Přejít na obsah


Fotka

"Lidé pravdě podobní" František Dostál


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 18 duben 2014 - 13:42:55

Vážení kolegové, od 25.dubna do 6.července 2014 v Tereziánském křídle Starého královského paláce na Pražském hradě pod názvem "Lidé pravdě podobní" proběhne výstava významné osobnosti české fotografie, pana Františka Dostála.

Šest fotografických souborů pod názvy Letní lidé, Psí příběhy, Pražské příběhy, Události, Náhodná setkání a soubor snímků Moje rodné Vršovice bude zcela jistě fotografickou událostí roku, která určitě zaujme pozornost nadšenců klasické černobílé  fotografie, plné neopakovatelného humoru, úžasného daru autorova vidění a perfektně zvládnutého řemesla.

"Starý Jezevec" Erik


  • 0

#2 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 19 duben 2014 - 15:34:57

Dobrá zpráva,

doufám,že budu mít nějakou cestu do Prahy. Mám to jako knížku,ale ve velkém formátu to bude lahůdka.

Vloni jsem se s panem Dostálem potkal u Škody, tak jsme  se zasmáli, že jako důchodci tam chodíme vykupovat nejlevnější filmy a papíry. Je to prima pán, přesto, že si mě těžko pamatoval, bavil se jako bychom se dobře znali :-)


  • 0

#3 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 19 duben 2014 - 17:23:05

No,já k tomu mám  toto: v nějakých končících sedmdesátých letech jsem se s p. Dostálem potkal v  pražské Fotochemě, dostal jsem tam jakési čestné uznání. No a on vyhrál kalendář Sama  Haskinse -  půjčil nám ho "mladým" k prohlédnutí, něco nám příznivého řekl. Bylo to fajn. Je to fotograf, který přemýšlí o situaci a o souvislostech - nedivím se,  že jeho oblíbeným  fotografem je E. Erwitt. Myslím, že  rozpoznání okamžiku "pravé chvíle" dle situace a navíc s vnímáním humoru, je  vrcholem fenoménu  fotografie - rychlost  a zaznamenání obrazu  touto formou :-) Na výstavu dojedu, protože kromě několika jmen takové reportáže, ale i - bez humoru - moc nemáme!! No a po letech podobného snažení určitě prožiju takový příval energie, že minimálně cesty tam a zpět nebudu rozhodně litovat : prostě je to tak :-)  

Prostě - učitel,  pan fotograf na tohle  nejvýš  fotografické téma. Krajináři, makrofotografové - pomalé akce  obrazu - doufám prominou... 


  • 0

#4 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 19 duben 2014 - 18:12:19

Jaro - naprosto  přesně  vyjádřeno.   


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních