,- za kus (narex)  naprosté minimum za obyčejnej malej šroubovák

kdo to myslí vážně tuhle kategorii rovnou přeskočí, já ty narexy mám a stačí mi, ale já moc nešroubuju a jemnou mechaniku (závěrky) svěřuju jiným rukám


  • 0

#9 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 2 duben 2014 - 18:23:15

Ano, pokud to někdy myslí vážně a hodlá šroubováčky víc a častěji namáhat, tak Narex ani proxxon nejsou dobrou volbou. To je hoby nářadí. A bohužel nemůžu najít odkaz na tu firmu s profi nařádím. Vím jenom, že sada 4-5 kusů se stojánkem začínala někde kolem 4000,- bez dph.


  • 0

#10 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 2 duben 2014 - 18:33:59

Dobré náradie je drahé, ale vyrdží. http://www.micro-tools.de/


  • 0

#11 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 2 duben 2014 - 19:18:27

BAHCO.


  • 0

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 2 duben 2014 - 19:31:37

Ano, pokud to někdy myslí vážně a hodlá šroubováčky víc a častěji namáhat, tak Narex ani proxxon nejsou dobrou volbou. To je hoby nářadí. A bohužel nemůžu najít odkaz na tu firmu s profi nařádím. Vím jenom, že sada 4-5 kusů se stojánkem začínala někde kolem 4000,- bez dph.

Nerad Vás zklamu, ale šroubovák pro jemnou mechaniku v dostatečné kvalitě neseženete pod 1000 korun. Totéž platí i pro pinzety. Optické brýle atd. Holt šroubovák není lopata. V celku dobré řešení je vybrousit si šroubovák ze závitníku. Což jde tak do jedničky šroubováku. Menší by jsem nedoporučoval. Obecně platí, že čím menší šroubovák, tím je třeba si ušetřit více peněz. Hlavně si nekupujte ty čínské lesklé.

Pokud nejde šroubek povolit skuste jej ohřát pájkou. Někdy pomůže kapka petroleje.

   Jo a ještě mě napadá Vás upozornit na dřík šroubováku. Ten je dělán na prsty, nikoliv do dlaně. Šroubky se musí povolovat prsty. Nikoliv sevřeným šroubovákem ve dlani. HROZÍ, ŽE SE ZNIČÍ ŠROUBEK.


  • 0

#13 kolemjdouci

kolemjdouci

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 61 příspěvků(y)
  • LocationPce
Reputace: 72

Publikováno 2 duben 2014 - 20:08:57

To vypadá také pěkně :)

 

Ty Narexy se prodávají po kuse (tuším mají i sadu) a stojí 50 Kč/ks

 

Tyhle narexy (dva plochy) jsem si koupil na flexaretu a musim ric ze splnili co jsem od nich potreboval.


  • 0

#14 snaketherunner

snaketherunner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 duben 2014 - 07:46:26

Mnohokrát děkuji za rady a tipy. Pro upřesnění, do žádné odborné práce se pouštět nechci, spíš bych si občas rád udělal základní údržbu těla a občas vyčistil objektiv, takže ty narex micro budou asi stačit. :)

Když budu mít ještě jeden konrétní dotaz - jaký šroubovák se hodí k povolení bajonetu na Nikonu FM2 a rozebrání clonového kroužku k čištění? Ještě jednou díky!


  • 0

#15 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 3 duben 2014 - 21:39:46

jestli ej to křížák, tak PH0 nebo PH00. doporučuju koupit oba, i když to bude spíš ten první jmenovanej. hlavně musí v hlavě šroubku pevně pasovat, nevyklat se, jinak se to při povolování vyžvejká...


  • 0

#16 Machin

Machin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationUH
Reputace: 5

Publikováno 5 listopad 2020 - 15:42:29

Zkusím obnovit tohle téma - prosím pěkně, nemáte někdo tip, kde u nás v ČR koupit tyhle flexibilní svěrky? https://www.micro-to...xi-Clamps-oxid/

Případně tohle další nářadí?

https://www.micro-to...-Wrenches-oxid/

https://www.micro-to...de/en/Workmats/

 

Díky moc.


  • 0

#17 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 5 listopad 2020 - 17:25:25

Zkusím obnovit tohle téma - prosím pěkně, nemáte někdo tip, kde u nás v ČR koupit tyhle flexibilní svěrky? https://www.micro-to...xi-Clamps-oxid/

Případně tohle další nářadí?

https://www.micro-to...-Wrenches-oxid/

https://www.micro-to...de/en/Workmats/

 

Díky moc.

 

V ČR to bude asi složitější najít, navíc to bude podle mě dražší. Aliexpress to jistí.


  • 0

#18 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 5 listopad 2020 - 19:02:08

co tak ifixit sada?:) https://eustore.ifix...tions/toolkits 


  • 1

#19 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 5 listopad 2020 - 21:52:02

https://www.heureka....h[fraze]=ifixit


  • 1

#20 Machin

Machin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationUH
Reputace: 5

Publikováno 6 listopad 2020 - 08:47:29

iFixit je samozřejmě taky řešení, ale jsou v něm jen bity, případně ostatní nářadí, které úplně není potřeba. Šroubováčky člověk sežene všude, ale ty flexi svěrky a stavitelné jehlové povolovací kleště (nebo jak se jmenují), s tím už je v ČR problém. :-(


  • 0

#21 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 6 listopad 2020 - 15:53:25

Zkuste se podívat na ebay, do vyhledávacího pole zadejte "Lens Repair Spanner Wrench". Určitě tam najdete i spoustu jiných pomůcek.

 

Shimpan

 

 

iFixit je samozřejmě taky řešení, ale jsou v něm jen bity, případně ostatní nářadí, které úplně není potřeba. Šroubováčky člověk sežene všude, ale ty flexi svěrky a stavitelné jehlové povolovací kleště (nebo jak se jmenují), s tím už je v ČR problém. :sad:


  • 0

#22 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 6 listopad 2020 - 16:52:13

iFixit je samozřejmě taky řešení, ale jsou v něm jen bity, případně ostatní nářadí, které úplně není potřeba. Šroubováčky člověk sežene všude, ale ty flexi svěrky a stavitelné jehlové povolovací kleště (nebo jak se jmenují), s tím už je v ČR problém. :sad:

Ja mam iFixit doma a tie najlepsie skusenosti.
Ked treba rozobrat mobil, chladnicku, bager, na to mam iFixit a Proxxon. Sem tam nejaky ten Knipex a Metabo. A sekeru Fiskars - to ked treba pritvrdit :)


  • 0

#23 Machin

Machin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationUH
Reputace: 5

Publikováno 6 listopad 2020 - 19:39:31

 

Zkuste se podívat na ebay, do vyhledávacího pole zadejte "Lens Repair Spanner Wrench". Určitě tam najdete i spoustu jiných pomůcek.

 

Shimpan

 

 

iFixit je samozřejmě taky řešení, ale jsou v něm jen bity, případně ostatní nářadí, které úplně není potřeba. Šroubováčky člověk sežene všude, ale ty flexi svěrky a stavitelné jehlové povolovací kleště (nebo jak se jmenují), s tím už je v ČR problém. :sad:

 

 

 

 

iFixit je samozřejmě taky řešení, ale jsou v něm jen bity, případně ostatní nářadí, které úplně není potřeba. Šroubováčky člověk sežene všude, ale ty flexi svěrky a stavitelné jehlové povolovací kleště (nebo jak se jmenují), s tím už je v ČR problém. :sad:

Ja mam iFixit doma a tie najlepsie skusenosti.
Ked treba rozobrat mobil, chladnicku, bager, na to mam iFixit a Proxxon. Sem tam nejaky ten Knipex a Metabo. A sekeru Fiskars - to ked treba pritvrdit :)

 

Jasné, jasné. Vím, že v zahraničí sehnat není nejmenší problém, ale zajímalo mě to, jestli je i možnost tu v ČR, protože o té zatím nevím, nikde jsem nenašel, tak spíše tak sonduju.

iFixit je určitě skvělá sada, na telefon i foťák a tak, ale už to není tak "spešl tůls" jen pro foťáky/objektivy. Pořád mi v tom chybí ty flexi svěrky a stavitelné jehlové povolovací kleště.


  • 0

#24 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 6 listopad 2020 - 19:49:51

Není mi jasné, proč chcete možnost koupě v ČR, když je zřejmé, že stejně koupíte ten samý produkt, jen trochu předražený.

 

Shimpan

 

 


Jasné, jasné. Vím, že v zahraničí sehnat není nejmenší problém, ale zajímalo mě to, jestli je i možnost tu v ČR, protože o té zatím nevím, nikde jsem nenašel, tak spíše tak sonduju.

iFixit je určitě skvělá sada, na telefon i foťák a tak, ale už to není tak "spešl tůls" jen pro foťáky/objektivy. Pořád mi v tom chybí ty flexi svěrky a stavitelné jehlové povolovací kleště.


  • 0

#25 Machin

Machin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationUH
Reputace: 5

Publikováno 7 listopad 2020 - 13:17:28

 

Není mi jasné, proč chcete možnost koupě v ČR, když je zřejmé, že stejně koupíte ten samý produkt, jen trochu předražený.

 

Shimpan

 

 


Jasné, jasné. Vím, že v zahraničí sehnat není nejmenší problém, ale zajímalo mě to, jestli je i možnost tu v ČR, protože o té zatím nevím, nikde jsem nenašel, tak spíše tak sonduju.

iFixit je určitě skvělá sada, na telefon i foťák a tak, ale už to není tak "spešl tůls" jen pro foťáky/objektivy. Pořád mi v tom chybí ty flexi svěrky a stavitelné jehlové povolovací kleště.

 

 

Protože nákup v ČR má mnoho výhod - možnost osahat si produkt, jednodušší možnost vrácení, jednoduché vyřízení reklamace, atd. Nevidím výhodu kupovat něco v zahraničí, když to jde sehnat zde. A proto jsem se ptal, jestli to zde v ČR sehnat jde. Druhá věc by byla, kdyby zboží ze zahraničí bylo cenově výhodnější, než v ČR, pak to určitý smysl dává, opomenu-li všechen ten servis kolem (osahání, vrácení, reklamace).


  • 0

#26 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 9 listopad 2020 - 13:09:38

 

 

Není mi jasné, proč chcete možnost koupě v ČR, když je zřejmé, že stejně koupíte ten samý produkt, jen trochu předražený.

 

Shimpan

 

 


Jasné, jasné. Vím, že v zahraničí sehnat není nejmenší problém, ale zajímalo mě to, jestli je i možnost tu v ČR, protože o té zatím nevím, nikde jsem nenašel, tak spíše tak sonduju.

iFixit je určitě skvělá sada, na telefon i foťák a tak, ale už to není tak "spešl tůls" jen pro foťáky/objektivy. Pořád mi v tom chybí ty flexi svěrky a stavitelné jehlové povolovací kleště.

 

 

Protože nákup v ČR má mnoho výhod - možnost osahat si produkt, jednodušší možnost vrácení, jednoduché vyřízení reklamace, atd. Nevidím výhodu kupovat něco v zahraničí, když to jde sehnat zde. A proto jsem se ptal, jestli to zde v ČR sehnat jde. Druhá věc by byla, kdyby zboží ze zahraničí bylo cenově výhodnější, než v ČR, pak to určitý smysl dává, opomenu-li všechen ten servis kolem (osahání, vrácení, reklamace).

 

 

Tak třeba ten spanner wrench je na ali kolem 8 dolarů. Doprava zdarma. To se nereklamuje, kupuje se nový. A zvlášť u takovéto věci podle mě není nic, co by se mohlo nějak pokazit.


  • 0

#27 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 10 listopad 2020 - 19:55:44

Přesně tak, kdyby se jednalo o nářadí za tisíce, pak má nákup v kamenném obchodě opodstatnění, ale u Ali nebo Ebay za pár šupů se neřeší nějaké reklamace, nákup je většinou levnější než poštovné a balné v Čechách. Mimochodem, jednu sadu "Lens Repair Spanner Wrench" prakticky za hubičku jsem od Číňanů koupil a zatím jsem neměl problém povolit jakýkoliv kroužek na objektivu (tady na kvalitě oceli zase tak moc nezáleží, pokud to není z bambusu :-)

 

Shimpan

 



Tak třeba ten spanner wrench je na ali kolem 8 dolarů. Doprava zdarma. To se nereklamuje, kupuje se nový. A zvlášť u takovéto věci podle mě není nic, co by se mohlo nějak pokazit.

 


  • 0

#28 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 10 listopad 2020 - 21:02:15

Alternatíva, ktorú odporúča 7/10 zubárov:
https://skgrimes.com...spanner-wrench/

(Nie, ja to nemám)
  • 0

#29 Jaroslav Blažek

Jaroslav Blažek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 prosinec 2020 - 14:32:00

Dobrý den,
 
nemáte nějaké tipy, kde lze výhodně koupit drobné šroubováčky pro práci na foťáku či objektivu? Rád bych rozdělal a promazal obj. Helios 44-2 a také vyčistil dvě analogová těla, ovšem nemám k tomu potřebné šroubováky. Pokud máte nějaký tip v okolí Brna, budu jen rád.
 
Aukro, ebay či nějaký hodinář? Pokud možno za rozumnou cenu. Díky za tipy a přeji spoustu hezkých fotek. :)

Dobrý den,
 
nemáte nějaké tipy, kde lze výhodně koupit drobné šroubováčky pro práci na foťáku či objektivu? Rád bych rozdělal a promazal obj. Helios 44-2 a také vyčistil dvě analogová těla, ovšem nemám k tomu potřebné šroubováky. Pokud máte nějaký tip v okolí Brna, budu jen rád.
 
Aukro, ebay či nějaký hodinář? Pokud možno za rozumnou cenu. Díky za tipy a přeji spoustu hezkých fotek. :)

odvážný nápad....
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních